TULOKSET: Arenakävelyt Espoo/A 3.2.2019


33 urheilijaa, 33 lajisuoritusta

Miehet
M 5000 m kävely/Walk
1Veli-Matti PartanenVeli-Matti Partanen (-91)LappUM28.10.9119.16,3hotPB kk
2Jarkko KinnunenJarkko Kinnunen (-84)JalasjJa19.1.8419.43,3hotPB
3Jaakko MäättänenJaakko Määttänen (-99)EspTa3.9.9921.43,9hotPB
4Jerry JokinenJerry Jokinen (-02)NaantLöy18.3.0222.40,0hotPB kk19 kk17(17-v. ka 3.)
5Mikko RuokolainenMikko Ruokolainen (-81)EsboIF10.5.8125.09,1hotSB
M17 3000 m kävely/Walk
1Rasmus LerstrandRasmus Lerstrand (-02)VasaIS29.10.0214.16,6hotPB kk17
2Sajan IrincheevSajan Irincheev (-04)ViipU10.5.0414.35,8hotPB kk15(15-v. ka 12.)
3Jonathan EkbergJonathan Ekberg (-03)EsboIF17.10.0315.41,4hotPB (17-v. ka 97.) (16-v. ka 85.)
4Kalle GauriloffKalle Gauriloff (-04)KeskiUYU5.1.0416.43,5hotPB (15-v. ka 94.)
P13 2000 m kävely/Walk
1Pekka PeltolaPekka Peltola (-06)EsboIF 25.7.0612.52,4hotPB kk13
2William ForsténWilliam Forstén (-06)EsboIF31.5.0614.04,6hot
3Edwin ItämeriEdwin Itämeri (-06)TuUL13.10.0614.15,4hotSB
Naiset
N 3000 m kävely/Walk
1Hele HaapaniemiHele Haapaniemi (-93)EspTa15.11.9313.10,9othPB kk(ka 7.)
2Peppi AhponenPeppi Ahponen (-00)PyhäsU16.5.0014.28,2hotPB kk19
3Essi HietulaEssi Hietula (-03)TapE11.3.0315.29,2hotPB kk17(16-v. ka 36.)
4Ellen SeistoEllen Seisto (-03)EspTa 19.1.0316.55,2hotSB
5Inka SakkaraInka Sakkara (-02)ElimVau21.8.0216.58,0hotPB
6Helmi KöykkäHelmi Köykkä (-03)RekRai12.8.0317.12,5hotPB
7Ursula KoivunenUrsula Koivunen (-69)EsboIF28.3.6917.33,6hotSB
8Taika NurroTaika Nurro (-04)RekRai8.5.0417.47,1hotSB
9Jenni LahtinenJenni Lahtinen (-81)IkurinVi16.7.8117.56,8hotSB
10Anna-Maj VierikkoAnna-Maj Vierikko (-03)RekRai22.10.0318.08,8hotPB
11Aava SevonkariAava Sevonkari (-03)KerU18.6.0318.32,5hotSB
12Minna SuominenMinna Suominen (-65)EsboIF24.1.6518.45,1hotPB
13Sanna NeuvonenSanna Neuvonen (-89)LappUM4.4.8919.40,9hotSB
14Tiina StenvallTiina Stenvall (-67)HKV5.12.6720.23,7hotPB
Cindy AhponenCindy Ahponen (-04)PyhäsU28.7.04DQ
T13 2000 m kävely/Walk
1Matilda PennanenMatilda Pennanen (-07)EsboIF16.8.0712.00,7hotPB kk12
2Noelle KollinNoelle Kollin (-07)EsboIF4.4.0714.07,9hotPB
3Sara PuiroSara Puiro (-06)KU-5815.12.0614.54,2hotPB
T11 1000 m kävely/Walk
1Maija HarjuMaija Harju (-08)JanJa7.9.08 5.51,9hotPB
2Petra PennanenPetra Pennanen (-09)HKV 11.7.09 6.38,8hotPB kk10
3Nea PuiroNea Puiro (-08)KU-582.12.08 7.40,1hotSB

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
25.9.2023 Leppävirta: Kunnonkisat
20.9.2023 Lahti: Alakoulujen kilpailut
25.9.2023 Pori: Maanantain kiekkokisa
25.9.2023 Jyväskylä: Maastocup
23.9.2023 Turku: 51. Ruissalojuoksut
23.9.2023 Heinävesi: Hikärit
23.9.2023 Ähtäri: Seiväskerhon syyskisa
24.9.2023 Alavieska: Syyskuun kiekkokisa
24.9.2023 Vihti: 55. Vihtijärvihölkkä
23.9.2023 Orivesi: Pm-sisulisämaastoviesti
24.9.2023 Vihti: 55. Vihtijärvihölkkä kaikki
24.9.2023 Lappeenranta: Keihäskoulun Pajulahticup tulokset puuttuvat
24.9.2023 Helsinki: Pääkaupunkijuoksu tulokset muokattavana
24.9.2023 Leppävirta: 47. Voivakkajuoksu tulokset puuttuvat
24.9.2023 Akaa/T: Toijala Junior Games peruutettu
24.9.2023 Paimio: Seuraottelu
24.9.2023 Pori: 13-9-v. pm-moniottelut
24.9.2023 Nousiainen: Nousten moukari
24.9.2023 Viitasaari: Heittokisat
24.9.2023 Helsinki/Pu: Tapanilan Erän 90-vuotisjuhlakilpailu
23.9.2023 Petäjävesi: Moukarin syysheitot
23.9.2023 Uusikaupunki: Heitto-ottelu
23.9.2023 Heinävesi: Hikärit tulokset muokattavana
23.9.2023 Turku: 51. Ruissalo-juoksut tulokset muokattavana
23.9.2023 Kaarina: Seuraottelu
23.9.2023 Kirkkonummi/V: Kunnan mestaruukilpailut
23.9.2023 Jyväskylä/V: Heittokisat
21.9.2023 Jyväskylä: Alakoulujen kilpailut
16.9.2023 Savonlinna: Kuonan kymppi
21.9.2023 Kouvola/K: Kajon seiväskisat
21.9.2023 Joensuu/P: Pyhäselän syyskisat
14.9.2023 Espoo/Le: Esbo-Grankulla skolmästerskap i friidrott
21.9.2023 Kouvola: Kajon seiväskisat
21.9.2023 Joensuu: Pyhäselän syyskisat
16.9.2023 Turku: Syyskuun heittokisat
20.9.2023 Helsinki/E: Pk. kilpailu
19.9.2023 Kokkola/K: Seuraottelu
20.9.2023 Sipoo: Klubbmästerskap 2
16.9.2023 Oulu: Oulun juoksu
19.9.2023 Helsinki/E: Yläkoulujen kilpailut
19.9.2023 Kouvola/K: Ratatonni
15.–16.9.2023 Jyväskylä: Finlandia Marathon ja Valon kymppi
19.9.2023 Turku: Yläkoulujen joukkuekilpailut
16.9.2023 Espoo: Rantamaraton
18.9.2023 Joensuu : Kävelykisa
18.9.2023 Lieto/T: Tarvasjoen kesäkisat 7
18.9.2023 Sipoo: Klubbmästerskap 1
17.9.2023 Kouvola/K: Heitto-ottelu
16.9.2023 Helsinki: 93. Kaisaniemen juoksu
16.9.2023 Pori: 50. Noormarkun puolimaraton
17.9.2023 Mikkeli/R: Heittokisat
17.9.2023 Oulu/H: Pyrinnön heitot
17.9.2023 Leppävirta: TUL:n Järvi-Suomen heitto-ottelut
14.9.2023 Kirkkonummi: Regiontävling
17.9.2023 Uusikaarlepyy: Ramakast
17.9.2023 Helsinki/E: 13-9 v. pm-moniottelut NÅID
17.9.2023 Helsinki/E: 13-9 v. pm-moniottelut Helsinki
16.–17.9.2023 Joensuu/P: Pyhäselän 22. heittohyppypäivät
16.–17.9.2023 Laitila: 41. Syysmoniottelut
17.9.2023 Sastamala: Triangeliottelut
17.9.2023 Laitila: 11-9-v. pm-moniottelut
17.9.2023 Kurikka/J: Jalaksen tulosheitot
17.9.2023 Vantaa/T: 58-Syysmoukari ja painonheitto
15.9.2023 Vaasa: Stavtävling
16.9.2023 Espoo/Le: Keihäskoulun Pajulahticup 2
16.9.2023 Pudasjärvi: 14. Huippukymppi
16.9.2023 Posio: Kaarlon juoksu tulokset puuttuvat
16.9.2023 Tampere: 13-9-v. pm-moniottelut
16.9.2023 Kauhajoki: 13-9-v. pm-moniottelut E-P ja ÖID
16.9.2023 Lapinlahti: Syyskisat
16.9.2023 Pori: Lauantain kiekkokisa 2
16.9.2023 Nurmijärvi: HSL Group -moukari 4
15.9.2023 Helsinki/E: Seuraottelu
9.–10.9.2023 Turku: SM-viestit
14.9.2023 Imatra: Seuran mestaruuskilpailut 5