TULOKSET: Uudenmaan 15-9-v. pm-hallikilpailut, Helsinki, Liikuntamylly, 26.1.2019


284 urheilijaa, 501 lajisuoritusta

Miehet
P15 60 m
1. erä
1Henri IkonenHenri Ikonen (-04)KeskiUYU9.9.04 8,31PB
2Juuso TuominenJuuso Tuominen (-05)RiihimKi10.2.05 9,26PB
3Juuso HolopainenJuuso Holopainen (-05)VihdVie17.8.05 9,90PB
2. erä
1Timo KukkTimo Kukk (-05)NurmijYU25.8.05 8,20PB
2Kalle GauriloffKalle Gauriloff (-04)KeskiUYU5.1.04 8,75PB
3Joonatan LindbergJoonatan Lindberg (-05)RiihimKi20.7.05 9,00PB
4Leevi LeskeläLeevi Leskelä (-04)NurmijYU7.3.04 9,04PB
P15 800 m
1Oiva Ylä-JarkkoOiva Ylä-Jarkko (-04)LänsiUU16.9.042.29,27
2Emil JacobssonEmil Jacobsson (-04)KerU27.4.042.33,23PB
3Kalle GauriloffKalle Gauriloff (-04)KeskiUYU5.1.042.33,24
4Luukas ParkkilaLuukas Parkkila (-05)KeskiUYU29.1.052.34,68SB
5Veeti SavolainenVeeti Savolainen (-05)KerU17.8.052.36,95
6Juho MantilaJuho Mantila (-05)RiihimKi26.5.052.39,63PB
P15 Korkeus/HJ
1Juuso TuominenJuuso Tuominen (-05)RiihimKi10.2.051,51PB
 1,32/O    1,37/O    1,42/O    1,45/O    1,48/XO    1,51/O PB    1,54/XXX     
2Konsta KeijonenKonsta Keijonen (-05)KeskiUYU28.7.051,45SB
 1,27/O    1,32/O    1,37/O    1,42/O    1,45/O SB    1,48/XXX     
3Joonatan LindbergJoonatan Lindberg (-05)RiihimKi20.7.051,37PB
 1,27/O    1,32/O    1,37/O PB    1,42/XXX     
P15 Kolmiloikka/TJ
1Leevi LeskeläLeevi Leskelä (-04)NurmijYU7.3.049,97 
  9,60     9,97     9,25     9,84     9,42     9,56     
2Konsta KeijonenKonsta Keijonen (-05)KeskiUYU28.7.059,90 PB
  9,90 PB     9,52     X     9,90 =PB     X     9,16     
3Juho MantilaJuho Mantila (-05)RiihimKi26.5.059,33 PB
  9,28 PB     9,33 PB     8,91     8,26     8,91     8,78     
4Mikko HuhtaMikko Huhta (-04)NurmijYU9.3.048,77 PB
  8,42 PB     8,24     X     8,58 PB     8,77 PB     8,74     
P15 Kuula/SP
1Anselmi KoskelaAnselmi Koskela (-04)RiihimKi16.3.0412,45PB
  11,21 PB     11,98 PB     12,45 PB     X     11,57     12,09     
2Mikko HuhtaMikko Huhta (-04)NurmijYU9.3.0411,64PB
  10,82     11,64 PB     11,36     X     X     11,57     
3Saku RönkköSaku Rönkkö (-05)VihdVie29.1.059,88PB
  9,36 PB     8,99     8,98     9,10     9,81 PB     9,88 PB     
4Eelis AramoEelis Aramo (-05)HyvsU26.7.058,39PB
  8,39 PB     8,39 =PB     8,36     X     8,23     8,34     
P13 60 m
1. erä
1Arttu KajausArttu Kajaus (-06)KerU 10.12.06 9,34PB
2Sisu MalvelaSisu Malvela (-06)VihdVie13.1.06 9,46SB
3Paavo KoskimäkiPaavo Koskimäki (-06)KerU4.8.06 9,65SB
4Kasper BorremansKasper Borremans (-06)HyvsU21.8.06 9,83PB
2. erä
1Vilho HaaksluotoVilho Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.07 8,55PB
2Aarni PiriAarni Piri (-06)HyvsU 1.6.06 8,99PB
3Rasmus KortesojaRasmus Kortesoja (-07)KeskiUYU 15.5.07 9,38PB
4Aapo RuhanenAapo Ruhanen (-06)NurmijYU9.10.06 9,79PB
5Joonas LaineJoonas Laine (-07)RiihimKi11.5.07 9,86PB
6Jusa NiemiJusa Niemi (-06)RiihimKi28.2.06 9,98PB
3. erä
1Jesse KettunenJesse Kettunen (-07)LänsiUU20.1.07 8,48PB kk12
2Oiva OdiahOiva Odiah (-07)PorvU10.8.07 8,74PB
3Rasmus SalmiRasmus Salmi (-06)HyvsU10.4.06 8,84SB
4Tuomas RäkköläinenTuomas Räkköläinen (-07)JanJa4.7.07 9,09PB
5Alex BrofeltAlex Brofelt (-06)KeskiUYU30.3.06 9,27
6Valtteri VasamaValtteri Vasama (-06)NurmijYU8.5.0610,26
P13 1000 m
1Jonne MourujärviJonne Mourujärvi (-07)NurmijYU17.3.073.11,88
2Arttu HaaksluotoArttu Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.073.17,76PB
3Niilo MölsäNiilo Mölsä (-06)PorvU1.10.063.18,45PB
4Kasper BorremansKasper Borremans (-06)HyvsU21.8.063.22,50PB
5Aukusti MalinenAukusti Malinen (-07)RiihimKi24.9.073.58,36PB
P13 Korkeus/HJ
1Jonne MourujärviJonne Mourujärvi (-07)NurmijYU17.3.071,35
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XO    1,35/O    1,40/XXX     
2Jesse KettunenJesse Kettunen (-07)LänsiUU20.1.071,25
 1,15/O    1,20/O    1,25/XO    1,30/XXX     
3Elias HietanenElias Hietanen (-06)RiihimKi22.2.061,25=PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/XO    1,25/XO =PB    1,30/XXX     
4Alex BrofeltAlex Brofelt (-06)KeskiUYU30.3.061,25
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XXO    1,30/XXX     
4Aleksi SalminenAleksi Salminen (-07)RiihimKi22.3.071,25PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XXO PB    1,30/XXX     
6Jusa NiemiJusa Niemi (-06)RiihimKi28.2.061,15PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O PB    1,20/XXX     
7Eetu AutioEetu Autio (-07)JanJa23.8.071,15PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/XXO PB    1,20/XXX     
P13 Pituus/LJ
1Vilho HaaksluotoVilho Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.074,43 PB
  4,06 PB     4,43 PB     4,31     
2Arttu HaaksluotoArttu Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.074,33 PB
  4,33 PB     4,29     4,23     
3Aarni PiriAarni Piri (-06)HyvsU 1.6.064,05 
  X     X     4,05     
4Rasmus KortesojaRasmus Kortesoja (-07)KeskiUYU 15.5.074,01 PB
  X     4,01 PB     3,74     
5Aaron RuotsalaAaron Ruotsala (-07)LänsiUU7.2.073,92 PB
  X     3,92 PB     X     
6Oiva OdiahOiva Odiah (-07)PorvU10.8.073,85 PB
  3,67 PB     3,85 PB     3,75     
7Tuomas RäkköläinenTuomas Räkköläinen (-07)JanJa4.7.073,67 PB
  2,32 PB     3,67 PB     X     
8Sisu MalvelaSisu Malvela (-06)VihdVie13.1.063,64 SB
  3,64 SB     P     P     
9Arttu KajausArttu Kajaus (-06)KerU 10.12.063,56 PB
  3,46 PB     3,56 PB     3,51     
10Kasperi HiidenniemiKasperi Hiidenniemi (-06)KeskiUYU15.6.063,48 SB
  3,45 SB     3,37     3,48 SB     
11Paavo KoskimäkiPaavo Koskimäki (-06)KerU4.8.063,22 SB
  X     X     3,22 SB     
12Joonas LaineJoonas Laine (-07)RiihimKi11.5.073,12 PB
  3,12 PB     X     2,71     
13Tuomas PyökkilehtoTuomas Pyökkilehto (-07)KerU 24.12.072,85 PB
  2,85 PB     2,80     2,81     
P13 Kuula/SP
1Aatu KangasniemiAatu Kangasniemi (-06)NurmijYU25.2.0616,09
  15,92     P     16,09     
2Valtteri VasamaValtteri Vasama (-06)NurmijYU8.5.068,71
  8,58     8,71     8,05     
3Kasperi HiidenniemiKasperi Hiidenniemi (-06)KeskiUYU15.6.068,46PB
  8,46 PB     8,28     8,30     
4Aapo AutioAapo Autio (-07)JanJa23.8.077,91PB
  7,27 PB     7,09     7,91 PB     
5Elias HietanenElias Hietanen (-06)RiihimKi22.2.067,81PB
  7,81 PB     7,21     7,32     
6Ilmo LeinoIlmo Leino (-07)JanJa13.2.077,29PB
  7,06 PB     6,48     7,29 PB     
7Matias RäkköläinenMatias Räkköläinen (-07)JanJa4.7.076,84PB
  6,72 PB     6,46     6,84 PB     
8Aleksi SalminenAleksi Salminen (-07)RiihimKi22.3.076,66PB
  6,59 PB     6,66 PB     6,55     
9Aaron RuotsalaAaron Ruotsala (-07)LänsiUU7.2.076,62PB
  6,54 PB     6,29     6,62 PB     
10Aukusti MalinenAukusti Malinen (-07)RiihimKi24.9.076,14PB
  6,14 PB     6,04     5,81     
11Tuomas PyökkilehtoTuomas Pyökkilehto (-07)KerU 24.12.075,21PB
  4,52 PB     4,93 PB     5,21 PB     
P11 60 m
1. erä
1Samuli SaarikoskiSamuli Saarikoski (-08)KerU5.3.08 9,74PB
2Voitto SäiläVoitto Säilä (-09)LänsiUU 30.3.09 9,92PB
3Rikhard KallioniemiRikhard Kallioniemi (-09)KerU28.11.0910,04PB
4Tuomas ParkkilaTuomas Parkkila (-09)KeskiUYU29.10.0910,39PB
2. erä
1Joonas SohlmanJoonas Sohlman (-08)JanJa21.8.08 9,51PB
2Vesa LyytinenVesa Lyytinen (-09)NurmijYU20.3.0910,16PB
3Aapo OdiahAapo Odiah (-09)PorvU 8.8.0910,71PB
3. erä
1Anton MyrtenbladAnton Myrtenblad (-08)PorvU 8.3.08 9,01PB
2Vili RasehornVili Rasehorn (-09)RiihimKi17.5.09 9,13=PB
3Haiku LassilaHaiku Lassila (-08)KeskiUYU 10.2.08 9,51
4Vihtori SaukkolaVihtori Saukkola (-09)NummKip 26.4.09 9,60PB
5Ville MattilaVille Mattila (-08)RiihimKi18.2.08 9,64PB
6Daniel EhrnstenDaniel Ehrnsten (-08)LänsiUU 21.7.08 9,77
P11 1000 m
1Samuli SaarikoskiSamuli Saarikoski (-08)KerU5.3.083.35,72SB
2Nuutti LeppänenNuutti Leppänen (-08)KeskiUYU12.12.083.40,76PB
3Alex AhlgrenAlex Ahlgren (-08)PorvU 16.6.083.42,72PB
4Väinö LinnermoVäinö Linnermo (-08)KeskiUYU28.12.083.42,84PB
5Joonas SohlmanJoonas Sohlman (-08)JanJa21.8.083.49,38PB
6Antti SaariAntti Saari (-09)JanJa10.2.094.00,34PB
7Otso LeinonenOtso Leinonen (-08)NurmijYU21.1.084.00,91PB
8Jere MourujärviJere Mourujärvi (-09)NurmijYU 29.7.094.10,62PB
9Ron ÅvallRon Åvall (-08)NummKip9.11.084.10,63PB
10Aatu KantolaAatu Kantola (-09)LänsiUU30.4.094.18,15PB
P11 Korkeus/HJ
1Joona PaananenJoona Paananen (-08)NurmijYU15.2.081,35PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/-    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,28/XO    1,30/O    1,32/XO    1,35/XO PB    1,38/XXX     
2Elias OksanenElias Oksanen (-08)HyvsU2.7.081,30PB
 1,10/O    1,15/XO    1,20/O    1,28/XXX    1,30/O PB     
3Jere PaananenJere Paananen (-09)NurmijYU21.7.091,10=SB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O =SB    1,15/XXX     
4Jere MourujärviJere Mourujärvi (-09)NurmijYU 29.7.091,10PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/XO PB    1,15/XXX     
4Alex AhlgrenAlex Ahlgren (-08)PorvU 16.6.081,10PB
 0,80/O    0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/XO PB    1,15/XXX     
4Daniel EhrnstenDaniel Ehrnsten (-08)LänsiUU 21.7.081,10PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/XO PB    1,15/XXX     
7Vihtori SaukkolaVihtori Saukkola (-09)NummKip 26.4.091,10PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/XO    1,10/XXO PB    1,15/XXX     
8Lauri SahaLauri Saha (-08)KerU30.9.081,05SB
 0,95/O    1,00/XO    1,05/O SB    1,10/XXX     
9Väinö LinnermoVäinö Linnermo (-08)KeskiUYU28.12.081,05PB
 1,00/O    1,05/XO PB    1,10/XXX     
10Miikka KuosmanenMiikka Kuosmanen (-09)KeskiUYU31.8.091,00PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O PB    1,05/XXX     
11Antti SaariAntti Saari (-09)JanJa10.2.091,00PB
 0,80/O    0,85/O    0,90/XO    0,95/XXO    1,00/O PB    1,05/XXX     
Eemeli MakkonenEemeli Makkonen (-09)KeskiUYU2.9.09NH
 0,85/XXX     
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Haiku LassilaHaiku Lassila (-08)KeskiUYU 10.2.083,96 PB
  3,45 PB     3,61 PB     3,96 PB     
2Anton MyrtenbladAnton Myrtenblad (-08)PorvU 8.3.083,91 PB
  3,88 PB     3,37     3,91 PB     
3Elias OksanenElias Oksanen (-08)HyvsU2.7.083,91 
  X     3,91     3,76     
4Nuutti LeppänenNuutti Leppänen (-08)KeskiUYU12.12.083,88 PB
  3,88 PB     3,80     3,72     
5Vili RasehornVili Rasehorn (-09)RiihimKi17.5.093,78 
  3,70     3,78     X     
6Ville MattilaVille Mattila (-08)RiihimKi18.2.083,69 PB
  3,65 PB     3,69 PB     3,64     
7Joona PaananenJoona Paananen (-08)NurmijYU15.2.083,69 
  3,30     X     3,69     
8Eemeli MakkonenEemeli Makkonen (-09)KeskiUYU2.9.093,50 PB
  X     3,50 PB     3,34     
9Ron ÅvallRon Åvall (-08)NummKip9.11.083,50 PB
  3,50 PB     3,24     3,24     
10Anton SokoffAnton Sokoff (-08)HyvsU9.1.083,40 PB
  3,40 PB     3,23     3,35     
11Jere PaananenJere Paananen (-09)NurmijYU21.7.093,38 
  X     3,36     3,38     
12Rikhard KallioniemiRikhard Kallioniemi (-09)KerU28.11.093,22 PB
  2,95 PB     X     3,22 PB     
13Miikka KuosmanenMiikka Kuosmanen (-09)KeskiUYU31.8.093,13 PB
  3,13 PB     3,02     X     
14Aapo OdiahAapo Odiah (-09)PorvU 8.8.093,02 
  3,02     2,83     X     
15Aatu KantolaAatu Kantola (-09)LänsiUU30.4.092,94 PB
  2,76 SB     2,94 PB     X     
16Vertti SalminenVertti Salminen (-09)RiihimKi25.11.092,90 SB
  2,89 SB     2,83     2,90 SB     
P11 Kuula/SP
1Jesse KaipiainenJesse Kaipiainen (-08)KeskiUYU 22.9.089,94PB kk11
  9,53 PB     9,94 kk11 PB     9,83     
2Anton SokoffAnton Sokoff (-08)HyvsU9.1.087,15PB
  6,76 PB     7,15 PB     6,73     
3Lauri SahaLauri Saha (-08)KerU30.9.087,09PB
  5,24 PB     6,36 PB     7,09 PB     
4Lauri LamminenLauri Lamminen (-09)HyvsU 16.9.096,50PB
  6,50 PB     P     5,49     
5Vertti SalminenVertti Salminen (-09)RiihimKi25.11.096,25PB
  6,21 PB     6,09     6,25 PB     
6Voitto SäiläVoitto Säilä (-09)LänsiUU 30.3.094,84PB
  4,48 PB     P     4,84 PB     
P9 40 m
1. erä
1Eetu KitinmäkiEetu Kitinmäki (-11)NummKip 6.3.11 7,57PB
2Elias MattilaElias Mattila (-11)PorvU 24.3.11 7,90PB
3Samu IlomäkiSamu Ilomäki (-10)VihdVie7.8.10 7,98PB
2. erä
1Vertti SeilonenVertti Seilonen (-10)KeskiUYU3.6.10 7,50PB
2Alex LeiramoAlex Leiramo (-10)PorvU 15.4.10 8,24PB
3Otto AlakoskiOtto Alakoski (-10)RiihimKi12.5.10 8,42PB
4Topi MikkolaTopi Mikkola (-11)VihdVie7.3.11 8,99PB
3. erä
1Julius LaaksoJulius Laakso (-10)KeskiUYU23.1.10 6,88
2Joa HärmäJoa Härmä (-10)LänsiUU 23.1.10 7,09PB
3Olli AuranenOlli Auranen (-11)NurmijYU26.8.11 7,22PB
4Paavo JokitaloPaavo Jokitalo (-10)NurmijYU20.5.10 7,65
5Vili RomppanenVili Romppanen (-12)RiihimKi31.1.12 8,11PB
6Tobias WunschTobias Wunsch (-12)RiihimKi 5.3.12 8,43PB
P9 1000 m
1Samu TaskinenSamu Taskinen (-10)MäntsU 29.5.104.06,35SB
2Samu IlomäkiSamu Ilomäki (-10)VihdVie7.8.104.14,81PB
3Paavo JokitaloPaavo Jokitalo (-10)NurmijYU20.5.104.15,25PB
4Joonas RätyJoonas Räty (-11)LänsiUU2.10.114.19,36PB
5Luka SoiramoLuka Soiramo (-10)PorvU8.4.104.50,79PB
6Jarkko NaumanenJarkko Naumanen (-11)RiihimKi19.8.115.07,09PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Riku KorhonenRiku Korhonen (-10)NurmijYU5.1.103,40 
  3,40     3,30     3,29     
2Julius LaaksoJulius Laakso (-10)KeskiUYU23.1.103,33 
  3,17     2,92     3,33     
3Joa HärmäJoa Härmä (-10)LänsiUU 23.1.103,30 PB
  3,24 PB     3,30 PB     3,21     
4Vertti SeilonenVertti Seilonen (-10)KeskiUYU3.6.103,13 PB
  3,00 PB     2,97     3,13 PB     
5Eetu KitinmäkiEetu Kitinmäki (-11)NummKip 6.3.112,87 PB
  2,87 PB     2,81     2,53     
6Vili RomppanenVili Romppanen (-12)RiihimKi31.1.122,68 PB
  2,42 PB     2,68 PB     2,41     
7Elias MattilaElias Mattila (-11)PorvU 24.3.112,59 PB
  2,59 PB     2,44     X     
8Luka SoiramoLuka Soiramo (-10)PorvU8.4.102,55 PB
  2,55 PB     2,29     2,20     
9Jyvä-Kasperi KoskelaJyvä-Kasperi Koskela (-11)RiihimKi 1.12.112,51 PB
  2,32 PB     X     2,51 PB     
10Topi MikkolaTopi Mikkola (-11)VihdVie7.3.112,47 PB
  2,39 PB     2,44 PB     2,47 PB     
11Leo VertanenLeo Vertanen (-10)KeskiUYU1.4.102,45 PB
  2,30 PB     2,33 PB     2,45 PB     
12Alex LeiramoAlex Leiramo (-10)PorvU 15.4.102,33 PB
  2,33 PB     2,26     2,28     
13Iikka OksanenIikka Oksanen (-11)HyvsU17.5.112,32 PB
  2,24 PB     2,32 PB     2,16     
14Tobias WunschTobias Wunsch (-12)RiihimKi 5.3.122,23 PB
  2,03 PB     2,23 PB     1,54     
15Jarkko NaumanenJarkko Naumanen (-11)RiihimKi19.8.111,92 PB
  1,79 PB     1,92 PB     1,50     
P9 Kuula/SP
1Riku KorhonenRiku Korhonen (-10)NurmijYU5.1.106,91PB
  6,89 PB     6,82     6,91 PB     
2Samu TaskinenSamu Taskinen (-10)MäntsU 29.5.105,75PB
  5,17 PB     5,75 PB     5,19     
3Olli AuranenOlli Auranen (-11)NurmijYU26.8.115,69PB
  5,45 PB     5,69 PB     5,33     
4Leo VertanenLeo Vertanen (-10)KeskiUYU1.4.104,46PB
  4,11 PB     4,46 PB     3,99     
5Jyvä-Kasperi KoskelaJyvä-Kasperi Koskela (-11)RiihimKi 1.12.114,38PB
  4,06 PB     3,50     4,38 PB     
6Otto AlakoskiOtto Alakoski (-10)RiihimKi12.5.103,78PB
  3,46 PB     3,49 PB     3,78 PB     
Naiset
T15 60 m
1. erä
1Selma MäenpääSelma Mäenpää (-05)NurmijYU1.9.05 8,53PB
2Petranella PoranenPetranella Poranen (-04)KerU21.1.04 9,08SB
3Anniina HenttonenAnniina Henttonen (-05)JanJa22.3.05 9,68PB
2. erä
1Amanda RontuAmanda Rontu (-05)KerU22.4.05 8,69PB
2Noora LaitilaNoora Laitila (-05)KerU8.2.05 8,88PB
3Siiri NikulaSiiri Nikula (-04)KeskiUYU27.10.04 8,90PB
4Emmi MaloEmmi Malo (-04)LopU18.8.04 8,95PB
5Laura YlönenLaura Ylönen (-05)HyvsU16.3.05 9,18PB
6Emmi LampioEmmi Lampio (-04)KerU1.2.04 9,69SB
3. erä
1Jenna TaskinenJenna Taskinen (-04)MäntsU16.12.04 8,74PB
2Sini-Minea SaarikoskiSini-Minea Saarikoski (-05)KerU18.10.05 8,79PB
3Iida HyvärinenIida Hyvärinen (-05)PorvU 11.6.05 8,93PB
4Vilma MeriläinenVilma Meriläinen (-05)VihdVie6.4.05 8,98PB
5Salla SavikkoSalla Savikko (-05)RiihimKi3.7.05 8,99PB
6Noora KortelainenNoora Kortelainen (-04)VihdVie 15.10.04 9,35SB
4. erä
1Sara VeijalainenSara Veijalainen (-04)KeskiUYU25.11.04 8,66PB
2Elisa AlastaloElisa Alastalo (-04)RiihimKi20.1.04 8,69PB
3Lotta JalonenLotta Jalonen (-04)JanJa31.3.04 8,71PB
4Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)RiihimKi11.4.04 8,90
5Thea KoluThea Kolu (-05)NurmijYU19.5.05 8,95
5. erä
1Helmi LievonenHelmi Lievonen (-04)RiihimKi1.10.04 8,28
2Venla LehtonenVenla Lehtonen (-04)NurmijYU23.7.04 8,45PB
3Sara-Julia HellstenSara-Julia Hellsten (-04)KerU9.7.04 8,47
4Elsa RönkköElsa Rönkkö (-05)KerU31.3.05 8,67
5Hille KankaanpääHille Kankaanpää (-04)KeskiUYU12.7.04 8,80PB
6Jenny ErikssonJenny Eriksson (-05)PorvU14.11.05 8,88
T15 800 m
1Sini-Minea SaarikoskiSini-Minea Saarikoski (-05)KerU18.10.052.26,89PB
2Nea NiemiNea Niemi (-04)PorvU2.5.042.27,61PB
3Emmi HietanenEmmi Hietanen (-04)RiihimKi26.2.042.35,61SB
4Elsa RönkköElsa Rönkkö (-05)KerU31.3.052.39,69PB
5Helmi LipsanenHelmi Lipsanen (-05)JanJa9.4.052.42,49PB
6Julia SuihkonenJulia Suihkonen (-05)VihdVie22.6.052.43,31PB
7Inkaliina NurminenInkaliina Nurminen (-04)NurmijYU23.9.042.43,50PB
8Pihla VäisänenPihla Väisänen (-05)KerU12.2.052.43,56PB
9Helmi LievonenHelmi Lievonen (-04)RiihimKi1.10.042.50,35SB
T15 Korkeus/HJ
1Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)RiihimKi11.4.041,58=PB =kk15
 1,45/O    1,50/O    1,55/XO    1,58/XO =kk15 =PB    1,61/XXX     
2Lotta JalonenLotta Jalonen (-04)JanJa31.3.041,45PB
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/O    1,45/XO PB    1,50/XXX     
3Noora SihvonenNoora Sihvonen (-04)KeskiUYU5.5.041,45PB
 1,35/O    1,40/O    1,45/XXO PB    1,50/XXX     
4Noora LaitilaNoora Laitila (-05)KerU8.2.051,40PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XO    1,35/XO    1,40/O PB    1,45/XXX     
5Ella KauranenElla Kauranen (-04)LänsiUU 17.9.041,40
 1,30/O    1,35/O    1,40/XXO    1,45/XXX     
5Jenna TaskinenJenna Taskinen (-04)MäntsU16.12.041,40=SB
 1,30/O    1,35/O    1,40/XXO =SB    1,45/XXX     
7Vilja-Matilda KoskelaVilja-Matilda Koskela (-05)RiihimKi25.12.051,35SB
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/O SB    1,40/XXX     
8Moona VirtanenMoona Virtanen (-05)HyvsU28.10.051,30PB
 1,15/XO    1,20/XO    1,25/O    1,30/XO PB    1,35/XXX     
9Marianna UtulahtiMarianna Utulahti (-05)VihdVie28.12.051,30SB
 1,20/O    1,25/O    1,30/XXO SB    1,35/XXX     
10Lotta LamminenLotta Lamminen (-05)HyvsU17.8.051,25PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/O PB    1,30/XXX     
11Elsa MattilaElsa Mattila (-05)HyvsU2.1.051,20PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O PB    1,25/XXX     
T15 Kolmiloikka/TJ
1Helmi LipsanenHelmi Lipsanen (-05)JanJa9.4.0510,73 PB kk14
  10,44 kk14 PB     10,73 kk14 PB     X     10,44     10,43     10,34     
2Noora SihvonenNoora Sihvonen (-04)KeskiUYU5.5.0410,37 PB
  9,83 SB     9,73     X     10,37 PB     X     X     
3Elisa AlastaloElisa Alastalo (-04)RiihimKi20.1.0410,06 PB
  10,06 PB     9,72     9,76     9,55     9,71     9,78     
4Emmi RonkainenEmmi Ronkainen (-04)KeskiUYU14.9.049,94 PB
  9,54     X     9,67     9,81 PB     9,94 PB     9,77     
5Selma MäenpääSelma Mäenpää (-05)NurmijYU1.9.059,78 PB
  9,13 PB     X     9,02     X     9,44 PB     9,78 PB     
6Julia SuihkonenJulia Suihkonen (-05)VihdVie22.6.059,34 PB
  8,75 PB     9,03 PB     8,70     8,72     8,79     9,34 PB     
7Sara VeijalainenSara Veijalainen (-04)KeskiUYU25.11.049,08 PB
  9,08 PB     8,28     8,65     8,84     8,96     9,07     
8Vilja-Matilda KoskelaVilja-Matilda Koskela (-05)RiihimKi25.12.058,92 PB
  8,92 PB     8,77     8,80     8,85     8,76     8,80     
9Laura YlönenLaura Ylönen (-05)HyvsU16.3.058,60 PB
  8,07     8,60 PB     8,27     
10Kiia KoranderKiia Korander (-05)VihdVie29.7.058,50 PB
  8,50 PB     8,44     8,32     
11Isla SokoffIsla Sokoff (-05)HyvsU19.9.058,23 PB
  7,44 PB     7,62 PB     8,23 PB     
T15 Kuula/SP
1Salla SavikkoSalla Savikko (-05)RiihimKi3.7.0512,12PB kk14
  11,17 PB     10,80     11,17 =PB     12,12 kk14 PB     11,03     11,79     
2Emmi HietanenEmmi Hietanen (-04)RiihimKi26.2.0411,33
  10,26     10,60     11,22     11,33     11,19     11,00     
3Aino LaitinenAino Laitinen (-05)RiihimKi14.5.0510,70PB
  9,88 PB     9,93 PB     9,74     9,88     10,19 PB     10,70 PB     
4Emmi MaloEmmi Malo (-04)LopU18.8.0410,34PB
  9,82 SB     X     10,10 SB     10,21 SB     10,34 PB     X     
5Ida CardonaIda Cardona (-04)KeskiUYU20.8.049,08PB
  8,29 SB     8,69 PB     8,93 PB     9,01 PB     9,08 PB     9,00     
6Marianna UtulahtiMarianna Utulahti (-05)VihdVie28.12.059,07PB
  X     8,88 PB     9,07 PB     8,98     8,21     8,72     
7Elsa MattilaElsa Mattila (-05)HyvsU2.1.059,00PB
  8,67 PB     7,38     8,96 PB     8,09     7,11     9,00 PB     
8Amanda RontuAmanda Rontu (-05)KerU22.4.058,98PB
  8,27 PB     8,36 PB     7,92     8,15     8,98 PB     8,42     
9Pihla VäisänenPihla Väisänen (-05)KerU12.2.058,35PB
  8,35 PB     8,28     8,10     
10Vilma MeriläinenVilma Meriläinen (-05)VihdVie6.4.058,30PB
  8,27 PB     8,30 PB     8,28     
11Lotta LamminenLotta Lamminen (-05)HyvsU17.8.057,62PB
  7,32 PB     7,62 PB     7,37     
12Anniina HenttonenAnniina Henttonen (-05)JanJa22.3.055,32PB
  5,05 PB     5,32 PB     4,64     
T13 60 m
1. erä
1Pinja Metsä-KeisteriPinja Metsä-Keisteri (-06)JanJa31.7.06 9,30PB
2Angelina BillinghamAngelina Billingham (-06)HyvsU12.10.06 9,34PB
3Minni GrönlundMinni Grönlund (-06)PorvU10.2.06 9,55PB
4Nea KiviniemiNea Kiviniemi (-06)LänsiUU30.9.0610,21PB
2. erä
1Elsa PinolaElsa Pinola (-07)HyvsU4.2.07 9,10PB
2Marianne SalmiMarianne Salmi (-06)MäntsU13.5.06 9,52PB
3Lumi LehtinenLumi Lehtinen (-07)KerU6.12.07 9,69PB
4Olivia HuuskoOlivia Huusko (-07)JanJa18.1.07 9,69PB
5Sonja KoskelaSonja Koskela (-07)RiihimKi12.4.0710,18PB
3. erä
1Elli PaananenElli Paananen (-07)LänsiUU27.6.07 9,35PB
2Niia HietalaNiia Hietala (-07)KeskiUYU 14.7.07 9,42PB
3Heta RantanenHeta Rantanen (-07)KeskiUYU30.5.07 9,50PB
4Sarla KakkolaSarla Kakkola (-07)NurmijYU10.3.07 9,50PB
5Hanna HenttonenHanna Henttonen (-07)JanJa3.2.07 9,59PB
4. erä
1Enni RantalaEnni Rantala (-06)KeskiUYU12.12.06 9,27PB
2Liisi HalénLiisi Halén (-07)LänsiUU15.5.07 9,40PB
3Elena HämäläinenElena Hämäläinen (-06)NurmijYU6.3.06 9,42PB
4Tähkä-Alina KoskelaTähkä-Alina Koskela (-07)RiihimKi30.3.07 9,45PB
5Neela JakonenNeela Jakonen (-07)HyvsU25.6.07 9,58PB
6Isabella EdelmanIsabella Edelman (-06)NurmijYU1.2.06 9,66
5. erä
1Hertta TurunenHertta Turunen (-07)PorvU23.1.07 9,03PB
2Silja NiemiSilja Niemi (-07)MäntsU14.1.07 9,08
3Emma HautamäkiEmma Hautamäki (-06)JanJa26.7.06 9,18PB
4Vilma SorolaVilma Sorola (-06)NummKip1.11.06 9,29PB
5Aino-Kaisa PyykkönenAino-Kaisa Pyykkönen (-07)KerU 8.1.07 9,32PB
6Peppi EhrnstenPeppi Ehrnsten (-06)LänsiUU1.1.06 9,42PB
6. erä
1Sanni-Veera ViertolaSanni-Veera Viertola (-06)RiihimKi28.3.06 8,47
2Saara ErikssonSaara Eriksson (-06)PorvU21.3.06 8,56
3Meeri KolisevaMeeri Koliseva (-07)JanJa16.12.07 8,74PB
4Tuuli KiviniemiTuuli Kiviniemi (-06)PorvU14.4.06 8,76
5Nea NummenpääNea Nummenpää (-06)JanJa17.4.06 8,80PB
T13 1000 m
1Jonna JäkköJonna Jäkkö (-07)LänsiUU19.1.073.20,63PB
2Marianne SalmiMarianne Salmi (-06)MäntsU13.5.063.21,17PB
3Pinja LindstedtPinja Lindstedt (-07)PorvU17.7.073.24,27PB (12-v. ka 67.)
4Sara ParviainenSara Parviainen (-06)NurmijYU31.8.063.29,47PB
5Sara KoskelaSara Koskela (-06)PorvU25.3.063.33,08PB
6Ellen TelénEllen Telén (-07)LänsiUU25.1.073.35,58PB
7Vilhelmiina SaukkolaVilhelmiina Saukkola (-06)NummKip26.11.063.36,93PB
8Saana KajanderSaana Kajander (-07)KeskiUYU25.2.073.36,97PB
9Neea TaskinenNeea Taskinen (-07)MäntsU 17.11.073.53,30SB
10Lumi LehtinenLumi Lehtinen (-07)KerU6.12.073.53,95PB
11Aino JokkalaAino Jokkala (-07)PorvU23.1.073.55,04PB
12Minni GrönlundMinni Grönlund (-06)PorvU10.2.064.07,03PB
13Anni SuominenAnni Suominen (-06)MäntsU16.11.064.12,60PB
14Selina KalliorinneSelina Kalliorinne (-07)VihdVie1.10.074.13,41PB
15Anni KiiskiAnni Kiiski (-06)PorvU 1.1.064.15,34PB
T13 Korkeus/HJ
1Mila HeikkonenMila Heikkonen (-06)KeskiUYU27.11.061,45PB
 1,30/O    1,33/O    1,36/O    1,39/O    1,42/O    1,45/XO PB     
2Siru HuuskolaSiru Huuskola (-06)KeskiUYU13.2.061,42PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,33/O    1,36/XO    1,39/XXO    1,42/XXO PB    1,45/XXX     
3Sanni LehtonenSanni Lehtonen (-06)NurmijYU30.10.061,30=PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XO =PB    1,33/XXX     
4Venla LiukkonenVenla Liukkonen (-07)JanJa28.4.071,30PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XO    1,30/XO PB    1,33/XXX     
5Elsa PinolaElsa Pinola (-07)HyvsU4.2.071,30PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XXO PB    1,33/XXX     
6Helmi CardonaHelmi Cardona (-06)KeskiUYU13.8.061,25PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O PB    1,30/XXX     
6Milla PihlavaMilla Pihlava (-07)NurmijYU4.8.071,25=PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/O =PB    1,30/XXX     
8Anni HuttunenAnni Huttunen (-07)HyvsU 31.7.071,25PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XO PB    1,30/XXX     
9Emma LehtonenEmma Lehtonen (-06)NurmijYU30.10.061,20
 1,15/O    1,20/XXO    1,25/XXX     
10Laura KarusalmiLaura Karusalmi (-07)VihdVie 28.10.071,15PB
 1,05/O    1,10/XO    1,15/O PB    1,20/XXX     
11Henni GrönforsHenni Grönfors (-07)LänsiUU13.5.071,10PB
 1,05/O    1,10/O PB    1,15/XXX     
T13 Pituus/LJ
1Tuuli KiviniemiTuuli Kiviniemi (-06)PorvU14.4.064,54 PB
  4,54 PB     4,34     4,42     
2Mila HeikkonenMila Heikkonen (-06)KeskiUYU27.11.064,46 
  4,46     4,46     4,39     
3Meeri KolisevaMeeri Koliseva (-07)JanJa16.12.074,37 PB
  4,20 PB     X     4,37 PB     
4Nea NummenpääNea Nummenpää (-06)JanJa17.4.064,21 PB
  4,21 PB     4,19     4,00     
5Lumia LaaksoLumia Laakso (-06)KeskiUYU4.4.064,12 PB
  4,03 PB     4,04 PB     4,12 PB     
6Saana KajanderSaana Kajander (-07)KeskiUYU25.2.074,04 PB
  X     4,04 PB     3,91     
7Sara KoskelaSara Koskela (-06)PorvU25.3.063,98 PB
  3,98 PB     3,76     3,73     
8Vilma SorolaVilma Sorola (-06)NummKip1.11.063,93 PB
  3,93 PB     X     X     
9Anni HuttunenAnni Huttunen (-07)HyvsU 31.7.073,91 PB
  X     3,77 PB     3,91 PB     
10Emma HautamäkiEmma Hautamäki (-06)JanJa26.7.063,88 PB
  3,76 PB     3,85 PB     3,88 PB     
11Niia HietalaNiia Hietala (-07)KeskiUYU 14.7.073,84 PB
  3,82 PB     3,84 PB     3,52     
12Helmi CardonaHelmi Cardona (-06)KeskiUYU13.8.063,83 PB
  3,79 PB     3,80 PB     3,83 PB     
13Enni RantalaEnni Rantala (-06)KeskiUYU12.12.063,83 PB
  3,66 SB     3,83 PB     3,73     
14Tähkä-Alina KoskelaTähkä-Alina Koskela (-07)RiihimKi30.3.073,82 PB
  3,79 PB     3,67     3,82 PB     
15Neela JakonenNeela Jakonen (-07)HyvsU25.6.073,78 PB
  3,78 PB     X     3,69     
16Liisi HalénLiisi Halén (-07)LänsiUU15.5.073,74 PB
  3,45 PB     3,74 PB     3,72     
17Isabella EdelmanIsabella Edelman (-06)NurmijYU1.2.063,74 PB
  3,46     X     3,74 PB     
18Aino-Kaisa PyykkönenAino-Kaisa Pyykkönen (-07)KerU 8.1.073,69 PB
  3,69 PB     3,40     3,36     
19Elena HämäläinenElena Hämäläinen (-06)NurmijYU6.3.063,67 PB
  3,60 PB     3,55     3,67 PB     
20Peppi EhrnstenPeppi Ehrnsten (-06)LänsiUU1.1.063,64 PB
  3,54 PB     3,57 PB     3,64 PB     
21Heta RantanenHeta Rantanen (-07)KeskiUYU30.5.073,64 PB
  3,30 PB     3,54 PB     3,64 PB     
22Saara ErikssonSaara Eriksson (-06)PorvU21.3.063,56 
  X     X     3,56     
23Emma LehtonenEmma Lehtonen (-06)NurmijYU30.10.063,50 SB
  3,41 SB     3,50 SB     3,39     
24Hanna HenttonenHanna Henttonen (-07)JanJa3.2.073,41 PB
  3,02 PB     3,31 PB     3,41 PB     
25Aino JokkalaAino Jokkala (-07)PorvU23.1.073,22 PB
  3,19 PB     3,22 PB     3,17     
26Milla PihlavaMilla Pihlava (-07)NurmijYU4.8.073,21 PB
  2,97 PB     3,12 PB     3,21 PB     
27Sanni LehtonenSanni Lehtonen (-06)NurmijYU30.10.063,20 SB
  3,20 SB     X     3,18     
28Anni KiiskiAnni Kiiski (-06)PorvU 1.1.062,96 PB
  2,80 PB     2,96 PB     2,91     
29Nea KiviniemiNea Kiviniemi (-06)LänsiUU30.9.062,96 PB
  2,84 PB     2,70     2,96 PB     
30Henni GrönforsHenni Grönfors (-07)LänsiUU13.5.072,76 PB
  2,76 PB     2,57     X     
T13 Kuula/SP
1Tuuli KuljuTuuli Kulju (-06)JanJa 12.11.0610,96PB
  10,71 PB     10,75 PB     10,96 PB     
2Sanni-Veera ViertolaSanni-Veera Viertola (-06)RiihimKi28.3.0610,88PB
  10,20 SB     10,88 PB     9,80     
3Ida AarnioIda Aarnio (-06)RiihimKi19.10.069,90PB
  9,47 PB     X     9,90 PB     
4Siru HuuskolaSiru Huuskola (-06)KeskiUYU13.2.069,63PB
  9,63 PB     8,48     9,50     
5Lumia LaaksoLumia Laakso (-06)KeskiUYU4.4.067,98
  7,86     7,77     7,98     
6Sara JousimaaSara Jousimaa (-07)HyvsU 8.5.077,39PB
  7,14 PB     7,39 PB     6,81     
7Silja NiemiSilja Niemi (-07)MäntsU14.1.077,17
  6,61     6,99     7,17     
8Elli PaananenElli Paananen (-07)LänsiUU27.6.077,16PB
  5,96 PB     6,15 PB     7,16 PB     
9Sonja KoskelaSonja Koskela (-07)RiihimKi12.4.076,88PB
  6,86 PB     6,88 PB     6,85     
10Sarla KakkolaSarla Kakkola (-07)NurmijYU10.3.076,81PB
  6,68 PB     6,58     6,81 PB     
11Neea TaskinenNeea Taskinen (-07)MäntsU 17.11.075,71PB
  4,75 PB     5,71 PB     P     
T11 60 m
1. erä
1Kaisa MikkolaKaisa Mikkola (-09)VihdVie5.5.0910,09PB
2Elli MattilaElli Mattila (-09)PorvU 29.8.0910,37PB
3Julia BaggströmJulia Baggström (-09)LänsiUU11.3.0911,46PB
2. erä
1Veera KeskinenVeera Keskinen (-09)VihdVie 27.4.09 9,96PB
2Erin KajausErin Kajaus (-08)KerU17.7.0810,02PB
3Kaisa AlastaloKaisa Alastalo (-09)RiihimKi15.2.0910,35PB
4Ada MyrtenbladAda Myrtenblad (-09)PorvU 25.7.0911,13PB
5Emma UittamoEmma Uittamo (-09)NummKip9.4.0911,53PB
6Olivia SavolainenOlivia Savolainen (-08)KerU5.12.0811,62PB
3. erä
1Kiia HyrsyläKiia Hyrsylä (-08)VihdVie 3.12.08 9,71PB
2Eevi AarnioEevi Aarnio (-09)RiihimKi28.3.09 9,80PB
3Aila LeinoAila Leino (-08)JanJa 19.11.08 9,85PB
4Essi KorhonenEssi Korhonen (-08)KeskiUYU16.6.0810,19PB
5Janina VuorenmaaJanina Vuorenmaa (-09)HyvsU14.11.0910,51PB
6Riina ValtonenRiina Valtonen (-08)KeskiUYU2.9.0811,07PB
4. erä
1Helmiina PutusHelmiina Putus (-08)MäntsU 21.3.08 9,96PB
2Heta MösöHeta Mösö (-09)NurmijYU12.5.0910,19PB
3Helmi PaananenHelmi Paananen (-09)LänsiUU13.5.0910,22PB
4Miisa MäittäläMiisa Mäittälä (-08)PorvU25.5.0810,22PB
5Enni Kenealy-WirtaEnni Kenealy-Wirta (-09)KeskiUYU25.3.0910,26PB
6Kerttu RantanenKerttu Rantanen (-08)KeskiUYU 22.5.0810,54PB
5. erä
1Henni PiirainenHenni Piirainen (-08)KeskiUYU9.2.08 9,14PB
2Anni PakkanenAnni Pakkanen (-08)MäntsU 25.2.08 9,19=PB
3Aino PirhonenAino Pirhonen (-08)PorvU28.3.08 9,37PB
4Nea HyrsyläNea Hyrsylä (-08)VihdVie 3.12.08 9,66PB
5Eerika NieminenEerika Nieminen (-08)JanJa4.1.08 9,78
6Maija SantanenMaija Santanen (-08)JanJa3.4.08 9,81PB
T11 1000 m
1Laura MantilaLaura Mantila (-08)RiihimKi24.3.083.51,78PB
2Elina MalinenElina Malinen (-09)RiihimKi10.7.093.58,98PB
3Kaisa MikkolaKaisa Mikkola (-09)VihdVie5.5.094.03,65PB
4Emma HaminaEmma Hamina (-08)PorvU 25.1.084.05,12PB
5Viiviliina NurminenViiviliina Nurminen (-08)NurmijYU4.3.084.06,47PB
6Liia LiskiLiia Liski (-08)NummKip10.8.084.11,08PB
7Kaisa AlastaloKaisa Alastalo (-09)RiihimKi15.2.094.13,15SB
8Armida SuomiArmida Suomi (-08)LänsiUU18.3.084.13,81PB
9Daniela PerklénDaniela Perklén (-08)NurmijYU5.3.084.14,23PB
10Enni JokkalaEnni Jokkala (-09)PorvU 22.12.094.19,23PB
11Venla HyvöläVenla Hyvölä (-08)JanJa8.7.084.21,76PB
12Emma LiikkanenEmma Liikkanen (-09)NurmijYU23.8.094.33,57PB
T11 Korkeus/HJ
1Ruth ToivolaRuth Toivola (-08)RiihimKi3.1.081,43
 1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/O    1,43/XXO     
2Inka HämäläinenInka Hämäläinen (-08)JanJa3.9.081,25PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/XO    1,25/XXO PB     
3Veera JoutlahtiVeera Joutlahti (-08)LänsiUU 29.5.081,20PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O PB    1,25/XXX     
4Liia LiskiLiia Liski (-08)NummKip10.8.081,20PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/XO    1,15/O    1,20/O PB    1,25/XXX     
5Armida SuomiArmida Suomi (-08)LänsiUU18.3.081,20PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XO    1,20/XXO PB    1,25/XXX     
6Oona KorhonenOona Korhonen (-08)NurmijYU 10.4.081,15PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O PB    1,20/XXX     
7Daniela PerklénDaniela Perklén (-08)NurmijYU5.3.081,15PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/XO    1,15/O PB    1,20/XXX     
8Erin KajausErin Kajaus (-08)KerU17.7.081,15PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XO PB    1,20/XXX     
9Venla HyvöläVenla Hyvölä (-08)JanJa8.7.081,15PB
 1,00/XO    1,05/O    1,10/O    1,15/XO PB    1,20/XXX     
9Ellen LaukkanenEllen Laukkanen (-08)RiihimKi30.5.081,15PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/XO    1,15/XO PB    1,20/XXX     
11Meea KettunenMeea Kettunen (-09)LänsiUU20.6.091,10
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XXX     
12Heta MösöHeta Mösö (-09)NurmijYU12.5.091,05
 0,90/XO    0,95/O    1,00/XO    1,05/O    1,10/XXX     
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Anni PakkanenAnni Pakkanen (-08)MäntsU 25.2.084,09 PB
  4,09 PB     3,90     3,97     
2Henni PiirainenHenni Piirainen (-08)KeskiUYU9.2.083,92 
  3,85     3,88     3,92     
3Eerika NieminenEerika Nieminen (-08)JanJa4.1.083,68 PB
  3,53     X     3,68 PB     
4Eevi AarnioEevi Aarnio (-09)RiihimKi28.3.093,64 
  3,64     3,30     3,60     
5Enni Kenealy-WirtaEnni Kenealy-Wirta (-09)KeskiUYU25.3.093,58 PB
  3,44 PB     3,44 =PB     3,58 PB     
6Maija SantanenMaija Santanen (-08)JanJa3.4.083,56 PB
  3,52 PB     3,56 PB     3,54     
7Veera KeskinenVeera Keskinen (-09)VihdVie 27.4.093,53 PB
  3,32 PB     3,53 PB     3,13     
8Inka HämäläinenInka Hämäläinen (-08)JanJa3.9.083,51 PB
  3,29 PB     3,48 PB     3,51 PB     
9Ellen LaukkanenEllen Laukkanen (-08)RiihimKi30.5.083,51 PB
  3,51 PB     3,44     3,25     
10Meea KettunenMeea Kettunen (-09)LänsiUU20.6.093,50 PB
  3,50 PB     3,47     3,44     
11Aino PirhonenAino Pirhonen (-08)PorvU28.3.083,47 
  X     3,47     3,42     
12Miisa MäittäläMiisa Mäittälä (-08)PorvU25.5.083,38 PB
  3,38 PB     3,30     3,37     
13Milja RautiainenMilja Rautiainen (-08)JanJa3.5.083,38 PB
  3,38 PB     3,21     X     
14Nea HyrsyläNea Hyrsylä (-08)VihdVie 3.12.083,35 PB
  3,34 PB     3,35 PB     3,06     
15Kiia HyrsyläKiia Hyrsylä (-08)VihdVie 3.12.083,32 PB
  3,25 PB     3,17     3,32 PB     
16Kerttu RantanenKerttu Rantanen (-08)KeskiUYU 22.5.083,31 PB
  3,31 PB     3,21     3,24     
17Aila LeinoAila Leino (-08)JanJa 19.11.083,25 PB
  3,25 PB     3,22     3,11     
18Iisa AramoIisa Aramo (-08)HyvsU1.3.083,19 PB
  3,11 PB     2,94     3,19 PB     
19Emma HaminaEmma Hamina (-08)PorvU 25.1.083,15 
  3,13     3,11     3,15     
20Elli MattilaElli Mattila (-09)PorvU 29.8.093,12 PB
  3,12 PB     2,98     3,00     
21Janina VuorenmaaJanina Vuorenmaa (-09)HyvsU14.11.093,11 PB
  3,10 PB     3,11 PB     3,03     
22Jenna PyykköJenna Pyykkö (-09)NurmijYU2.10.093,10 SB
  3,10 SB     2,99     2,96     
23Velma PeiponenVelma Peiponen (-09)HyvsU17.4.093,06 =PB
  3,05     3,05     3,06 =PB     
24Riina ValtonenRiina Valtonen (-08)KeskiUYU2.9.083,03 PB
  2,92 PB     2,68     3,03 PB     
25Enna HämäläinenEnna Hämäläinen (-08)JanJa13.10.082,99 PB
  2,79     2,99 PB     2,93     
26Enni JokkalaEnni Jokkala (-09)PorvU 22.12.092,94 PB
  2,94 PB     2,77     2,82     
27Sara TuparinneSara Tuparinne (-09)PorvU 3.1.092,93 =PB
  2,93 =PB     2,88     2,85     
28Ada MyrtenbladAda Myrtenblad (-09)PorvU 25.7.092,76 PB
  2,67 PB     2,56     2,76 PB     
29Julia BaggströmJulia Baggström (-09)LänsiUU11.3.092,74 PB
  2,74 PB     2,74 =PB     2,65     
30Olivia SavolainenOlivia Savolainen (-08)KerU5.12.082,72 PB
  2,72 PB     2,48     2,50     
31Milla LouhivuoriMilla Louhivuori (-09)NurmijYU 29.7.092,61 PB
  2,61 PB     2,58     2,49     
T11 Kuula/SP
1Ruth ToivolaRuth Toivola (-08)RiihimKi3.1.089,31
  8,97     9,31     X     
2Veera JoutlahtiVeera Joutlahti (-08)LänsiUU 29.5.087,35PB
  X     6,85     7,35 PB     
3Oona KorhonenOona Korhonen (-08)NurmijYU 10.4.087,07
  7,01     6,78     7,07     
4Laura MantilaLaura Mantila (-08)RiihimKi24.3.086,95PB
  6,95 PB     6,65     6,67     
5Viiviliina NurminenViiviliina Nurminen (-08)NurmijYU4.3.086,70PB
  6,33 SB     6,01     6,70 PB     
6Jenna PyykköJenna Pyykkö (-09)NurmijYU2.10.096,19
  5,73     5,77     6,19     
7Enna HämäläinenEnna Hämäläinen (-08)JanJa13.10.086,08PB
  5,77 PB     5,76     6,08 PB     
8Milja RautiainenMilja Rautiainen (-08)JanJa3.5.086,05PB
  5,88 PB     6,05 PB     5,49     
9Emma LiikkanenEmma Liikkanen (-09)NurmijYU23.8.095,71PB
  5,50 PB     5,62 PB     5,71 PB     
10Helmi PaananenHelmi Paananen (-09)LänsiUU13.5.095,64PB
  5,35 PB     5,50 PB     5,64 PB     
11Elina MalinenElina Malinen (-09)RiihimKi10.7.095,48PB
  5,23 PB     5,48 PB     5,24     
12Sara TuparinneSara Tuparinne (-09)PorvU 3.1.095,07PB
  4,78 PB     5,07 PB     4,81     
13Emma UittamoEmma Uittamo (-09)NummKip9.4.094,72PB
  4,64 PB     4,05     4,72 PB     
14Milla LouhivuoriMilla Louhivuori (-09)NurmijYU 29.7.094,41PB
  4,41 PB     4,32     4,00     
T9 40 m
1. erä
1Lotta ParviainenLotta Parviainen (-12)NurmijYU7.2.12 7,99PB
2Saana UotilaSaana Uotila (-11)PorvU 12.4.11 8,00PB
3Emilia LöfmanEmilia Löfman (-10)KeskiUYU25.10.10 8,10PB
4Inka TaipaleInka Taipale (-11)RiihimKi26.3.11 8,35PB
5Essi LopperiEssi Lopperi (-10)MäntsU20.6.10 8,67PB
2. erä
1Sade MalvelaSade Malvela (-11)VihdVie18.2.11 7,30PB
2Miisa VirtanenMiisa Virtanen (-11)HyvsU 25.1.11 7,31PB
3Veera InkinenVeera Inkinen (-10)RiihimKi1.11.10 7,68PB
4Rebekka KallioniemiRebekka Kallioniemi (-11)KerU10.4.11 8,17PB
5Erin ForssErin Forss (-11)KeskiUYU6.10.11 8,25PB
6Cinta SinagaCinta Sinaga (-11)KeskiUYU18.5.11 8,27PB
3. erä
1Beea LehtovuoriBeea Lehtovuori (-11)LänsiUU21.6.11 7,48PB
2Pihla PeltoniemiPihla Peltoniemi (-10)NurmijYU28.7.10 7,62PB
3Veera KyyriäinenVeera Kyyriäinen (-10)RiihimKi28.7.10 7,67PB
4Anni-Sofia RinneAnni-Sofia Rinne (-10)LänsiUU15.9.10 8,04PB
5Seela RuponenSeela Ruponen (-11)RiihimKi10.8.11 8,20PB
6Anna OllikainenAnna Ollikainen (-11)NurmijYU6.10.11 8,36PB
4. erä
1Jenni VuorinenJenni Vuorinen (-11)RiihimKi 7.1.11 7,21PB
2Maiju MäittäläMaiju Mäittälä (-10)PorvU12.6.10 7,34PB
3Amanda KortesojaAmanda Kortesoja (-10)KeskiUYU12.12.10 7,55PB
4Amanda KuhlbergAmanda Kuhlberg (-10)PorvU 21.1.10 7,86
5Isabel NylundIsabel Nylund (-11)LänsiUU 20.2.11 8,67
6Mira MontonenMira Montonen (-11)NurmijYU2.8.11 8,67
5. erä
1Amanda AhlgrenAmanda Ahlgren (-10)PorvU 22.1.10 6,78PB (9-v. ka 52.)
2Maiju MiikkulainenMaiju Miikkulainen (-10)RiihimKi23.7.10 7,14PB
3Martta MösöMartta Mösö (-10)NurmijYU29.6.10 7,21
4Liisa KerttunenLiisa Kerttunen (-10)KeskiUYU5.7.10 7,22PB
5Ninni PenttinenNinni Penttinen (-10)PorvU 19.10.10 7,26PB
6Onerva PennonenOnerva Pennonen (-10)NurmijYU12.8.10 7,29
T9 1000 m
1Isabella LindbergIsabella Lindberg (-10)RiihimKi 18.4.104.17,87PB
2Siiri LehtovaaraSiiri Lehtovaara (-10)NummKip 1.1.104.26,47PB
3Ella TuparinneElla Tuparinne (-11)PorvU 26.7.114.28,05PB
4Kielo SaloKielo Salo (-11)KarkkPo12.4.114.30,47PB
5Meeri SahaMeeri Saha (-11)KerU25.10.114.37,24PB
6Sade MalvelaSade Malvela (-11)VihdVie18.2.114.48,59PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Jenni VuorinenJenni Vuorinen (-11)RiihimKi 7.1.113,28 PB
  3,17 PB     3,04     3,28 PB     
2Liisa KerttunenLiisa Kerttunen (-10)KeskiUYU5.7.103,22 PB
  2,81     3,16     3,22 PB     
3Ninni PenttinenNinni Penttinen (-10)PorvU 19.10.103,22 PB
  3,01     3,22 PB     2,99     
4Maiju MäittäläMaiju Mäittälä (-10)PorvU12.6.103,19 PB
  3,07 SB     3,19 PB     2,49     
5Amanda AhlgrenAmanda Ahlgren (-10)PorvU 22.1.103,15 
  3,08     3,15     3,10     
6Miisa VirtanenMiisa Virtanen (-11)HyvsU 25.1.113,08 PB
  2,87 PB     2,94 PB     3,08 PB     
7Maiju MiikkulainenMaiju Miikkulainen (-10)RiihimKi23.7.102,99 PB
  2,85     2,82     2,99 PB     
8Onerva PennonenOnerva Pennonen (-10)NurmijYU12.8.102,93 
  2,83     2,93     2,84     
9Amanda KortesojaAmanda Kortesoja (-10)KeskiUYU12.12.102,85 PB
  2,85 PB     2,73     2,80     
10Martta MösöMartta Mösö (-10)NurmijYU29.6.102,79 
  2,79     2,64     2,46     
11Meeri SahaMeeri Saha (-11)KerU25.10.112,74 PB
  2,70 PB     2,74 PB     2,64     
12Anni-Sofia RinneAnni-Sofia Rinne (-10)LänsiUU15.9.102,72 PB
  2,72 PB     2,48     2,61     
13Siiri LehtovaaraSiiri Lehtovaara (-10)NummKip 1.1.102,71 PB
  2,61 PB     2,56     2,71 PB     
14Veera InkinenVeera Inkinen (-10)RiihimKi1.11.102,69 PB
  2,69 PB     2,41     2,61     
15Veera KyyriäinenVeera Kyyriäinen (-10)RiihimKi28.7.102,59 PB
  2,59 PB     2,16     2,46     
16Saana UotilaSaana Uotila (-11)PorvU 12.4.112,55 PB
  2,55 PB     2,54     2,51     
17Amanda KuhlbergAmanda Kuhlberg (-10)PorvU 21.1.102,49 
  2,46     2,36     2,49     
18Inka TaipaleInka Taipale (-11)RiihimKi26.3.112,47 PB
  2,40 PB     2,35     2,47 PB     
19Beea LehtovuoriBeea Lehtovuori (-11)LänsiUU21.6.112,46 PB
  2,44 PB     2,45 PB     2,46 PB     
20Ella TuparinneElla Tuparinne (-11)PorvU 26.7.112,40 PB
  2,40 PB     2,15     2,39     
21Essi LopperiEssi Lopperi (-10)MäntsU20.6.102,37 PB
  2,37 PB     2,37 =PB     2,30     
22Lotta ParviainenLotta Parviainen (-12)NurmijYU7.2.122,21 PB
  2,20 PB     1,94     2,21 PB     
23Cinta SinagaCinta Sinaga (-11)KeskiUYU18.5.112,21 PB
  2,21 PB     X     1,86     
24Isabel NylundIsabel Nylund (-11)LänsiUU 20.2.112,19 PB
  2,13     2,05     2,19 PB     
25Rebekka KallioniemiRebekka Kallioniemi (-11)KerU10.4.112,13 PB
  1,96 PB     1,80     2,13 PB     
26Anna OllikainenAnna Ollikainen (-11)NurmijYU6.10.112,00 
  2,00     1,94     1,91     
27Erin ForssErin Forss (-11)KeskiUYU6.10.111,75 PB
  X     1,73 PB     1,75 PB     
T9 Kuula/SP
1Isabella LindbergIsabella Lindberg (-10)RiihimKi 18.4.104,83PB
  3,97 PB     4,40 PB     4,83 PB     
2Seela RuponenSeela Ruponen (-11)RiihimKi10.8.113,60PB
  P     3,48 PB     3,60 PB     
3Mira MontonenMira Montonen (-11)NurmijYU2.8.113,54PB
  3,54 PB     3,32     3,30     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut