TULOKSET: 15-9-v. pm-maastot, Lahti, 11.5.2019


121 urheilijaa, 121 lajisuoritusta

Miehet
P15 3 km maastojuoksu/CC
1Kasper LindebergKasper Lindeberg (-04)LahdA 14.6.0412.06
2Mohamed AbdallaMohamed Abdalla (-04)LahdA19.4.0412.27
3Hiski KailaHiski Kaila (-04)NastNa 3.11.0412.35
4Atte TuominenAtte Tuominen (-04)LahdA24.4.0413.43
P14 3 km maastojuoksu/CC
1Roni-Eemil NorrbackaRoni-Eemil Norrbacka (-05)AsikkRai14.5.0512.50
2Tuomas ToivonenTuomas Toivonen (-05)OrimJy 30.4.0512.52
3Luukas KemppainenLuukas Kemppainen (-05)JoutsPo12.10.0513.11
4Oiva KasurinenOiva Kasurinen (-05)AsikkRai6.6.0513.12
5Väinö KoistinenVäinö Koistinen (-05)JoutsPo13.5.0514.59
P13 2 km maastojuoksu
1Samuel PasanenSamuel Pasanen (-06)LahdA2.1.067.44
2Otso KaukonenOtso Kaukonen (-06)LahdA18.5.068.04
3Veeti TukiaVeeti Tukia (-06)NastNa25.1.068.07
4Jesper HuovinenJesper Huovinen (-06)LahdA19.10.068.13
5Topias TervonenTopias Tervonen (-06)NastNa17.3.068.26
6Aleksi MuttilainenAleksi Muttilainen (-06)JoutsPo21.3.069.04
7Edvard LindroosEdvard Lindroos (-06)NastNa29.6.0612.45
P12 2 km maastojuoksu
1Onni MäiseliOnni Mäiseli (-07)LahdA15.10.078.19
2Jesse TarkiainenJesse Tarkiainen (-07)HeinI20.12.078.36
3Hermanni HukkaHermanni Hukka (-07)LahdA27.9.078.41
P11 1 km maastojuoksu
1Elias KemppainenElias Kemppainen (-08)NastNa7.2.083.53
2Oskari JuuresOskari Juures (-08)ArtjA11.5.083.56
3Niilo TiainenNiilo Tiainen (-08)LahdA10.3.084.04
4Taavi RytköläTaavi Rytkölä (-08)IitPy4.10.084.13
5Leevi HyypiäLeevi Hyypiä (-08)IitPy27.6.084.31
6Oiva KiviharjuOiva Kiviharju (-08)NastNa 29.11.085.10
Vilho MustonenVilho Mustonen (-08)LahdA 10.9.08DNF
P10 1 km maastojuoksu
1Niilo KemppainenNiilo Kemppainen (-09)NastNa11.12.093.50
2Aleksi SaarelaAleksi Saarela (-09)JoutsPo 24.1.093.58
3Eelis KuparinenEelis Kuparinen (-09)LahdA18.10.093.58
4Eric RinneEric Rinne (-09)LahdA8.7.094.04
5Leo RajaniemiLeo Rajaniemi (-09)LahdA 4.3.094.05
6Casper PenttiläCasper Penttilä (-09)LahdA13.11.094.06
7Oskari SyvärantaOskari Syväranta (-09)LahdA10.6.094.34
P9 1 km maastojuoksu
1Arttu JärvinenArttu Järvinen (-10)IitPy15.2.104.11
2Janne HänninenJanne Hänninen (-11)NastNa10.1.114.13
3Voitto SalminenVoitto Salminen (-10)AsikkRai 21.3.104.15
4Hermanni LatonummiHermanni Latonummi (-10)HollU 28.11.104.16
5Jimi PasanenJimi Pasanen (-10)HeinI 7.6.104.20
6Samu PiispanenSamu Piispanen (-10)NastNa 31.8.104.20
7Nici SalonenNici Salonen (-10)PadasjY23.7.104.22
8Rami LeminenRami Leminen (-10)HeinI21.9.104.25
9Tiitus RytköläTiitus Rytkölä (-11)IitPy 6.10.114.25
10Axel KoiranenAxel Koiranen (-11)LahdA8.10.114.31
11Kaapo LusteKaapo Luste (-11)NastNa1.1.114.38
12Jesse PentinlehtoJesse Pentinlehto (-10)LahdA 31.12.104.38
13Kevin NiittyviitaKevin Niittyviita (-11)LahdA 11.4.114.41
14Toivo KiviharjuToivo Kiviharju (-11)NastNa 13.7.114.44
15Lukas HyypiäLukas Hyypiä (-11)IitPy27.11.114.54
16Aaro YrjöläAaro Yrjölä (-10)LahdA17.9.105.01
17Janne TuominenJanne Tuominen (-12)HeinI16.12.126.02
18Vilhelmi RainioVilhelmi Rainio (-12)HeinI 20.9.126.26
Naiset
T15 3 km maastojuoksu/CC
1Aurora MikkolaAurora Mikkola (-04)NastNa 9.4.0413.08
2Nea HalttunenNea Halttunen (-04)AsikkRai1.5.0413.51
3Minttu KaukonenMinttu Kaukonen (-04)LahdA27.2.0414.13
4Milka UkkonenMilka Ukkonen (-04)LahdA23.4.0414.36
5Sohvi LaineSohvi Laine (-04)LahdA14.8.0415.12
T14 3 km maastojuoksu/CC
1Ea VuoriEa Vuori (-05)LahdA28.2.0512.11
2Jenni JohnssonJenni Johnsson (-05)LahdA19.2.0513.13
3Birgit TuomolaBirgit Tuomola (-05)LahdA13.6.0513.25
4Kerttu NiemiKerttu Niemi (-05)IitPy24.10.0514.00
5Veera VäisänenVeera Väisänen (-05)LahdA 3.12.0514.19
6Noora GustafssonNoora Gustafsson (-05)NastNa 14.6.0515.47
7Julia LaineJulia Laine (-05)NastNa22.3.0519.53
T13 2 km maastojuoksu
1Helmiina SaarikunnasHelmiina Saarikunnas (-06)LahdA7.8.068.06
2Neela NotkonenNeela Notkonen (-06)LahdA9.8.068.12
3Vilja LäderbergVilja Läderberg (-06)LahdA10.6.068.30
4Sofia RinneSofia Rinne (-06)LahdA14.11.068.41
5Emmi RiissanenEmmi Riissanen (-06)NastNa 29.1.068.50
6Viia VuorikoskiViia Vuorikoski (-06)LahdA18.7.068.51
7Alisa RauhamaaAlisa Rauhamaa (-06)LahdA3.1.068.55
8Saara HuppunenSaara Huppunen (-06)IitPy15.2.068.59
9Saana LaineSaana Laine (-06)NastNa30.3.069.02
10Vilja HautaniemiVilja Hautaniemi (-06)LahdA15.10.069.06
11Elli LaviaElli Lavia (-06)JoutsPo28.2.069.15
12Moona YlitaloMoona Ylitalo (-06)NastNa 27.4.069.16
13Laura JunesLaura Junes (-06)NastNa 16.7.069.20
14Emina MykkänenEmina Mykkänen (-06)NastNa 4.11.069.52
15Venla YlijokiVenla Ylijoki (-06)NastNa 16.7.0610.51
T12 2 km maastojuoksu
1Ingrid LindroosIngrid Lindroos (-07)NastNa27.8.078.21
2Celina SalonenCelina Salonen (-07)NastNa11.3.078.42
3Matleena SivénMatleena Sivén (-07)LahdA6.2.078.56
4Iiris NiemiIiris Niemi (-07)IitPy31.12.079.07
5Nanna HuvinenNanna Huvinen (-07)HeinI17.5.079.23
6Emmi PiispanenEmmi Piispanen (-07)NastNa19.3.079.23
7Martta HuppunenMartta Huppunen (-07)IitPy17.8.079.48
8Hertta NiemiHertta Niemi (-07)IitPy31.12.079.51
T11 1 km maastojuoksu
1Hilla TuominenHilla Tuominen (-08)LahdA6.6.084.00
2Mona PasanenMona Pasanen (-08)LahdA 24.8.084.06
3Janni SavolainenJanni Savolainen (-08)LahdA10.2.084.07
4Vilma RyyttyVilma Ryytty (-08)LahdA8.1.084.11
5Iida PiispanenIida Piispanen (-08)NastNa5.11.084.13
6Piitu TourunenPiitu Tourunen (-08)LahdA25.6.084.14
7Suvi FagerholmSuvi Fagerholm (-08)JoutsPo31.3.084.17
8Iita UlmanenIita Ulmanen (-08)NastNa25.12.084.48
9Aliisa RäsänenAliisa Räsänen (-08)NastNa 6.7.084.49
10Henriikka KanervaHenriikka Kanerva (-08)NastNa 4.10.084.50
11Helmi PekkoHelmi Pekko (-08)ArtjA3.3.085.14
12Sanni YlijokiSanni Ylijoki (-08)NastNa2.5.085.43
T10 1 km maastojuoksu
1Meja KoskinenMeja Koskinen (-09)LahdA 26.4.094.12
2Jenni TuominenJenni Tuominen (-09)LahdA5.7.094.14
3Minttu MarttilaMinttu Marttila (-09)LahdA 7.8.094.16
4Enni NotkonenEnni Notkonen (-09)LahdA6.6.094.21
5Elisa RantalainenElisa Rantalainen (-09)HeinI8.6.094.25
6Minda PakolaMinda Pakola (-09)NastNa28.1.094.27
7Laura PöyliLaura Pöyli (-09)ArtjA18.6.094.46
8Jessika AmbosJessika Ambos (-09)HeinI 2.6.094.48
9Siiri SärkiniemiSiiri Särkiniemi (-09)NastNa7.4.094.57
10Adalmiina RainioAdalmiina Rainio (-09)HeinI 15.10.095.00
T9 1 km maastojuoksu
1Janette TarkiainenJanette Tarkiainen (-10)HeinI23.11.104.15
2Jasmiina KärkkäinenJasmiina Kärkkäinen (-11)NastNa18.7.114.29
3Eevi HautaniemiEevi Hautaniemi (-10)LahdA3.4.104.32
4Elsa KemppainenElsa Kemppainen (-11)NastNa13.8.114.33
5Venla TiainenVenla Tiainen (-10)LahdA 22.12.104.44
6Iida LaviaIida Lavia (-10)JoutsPo29.11.104.49
7Hertta-Liina TuominenHertta-Liina Tuominen (-11)LahdA 10.11.114.57
8Lilja SalminenLilja Salminen (-12)AsikkRai 13.12.125.01
9Lumi TerviöLumi Terviö (-12)LahdA 12.1.125.10
10Pinja PikkusaariPinja Pikkusaari (-11)LahdA 15.9.115.19
11Laila ÖzkilkicLaila Özkilkic (-10)LahdA 18.5.105.21
12Loviisa VartianenLoviisa Vartianen AsikkRai 5.26
13Ella SjöblomElla Sjöblom (-11)NastNa 29.12.116.12

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut