TULOKSET: Kaupungin mestaruuskilpailut, Somero, Someron urheilukenttä, 10.8.2018


60 urheilijaa, 139 lajisuoritusta

Miehet
M 100 m
Tuuli: nwnd
1Julian RauhaniemiJulian Rauhaniemi (-96)SomE18.8.9612,6h
2Arttu NikulaArttu Nikula (-97)SomE13.5.9713,4h
3Jussi TuomalaJussi Tuomala (Somero)15,2h
4Sampo VirtanenSampo Virtanen (Somero)16,0h
M 3000 m
1Sampo VirtanenSampo Virtanen (Somero)13.32,9hPB
Markus NikanderMarkus Nikander (-97)LänsiUU8.9.97 9.49,1hPB kilp. ulkop.
Markus ÄlliMarkus Älli (Somero)13.31,9hPB kilp. ulkop.
M Seiväs/PV
1Eemeli MoranderEemeli Morander (-97)SomernVei5.10.973,90SB
M Pituus/LJ
1Arttu NikulaArttu Nikula (-97)SomE13.5.974,41 +6,3
2Jussi TuomalaJussi Tuomala (Somero)4,05 +1,9PB
3Aki FribergAki Friberg (Somero)3,33 +2,0PB
M Kuula/SP
2Antti MajuriAntti Majuri (-80)SomE808,61PB
3Sampo VirtanenSampo Virtanen (Somero)8,13PB
4Aki FribergAki Friberg (Somero)8,09PB
5Jussi TuomalaJussi Tuomala (Somero)6,40PB
1Markus ÄlliMarkus Älli (Somero)9,00PB kilp. ulkop.
M Keihäs/JT
3Antti MajuriAntti Majuri (-80)SomE8039,22SB
4Juha TalonenJuha Talonen (Somero)36,84PB
5Aki FribergAki Friberg (Somero)30,85PB
6Jani GrönholmJani Grönholm (Somero)29,36PB
7Jussi TuomalaJussi Tuomala (Somero)28,38PB
8Sampo VirtanenSampo Virtanen (Somero)22,04PB
1Leevi UusitaloLeevi Uusitalo (-95)RaisKu2.3.9564,42 kilp. ulkop.
2Pyry MäkinenPyry Mäkinen (-94)VeikkVei10.1.9461,80SB kilp. ulkop.
P15 100 m
Tuuli: nwnd
1Johan SalminenJohan Salminen (-04)SomE6.10.0413,6h
P15 800 m
1Johan SalminenJohan Salminen (-04)SomE6.10.042.39,0h
P15 Keihäs/JT
1Rudi GrönholmRudi Grönholm (-03)SomE12.10.0340,64PB
2Johan SalminenJohan Salminen (-04)SomE6.10.0421,49PB
P13 60 m
1Akseli HakamäkiAkseli Hakamäki (-06)SomE9.10.06 9,2h
1Veeti SaloVeeti Salo (-04)SomVoi4.6.04 9,2h
3Leevi SaloLeevi Salo (-04)SomVoi4.6.04 9,6h
3Alex HakanenAlex Hakanen (-06)SomE 5.8.06 9,6h
5Oliver HeleniusOliver Helenius (-06)SomE25.11.06 9,7h
6Luka ÄlliLuka Älli (Somero) 9,8h
P13 600 m
1Oliver HeleniusOliver Helenius (-06)SomE25.11.062.04,6hPB
2Veeti SaloVeeti Salo (-04)SomVoi4.6.042.09,6hPB
3Luka ÄlliLuka Älli (Somero)2.11,2hPB
P13 Seiväs/PV
2Oliver HeleniusOliver Helenius (-06)SomE25.11.061,90
3Alex HakanenAlex Hakanen (-06)SomE 5.8.061,40
1Atte KuuselaAtte Kuusela (-05)TammRy17.10.052,40 kilp. ulkop.
P13 Pituus/LJ
1Veeti SaloVeeti Salo (-04)SomVoi4.6.043,85 +3,1
2Luka ÄlliLuka Älli (Somero)3,80 +2,4
3Akseli HakamäkiAkseli Hakamäki (-06)SomE9.10.063,78 +6,4PB
4Leevi SaloLeevi Salo (-04)SomVoi4.6.043,67 +2,4
5Oliver HeleniusOliver Helenius (-06)SomE25.11.063,56 +2,6PB
P13 Kuula/SP
1Antti PetterssonAntti Pettersson (-05)SomE6.10.057,78
2Luka ÄlliLuka Älli (Somero)7,57PB
3Veeti SaloVeeti Salo (-04)SomVoi4.6.047,31PB
4Akseli HakamäkiAkseli Hakamäki (-06)SomE9.10.066,86PB
5Leevi SaloLeevi Salo (-04)SomVoi4.6.046,69PB
P11 60 m
1Paavo HälliPaavo Hälli (-08)SomE17.9.08 9,3h
2Luca MerelleLuca Merelle (Somero) 9,6h
3Ville VuolaVille Vuola (-07)SomE 21.12.07 9,7h
4Tuukka SaloTuukka Salo (-08)SomVoi12.6.08 9,8h
4Johannes MäenpääJohannes Mäenpää (-08)SomE19.3.08 9,8h
6Miska HeleniusMiska Helenius (-08)SomE18.4.0810,2h
7Rasmus HeinonenRasmus Heinonen (-08)SomE3.2.0810,4h
8Veeti VuolaVeeti Vuola (-07)SomE 21.12.0710,7h
P11 600 m
1Paavo HälliPaavo Hälli (-08)SomE17.9.082.10,0hPB
2Ville VuolaVille Vuola (-07)SomE 21.12.072.17,0hPB
3Veeti VuolaVeeti Vuola (-07)SomE 21.12.072.23,7hPB
4Miska HeleniusMiska Helenius (-08)SomE18.4.082.24,1hPB
P11 Seiväs/PV
1Veeti VuolaVeeti Vuola (-07)SomE 21.12.071,60PB
2Ville VuolaVille Vuola (-07)SomE 21.12.071,50
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Paavo HälliPaavo Hälli (-08)SomE17.9.083,78 +4,5PB
2Johannes MäenpääJohannes Mäenpää (-08)SomE19.3.083,58 +5,9PB
3Veeti VuolaVeeti Vuola (-07)SomE 21.12.073,43 +2,3SB
4Ville VuolaVille Vuola (-07)SomE 21.12.073,38 +2,9PB
5Tuukka SaloTuukka Salo (-08)SomVoi12.6.083,31 +1,5PB
6Rasmus HeinonenRasmus Heinonen (-08)SomE3.2.083,26 +2,2=PB
7Atso PätäriAtso Pätäri (-07)SomVoi14.11.073,08 +2,5PB
8Luca MerelleLuca Merelle (Somero)2,92 +2,3PB
P11 Kuula/SP
1Miska HeleniusMiska Helenius (-08)SomE18.4.087,90PB
2Atso PätäriAtso Pätäri (-07)SomVoi14.11.077,04PB
3Johannes MäenpääJohannes Mäenpää (-08)SomE19.3.086,82PB
4Tuukka SaloTuukka Salo (-08)SomVoi12.6.086,70PB
5Rasmus HeinonenRasmus Heinonen (-08)SomE3.2.086,03PB
6Paavo HälliPaavo Hälli (-08)SomE17.9.086,02PB
7Veeti VuolaVeeti Vuola (-07)SomE 21.12.075,17PB
8Ville VuolaVille Vuola (-07)SomE 21.12.074,46SB
P9 60 m
1Niilo TalonenNiilo Talonen (-10)SomE 24.4.10 9,9h
2Niko MerelleNiko Merelle (Somero)10,4h
3Arttu HakamäkiArttu Hakamäki (-09)SomE 26.1.0910,8h
4Väinö TalonenVäinö Talonen (-12)(Somero)14.9.1212,0h
P9 Seiväs/PV
1Urho AroUrho Aro (-09)HKV14.10.091,50 kilp. ulkop.
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Niilo TalonenNiilo Talonen (-10)SomE 24.4.103,43 +1,2=PB
2Niko MerelleNiko Merelle (Somero)3,32 +1,3PB
3Arttu HakamäkiArttu Hakamäki (-09)SomE 26.1.093,29 +5,1PB
5Väinö TalonenVäinö Talonen (-12)(Somero)14.9.122,79 +3,8PB
4Urho AroUrho Aro (-09)HKV14.10.092,98 +4,2 kilp. ulkop.
P9 Pallo/Ball
1Arttu HakamäkiArttu Hakamäki (-09)SomE 26.1.0923,94PB
2Niko MerelleNiko Merelle (Somero)22,66PB
3Niilo TalonenNiilo Talonen (-10)SomE 24.4.1022,22PB
4Väinö TalonenVäinö Talonen (-12)(Somero)14.9.1213,17PB
Naiset
N 100 m
Tuuli: nwnd
1Saara SuonpääSaara Suonpää (-02)SomE8.12.0213,3h
N Seiväs/PV
1Amanda LaurilaAmanda Laurila (-00)SomernVei6.2.002,90
N Pituus/LJ
1Venla OksanenVenla Oksanen (-00)SomE12.11.004,59 +3,4
2Sofia PohjarantaSofia Pohjaranta (-00)SomE28.8.004,00 +3,9
N Kuula/SP
1Miia NokkaMiia Nokka (-81)SomE818,02PB
1Linnea SariolaLinnea Sariola (-07)SomE7.1.077,52PB
2Sanni TuominenSanni Tuominen (-07)SomE17.3.077,28PB
3Elsa HälliElsa Hälli (-07)SomE9.6.075,83PB
4Amanda JuseliusAmanda Juselius (-08)SomE 10.2.085,75PB
5Anni PetterssonAnni Pettersson (-08)SomE27.6.085,61PB
Sara OraheimoSara Oraheimo (-94)IFRaseb17.3.9412,49SB kilp. ulkop.
N Moukari/HT
Josefine LundströmJosefine Lundström (-98)IFRaseb19.7.9848,70PB kilp. ulkop.
N Keihäs/JT
Elina KauranenElina Kauranen (-00)HKV12.1.0033,64 kilp. ulkop.
T15 800 m
Muska SandenMuska Sanden (-03)SalVil28.3.032.32,0h kilp. ulkop.
T13 60 m
1Viivi VuolaViivi Vuola (-06)SomE1.9.06 9,1h
2Emma ÄlliEmma Älli (Somero) 9,5h
T13 600 m
1Viivi VuolaViivi Vuola (-06)SomE1.9.062.11,9hPB
T13 Korkeus/HJ
1Viivi VuolaViivi Vuola (-06)SomE1.9.061,22PB
T13 Seiväs/PV
1Viivi VuolaViivi Vuola (-06)SomE1.9.061,80
T13 Kuula/SP
1Viivi VuolaViivi Vuola (-06)SomE1.9.066,83PB
T11 60 m
1Sanni TuominenSanni Tuominen (-07)SomE17.3.07 9,3h
2Linnea SariolaLinnea Sariola (-07)SomE7.1.07 9,5h
3Elsa HälliElsa Hälli (-07)SomE9.6.0710,2h
4Amanda JuseliusAmanda Juselius (-08)SomE 10.2.0810,6h
Elli SärkinenElli Särkinen (-08)LempKiYU 15.2.0810,3h kilp. ulkop.
T11 600 m
1Sanni TuominenSanni Tuominen (-07)SomE17.3.072.08,2h
2Linnea SariolaLinnea Sariola (-07)SomE7.1.072.19,9hSB
3Elsa HälliElsa Hälli (-07)SomE9.6.072.22,9hPB
Elli SärkinenElli Särkinen (-08)LempKiYU 15.2.082.20,8h kilp. ulkop.
T11 Seiväs/PV
1Linnea SariolaLinnea Sariola (-07)SomE7.1.072,20
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Sanni TuominenSanni Tuominen (-07)SomE17.3.073,86 +2,5PB
2Linnea SariolaLinnea Sariola (-07)SomE7.1.073,72 +5,8SB
3Elsa HälliElsa Hälli (-07)SomE9.6.073,40 +2,7
T11 Kuula/SP
Venla MannerVenla Manner (-08)TuUL30.5.088,11 kilp. ulkop.
T9 60 m
1Henni TalonenHenni Talonen (-09)SomE 16.2.0910,1h
2Sofie ÄlliSofie Älli (Somero)10,8h
3Riia JuseliusRiia Juselius (-10)SomE 22.11.1011,0h
4Minttu MerelleMinttu Merelle (Somero)11,5h
T9 Seiväs/PV
Taika KuuselaTaika Kuusela (-09)TammRy22.7.091,80PB (9-v. ka 15.) kilp. ulkop.
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Henni TalonenHenni Talonen (-09)SomE 16.2.093,12 +2,8
2Sofie ÄlliSofie Älli (Somero)3,02 +3,9PB
3Minttu MerelleMinttu Merelle (Somero)2,20 +1,9PB
T9 Pallo/Ball
1Riia JuseliusRiia Juselius (-10)SomE 22.11.1020,07PB
2Henni TalonenHenni Talonen (-09)SomE 16.2.0912,21PB
3Minttu MerelleMinttu Merelle (Somero)11,22PB

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat