TULOKSET: Pm-hallikilpailut, Turku, Kupittaan urheiluhalli, 2.–3.2.2019


237 urheilijaa, 421 lajisuoritusta


Miehet
M 60 m
2.2.
1. erä
1Arttu PaananenArttu Paananen (-97)EsboIF12.2.97 7,07
2Samir DemnatiSamir Demnati (-89)IkaalU20.5.89 7,12SB
3Kalle StylmanKalle Stylman (-00)LiedPa11.1.00 7,26SB
4Juho RönkäJuho Rönkä (-98)JanJa15.7.98 7,28SB
5Max MontinMax Montin (-01)TuUL7.2.01 7,32
2. erä
1Eerikki PekkolaEerikki Pekkola (-93)IkaalU14.9.93 6,92
2Mike ChangalaMike Changala (-89)TuUL2.9.89 7,06
3Jonathan BraceJonathan Brace (-95)EsboIF17.8.95 7,08SB
4Tuomas LehtonenTuomas Lehtonen (-98)LiedPa4.8.98 7,10SB
5Mikko LaaksonenMikko Laaksonen (-92)KaustPV2.3.92 7,10=PB
Alkuerät 2.2.
1. erä
1Kalle StylmanKalle Stylman (-00)LiedPa11.1.00 7,29SB
2David BammDavid Bamm (-99)VasaIS8.8.99 7,41
3Jarkko PesolaJarkko Pesola (-79)HKV10.3.79 7,47SB
4Joona ForsgrenJoona Forsgren (-98)MaarMa27.1.98 7,61SB
2. erä
1Mikko LaaksonenMikko Laaksonen (-92)KaustPV2.3.92 7,15
2Juho RönkäJuho Rönkä (-98)JanJa15.7.98 7,35
3Ville WaherVille Waher (-97)TuUL30.9.97 7,62
4Jani VuotinenJani Vuotinen (-99)VahdTui13.7.99 7,72SB
5Rami EuraRami Eura (-03)NousSu2.8.03 7,74PB
3. erä
1Eerikki PekkolaEerikki Pekkola (-93)IkaalU14.9.93 6,99
2Akseli SautilaAkseli Sautila (-00)TuUL29.4.00 7,41=PB
3Eetu KuuselaEetu Kuusela (-00)TuUL5.8.00 7,63SB
4Eeli HeikkiläEeli Heikkilä (-03)TuUL8.4.03 7,85
5Pauli RaitanenPauli Raitanen (-00)NaantLöy27.8.00 7,92SB
4. erä
1Arttu PaananenArttu Paananen (-97)EsboIF12.2.97 7,16
2Max MontinMax Montin (-01)TuUL7.2.01 7,37
3Nuutti KokkoNuutti Kokko (-02)TuUL23.10.02 7,58PB
4Eemeli PiironenEemeli Piironen (-03)TuUL22.6.03 7,89
5Jermu VihmakoskiJermu Vihmakoski (-03)TuUL13.1.03 7,92PB
5. erä
1Mike ChangalaMike Changala (-89)TuUL2.9.89 7,07
2Jonathan BraceJonathan Brace (-95)EsboIF17.8.95 7,16SB
3Lauri MoisioLauri Moisio (-99)TuUL4.6.99 7,74SB
4Arttu SalonenArttu Salonen (-01)TuTo24.7.01 7,80
5Aleksi SalminenAleksi Salminen (-03)TuTo15.9.03 7,89PB
6. erä
1Tuomas LehtonenTuomas Lehtonen (-98)LiedPa4.8.98 7,12SB
2Tomi MustonenTomi Mustonen (-82)TurWei21.11.82 7,52SB
3Roope KiveläRoope Kivelä (-03)TuUL5.4.03 7,56=PB
4Petteri LaitinenPetteri Laitinen (-76)SalVil22.8.76 7,67SB
5Marko PetäjäMarko Petäjä (-84)ForssSa19.1.84 7,78SB
7. erä
1Samir DemnatiSamir Demnati (-89)IkaalU20.5.89 7,17SB
2Tuomas MäättäTuomas Määttä (-97)TuUL13.3.97 7,54
3Markus HurriMarkus Hurri (-00)LiedPa5.1.00 7,58
4Antti TieksoAntti Tiekso (-99)TurWei26.6.99 7,67SB
5Lari AutioLari Autio (-95)SalVil23.3.95 8,06SB
M 200 m
3.2.
1. erä
1Rasmus HaavistoRasmus Haavisto (-03)MaskKa3.2.0324,91
2Lasse NordqvistLasse Nordqvist (-01)TurWei23.3.0125,26
3Arttu SalonenArttu Salonen (-01)TuTo24.7.0126,37
2. erä
1Markus HurriMarkus Hurri (-00)LiedPa5.1.0024,09PB
2Ilmari VuorelaIlmari Vuorela (-02)LaitJy13.9.0224,56PB
3Roope KiveläRoope Kivelä (-03)TuUL5.4.0324,88PB
David BammDavid Bamm (-99)VasaIS8.8.99DQ
3. erä
1Tuomas LehtonenTuomas Lehtonen (-98)LiedPa4.8.9822,54SB
2Kalle StylmanKalle Stylman (-00)LiedPa11.1.0023,60SB
3Mikael SalminenMikael Salminen (-02)NaantLöy 11.1.0225,45PB
4Petteri LaitinenPetteri Laitinen (-76)SalVil22.8.7625,51SB
M 400 m
2.2.
1. erä
1Lauri SaloLauri Salo (-01)KoskKai24.8.01 56,32PB
2Aleksi ViitamäkiAleksi Viitamäki (-02)LiedPa20.4.02 56,67PB
3Lasse NordqvistLasse Nordqvist (-01)TurWei23.3.01 57,27PB
2. erä
1Eetu LindholmEetu Lindholm (-00)TuUL12.5.00 55,67PB
2Nuutti PirhonenNuutti Pirhonen (-00)TurWei25.12.00 56,75PB
3Juho-Kusti SivosaviJuho-Kusti Sivosavi (-00)TurWei20.3.00 57,18PB
M 800 m
3.2.
1. erä
1Pyry SuojanenPyry Suojanen (-02)TuUL1.11.022.08,69PB
2Lauri SaloLauri Salo (-01)KoskKai24.8.012.12,10PB
3Aleksi ViitamäkiAleksi Viitamäki (-02)LiedPa20.4.022.13,03PB
4Markus PenttinenMarkus Penttinen (-70)TuUL14.9.702.14,97SB
5Nuutti PirhonenNuutti Pirhonen (-00)TurWei25.12.002.17,47PB
2. erä
1Markus TeijulaMarkus Teijula (-98)NaantLöy30.1.981.52,48PB kk
2Robin LaintoRobin Lainto (-01)TuUL22.7.011.58,39PB
3Tuure HaapanenTuure Haapanen (-02)TuUL13.12.021.58,94PB kk17
4Eetu LindholmEetu Lindholm (-00)TuUL12.5.002.04,70PB
5Vilho KilpeläinenVilho Kilpeläinen (-00)PiikkKe10.3.002.11,09SB
Christian VänttinenChristian Vänttinen (-99)NaantLöy6.9.99DNF
M 1500 m
2.2.
1Kennedy CharichaKennedy Charicha (-96)TuUL24.11.96 4.21,33SB
2Felix ForsgårdFelix Forsgård (-98)IFNykn15.7.98 4.23,90PB
M 3000 m
3.2.
1Juuso HakalaJuuso Hakala (-90)TuUL1.2.90 8.57,99SB
2Jukka KeroJukka Kero (-74)TuUL12.6.74 9.02,39SB
3Pekka AntikainenPekka Antikainen (-97)TuTo20.8.97 9.10,84SB
4Kennedy CharichaKennedy Charicha (-96)TuUL24.11.96 9.18,41SB
5Elias VuorinenElias Vuorinen (-97)TuUL14.1.97 9.37,44SB
6Valtteri VirtanenValtteri Virtanen (-97)TurWei18.2.9710.27,45SB
7Antti ReimanAntti Reiman (-02)SalVil4.6.0210.35,65PB
M 60 m aidat/hurdles
3.2.
1Juha-Matti Iso-JaakkolaJuha-Matti Iso-Jaakkola (-91)LauttLu11.1.91 8,72
M Korkeus/HJ
2.2.
1Heikki PärnäHeikki Pärnä (-81)TuUL6.4.811,90SB
 1,82/1 SB    1,87/1 SB    1,90/2 SB    1,93/XXX     
2Simo NoopilaSimo Noopila (-98)MaskKa29.1.981,77PB
 1,72/1 PB    1,77/2 PB    1,82/XXX     
3Lari AutioLari Autio (-95)SalVil23.3.951,77SB
 1,72/1 SB    1,77/3 SB    1,82/XXX     
4Jermu VihmakoskiJermu Vihmakoski (-03)TuUL13.1.031,62PB
 1,57/2 PB    1,62/1 PB    1,67/XXX     
5Eeli HeikkiläEeli Heikkilä (-03)TuUL8.4.031,62=PB
 1,57/2 SB    1,62/2 =PB    1,67/XXX     
M Seiväs/PV
3.2.
1Einari VälimäkiEinari Välimäki (-94)NoormNo2.3.944,67
 4,67/2    4,77/XXX     
2Eeli HeikkiläEeli Heikkilä (-03)TuUL8.4.033,55
 3,55/1    3,71/XXX     
M Pituus/LJ
3.2.
1Pyry KeränenPyry Keränen (-97)KarkkPo18.6.977,11 PB
  6,50     7,11 PB     4,46     X     X     7,09     
2Joona ForsgrenJoona Forsgren (-98)MaarMa27.1.986,92 SB
  6,72 SB     6,75 SB     6,92 SB     6,53     6,53     P     
3Nuutti KokkoNuutti Kokko (-02)TuUL23.10.026,06 PB
  X     5,96 PB     X     6,06 PB     5,81     X     
4Jermu VihmakoskiJermu Vihmakoski (-03)TuUL13.1.036,03 PB
  2,60     5,91 PB     5,92 PB     5,64     X     6,03 PB     
5Arttu TauriainenArttu Tauriainen (-03)PernU4.1.035,92 PB
  5,92 PB     5,77     5,43     5,89     5,46     5,85     
6Mathias GustafssonMathias Gustafsson (-02)TuUL26.11.025,77 SB
  5,77 SB     5,75     X     5,62     5,63     5,36     
7Rami EuraRami Eura (-03)NousSu2.8.035,72 PB
  5,33 SB     5,47 SB     5,54 PB     5,72 PB     4,66     5,55     
8Taneli VuoriTaneli Vuori (-00)MarttMu4.5.005,46 PB
  5,20 SB     5,26 SB     5,46 PB     5,29     3,46     5,25     
9Eeli HeikkiläEeli Heikkilä (-03)TuUL8.4.035,20 
  4,96     5,20     5,06     
M Kolmiloikka/TJ
2.2.
1Daniel OfosuDaniel Ofosu (-97)TurWei12.7.9714,94 PB (22-v. ka 61.)
  14,78 PB     X     14,92 PB     P     14,94 PB     14,92     
2Aapo KarvinenAapo Karvinen (-01)VammsVoi5.12.0114,49 PB kk19
  14,49 kk19 PB     14,28     14,06     14,39     X     X     
3Antti TieksoAntti Tiekso (-99)TurWei26.6.9913,71 SB
  13,06 SB     13,69 SB     13,50     X     13,49     13,71 SB     
4Jami VepsäJami Vepsä (-00)NaantLöy4.3.0012,24 SB
  11,92 SB     X     11,98 SB     12,01 SB     12,19 SB     12,24 SB     
5Jesse FagerströmJesse Fagerström (-03)KaarUra20.1.0311,61 PB
  X     X     X     11,61 PB     X     X     
M Kuula/SP
3.2.
1Timo KööpikkäTimo Kööpikkä (-94)SeinäjsU10.5.9418,80SB kk
  18,75 kk SB     18,80 kk SB     X     18,52     18,59     18,57     
2Tomas SöderlundTomas Söderlund (-89)IFRaseb14.5.8918,11
  17,95     X     18,11     X     17,99     18,05     
3Samuli KyrönviitaSamuli Kyrönviita (-97)IkaalU9.1.9717,70PB (22-v. ka 25.) 22-v. EM-raja
  16,78 SB     17,70 PB     X     17,52     X     X     
4Mikko ToiviainenMikko Toiviainen (-90)LoimJa22.2.9017,17PB
  17,17 PB     X     X     X     16,98     X     
Eero AholaEero Ahola (-99)PorinYU15.1.99NM
  X     X     X     X     X     X     
P15 60 m
2.2.
1Steven EnwenaSteven Enwena (-04)RaisKu14.7.04 7,80PB
2Aatu PenttiläAatu Penttilä (-04)TuUL16.12.04 7,87
3Oskari SalmelainenOskari Salmelainen (-05)MaskKa31.8.05 7,95PB
4Jimi AhoJimi Aho (-05)SalVil25.2.05 8,10
5Jaakko KuoppaJaakko Kuoppa (-04)MaskKa4.5.04 8,25
Alkuerät 2.2.
1. erä
1Aatu PenttiläAatu Penttilä (-04)TuUL16.12.04 7,85PB
2Oskari SalmelainenOskari Salmelainen (-05)MaskKa31.8.05 8,10
3Taneli HemmiläTaneli Hemmilä (-04)SalVil 10.9.04 8,21
4Aarne AutioAarne Autio (-05)TuUL21.11.05 8,25PB
2. erä
1Steven EnwenaSteven Enwena (-04)RaisKu14.7.04 7,81PB
2Jimi AhoJimi Aho (-05)SalVil25.2.05 8,11
3Jaakko KuoppaJaakko Kuoppa (-04)MaskKa4.5.04 8,21
4Joel-Oscar KammarmäkiJoel-Oscar Kammarmäki (-04)ForssSa29.11.04 8,98
P15 200 m
3.2.
1. erä
1Jonathan LehtonenJonathan Lehtonen (-04)TuUL21.9.0428,03PB
2Sami PorrasojaSami Porrasoja (-05)RaisKu29.1.0529,42PB
Sisu MoilanenSisu Moilanen (-05)TuUL9.6.05DQ
2. erä
1Elmeri KeroElmeri Kero (-04)TuUL27.8.0427,77PB
2Rasmus TenkanenRasmus Tenkanen (-05)IFRaseb4.1.0528,56PB
Verneri VesalaVerneri Vesala (-04)ForssSa24.4.04DQ
3. erä
1Aarne AutioAarne Autio (-05)TuUL21.11.0527,09PB
2Aapo KalajokiAapo Kalajoki (-05)RaisKu26.9.0527,31PB
3Jere SantaluotoJere Santaluoto (-05)RaisKu22.3.0531,80PB
4. erä
1Niklas ViikisaloNiklas Viikisalo (-04)PorinYU16.4.0425,58PB
2Oskari SalmelainenOskari Salmelainen (-05)MaskKa31.8.0527,05
3Aarni EijsAarni Eijs (-04)SalVil26.8.0428,04PB
4Joel-Oscar KammarmäkiJoel-Oscar Kammarmäki (-04)ForssSa29.11.0430,19PB
P15 800 m
2.2.
1Aarni EijsAarni Eijs (-04)SalVil26.8.042.11,85PB kk15
2Lauri ValliLauri Valli (-04)KaarUra28.5.042.13,22PB
3Elmeri KeroElmeri Kero (-04)TuUL27.8.042.21,44PB
4Sisu MoilanenSisu Moilanen (-05)TuUL9.6.052.26,07PB
5Lauri RöntynenLauri Röntynen (-05)TuUL22.1.052.42,00
P15 60 m aidat/hurdles
3.2.
1Otto HiivolaOtto Hiivola (-04)KalVa28.7.04 8,92PB
2Väinö Vähä-KouvolaVäinö Vähä-Kouvola (-04)VehmKi25.9.04 8,95PB
3Jaakko KuoppaJaakko Kuoppa (-04)MaskKa4.5.04 9,99PB
4Aapo KalajokiAapo Kalajoki (-05)RaisKu26.9.0510,89
P15 Korkeus/HJ
2.2.
1Teemu LaurikainenTeemu Laurikainen (-04)OrivPo19.11.041,65
 1,49/1    1,60/1    1,65/1    1,70/XXX     
2Jonne LeinoJonne Leino (-05)MaskKa12.2.051,39PB
 1,34/1 SB    1,39/2 PB    1,44/XXX     
3Topias KoivunenTopias Koivunen (-05)TuUL16.7.051,29
 1,24/1    1,29/2    1,34/XXX     
P15 Seiväs/PV
3.2.
1Otto HiivolaOtto Hiivola (-04)KalVa28.7.044,10
 3,81/1    3,90/1    4,00/2    4,10/2    4,20/XXX     
2Akseli HyytiäAkseli Hyytiä (-04)LaitJy11.4.043,45PB
 3,21/1 SB    3,33/2 =PB    3,45/1 PB    3,57/XXX     
3Väinö Vähä-KouvolaVäinö Vähä-Kouvola (-04)VehmKi25.9.043,39PB
 3,06/1 PB    3,15/1 PB    3,21/1 PB    3,27/1 PB    3,33/1 PB    3,39/2 PB    3,45/XXX     
4Topias KoivunenTopias Koivunen (-05)TuUL16.7.051,93SB
 1,82/1 SB    1,93/2 SB    2,04/XXX     
Verneri VesalaVerneri Vesala (-04)ForssSa24.4.04NH
 3,15/XXX     
P15 Pituus/LJ
3.2.
1Niklas ViikisaloNiklas Viikisalo (-04)PorinYU16.4.045,28 
  5,28     5,28     5,26     5,08     5,24     5,25     
2Rasmus TenkanenRasmus Tenkanen (-05)IFRaseb4.1.054,74 PB
  4,52 SB     4,22     4,74 PB     4,59     4,67     4,42     
3Aapo KalajokiAapo Kalajoki (-05)RaisKu26.9.054,65 
  4,65     X     X     X     X     4,62     
4Aarne AutioAarne Autio (-05)TuUL21.11.054,63 PB
  4,37 PB     4,63 PB     4,42     X     4,31     4,51     
5Kasper KouvonenKasper Kouvonen (-05)TuUL6.5.054,63 PB
  X     4,63 PB     4,29     X     X     4,37     
6Topias KoivunenTopias Koivunen (-05)TuUL16.7.054,35 PB
  X     4,35 PB     4,33     4,27     X     X     
7Sami PorrasojaSami Porrasoja (-05)RaisKu29.1.054,32 SB
  4,14     X     4,32 SB     4,28     X     X     
8Jere SantaluotoJere Santaluoto (-05)RaisKu22.3.054,25 PB
  4,17 =PB     4,25 PB     4,10     3,96     3,84     3,93     
P15 Kolmiloikka/TJ
2.2.
1Jimi AhoJimi Aho (-05)SalVil25.2.0510,75 PB kk14
  9,98 PB     10,15 PB     10,51 kk14 PB     10,51 =kk14 =PB     10,39     10,75 kk14 PB     
2Jaakko KuoppaJaakko Kuoppa (-04)MaskKa4.5.0410,28 PB
  9,63 PB     10,12 PB     X     9,82     10,02     10,28 PB     
3Kasper KouvonenKasper Kouvonen (-05)TuUL6.5.059,84 PB
  X     X     X     9,62 PB     9,84 PB     X     
4Topias KoivunenTopias Koivunen (-05)TuUL16.7.059,00 PB
  8,70 PB     9,00 PB     8,95     8,35     8,55     X     
P15 Kuula/SP
3.2.
1Otto HiivolaOtto Hiivola (-04)KalVa28.7.0414,07
  13,74     14,07     X     X     12,66     14,02     
2Aapo KalajokiAapo Kalajoki (-05)RaisKu26.9.0511,38
  11,29     X     11,38     9,98     10,92     10,80     
3Juho SuominenJuho Suominen (-04)PiikkKe26.6.0411,21PB
  10,92 PB     10,40     11,21 PB     10,88     10,99     9,82     
4Akseli HyytiäAkseli Hyytiä (-04)LaitJy11.4.0410,40PB
  10,23 PB     10,18     10,21     X     10,40 PB     9,89     
5Filip WikholmFilip Wikholm (-05)IFRaseb11.1.059,73
  X     9,48     9,41     9,73     8,78     9,64     
6Oskari SalmelainenOskari Salmelainen (-05)MaskKa31.8.059,08
  9,04     X     X     8,68     8,66     9,08     
7Sami PorrasojaSami Porrasoja (-05)RaisKu29.1.058,66PB
  8,29     8,32     7,96     7,99     8,39     8,66 PB     
Naiset
N 60 m
2.2.
1. erä
1Evelina OjaniittuEvelina Ojaniittu (-00)TurWei9.5.00 7,84PB
2Ilona LuomaIlona Luoma (-99)TampPy10.1.99 7,89PB
3Viivi HellmanViivi Hellman (-99)TampPy27.5.99 7,98=PB
4Edit NurminenEdit Nurminen (-02)TuUL29.8.02 8,08=PB
Venla SaramäkiVenla Saramäki (-98)TuUL2.8.98 DNS
2. erä
1Milja ThuresonMilja Thureson (-94)TuTo23.5.94 7,45=PB =kk
2Johanna KylmänenJohanna Kylmänen (-02)RaisKu22.3.02 7,58
3Säde HonkalaSäde Honkala (-99)TuUL21.10.99 7,70PB
4Jutta LuhtalaJutta Luhtala (-93)TurWei7.3.93 7,81PB
Jasmin ShowlahJasmin Showlah (-89)HIFK30.5.89 DNS
Alkuerät 2.2.
1. erä
1Säde HonkalaSäde Honkala (-99)TuUL21.10.99 7,81PB
2Nea LaineNea Laine (-99)TuUL13.12.99 8,19
3Linda PukariLinda Pukari (-02)TuUL28.2.02 8,79
4Riikka HonkanenRiikka Honkanen (-69)RaisKu21.3.69 9,14SB
2. erä
1Ilona LuomaIlona Luoma (-99)TampPy10.1.99 7,99
2Viivi HellmanViivi Hellman (-99)TampPy27.5.99 8,07
3Katrin MertanenKatrin Mertanen (-66)KoskKai9.11.66 8,54SB
4Camilla EngströmCamilla Engström (-02)TuUL1.2.02 8,97
3. erä
1Johanna KylmänenJohanna Kylmänen (-02)RaisKu22.3.02 7,63
2Sanni KettunenSanni Kettunen (-00)SalVil19.1.00 8,24
3Josefiina MäkinenJosefiina Mäkinen (-97)SalVil31.1.97 8,35PB
4Ella SavonenElla Savonen (-99)LoimLei1.2.99 8,49
5Essi JukakoskiEssi Jukakoski (-00)TuUL6.9.00 8,98PB
4. erä
1Jasmin ShowlahJasmin Showlah (-89)HIFK30.5.89 7,77
2Jutta LuhtalaJutta Luhtala (-93)TurWei7.3.93 7,91SB
3Pinja KössiPinja Kössi (-97)PaimU1.5.97 8,18
4Olivia SalmelainenOlivia Salmelainen (-03)MaskKa20.7.03 8,53
5Sirke SeitsonenSirke Seitsonen (-02)RaisKu20.9.02 8,84SB
5. erä
1Evelina OjaniittuEvelina Ojaniittu (-00)TurWei9.5.00 7,92
2Edit NurminenEdit Nurminen (-02)TuUL29.8.02 8,08PB
3Saga MalmioSaga Malmio (-03)PargIF 17.7.03 8,81PB
Aada AhoAada Aho (-03)RaisKu3.1.03 DQ
6. erä
1Milja ThuresonMilja Thureson (-94)TuTo23.5.94 7,51
2Venla SaramäkiVenla Saramäki (-98)TuUL2.8.98 8,12SB
3Olivia HeinoOlivia Heino (-02)TuUL16.1.02 8,21PB
4Maija PitkänenMaija Pitkänen (-01)TuUL 5.7.01 8,32
5Reetta RantakokkoReetta Rantakokko (-01)TuUL1.3.01 8,35PB
N 200 m
3.2.
1. erä
1Iida VerainenIida Verainen (-03)NousSu28.1.0326,94PB
2Linnea LoukolaLinnea Loukola (-02)RaisKu17.4.0227,19SB
Essi JukakoskiEssi Jukakoski (-00)TuUL6.9.00DQ
2. erä
1Ilona RuoholaIlona Ruohola (-03)TuUL14.4.0326,88PB
2Edit NurminenEdit Nurminen (-02)TuUL29.8.0227,02PB
3Reetta RantakokkoReetta Rantakokko (-01)TuUL1.3.0129,03PB
3. erä
1Aada AhoAada Aho (-03)RaisKu3.1.0326,22PB
2Ilona LuomaIlona Luoma (-99)TampPy10.1.9926,56PB
3Sirke SeitsonenSirke Seitsonen (-02)RaisKu20.9.0230,22SB
4. erä
1Säde HonkalaSäde Honkala (-99)TuUL21.10.9925,79PB
2Nea LaineNea Laine (-99)TuUL13.12.9926,54SB
3Aino HonkanenAino Honkanen (-02)TuUL19.12.0228,07SB
4Sofia TriipponenSofia Triipponen (-01)RaisKu21.10.0128,81
N 400 m
2.2.
1Anna DahlströmAnna Dahlström (-99)IFRaseb17.3.99 64,82SB
N 800 m
3.2.
1. erä
1Liisa JalavaLiisa Jalava (-03)TuUL1.7.032.27,31PB
2Siiri OjanenSiiri Ojanen (-03)TuUL1.12.032.30,20PB
3Nelli HiippavuoriNelli Hiippavuori (-02)TuUL8.4.022.32,87SB
4Sofia PiispaSofia Piispa (-02)SalVil16.12.022.34,74SB
5Muska SandenMuska Sanden (-03)SalVil28.3.032.37,35SB
6Alisa PennanenAlisa Pennanen (-01)ForssSa26.3.012.39,68SB
7Bea ÖstermanBea Österman (-00)TuUL20.4.002.43,02SB
2. erä
1Heljä-Viivi UnkilaHeljä-Viivi Unkila (-02)TuUL16.5.022.21,62SB
2Isabella LatvaIsabella Latva (-01)RaisKu14.2.012.22,58PB
3Amanda VirtanenAmanda Virtanen (-96)TuUL1.7.962.23,05SB
4Sara-Elise RuokonenSara-Elise Ruokonen (-99)KuusjHu20.4.992.25,22PB
5Jenni LautialaJenni Lautiala (-79)SalVil20.7.792.29,59PB
6Anna HyvärinenAnna Hyvärinen (-98)TuUL29.8.982.31,59SB
7Fiia KajulaFiia Kajula (-03)RaisKu2.6.032.36,31SB
N 1500 m
2.2.
1Heljä-Viivi UnkilaHeljä-Viivi Unkila (-02)TuUL16.5.02 4.49,82SB
2Amanda VirtanenAmanda Virtanen (-96)TuUL1.7.96 4.51,35SB
3Sara-Elise RuokonenSara-Elise Ruokonen (-99)KuusjHu20.4.99 4.52,37SB
4Liisa JalavaLiisa Jalava (-03)TuUL1.7.03 5.06,52PB
5Jenni LautialaJenni Lautiala (-79)SalVil20.7.79 5.17,90SB
6Nelli HiippavuoriNelli Hiippavuori (-02)TuUL8.4.02 5.27,41
N 3000 m
3.2.
1Kaisa KankaanrantaKaisa Kankaanranta (-90)PyhtY9.5.90 9.38,50SB
2Janica RaumaJanica Rauma (-86)ForssSa24.6.86 9.39,65SB
3Johanna RinteeläJohanna Rinteelä (-88)TuUL3.3.8810.46,67SB
N 60 m aidat/hurdles
3.2.
1Elina KakkoElina Kakko (-97)PerttPei12.1.97 8,71PB
2Mathilda KvistMathilda Kvist (-99)VasaIS26.11.99 8,79PB
3Ida OtstavelIda Otstavel (-94)PargIF7.8.94 9,03SB
4Sanni KettunenSanni Kettunen (-00)SalVil19.1.00 9,14=PB
5Edit NurminenEdit Nurminen (-02)TuUL29.8.02 9,55
Alkuerät 3.2.
1. erä
1Mathilda KvistMathilda Kvist (-99)VasaIS26.11.99 8,85PB
2Sanni KettunenSanni Kettunen (-00)SalVil19.1.00 9,16
3Edit NurminenEdit Nurminen (-02)TuUL29.8.02 9,56
2. erä
1Elina KakkoElina Kakko (-97)PerttPei12.1.97 8,80
2Ida OtstavelIda Otstavel (-94)PargIF7.8.94 9,19SB
3Linda PukariLinda Pukari (-02)TuUL28.2.0210,42
N Korkeus/HJ
3.2.
1Eleriin HaasEleriin Haas (-92)HIFK4.7.921,86SB
 1,67/1    1,70/1    1,73/1    1,76/1    1,78/1    1,80/1 =SB    1,82/3 SB    1,84/2 SB    1,86/2 SB    1,88/XXX     
2Elina KakkoElina Kakko (-97)PerttPei12.1.971,84SB 22-v. EM-raja
 1,70/1 SB    1,73/1 SB    1,76/1 SB    1,78/1 SB    1,80/2 SB    1,82/1 SB    1,84/3 SB    1,86/XXX     
3Linda SandblomLinda Sandblom (-89)HIK18.10.891,80SB
 1,73/1    1,76/1    1,80/2 SB    1,82/XXX     
4Viivi KanervaViivi Kanerva (-93)TuUL27.4.931,78SB
 1,70/1    1,73/1    1,76/1    1,78/3 SB    1,80/XXX     
5Elin PajunenElin Pajunen (-95)IFÅsarna1.3.951,73
 1,70/1    1,73/1    1,76/XXX     
6Rebekka SukselainenRebekka Sukselainen (-01)EsboIF2.8.011,64
 1,56/1    1,61/3    1,64/1    1,67/XXX     
7Wolferiina MörönenWolferiina Mörönen (-02)TuUL22.4.021,51=SB
 1,41/1    1,46/1    1,51/2 =SB    1,56/XXX     
8Aino TakalaAino Takala (-02)NaantLöy12.9.021,51=PB
 1,41/1 SB    1,46/1 SB    1,51/3 =PB    1,56/XXX     
9Melina RiikonenMelina Riikonen (-02)NaantLöy25.2.021,46=PB
 1,41/1 SB    1,46/1 =PB    1,51/XXX     
N Seiväs/PV
2.2.
1Pinja KoivumäkiPinja Koivumäki (-98)LauttLu10.3.983,20
 3,20/2    3,40/X--     
N Pituus/LJ
2.2.
1Taika KoilahtiTaika Koilahti (-98)TurWei4.12.986,45 PB kk(22-v. ka 3.) 22-v. EM-raja
  6,12 kk SB     X     6,32 kk PB     6,45 kk PB     P     X     
2Ida OtstavelIda Otstavel (-94)PargIF7.8.945,33 SB
  5,14 SB     5,33 SB     X     5,21     X     X     
3Siri SavolainenSiri Savolainen (-00)NaantLöy31.10.005,04 SB
  5,04 SB     4,72     4,90     X     X     5,02     
4Ella SavonenElla Savonen (-99)LoimLei1.2.994,95 PB
  4,95 PB     4,69     4,89     4,94     X     4,91     
5Linnea LoukolaLinnea Loukola (-02)RaisKu17.4.024,94 
  4,92     X     X     X     X     4,94     
6Ella KohoElla Koho (-00)LiedPa1.8.004,88 PB
  4,73     4,88 PB     4,67     4,61     4,87     X     
7Ada OjuvaAda Ojuva (-02)TuTo5.12.024,81 PB
  4,81 PB     X     X     X     X     X     
8Saga MalmioSaga Malmio (-03)PargIF 17.7.034,67 
  4,39     4,67     X     4,67     X     X     
9Nelli KorelinNelli Korelin (-99)SalVil18.3.994,57 SB
  X     4,57 SB     X     
9Helena SaarinenHelena Saarinen (-02)LiedPa6.3.024,57 
  X     4,57     X     
N Kolmiloikka/TJ
3.2.
1Pinja KössiPinja Kössi (-97)PaimU1.5.9711,63 PB
  X     X     11,63 PB     X     X     11,60     
2Siri SavolainenSiri Savolainen (-00)NaantLöy31.10.0011,17 SB
  X     10,67 SB     10,98 SB     11,12 SB     11,14 SB     11,17 SB     
N Kuula/SP
3.2.
1Jessica MeriheinäJessica Meriheinä (-95)LiljIK22.2.9513,99PB
  13,39     X     13,99 PB     13,67     13,93     13,88     
2Sara OraheimoSara Oraheimo (-94)IFRaseb17.3.9412,77SB
  11,88     X     12,12     12,19     12,77 SB     12,67     
3Amanda LiljendalAmanda Liljendal (-98)BorgåAk31.3.9812,22
  11,79     11,90     11,32     X     12,22     11,73     
4Suvi ArvelaSuvi Arvela (-98)VehmKi16.6.9812,14SB
  X     X     X     12,14 SB     X     X     
5Ida OtstavelIda Otstavel (-94)PargIF7.8.9411,91SB
  11,15 SB     X     11,52 SB     11,83 SB     11,91 SB     11,78     
6Ilona VuoriIlona Vuori (-02)MarttMu4.3.0211,86PB (17-v. ka 82.)
  10,88 SB     11,76 PB     11,52     11,86 PB     11,45     11,29     
7Roosa NaulaRoosa Naula (-01)TuUL26.1.0111,26SB
  10,57 SB     11,26 SB     10,62     X     X     10,22     
T15 60 m
2.2.
1. erä
1Tilda VuorinenTilda Vuorinen (-04)PiikkKe21.2.04 8,50PB
2Saimi KoskivainioSaimi Koskivainio (-04)MarttMu30.12.04 8,62PB
3Aino KoivistoAino Koivisto (-04)TuUL23.11.04 8,62PB
4Venla HämäläinenVenla Hämäläinen (-05)LiedPa1.5.05 8,74
5Lumianna LuotoLumianna Luoto (-04)MaskKa8.1.04 8,76
2. erä
1Viveka LoukolaViveka Loukola (-04)RaisKu10.2.04 8,11PB
2Amanda LehtimäkiAmanda Lehtimäki (-05)ForssSa17.12.05 8,38
3Christenvie NzokoChristenvie Nzoko (-04)TuTo14.2.04 8,40
4Oona SyyriOona Syyri (-04)ForssSa22.10.04 8,50=PB
5Emma SjöbergEmma Sjöberg (-05)RaisKu15.7.05 8,57
Alkuerät 2.2.
1. erä
1Emma SjöbergEmma Sjöberg (-05)RaisKu15.7.05 8,52
2Aino KoivistoAino Koivisto (-04)TuUL23.11.04 8,68PB
3Saara KivikariSaara Kivikari (-04)TurWei 30.6.04 9,21PB
4Eveliina VirtanenEveliina Virtanen (-05)TuUL13.11.05 9,23PB
5Nanna SainioNanna Sainio (-05)TurWei13.1.05 9,75
2. erä
1Venla HämäläinenVenla Hämäläinen (-05)LiedPa1.5.05 8,66
2Saima KossaSaima Kossa (-05)SauvU4.1.05 8,84
3Liina AhtiainenLiina Ahtiainen (-04)TuUL18.10.04 8,85PB
4Mea VirtaMea Virta (-05)TurWei 1.11.05 9,51PB
5Meri-Tuuli ToivonenMeri-Tuuli Toivonen (-04)TurWei 12.11.04 9,60
3. erä
1Viveka LoukolaViveka Loukola (-04)RaisKu10.2.04 8,12PB
2Saimi KoskivainioSaimi Koskivainio (-04)MarttMu30.12.04 8,66PB
3Lotta KirjavainenLotta Kirjavainen (-05)TuUL18.9.05 8,72PB
4Lotta HelkearoLotta Helkearo (-05)TuUL1.8.05 8,94PB
Taika VuorinenTaika Vuorinen (-04)PiikkKe21.2.04 DQ
4. erä
1Amanda LehtimäkiAmanda Lehtimäki (-05)ForssSa17.12.05 8,38
2Lumianna LuotoLumianna Luoto (-04)MaskKa8.1.04 8,67PB
3Henni LiimattaHenni Liimatta (-04)MaskKa11.4.04 8,88SB
4Vilma MeriläinenVilma Meriläinen (-05)VihdVie6.4.05 8,96PB
5Minea LindénMinea Lindén (-05)LoimLei8.6.05 9,00
5. erä
1Tilda VuorinenTilda Vuorinen (-04)PiikkKe21.2.04 8,63PB
2Siiri EloluotoSiiri Eloluoto (-04)RaisKu19.10.04 8,70
3Viivi SalmelainenViivi Salmelainen (-04)LiedPa3.3.04 8,87
4Ella PäiviöElla Päiviö (-05)TurWei 3.1.05 9,02PB
5Aamu AiristoAamu Airisto (-05)LaitJy25.4.05 9,11PB
6. erä
1Christenvie NzokoChristenvie Nzoko (-04)TuTo14.2.04 8,33PB
2Oona SyyriOona Syyri (-04)ForssSa22.10.04 8,50PB
3Iida VirtanenIida Virtanen (-04)TuUL29.4.04 8,88
4Ronja HuppunenRonja Huppunen (-05)MaarMa23.12.05 9,02PB
5Mia GorskiMia Gorski (-05)TurWei 13.6.05 9,39PB
T15 200 m
3.2.
1. erä
1Venla HämäläinenVenla Hämäläinen (-05)LiedPa1.5.0530,13PB
2Helmi HeinonenHelmi Heinonen (-05)LiedPa18.12.0530,15PB
3Mea VirtaMea Virta (-05)TurWei 1.11.0531,44PB
2. erä
1Viivi SalmelainenViivi Salmelainen (-04)LiedPa3.3.0429,43PB
2Henni LiimattaHenni Liimatta (-04)MaskKa11.4.0430,66SB
3Mia GorskiMia Gorski (-05)TurWei 13.6.0532,46PB
4Nanna SainioNanna Sainio (-05)TurWei13.1.0533,96PB
3. erä
1Tinja PirttikoskiTinja Pirttikoski (-05)TuUL21.8.0528,27PB
2Pinja RintamaaPinja Rintamaa (-05)LiedPa26.4.0529,08PB
3Lumianna LuotoLumianna Luoto (-04)MaskKa8.1.0429,96PB
4. erä
1Fanny KeroFanny Kero (-05)IFRaseb26.1.0529,80PB
2Eveliina VirtanenEveliina Virtanen (-05)TuUL13.11.0531,49PB
3Emma TuominenEmma Tuominen (-05)TuUL27.7.0531,60PB
Lotta KirjavainenLotta Kirjavainen (-05)TuUL18.9.05DQ
5. erä
1Verna VuorelaVerna Vuorela (-05)LaitJy28.1.0527,65PB
2Elsa KarjalainenElsa Karjalainen (-05)TuUL6.2.0528,97PB
3Lotta HelkearoLotta Helkearo (-05)TuUL1.8.0530,24PB
4Mathilda GustafssonMathilda Gustafsson (-05)TuUL28.5.0531,64PB
6. erä
1Viveka LoukolaViveka Loukola (-04)RaisKu10.2.0426,83PB
2Christenvie NzokoChristenvie Nzoko (-04)TuTo14.2.0427,95PB
3Ella RajamäkiElla Rajamäki (-05)TuUL21.5.0529,88PB
4Essi HokkanenEssi Hokkanen (-04)TurWei12.12.0430,13PB
T15 800 m
2.2.
1Elsa KarjalainenElsa Karjalainen (-05)TuUL6.2.052.34,78SB
2Tinja PirttikoskiTinja Pirttikoski (-05)TuUL21.8.052.36,38PB
3Ella RajamäkiElla Rajamäki (-05)TuUL21.5.052.37,02PB
4Liina AhtiainenLiina Ahtiainen (-04)TuUL18.10.042.38,05PB
5Annika KoistinenAnnika Koistinen (-05)TuUL29.3.052.38,36PB
6Helmi HeinonenHelmi Heinonen (-05)LiedPa18.12.052.39,73PB
7Tilda VuorinenTilda Vuorinen (-04)PiikkKe21.2.042.49,58SB
8Sanni RautioSanni Rautio (-04)RaisKu29.12.042.50,74PB
9Iina PohjolaIina Pohjola (-04)TuTo14.2.042.51,45SB
10Vilma RönnemaaVilma Rönnemaa (-05)LiedPa26.7.052.52,11PB
T15 60 m aidat/hurdles
3.2.
1Viveka LoukolaViveka Loukola (-04)RaisKu10.2.04 9,10
2Verna VuorelaVerna Vuorela (-05)LaitJy28.1.05 9,43PB
3Mea ToivonenMea Toivonen (-05)UudKK18.1.0510,01PB
4Saima KossaSaima Kossa (-05)SauvU4.1.0510,22
5Helena KoivuHelena Koivu (-05)TuTo2.1.0510,24
Alkuerät 3.2.
1. erä
1Viveka LoukolaViveka Loukola (-04)RaisKu10.2.04 9,17
2Ella HemmiläElla Hemmilä (-05)LaitJy3.5.0511,51PB
3Ronja HuppunenRonja Huppunen (-05)MaarMa23.12.0512,57PB
2. erä
1Saima KossaSaima Kossa (-05)SauvU4.1.0510,02PB
2Helena KoivuHelena Koivu (-05)TuTo2.1.0510,21PB
3Essi HokkanenEssi Hokkanen (-04)TurWei12.12.0410,31PB
4Siiri EloluotoSiiri Eloluoto (-04)RaisKu19.10.0410,80PB
3. erä
1Verna VuorelaVerna Vuorela (-05)LaitJy28.1.05 9,49PB
2Mea ToivonenMea Toivonen (-05)UudKK18.1.0510,31PB
3Vilma RönnemaaVilma Rönnemaa (-05)LiedPa26.7.0510,92
4Sanni RautioSanni Rautio (-04)RaisKu29.12.0411,28PB
T15 Korkeus/HJ
3.2.
1Alina VirtanenAlina Virtanen (-04)PiikkKe28.1.041,59PB
 1,44/1    1,49/1    1,52/2    1,55/1 =PB    1,57/2 PB    1,59/2 PB    1,61/XXX     
2Saima KossaSaima Kossa (-05)SauvU4.1.051,59PB
 1,44/1    1,49/2    1,52/3    1,55/1 =PB    1,57/3 PB    1,59/2 PB    1,61/XXX     
3Jenna KuusivaaraJenna Kuusivaara (-04)TuUL5.4.041,55SB
 1,34/1    1,39/1    1,44/1    1,49/1    1,52/1    1,55/2 SB    1,57/XXX     
4Viivi PeräläViivi Perälä (-04)NaantLöy5.3.041,52SB
 1,34/1 SB    1,39/1 SB    1,44/1 SB    1,49/1 SB    1,52/3 SB    1,55/XXX     
5Henni LiimattaHenni Liimatta (-04)MaskKa11.4.041,52
 1,39/1    1,44/2    1,49/2    1,52/3    1,55/XXX     
6Annika UusiperheAnnika Uusiperhe (-05)PiikkKe20.10.051,49PB
 1,34/1    1,39/1 PB    1,44/1 PB    1,49/2 PB    1,52/XXX     
7Aino HongistoAino Hongisto (-04)TuUL1.3.041,39PB
 1,24/1 PB    1,29/1 PB    1,34/1 PB    1,39/2 PB    1,44/XXX     
8Ronja HuppunenRonja Huppunen (-05)MaarMa23.12.051,34
 1,29/1    1,34/3    1,39/XX     
T15 Seiväs/PV
2.2.
1Riikka VirkkiRiikka Virkki (-04)SomE26.5.042,96PB
 2,40/3    2,51/1    2,60/1    2,69/1    2,75/1    2,81/3 PB    2,87/3 PB    2,96/3 PB    3,01/XXX     
2Aino HongistoAino Hongisto (-04)TuUL1.3.042,60PB
 2,18/1    2,29/1    2,40/2 =PB    2,51/1 PB    2,60/1 PB    2,69/XXX     
3Emma SjöbergEmma Sjöberg (-05)RaisKu15.7.052,40
 2,07/1    2,18/2    2,29/1    2,40/2    2,51/XXX     
4Jenina LuotonenJenina Luotonen (-04)LaitJy21.4.042,29PB
 2,07/1 PB    2,18/2 PB    2,29/1 PB    2,40/XXX     
5Essi HokkanenEssi Hokkanen (-04)TurWei12.12.042,18
 2,07/1    2,18/1    2,29/XXX     
6Saara KivikariSaara Kivikari (-04)TurWei 30.6.042,07PB
 1,74/1 PB    1,85/1 PB    1,96/3 PB    2,07/1 PB    2,18/XXX     
T15 Pituus/LJ
2.2.
1Vilma HarilainenVilma Harilainen (-04)TurWei1.3.045,00 
  4,97     4,89     4,86     4,84     4,90     5,00     
2Helena KoivuHelena Koivu (-05)TuTo2.1.054,88 PB
  4,63 SB     4,72 PB     4,73 PB     4,57     X     4,88 PB     
3Oona SyyriOona Syyri (-04)ForssSa22.10.044,85 PB
  4,85 PB     X     4,84     X     X     X     
4Daniela Fernandez FuruDaniela Fernandez Furu (-04)TuUL31.5.044,85 SB
  4,36 SB     4,30     4,85 SB     4,76     X     X     
5Pinja RintamaaPinja Rintamaa (-05)LiedPa26.4.054,85 SB
  4,65     4,23     4,74     4,61     4,85 SB     X     
6Saima KossaSaima Kossa (-05)SauvU4.1.054,75 PB
  4,43     4,75 PB     4,62     4,55     X     4,63     
7Iida VirtanenIida Virtanen (-04)TuUL29.4.044,64 PB
  4,63 PB     4,61     X     4,57     4,62     4,64 PB     
8Aino KoivistoAino Koivisto (-04)TuUL23.11.044,61 PB
  4,49     4,41     4,61 PB     4,49     4,46     X     
9Vilma RönnemaaVilma Rönnemaa (-05)LiedPa26.7.054,59 PB
  X     4,59 PB     4,33     
10Viivi SalmelainenViivi Salmelainen (-04)LiedPa3.3.044,54 PB
  4,38 PB     4,13     4,54 PB     
11Saimi KoskivainioSaimi Koskivainio (-04)MarttMu30.12.044,47 
  4,47     4,47     4,29     
12Christenvie NzokoChristenvie Nzoko (-04)TuTo14.2.044,47 PB
  4,30 PB     X     4,47 PB     
13Minea LindénMinea Lindén (-05)LoimLei8.6.054,40 PB
  X     4,28 PB     4,40 PB     
14Ronja HuppunenRonja Huppunen (-05)MaarMa23.12.054,25 
  3,75     4,25     3,93     
15Amanda LehtimäkiAmanda Lehtimäki (-05)ForssSa17.12.054,22 SB
  X     4,22 SB     4,13     
16Eveliina VirtanenEveliina Virtanen (-05)TuUL13.11.054,19 PB
  X     4,00 PB     4,19 PB     
17Lotta HelkearoLotta Helkearo (-05)TuUL1.8.054,18 PB
  4,18 PB     4,14     4,06     
18Ella PäiviöElla Päiviö (-05)TurWei 3.1.054,01 PB
  4,01 PB     3,89     3,73     
19Meri-Tuuli ToivonenMeri-Tuuli Toivonen (-04)TurWei 12.11.043,72 PB
  3,72 PB     3,68     X     
Venla HämäläinenVenla Hämäläinen (-05)LiedPa1.5.05NM 
  X     X     X     
T15 Kolmiloikka/TJ
3.2.
1Oona SyyriOona Syyri (-04)ForssSa22.10.0410,73 PB
  X     10,73 PB     10,41     10,44     P     X     
2Pinja RintamaaPinja Rintamaa (-05)LiedPa26.4.0510,68 PB
  10,54 PB     10,68 PB     10,38     X     10,49     10,42     
3Helena KoivuHelena Koivu (-05)TuTo2.1.0510,44 PB
  10,33 PB     10,40 PB     P     X     10,44 PB     10,39     
4Vilma HarilainenVilma Harilainen (-04)TurWei1.3.0410,17 PB
  X     10,03 PB     10,07 PB     10,17 PB     9,80     9,97     
5Siiri EloluotoSiiri Eloluoto (-04)RaisKu19.10.0410,00 PB
  9,96 PB     10,00 PB     9,56     9,77     9,33     X     
6Saimi KoskivainioSaimi Koskivainio (-04)MarttMu30.12.049,83 SB
  9,83 SB     9,62     9,33     X     X     X     
7Ella RajamäkiElla Rajamäki (-05)TuUL21.5.059,80 PB
  9,77 PB     9,48     9,31     9,80 PB     9,59     X     
8Ella HemmiläElla Hemmilä (-05)LaitJy3.5.059,69 PB
  9,12 PB     9,69 PB     9,59     8,96     9,17     9,41     
9Essi SalmiEssi Salmi (-05)TuUL27.7.057,65 PB
  7,65 PB     7,38     7,38     
T15 Kuula/SP
3.2.
1Sanni KrapiSanni Krapi (-04)LoimJa3.8.0411,65PB
  11,02     11,65 PB     11,27     11,20     10,67     X     
2Minttu LaurilaMinttu Laurila (-05)TuUL24.6.0511,18
  10,80     X     X     11,18     X     10,77     
3Mea ToivonenMea Toivonen (-05)UudKK18.1.0510,91PB
  10,04 PB     10,91 PB     X     X     P     P     
4Pinja RintamaaPinja Rintamaa (-05)LiedPa26.4.0510,07PB
  10,07 PB     9,57     9,22     8,80     9,19     8,68     
5Henni LiimattaHenni Liimatta (-04)MaskKa11.4.049,98
  9,96     9,59     9,81     9,98     9,17     9,37     
6Venla HämäläinenVenla Hämäläinen (-05)LiedPa1.5.057,41PB
  X     7,05 PB     7,41 PB     7,23     6,76     7,07     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat