TULOKSET: Pk. kilpailut Lappeenranta 11.12.2018


41 urheilijaa, 74 lajisuoritusta

Miehet
P15 60 m
1. erä
1Konsta-Eemeli RutonenKonsta-Eemeli Rutonen (-04)LappUM6.1.04 7,68SB
2Kasperi VehmaaKasperi Vehmaa (-05)LappUM16.1.05 7,89SB
2. erä
1Akseli EskelinenAkseli Eskelinen (-03)LappUM14.11.03 8,20
2Rasmus VehmaaRasmus Vehmaa (-05)LappUM16.1.05 8,35=PB
P15 Pituus/LJ
1Konsta-Eemeli RutonenKonsta-Eemeli Rutonen (-04)LappUM6.1.045,76 PB
  5,02 SB     5,29 SB     5,76 PB     5,64     
2Kasperi VehmaaKasperi Vehmaa (-05)LappUM16.1.055,68 PB kk14
  5,41 kk14 SB     5,62 kk14 PB     5,68 kk14 PB     5,55     
3Rasmus VehmaaRasmus Vehmaa (-05)LappUM16.1.054,68 SB
  X     4,65 SB     X     4,68 SB     
P13 Pituus/LJ
1Perttu AakkoPerttu Aakko (-07)LappUM27.8.073,75 PB
  3,75 PB     X     3,59     3,73     
2Tiitus QvintusTiitus Qvintus (-07)LappUM7.4.073,34 PB
  X     3,34 PB     3,27     X     
P11 60 m
1. erä
1Perttu AakkoPerttu Aakko (-07)LappUM27.8.07 9,22PB
2Tiitus QvintusTiitus Qvintus (-07)LappUM7.4.0710,46PB
2. erä
1Eino SainioEino Sainio (-08)LappUM11.10.0810,14PB
2Kasperi Rinta-JaskariKasperi Rinta-Jaskari (-08)JoutsKu23.2.0811,23PB
P11 Kuula/SP
1Kasperi Rinta-JaskariKasperi Rinta-Jaskari (-08)JoutsKu23.2.087,15PB
  6,43 PB     7,15 PB     6,78     
2Eino SainioEino Sainio (-08)LappUM11.10.086,78PB
  5,99 SB     6,78 PB     6,76     
3Valtteri PiitulainenValtteri Piitulainen (-09)LappUM1.7.095,28PB
  X     4,38 PB     5,28 PB     
P9 60 m
1. erä
1Anton MikkonenAnton Mikkonen (-11)LappUM29.6.1110,99PB
2Tuomas PokkinenTuomas Pokkinen (-11)LappUM24.1.1112,07PB
3Matias MahlavuoriMatias Mahlavuori (-11)LappUM28.7.1112,28PB
2. erä
1Matias VoutilainenMatias Voutilainen (-11)LappUM3.3.1112,06PB
2Manu MahlavuoriManu Mahlavuori (-13)LappUM27.5.1312,78PB
3. erä
1Valtteri PiitulainenValtteri Piitulainen (-09)LappUM1.7.0910,98PB
2Ukko-Pekka MustonenUkko-Pekka Mustonen (-09)LappUM29.3.0911,49PB
P9 Kuula/SP
1Tuomas PokkinenTuomas Pokkinen (-11)LappUM24.1.114,02PB
  3,92 PB     4,02 PB     3,90     
2Matias VoutilainenMatias Voutilainen (-11)LappUM3.3.113,75PB
  3,75 PB     3,48     3,21     
3Ukko-Pekka MustonenUkko-Pekka Mustonen (-09)LappUM29.3.093,59PB
  3,10 PB     3,59 PB     3,57     
4Matias MahlavuoriMatias Mahlavuori (-11)LappUM28.7.113,27PB
  2,89 PB     3,27 PB     3,00     
Naiset
T15 60 m
1. erä
1Tytti RepoTytti Repo (-05)JoutsKu21.12.05 8,83PB
2Anni BergAnni Berg (-04)LappUM13.4.04 8,84PB
3Henna EineluotoHenna Eineluoto (-04)LappUM15.3.04 9,21PB
2. erä
1Iines PeltonenIines Peltonen (-05)LappUM28.4.05 8,78SB
2Elisa HilskaElisa Hilska (-04)LappUM13.3.04 8,86PB
3Rosa ValkendorffRosa Valkendorff (-04)LappUM17.8.04 9,18PB
3. erä
Anniina PiitulainenAnniina Piitulainen (-04)LappuM8.8.04 DNF
T15 Pituus/LJ
1Elisa HilskaElisa Hilska (-04)LappUM13.3.044,51 PB
  X     4,34 PB     4,11     4,51 PB     
2Rosa ValkendorffRosa Valkendorff (-04)LappUM17.8.044,51 PB
  X     4,34 PB     4,51 PB     X     
3Iines PeltonenIines Peltonen (-05)LappUM28.4.054,48 PB
  4,48 PB     X     4,04     3,79     
4Tytti RepoTytti Repo (-05)JoutsKu21.12.054,15 PB
  X     3,78 SB     4,15 PB     4,09     
T13 60 m
1. erä
1Sara KyllönenSara Kyllönen (-07)LappUM22.4.07 9,45PB
2Milja VakkilaMilja Vakkila (-08)LappUM23.6.0810,13PB
2. erä
1Hanna SedigHanna Sedig (-06)LappUM28.4.06 8,87PB
2Kerttu SalonsaariKerttu Salonsaari (-07)LappUM29.3.07 9,90PB
3Iina SainioIina Sainio (-07)LappUM18.1.0710,13PB
3. erä
1Katja HonkanenKatja Honkanen (-06)LappUM4.1.06 8,96PB
2Veera HeinonenVeera Heinonen (-07)LappUM28.8.07 9,73PB
T13 Pituus/LJ
1Hanna SedigHanna Sedig (-06)LappUM28.4.064,85 PB
  X     4,85 PB     3,96     P     
2Veera HeinonenVeera Heinonen (-07)LappUM28.8.073,72 PB
  3,72 PB     3,48     3,39     X     
3Kerttu SalonsaariKerttu Salonsaari (-07)LappUM29.3.073,69 PB
  3,69 PB     X     3,27     3,49     
4Sara KyllönenSara Kyllönen (-07)LappUM22.4.073,44 PB
  2,88 PB     3,35 PB     3,41 PB     3,44 PB     
5Iina SainioIina Sainio (-07)LappUM18.1.073,44 PB
  X     X     3,44 PB     3,03     
T11 Kuula/SP
1Janette KaplasJanette Kaplas (-08)LappUM17.5.087,20PB
  X     6,72 PB     7,20 PB     
2Milja VakkilaMilja Vakkila (-08)LappUM23.6.083,96PB
  3,53 PB     3,96 PB     3,93     
T9 60 m
1. erä
1Helena OherdHelena Oherd (-09)LappUM5.3.0910,90PB
2Mette-Maria KotilainenMette-Maria Kotilainen (-09)LappUM 9.12.0911,49PB
3Ella HuopalaElla Huopala (-11)LappUM1.10.1113,17PB
2. erä
1Amanda AakkoAmanda Aakko (-09)LappUM30.1.0910,36PB
2Peppi TiikasaloPeppi Tiikasalo (-09)LappUM24.5.0910,42PB
3Juliette KaplasJuliette Kaplas (-11)LappUM4.4.1111,75PB
3. erä
1Kristiina Rinta-JaskariKristiina Rinta-Jaskari (-10)JoutsKu12.7.1010,82PB
2Eini PaalumäkiEini Paalumäki (-09)LappUM30.6.0912,12PB
3Tara KortelainenTara Kortelainen (-11)LappUM17.4.1112,20PB
4. erä
1Vivi MustonenVivi Mustonen (-10)LappUM28.11.1012,85PB
2Anniina KainulainenAnniina Kainulainen (-11)LappUM12.12.1112,99PB
T9 Kuula/SP
1Amanda AakkoAmanda Aakko (-09)LappUM30.1.095,16PB
  5,16 PB     4,17     4,94     
2Helena OherdHelena Oherd (-09)LappUM5.3.094,88PB
  4,08 PB     4,24 PB     4,88 PB     
3Peppi TiikasaloPeppi Tiikasalo (-09)LappUM24.5.094,52PB
  3,74 SB     4,52 PB     4,34     
4Juliette KaplasJuliette Kaplas (-11)LappUM4.4.113,78PB
  3,20 PB     3,23 PB     3,78 PB     
5Kristiina Rinta-JaskariKristiina Rinta-Jaskari (-10)JoutsKu12.7.103,74PB
  3,21 PB     3,35 PB     3,74 PB     
6Eini PaalumäkiEini Paalumäki (-09)LappUM30.6.093,48PB
  3,37 PB     3,48 PB     X     
7Mette-Maria KotilainenMette-Maria Kotilainen (-09)LappUM 9.12.093,37PB
  2,84 PB     3,37 PB     3,17     
8Tara KortelainenTara Kortelainen (-11)LappUM17.4.113,06PB
  3,06 PB     X     2,53     
9Vivi MustonenVivi Mustonen (-10)LappUM28.11.102,38PB
  2,37 PB     2,20     2,38 PB     
10Anniina KainulainenAnniina Kainulainen (-11)LappUM12.12.112,03PB
  1,65 PB     1,56     2,03 PB     
11Ella HuopalaElla Huopala (-11)LappUM1.10.111,84PB
  1,81 PB     1,84 PB     1,35     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
9.12.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 2 tulokset muokattavana
9.12.2023 Helsinki: Starttikisa
9.12.2023 Turku: Tonttukisat
6.12.2023 Seinäjoki: Ice Games
5.–6.12.2023 Espoo/Kam: Itsenäisyyspäivän kisat
2.12.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
3.12.2023 Joensuu/P: Reijolan hallikisat
3.12.2023 Joensuu/P: Reijolan hallikisat kaikki
2.12.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja 3
2.12.2023 Kaustinen: Jouluhallikilpailut peruutettu
2.12.2023 Pori: Hallikisat
2.12.2023 Turku: Merkki-Mitalicup
29.11.2023 Helsinki: Pk. kilpailu
25.11.2023 Ii: Testijuoksusarja 2 kaikki
25.11.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 2 kaikki
25.11.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 2
25.11.2023 Ii: Testijuoksusarja 2
26.11.2023 Helsinki: Marrashallikilpailut
26.11.2023 Joensuu: Loskahallikilpailut
25.11.2023 Pori: Kärkiseuraottelu
22.11.2023 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
19.11.2023 Pajulahti: Intersport-nuorisohallikisat
19.11.2023 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
19.11.2023 Turku: Syyshallikisat
18.11.2023 Vantaa: Tiejuoksucup
18.11.2023 Vantaa: Tiejuoksucup 1 kaikki
4.11.2023 Helsinki: Stadium Night Run
4.11.2023 Helsinki: Stadium Night Run kaikki
18.11.2023 Helsinki: Stadium Night Run siirretty 4.11.
15.11.2023 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
28.10.2023 Helsinki: Halloween Run kaikki
28.10.2023 Helsinki: Halloween Run
11.11.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 1 kaikki
11.11.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 1
4.11.2023 Loviisa: 18. Sarvilahden maraton
5.11.2023 Leppävirta: Kerran vielä kiellon päälle -kisat
4.11.2023 Loviisa: Sarvilahden maraton kaikki
4.11.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
4.11.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja 2
28.10.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 1
28.10.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 1 kaikki
14.10.2023 Heinävesi: Pakkaskisat
28.10.2023 Ii: Testijuoksusarja 1
28.10.2023 Ii: Testijuoksusarja 1 kaikki
21.10.2023 Seinäjoki: Painonheittokilpailut
21.10.2023 Rovaniemi: Sydänkeskustalvisarja ja Vaaran kymppi, Talvisarjan 50-vuotisjuhlakilpailu
21.10.2023 Kankaanpää: Kankaanpään maraton
21.10.2023 Kankaanpää: Kankaanpään maraton kaikki
21.10.2023 Kaarina: 13. Syysmaraton
21.10.2023 Kaarina: Syysmaraton kaikki
21.10.2023 Nastola: PM-maastokatsastukset
14.10.2023 Kempele: Mourunki Run
14.10.2023 Vantaa: Vantaan maraton
16.–17.9.2023 Joensuu/P: Pyhäselän 22. heittohyppypäivät
14.10.2023 Oulu/H: Pyrinnön Heittokisa
14.10.2023 Espoo/E: Espoonlahden heittokisat
14.10.2023 Vantaa: SAUL:n SM-maraton
14.10.2023 Vantaa: SM-maraton
12.10.2023 Joensuu/P: 200 metrin aitakisa
7.10.2023 Helsinki: Haaga Run
7.10.2023 Tampere: Tampere juoksee
9.10.2023 Vantaa/T: Juha Kylänpään 60-vuotisjuhlakisat - Kylis 60v 60 sekunnin juoksu 9.10.2023
9.10.2023 Vantaa/T: Juha Kylänpään 60-vuotisjuhlakisat - Kylis 60v
8.10.2023 Kouvola/i: Heittocup 5
8.10.2023 Turku: Mini-Maaria
7.10.2023 Hanko: Itämeri-maraton
7.10.2023 Hanko: Itämeri-maraton kaikki
7.10.2023 Leppävirta: Huurre-heitot
8.10.2023 Oulu/H: Heinäpään heittokisat
22.9.2023 Naantali: Alakoulujen KLL:n pm-kilpailut
7.10.2023 Kirkkonummi: Lamminjärven ympärijuoksu peruutettu
7.10.2023 Oulu: Virpiniemen 15. maastomaraton tulokset puuttuvat
30.9.–1.10.2023 Leppävirta: TUL:n Järvi-Suomen Kyvyt esiin -kilpailut
3.10.2023 Helsinki/E: Pk. kilpailut
4.10.2023 Vantaa/T: Junnujen syysmoukari