TULOKSET: Lärkkulla Games klubbmästerskap, Raasepori, Karjaan keskusurheilukenttä, 6.6.2019


51 urheilijaa, 140 lajisuoritusta

Miehet
P15 100 m
Tuuli: –1,2
1Oliver ÖhmanOliver Öhman (-05)IFRaseb 26.6.0512,22SB
2Oliver HeikkinenOliver Heikkinen (-04)IFRaseb19.5.0413,30SB
3Rasmus TenkanenRasmus Tenkanen (-05)IFRaseb4.1.0513,85PB
P15 Kolmiloikka/TJ
1Oliver ForsmanOliver Forsman (-04)IFRaseb5.10.0410,65 +1,4PB
  10,65/1.4 PB     X     10,56     X     X     X     
2Rasmus TenkanenRasmus Tenkanen (-05)IFRaseb4.1.0510,17 +2,6
  X     X     X     10,05/2.0     10,17/2.6     10,10/1.4 =PB     
3Simon BjörklöfSimon Björklöf (-05)IFRaseb21.7.058,49 +3,1
  8,15/1.8 =PB     X     X     8,49/3.1     7,71/2.0     8,42/3.3     
P13 60 m
Tuuli: –4,4
1Daniel GrönvikDaniel Grönvik (-07)IFRaseb 9.2.07 9,36SB
2Jim LindqvistJim Lindqvist (-07)IFRaseb 31.10.07 9,48SB
3Edvin HolmbergEdvin Holmberg (-07)IFRaseb25.10.07 9,57SB
4Jens-Aarne KeroJens-Aarne Kero (-07)IFRaseb4.10.0710,06SB
5Benjamin BjörklöfBenjamin Björklöf (-07)IFRaseb18.9.0710,11SB
6Wictor WernerWictor Werner (-07)IFRaseb27.8.0711,27SB
P13 Pituus/LJ
1Daniel GrönvikDaniel Grönvik (-07)IFRaseb 9.2.074,21 –2,3PB
  4,12/-2.7 PB     3,90/-2.2     4,21/-2.3 PB     3,77/-1.5     4,09/-2.0     4,01/-2.8     
2Benjamin BjörklöfBenjamin Björklöf (-07)IFRaseb18.9.074,19 –2,2PB
  X     3,84/-3.0 PB     X     4,05/-1.5 PB     X     4,19/-2.2 PB     
3Edvin HolmbergEdvin Holmberg (-07)IFRaseb25.10.073,92 –2,3PB
  3,92/-2.3 PB     3,90/-2.9     X     3,90/-2.2     3,67/-1.2     X     
4Jens-Aarne KeroJens-Aarne Kero (-07)IFRaseb4.10.073,74 –2,1PB
  3,38/-2.5 PB     3,63/-2.3 PB     3,61/-2.9     3,63/-1.4 =PB     3,51/-0.9     3,74/-2.1 PB     
5Jim LindqvistJim Lindqvist (-07)IFRaseb 31.10.073,48 –2,4PB
  3,36/-1.9 PB     3,36/-2.8 =PB     3,48/-2.4 PB     3,44/-1.0     3,19/-1.6     X     
6Wictor WernerWictor Werner (-07)IFRaseb27.8.073,08 –2,0PB
  3,08/-2.0 PB     2,98/-2.7     2,81/-2.6     2,94/-3.5     3,06/-3.5     2,91/-1.2     
P13 Kiekko/DT
1Wictor WernerWictor Werner (-07)IFRaseb27.8.0719,10
  19,10     14,75     16,80     16,66     16,35     17,10     
2Jens-Aarne KeroJens-Aarne Kero (-07)IFRaseb4.10.0717,34PB
  17,34 PB     17,31     17,23     X     17,23     16,33     
3Daniel GrönvikDaniel Grönvik (-07)IFRaseb 9.2.0716,10PB
  16,10 PB     X     14,26     15,52     15,80     X     
4Edvin HolmbergEdvin Holmberg (-07)IFRaseb25.10.0716,00PB
  14,97 PB     13,31     13,11     14,63     16,00 PB     15,78     
P11 60 m
1. erä
Tuuli: 0,0
1Ville EkebomVille Ekebom (-08)IFRaseb26.1.0810,14PB
2Vincent WinbergVincent Winberg (-09)IFRaseb17.3.0910,30PB
3Adrian LångstedtAdrian Långstedt (-08)IFRaseb 8.8.0810,67SB
4Lukas ForsmanLukas Forsman (-08)IFRaseb14.3.0810,78SB
5Voima KenttäVoima Kenttä (-09)IFRaseb 12.9.0912,01PB
2. erä
Tuuli: –2,4
1Max NybergMax Nyberg (-08)IFRaseb 16.8.08 9,80PB
2Danny GrönvikDanny Grönvik (-08)IFRaseb 6.8.08 9,94SB
3Jakob HolmbergJakob Holmberg (-09)IFRaseb 29.5.09 9,97PB
4Egon ErikssonEgon Eriksson (-08)IFRaseb 22.3.0810,41SB
5Simon AntellSimon Antell (-09)IFRaseb 1.12.0910,93PB
6Adam MattfolkAdam Mattfolk (-09)IFRaseb 12.1.0911,56PB
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Ville EkebomVille Ekebom (-08)IFRaseb26.1.083,67 PB
  3,67 PB     3,54     3,27     3,58     
2Max NybergMax Nyberg (-08)IFRaseb 16.8.083,63 PB
  X     3,63 PB     3,43     X     
3Jakob HolmbergJakob Holmberg (-09)IFRaseb 29.5.093,57 SB
  3,57 SB     3,16     3,26     3,52     
4Danny GrönvikDanny Grönvik (-08)IFRaseb 6.8.083,35 PB
  3,35 PB     3,25     3,20     3,12     
5Vincent WinbergVincent Winberg (-09)IFRaseb17.3.093,34 SB
  3,07 SB     3,34 SB     3,30     3,20     
6Egon ErikssonEgon Eriksson (-08)IFRaseb 22.3.083,34 SB
  3,34 SB     3,15     3,30     X     
7Simon AntellSimon Antell (-09)IFRaseb 1.12.093,18 PB
  3,18 PB     3,15     3,08     3,04     
8Lukas ForsmanLukas Forsman (-08)IFRaseb14.3.083,04 SB
  3,04 SB     2,93     X     2,12     
9Adrian LångstedtAdrian Långstedt (-08)IFRaseb 8.8.083,01 SB
  3,01 SB     2,80     3,00     2,78     
10Voima KenttäVoima Kenttä (-09)IFRaseb 12.9.092,59 PB
  2,38 PB     2,51 PB     X     2,59 PB     
11Adam MattfolkAdam Mattfolk (-09)IFRaseb 12.1.092,59 PB
  2,59 PB     X     2,48     2,34     
P11 Keihäs/JT
1Max NybergMax Nyberg (-08)IFRaseb 16.8.0825,74PB
  21,84 SB     22,53 SB     25,74 PB     23,75     
2Ville EkebomVille Ekebom (-08)IFRaseb26.1.0822,28PB
  18,52 PB     15,84     22,28 PB     18,32     
3Danny GrönvikDanny Grönvik (-08)IFRaseb 6.8.0822,20PB
  21,49 PB     22,09 PB     20,43     22,20 PB     
4Adrian LångstedtAdrian Långstedt (-08)IFRaseb 8.8.0819,79PB
  19,13 PB     19,28 PB     19,79 PB     18,55     
5Egon ErikssonEgon Eriksson (-08)IFRaseb 22.3.0818,28PB
  X     16,59 PB     17,54 PB     18,28 PB     
6Lukas ForsmanLukas Forsman (-08)IFRaseb14.3.0812,74PB
  10,46 PB     12,74 PB     12,14     9,56     
7Simon AntellSimon Antell (-09)IFRaseb 1.12.0910,78PB
  X     X     9,33 PB     10,78 PB     
8Vincent WinbergVincent Winberg (-09)IFRaseb17.3.0910,59SB
  7,03 SB     9,51 SB     8,85     10,59 SB     
9Adam MattfolkAdam Mattfolk (-09)IFRaseb 12.1.0910,03PB
  8,79 PB     X     10,03 PB     0,11     
10Jakob HolmbergJakob Holmberg (-09)IFRaseb 29.5.099,95SB
  X     X     9,95 SB     X     
11Voima KenttäVoima Kenttä (-09)IFRaseb 12.9.098,28PB
  6,72 PB     8,15 PB     8,14     8,28 PB     
P9 40 m
Tuuli: –1,1
1Noel KnaapinenNoel Knaapinen (-11)IFRaseb 24.7.11 7,65PB
2Sebastian NybergSebastian Nyberg (-11)IFRaseb20.6.11 7,80PB
3Simon TolonenSimon Tolonen (-10)IFRaseb 12.12.10 8,11PB
4Levi FrilundLevi Frilund (-11)IFRaseb 28.10.11 8,68PB
5Elmo KenttäElmo Kenttä (-12)IFRaseb 1.8.12 9,35PB
P9 Korkeus/HJ
1Simon TolonenSimon Tolonen (-10)IFRaseb 12.12.100,90PB
2Noel KnaapinenNoel Knaapinen (-11)IFRaseb 24.7.110,90PB
3Sebastian NybergSebastian Nyberg (-11)IFRaseb20.6.110,80PB
4Levi FrilundLevi Frilund (-11)IFRaseb 28.10.110,75PB
P9 Kiekko/DT
1Noel KnaapinenNoel Knaapinen (-11)IFRaseb 24.7.116,46PB
  6,46 PB     X     X     X     
2Simon TolonenSimon Tolonen (-10)IFRaseb 12.12.105,82PB
  X     X     5,82 PB     X     
3Sebastian NybergSebastian Nyberg (-11)IFRaseb20.6.114,91PB
  X     4,48 PB     X     4,91 PB     
4Levi FrilundLevi Frilund (-11)IFRaseb 28.10.112,84PB
  X     2,84 PB     X     2,74     
Naiset
T13 60 m
1. erä
Tuuli: –1,6
1Minea HelanderMinea Helander (-06)IFRaseb24.11.06 9,21SB
2Emelie BergholmEmelie Bergholm (-06)IFRaseb15.3.06 9,39PB
3Mathilda SilfverMathilda Silfver (-06)IFRaseb28.11.06 9,56PB
4Peppi PurhonenPeppi Purhonen (-07)IFRaseb 29.8.07 9,58SB
5Jill FribergJill Friberg (-06)IFRaseb8.11.06 9,86SB
6Wilma WernerWilma Werner (-07)IFRaseb27.8.0711,32=PB
2. erä
Tuuli: –2,6
1Fanny DegerlundFanny Degerlund (-06)IFRaseb6.7.06 9,36PB
2Vanessa WikströmVanessa Wikström (-07)IFRaseb 25.3.07 9,39PB
3Lumi KenttäLumi Kenttä (-06)IFRaseb15.1.06 9,67PB
4Carolina FrimanCarolina Friman (-06)IFRaseb20.6.06 9,68PB
5Sora KenttäSora Kenttä (-07)IFRaseb31.12.0710,31PB
T13 Pituus/LJ
1Emelie BergholmEmelie Bergholm (-06)IFRaseb15.3.064,39 +1,8PB
  4,39/1.8 PB     4,11/2.0     4,14/1.0     4,09/1.2     
2Lumi KenttäLumi Kenttä (-06)IFRaseb15.1.064,06 +0,9PB
  4,01/1.8 PB     3,98/1.8     4,06/0.9 PB     4,05/1.3     
3Fanny DegerlundFanny Degerlund (-06)IFRaseb6.7.064,03 +3,3
  3,90/0.9 =PB     3,87/0.9     3,83/2.3     4,03/3.3     
4Minea HelanderMinea Helander (-06)IFRaseb24.11.064,00 +1,5PB
  3,84/1.8 PB     3,81/0.4     4,00/1.5 PB     3,82/1.5     
5Peppi PurhonenPeppi Purhonen (-07)IFRaseb29.8.073,95 +1,2PB
  3,69/1.3 PB     2,98/2.8     3,95/1.2 PB     3,80/2.4     
6Vanessa WikströmVanessa Wikström (-07)IFRaseb 25.3.073,85 +0,8PB
  X     3,85/0.8 PB     3,45/1.0     3,37/1.3     
7Jill FribergJill Friberg (-06)IFRaseb8.11.063,71 +1,4PB
  X     X     3,52/1.8 SB     3,71/1.4 PB     
8Carolina FrimanCarolina Friman (-06)IFRaseb20.6.063,56 +1,7SB
  3,44/1.4 SB     3,48/2.1     3,23/1.5     3,56/1.7 SB     
9Mathilda SilfverMathilda Silfver (-06)IFRaseb28.11.063,39 +2,6
  X     3,34/1.9 =SB     3,39/2.6     X     
10Sora KenttäSora Kenttä (-07)IFRaseb31.12.073,19 +1,6PB
  2,85/1.0 PB     2,46/2.1     3,15/1.7 PB     3,19/1.6 PB     
11Wilma WernerWilma Werner (-07)IFRaseb27.8.072,60 +1,8PB
  2,58/1.9 PB     2,57/2.0     2,60/1.8 PB     2,56/0.9     
T13 Kiekko/DT
1Emelie BergholmEmelie Bergholm (-06)IFRaseb15.3.0623,04SB
  18,90 SB     X     22,96 SB     18,34     19,01     23,04 SB     
2Jill FribergJill Friberg (-06)IFRaseb8.11.0621,87PB
  19,40 SB     19,18     X     21,87 PB     X     X     
3Lumi KenttäLumi Kenttä (-06)IFRaseb15.1.0620,87PB
  15,36 SB     X     15,30     20,87 PB     16,31     20,67     
4Wilma WernerWilma Werner (-07)IFRaseb27.8.0719,47PB
  X     19,47 PB     17,55     13,29     18,50     17,71     
5Erin BjörklöfErin Björklöf (-07)IFRaseb18.9.0718,57
  17,93     16,85     18,57     X     17,40     17,81     
6Vanessa WikströmVanessa Wikström (-07)IFRaseb 25.3.0717,71PB
  X     16,65 PB     15,84     16,12     17,71 PB     15,82     
7Carolina FrimanCarolina Friman (-06)IFRaseb20.6.0614,55PB
  9,20 SB     11,10 PB     14,55 PB     X     12,11     12,89     
8Mathilda SilfverMathilda Silfver (-06)IFRaseb28.11.0612,03PB
  10,72 PB     11,60 PB     11,17     12,03 PB     11,47     10,87     
9Sora KenttäSora Kenttä (-07)IFRaseb31.12.0712,02PB
  9,23 PB     9,80 PB     9,99 PB     6,71     12,02 PB     10,29     
T11 60 m
Tuuli: –2,1
1Wilma BjörklöfWilma Björklöf (-09)IFRaseb 22.7.0910,19PB
2Alicia PalomäkiAlicia Palomäki (-09)IFRaseb 27.11.0910,32PB
3Leona AhlroosLeona Ahlroos (-09)IFRaseb17.6.0911,27PB
4Minttu KinnariMinttu Kinnari (-09)IFRaseb 27.1.0911,30PB
5Ines WesterlundInes Westerlund (-09)IFRaseb 7.6.0912,27PB
6Ellinor VidfältEllinor Vidfält (-09)IFRaseb 30.12.0913,72PB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Alicia PalomäkiAlicia Palomäki (-09)IFRaseb 27.11.093,30 =PB
  3,13 SB     3,16 SB     3,30 =PB     3,18     
2Wilma BjörklöfWilma Björklöf (-09)IFRaseb 22.7.093,15 PB
  2,93 SB     3,15 PB     3,06     2,88     
3Linnéa DegerlundLinnéa Degerlund (-08)IFRaseb19.3.083,00 SB
  3,00 SB     2,96     2,87     0,29     
4Minttu KinnariMinttu Kinnari (-09)IFRaseb 27.1.092,93 PB
  2,69 =PB     2,93 PB     2,67     2,81     
5Leona AhlroosLeona Ahlroos (-09)IFRaseb17.6.092,91 PB
  2,86 PB     2,77     2,91 PB     2,90     
6Ines WesterlundInes Westerlund (-09)IFRaseb 7.6.092,76 PB
  2,62 PB     2,76 PB     2,61     2,36     
7Ellinor VidfältEllinor Vidfält (-09)IFRaseb 30.12.092,38 PB
  2,38 PB     2,21     2,16     2,15     
T11 Keihäs/JT
1Leona AhlroosLeona Ahlroos (-09)IFRaseb17.6.0912,95PB
  9,46 SB     8,87     12,52 PB     12,95 PB     
2Minttu KinnariMinttu Kinnari (-09)IFRaseb 27.1.0912,43PB
  9,90 SB     12,43 PB     9,56     11,22     
3Alicia PalomäkiAlicia Palomäki (-09)IFRaseb 27.11.0911,57PB
  9,76 PB     10,78 PB     7,39     11,57 PB     
4Linnéa DegerlundLinnéa Degerlund (-08)IFRaseb19.3.0811,34SB
  7,54 SB     11,34 SB     9,49     1,08     
5Ines WesterlundInes Westerlund (-09)IFRaseb 7.6.098,30PB
  6,91 PB     6,72     8,30 PB     7,14     
6Wilma BjörklöfWilma Björklöf (-09)IFRaseb 22.7.098,23SB
  7,12 SB     7,92 SB     8,23 SB     X     
7Ellinor VidfältEllinor Vidfält (-09)IFRaseb 30.12.094,81PB
  4,81 PB     4,12     3,97     3,79     
T9 40 m
Tuuli: –2,4
1Pinja PurhonenPinja Purhonen (-10)IFRaseb 3.9.10 7,31SB
3Liv WinbergLiv Winberg (-10)IFRaseb24.10.10 8,05PB
4Casandra WikströmCasandra Wikström (-10)IFRaseb 6.2.10 8,27PB
5Elin BjörklöfElin Björklöf (-11)IFRaseb 21.5.11 8,34PB
6Emma NymanEmma Nyman (-11)IFRaseb 15.3.11 8,48PB
T9 Korkeus/HJ
1Pinja PurhonenPinja Purhonen (-10)IFRaseb3.9.100,95PB
3Liv WinbergLiv Winberg (-10)IFRaseb24.10.100,90PB
4Elin BjörklöfElin Björklöf (-11)IFRaseb 21.5.110,85PB
5Emma NymanEmma Nyman (-11)IFRaseb 15.3.110,70PB
T9 Kiekko/DT
1Emma NymanEmma Nyman (-11)IFRaseb 15.3.1110,02PB
  10,02 PB     7,46     8,87     9,03     
2Casandra WikströmCasandra Wikström (-10)IFRaseb 6.2.108,33PB
  7,02 SB     6,22     X     8,33 PB     
3Liv WinbergLiv Winberg (-10)IFRaseb24.10.108,32PB
  X     7,06 PB     X     8,32 PB     
4Elin BjörklöfElin Björklöf (-11)IFRaseb 21.5.117,69PB
  6,79 PB     7,32 PB     7,69 PB     X     
5Pinja PurhonenPinja Purhonen (-10)IFRaseb 3.9.107,62PB
  6,49 PB     X     7,62 PB     6,27     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut