TULOKSET: Seuracup, Salo, Salon urheilupuisto, 6.8.2018


113 urheilijaa, 133 lajisuoritusta

SomE 13864, MarttMu 12053, KoskKai 11302, LoimLei 5716, PernU 3068

Miehet
M17 800 m
1Lauri SaloLauri Salo (-01)KoskKai24.8.012.18,98
M17 Seiväs/PV
1Jaakko VirkkiJaakko Virkki (-02)SomE25.1.022,32SB
 1,92/1 SB    2,02/1 SB    2,12/1 SB    2,22/2 SB    2,32/3 SB    2,42/XXX     
2Erik KorpiahoErik Korpiaho (-04)MarttMu30.3.042,02
 1,92/1    2,02/1    2,12/XXX     
M17 Keihäs/JT
1Viljami MoranderViljami Morander (-01)SomernVei5.10.0144,37
  44,37     X     43,16     X     
2Casper ParviainenCasper Parviainen (-04)PernU26.3.0429,54PB
  X     29,48 PB     X     29,54 PB     
3Leevi LehtovaaraLeevi Lehtovaara (-02)MarttMu 2.6.0224,01PB
  24,01 PB     X     X     X     
P15 300 m
1Jere OunaslehtoJere Ounaslehto (-04)MarttMu28.6.0444,88PB
P15 Kolmiloikka/TJ
1Juho LeppäJuho Leppä (-04)SomE29.6.0411,27 +0,6PB
  10,56 PB     11,05/-0.7 PB     11,27/0.6 PB     11,11/-0.6     
P13 200 m
Tuuli: +0,2
1Ilkka TurunenIlkka Turunen (-06)KoskKai18.4.0630,53PB
2Frans PihlavaFrans Pihlava (-05)MarttMu18.7.0531,34PB
3Alex HakanenAlex Hakanen (-06)SomE 5.8.0633,28
4Akseli HakamäkiAkseli Hakamäki (-06)SomE9.10.0633,59PB
5Nikolas LindénNikolas Lindén (-08)LoimLei4.7.0833,59PB
P13 60 m aidat/hurdles
1Hannu SjöblomHannu Sjöblom (-06)LoimLei7.6.0612,18PB
2Oliver HeleniusOliver Helenius (-06)SomE25.11.0612,96PB
3Otto SyrjäläOtto Syrjälä (-06)KoskKai20.7.0615,50PB
P13 Pituus/LJ
1Martti KanasuoMartti Kanasuo (-06)KoskKai29.12.063,75 –1,4PB
  3,37 PB     X/0.6     3,75 PB     X     
2Veeti SalminenVeeti Salminen (-06)SomE24.8.063,58 –2,1PB
  3,54/-0.6 PB     3,46/0.2     3,58 PB     3,56/-0.9     
3Tuukka JalonenTuukka Jalonen (-06)MarttMu9.5.063,16 –1,1PB
  X/-0.7     X     1,92/-0.8 PB     3,16 PB     
P13 Kuula/SP
1Antti PetterssonAntti Pettersson (-05)SomE6.10.057,99PB
  7,47 SB     7,99 PB     7,61     7,40     
2Leevi StoltLeevi Stolt (-06)KoskKai10.2.066,50PB
  6,36 PB     6,15     5,93     6,50 PB     
3Lauri KanasuoLauri Kanasuo (-05)MarttMu21.9.055,73PB
  5,73 PB     5,71     X     X     
P13 1000 m kävely/Walk
1Hannu SjöblomHannu Sjöblom (-06)LoimLei7.6.06 6.30,44PB
P11 150 m
1Akseli KoskivainioAkseli Koskivainio (-07)MarttMu25.4.0724,54PB
2Antti RistanenAntti Ristanen (-09)LoimLei 11.8.0924,64PB
3Aleksi HeinonenAleksi Heinonen (-08)OripVe5.8.0825,39
4Otto HeleniusOtto Helenius (-08)SomE10.9.0825,43PB
5Viljami VäliläViljami Välilä (-08)OripVe 4.6.0826,65PB
6Tapio VuorentaustaTapio Vuorentausta (-10)KoskKai 15.7.1026,82PB
P11 60 m aidat/hurdles
Tuuli: –1,7
1Paavo HälliPaavo Hälli (-08)SomE17.9.0813,19PB
2Aapo LehtonenAapo Lehtonen (-07)MarttMu24.6.0713,31PB
P11 Korkeus/HJ
1Kasper NousiainenKasper Nousiainen (-07)MarttMu21.2.071,15PB
 0,90/1 PB    0,95/1 PB    1,00/1 PB    1,03/1 PB    1,06/1 PB    1,09/2 PB    1,12/1 PB    1,15/1 PB    1,18/XXX     
2Kasper KolisevaKasper Koliseva (-08)LoimLei19.2.081,15PB
 0,95/1 =PB    1,00/1 PB    1,03/2 PB    1,06/1 PB    1,09/1 PB    1,12/2 PB    1,15/1 PB    1,18/XXX     
3Jere JokinenJere Jokinen (-07)PernU10.7.071,12PB
 0,95/1 SB    1,00/1 SB    1,03/1 =PB    1,06/2 PB    1,09/1 PB    1,12/1 PB    1,15/XXX     
4Johannes MäenpääJohannes Mäenpää (-08)SomE19.3.080,95PB
 0,95/1 PB    1,00/XXX     
P11 Kuula/SP
1Miska HeleniusMiska Helenius (-08)SomE18.4.087,68PB
  7,68 PB     7,29     X     7,51     
2Samuli VuoriSamuli Vuori (-07)MarttMu25.7.076,93
  X     6,31     6,93     6,19     
3Aapo KanasuoAapo Kanasuo (-08)KoskKai 1.10.085,64PB
  5,64 PB     5,40     5,30     5,36     
4Santeri HeinonenSanteri Heinonen (-09)LoimLei7.7.094,05PB
  3,96 PB     3,18     3,56     4,05 PB     
P9 40 m
Tuuli: +0,5
1Erik MetsErik Mets (-09)LoimLei 5.12.09 7,53PB
2Niklas NousiainenNiklas Nousiainen (-09)MarttMu 10.11.09 7,60PB
3Arttu HakamäkiArttu Hakamäki (-09)SomE 26.1.09 7,82
4Anton LindénAnton Lindén (-12)LoimLei 19.11.12 8,99PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Niilo TalonenNiilo Talonen (-10)SomE 24.4.103,43 PB
  3,30 PB     3,43 PB     3,10     3,09     
2Paavo VirkkiPaavo Virkki (-09)SomE12.1.093,38 
  3,38     3,30     3,33     3,06     
3Eeti TammelinEeti Tammelin (-10)LoimLei 22.2.103,13 PB
  3,01     3,02     3,05     3,13 PB     
4Paulus SalmelinPaulus Salmelin (-09)PernU 15.1.092,71 
  2,63     1,97     X     2,71     
5Ilari SinkkoIlari Sinkko (-10)MarttMu4.8.102,63 PB
  2,47     2,51     2,63 PB     2,60     
6Aatos AlhonenAatos Alhonen (-11)LoimLei 7.7.112,63 PB
  2,63 PB     X     2,52     X     
P9 Keihäs/JT
2Leevi SuutelaLeevi Suutela (-09)SomE 3.4.0915,17PB
  13,03 PB     13,23 PB     11,63     15,17 PB     
3Ossi NummilaOssi Nummila (-10)MarttMu25.3.108,74PB
  7,77 PB     8,74 PB     5,99     X     
4Jami ToivonenJami Toivonen (-10)MarttMu 24.12.107,16PB
  X     5,45 PB     6,25 PB     7,16 PB     
1Tapio VuorentaustaTapio Vuorentausta (-10)KoskKai 15.7.1017,22 kilp. ulkop.
  16,65     15,18     16,86     17,22     
Naiset
N17 800 m
1Riikka VuorentaustaRiikka Vuorentausta (-02)KoskKai27.4.023.05,90PB
2Elsa KoskivainioElsa Koskivainio (-02)MarttMu14.10.023.07,02PB
N17 Seiväs/PV
2Saara MattilaSaara Mattila (-03)KoskKai18.2.033,12PB
 2,82/1    2,92/2    3,02/1    3,12/1 PB    3,22/XXX     
3Lotta SariolaLotta Sariola (-04)SomE13.12.043,02
 2,42/3    2,52/X    2,62/3    2,72/X    2,82/3    2,92/3    3,02/1    3,12/XXX     
1Julia VuolliJulia Vuolli (-03)KoskKai12.8.033,22PB (15-v. ka 79.) kilp. ulkop.
 2,82/1    2,92/1    3,02/3    3,12/3    3,22/3 PB    3,32/XXX     
4Riikka VirkkiRiikka Virkki (-04)SomE26.5.042,52 kilp. ulkop.
 2,52/3    2,62/XXX     
N17 Keihäs/JT
1Heidi NevalaHeidi Nevala (-01)KoskKai25.1.0133,49PB
  32,40 PB     33,17 PB     33,49 PB     X     
2Ilona VuoriIlona Vuori (-02)MarttMu4.3.0231,46PB
  27,09 SB     28,87 PB     28,92 PB     31,46 PB     
3Silja KosonenSilja Kosonen (-02)SomE16.12.0229,04PB
  29,04 PB     25,96     P     P     
T15 300 m
1Sara SyrjäläSara Syrjälä (-04)KoskKai15.1.0452,96PB
2Katri VeikkolaKatri Veikkola (-03)SomernVei3.5.0353,58PB
T15 80 m aidat/hurdles
Tuuli: +1,0
1Julia VuolliJulia Vuolli (-03)KoskKai12.8.0313,41PB
T15 Kolmiloikka/TJ
1Saimi KoskivainioSaimi Koskivainio (-04)MarttMu30.12.0410,16 0,0
  X/-0.6     X     10,02/-0.5     10,16     
2Riikka VirkkiRiikka Virkki (-04)SomE26.5.049,38 –0,7
  X     9,38/-0.7     9,30/-1.4     X/-0.2     
3Milla RantalaMilla Rantala (-04)LoimLei16.3.049,19 –1,2PB
  9,19/-1.2 PB     9,04/-0.5     8,58/-1.1     8,69/-1.0     
T15 Moukari/HT
1Marika VirtanenMarika Virtanen (-03)SomE29.12.0356,48
  56,40     X     X     56,48     
T15 1000 m kävely/Walk
1Milla RantalaMilla Rantala (-04)LoimLei16.3.04 6.30,37PB
2Sara SyrjäläSara Syrjälä (-04)KoskKai15.1.04 7.43,32SB
T13 200 m
Tuuli: +0,8
1Lili JokelaLili Jokela (-06)PernU4.1.0630,09
2Saara VirkkiSaara Virkki (-06)SomE10.4.0630,19PB
3Jenna LehtonenJenna Lehtonen (-05)MarttMu2.7.0534,95SB
4Oona VäliläOona Välilä (-06)OripVe 2.4.0636,79PB
5Roosa SyrjäläRoosa Syrjälä (-09)KoskKai28.4.0939,08PB
T13 60 m aidat/hurdles
Tuuli: –0,3
1Minea LindénMinea Lindén (-05)LoimLei8.6.0511,86PB
2Reetta KorpiahoReetta Korpiaho (-06)MarttMu19.5.0613,13PB
3Veera VuorentaustaVeera Vuorentausta (-05)KoskKai19.2.0513,27
T13 Pituus/LJ
1Ilona LaineIlona Laine (-06)KoskKai14.2.063,84 –0,6PB
  3,80/0.2 PB     3,84/-0.6 PB     3,66/-1.0     3,72/-1.3     
2Viivi VuolaViivi Vuola (-06)SomE1.9.063,74 –1,4PB
  3,26/-0.8 PB     3,52/-1.8 PB     3,51/-0.8     3,74/-1.4 PB     
3Emmi PalmroosEmmi Palmroos (-06)MarttMu24.11.063,33 –2,2PB
  3,33/-2.2 PB     3,30/-0.2     X     3,01/0.2     
4Tilda MäkeläTilda Mäkelä (-05)LoimLei 11.4.052,48 –1,2PB
  1,72/-0.5 PB     X/0.1     X/-1.1     2,48/-1.2 PB     
T13 Kuula/SP
1Karoliina ReunanenKaroliina Reunanen (-06)KuusjHu21.3.068,50PB
  7,63 PB     7,13     8,36 PB     8,50 PB     
2Ada JokinenAda Jokinen (-05)MarttMu18.2.058,17PB
  8,17 PB     7,62     7,65     8,11     
3Tuula KyyräTuula Kyyrä (-05)SomE20.7.055,84PB
  5,84 PB     5,79     5,80     5,81     
4Malva SalmelinMalva Salmelin (-06)PernU18.1.065,70PB
  5,53 PB     5,70 PB     5,43     5,15     
T13 1000 m kävely/Walk
1Ilona LaineIlona Laine (-06)KoskKai14.2.06 6.32,64PB
T13 4x600 m
Sekakilpailu!
1Loimaan LeiskuLoimaan Leisku LoimLei 8.14,74 mixed
 Tilda Mäkelä 05, Minea Lindén 05 
2Someron EsaSomeron Esa SomE 8.19,30 mixed
 Viivi Vuola 06, Saara Virkki 06 
3Kosken Kaiku Koski Tl.Kosken Kaiku Koski Tl. KoskKai 8.22,12 mixed
 Veera Vuorentausta 05, Ilona Laine 06 
4Marttilan MurtoMarttilan Murto MarttMu 8.53,25 mixed
 Sini Kaskela 05, Ada Jokinen 05 
T11 150 m
Tuuli: +0,8
1Sanni TuominenSanni Tuominen (-07)SomE17.3.0723,77
2Aamu NivaAamu Niva (-08)PernU21.3.0825,21PB
3Kia SimolaKia Simola (-07)KoskKai1.8.0726,82PB
4Eevi AggeEevi Agge (-08)MarttMu 25.4.0827,23PB
5Malla NokiMalla Noki (-08)SomE 14.5.0830,94PB
T11 60 m aidat/hurdles
Tuuli: –1,0
1Elsa HälliElsa Hälli (-07)SomE9.6.0712,84PB
2Aida KoskenrantaAida Koskenranta (-07)MarttMu11.10.0713,38PB
3Anna LaineAnna Laine (-08)KoskKai18.11.0816,86SB
T11 Korkeus/HJ
1Linnea SariolaLinnea Sariola (-07)SomE7.1.071,18SB
 1,03/1    1,06/1    1,09/1    1,12/2    1,15/1 =SB    1,18/1 SB    1,26/XXX     
2Emma ToivonenEmma Toivonen (-10)LoimLei9.4.101,12
 0,95/1    1,00/1    1,03/2    1,06/1    1,09/1    1,12/2    1,15/XXX     
3Wilhelmiina MäkeläWilhelmiina Mäkelä (-09)MarttMu14.12.091,03PB
 0,80/1 PB    0,85/2 PB    0,90/1 PB    0,95/1 PB    1,00/2 PB    1,03/3 PB    1,06/XXX     
4Johanna LehtiJohanna Lehti (-09)KoskKai 1.6.090,95
 0,90/1    0,95/1    1,00/XXX     
T11 Kuula/SP
1Vilma ToivonenVilma Toivonen (-08)LoimLei 4.1.086,58
  6,14     5,75     5,87     6,58     
3Julia RonkainenJulia Ronkainen (-07)MarttMu 30.7.075,88PB
  5,88 PB     5,24     5,07     5,81     
4Kerttu KanasuoKerttu Kanasuo (-07)KoskKai 29.6.075,85PB
  5,85 PB     5,29     5,80     5,70     
5Amanda JuseliusAmanda Juselius (-08)SomE 10.2.085,70PB
  5,38 PB     5,70 PB     5,08     5,39     
2Wilhelmiina MäkeläWilhelmiina Mäkelä (-09)MarttMu14.12.096,40 kilp. ulkop.
  5,97     6,29     6,40     X     
T11 1000 m kävely/Walk
1Anna LaineAnna Laine (-08)KoskKai18.11.08 7.39,91PB
2Vilma ToivonenVilma Toivonen (-08)LoimLei 4.1.08 7.45,72PB
T11 4x600 m
Sekakilpailu!
1Someron EsaSomeron Esa SomE 8.47,13 mixed
 Linnea Sariola 07, Sanni Tuominen 07 
2Loimaan LeiskuLoimaan Leisku LoimLei 9.20,48 mixed
 Vilma Toivonen 08, Emma Toivonen 10 
3Kosken Kaiku Koski Tl.Kosken Kaiku Koski Tl. KoskKai10.28,52 mixed
 Anna Laine 08 
4Marttilan MurtoMarttilan Murto MarttMu10.30,85 mixed
 Eevi Agge 08, Aida Koskenranta 07 
T9 40 m
Tuuli: +0,9
1Iina PalmroosIina Palmroos (-09)MarttMu 3.5.09 7,18PB
2Martta KoskivainioMartta Koskivainio (-10)MarttMu1.4.10 7,57PB
3Riia JuseliusRiia Juselius (-10)SomE 22.11.10 8,04PB
4Henni MoilanenHenni Moilanen (-10)PernU30.4.10 8,16PB
5Sofia SmitSofia Smit (-09)KuusjHu 25.12.09 8,31PB
6Jenna LehtiJenna Lehti (-12)KoskKai 7.3.12 8,97PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Eimi AggeEimi Agge (-10)MarttMu 26.1.103,25 PB
  3,25 PB     3,18     3,20     3,24     
2Emma RauhalaEmma Rauhala (-09)KuusjHu 15.6.093,21 
  3,21     3,06     2,96     2,64     
3Henni TalonenHenni Talonen (-09)SomE 16.2.093,18 PB
  3,11 PB     3,16 PB     3,18 PB     2,76     
4Sofia SmitSofia Smit (-09)KuusjHu 25.12.092,46 PB
  2,40 PB     2,26     2,46 PB     2,27     
5Eveliina JokelaEveliina Jokela (-11)PernU 20.6.111,98 PB
  1,88 PB     1,98 PB     1,85     1,88     
T9 Keihäs/JT
1Liina JälköLiina Jälkö (-09)OripVe19.5.0921,85
  20,20     20,91     21,85     20,55     
3Ella NieminenElla Nieminen (-09)SomE 24.3.0911,01PB
  9,90 PB     11,01 PB     7,67     7,90     
4Nelli JokinenNelli Jokinen (-10)MarttMu 25.12.107,19PB
  5,83 PB     6,31 PB     4,71     7,19 PB     
5Ronja KorpiahoRonja Korpiaho (-10)MarttMu29.5.106,83PB
  6,83 PB     5,02     6,24     4,49     
2Johanna LehtiJohanna Lehti (-09)KoskKai 1.6.0912,67PB kilp. ulkop.
  11,06 PB     9,31     12,67 PB     11,78     
T9 4x600 m
Sekakilpailu!
1Someron EsaSomeron Esa SomE 9.46,90 mixed
 Ella Nieminen 09, Henni Talonen 09 
2Marttilan MurtoMarttilan Murto MarttMu10.44,90 mixed
 Eimi Agge 10, Iina Palmroos 09 

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat