TULOKSET: Aluemestaruuskilpailut, Varkaus, Varkauden keskuskenttä, 6.–7.7.2018


102 urheilijaa, 175 lajisuoritusta


Miehet
M 100 m
7.7.
Tuuli: +1,1
1Erno MehtonenErno Mehtonen (-98)SavonlRie24.4.9810,97
2Joonas LiukkonenJoonas Liukkonen (-00)JuvU1.3.0011,14
3Ville HyttinenVille Hyttinen (-97)KuopRei5.9.9711,46
4Eetu KumpulainenEetu Kumpulainen (-01)KuopRei24.2.0111,61
5Kaarle MuurikoskiKaarle Muurikoski (-01)VarkKV27.3.0111,79
6Aleksi SairanenAleksi Sairanen (-97)KerimU3.9.9719,95
Alkuerät 7.7.
1. erä
Tuuli: +0,6
1Erno MehtonenErno Mehtonen (-98)SavonlRie24.4.9810,98
2Aleksi SairanenAleksi Sairanen (-97)KerimU3.9.9711,24
3Ville HyttinenVille Hyttinen (-97)KuopRei5.9.9711,32
4Rasmus LehikoinenRasmus Lehikoinen (-03)JoensKa4.3.0311,71=PB
5Rasmus HiltunenRasmus Hiltunen (-01)SavonlRie15.6.0111,73PB
6Väinö RipattiVäinö Ripatti (-03)SavonlRie23.12.0312,82PB
2. erä
Tuuli: +1,4
1Eliel PohjolainenEliel Pohjolainen (-99)KuopRei19.1.9911,15
2Joonas LiukkonenJoonas Liukkonen (-00)JuvU1.3.0011,18
3Eetu KumpulainenEetu Kumpulainen (-01)KuopRei24.2.0111,58=SB
4Kaarle MuurikoskiKaarle Muurikoski (-01)VarkKV27.3.0111,70PB
5Mouctar DialloMouctar Diallo (-99)SavonlRie/GUI1.1.9911,80PB
6Richard LiemulaRichard Liemula (-02)KuopRei24.6.0212,38SB
M 200 m
6.7.
Tuuli: +0,2
1Aleksi SairanenAleksi Sairanen (-97)KerimU3.9.9722,68
2Ville HyttinenVille Hyttinen (-97)KuopRei5.9.9723,07SB
3Eetu KumpulainenEetu Kumpulainen (-01)KuopRei24.2.0123,23SB
4Niko MutikainenNiko Mutikainen (-01)SavonlRie21.7.0123,28
5Mouctar DialloMouctar Diallo (-99)SavonlRie/GUI1.1.9923,74PB
Rasmus LehikoinenRasmus Lehikoinen (-03)JoensKa4.3.03DNF
Alkuerät 6.7.
1. erä
Tuuli: –1,2
1Ville HyttinenVille Hyttinen (-97)KuopRei5.9.9723,12SB
2Eetu KumpulainenEetu Kumpulainen (-01)KuopRei24.2.0123,40SB
3Rasmus LehikoinenRasmus Lehikoinen (-03)JoensKa4.3.0323,61PB kk15
4Väinö KlemolaVäinö Klemola (-82)KuopRei16.6.8225,71SB
5Juhani RyynänenJuhani Ryynänen (-59)JuuanU5.10.5930,25SB
2. erä
Tuuli: +0,2
1Aleksi SairanenAleksi Sairanen (-97)KerimU3.9.9723,46
2Niko MutikainenNiko Mutikainen (-01)SavonlRie21.7.0123,75
3Mouctar DialloMouctar Diallo (-99)SavonlRie/GUI1.1.9923,83PB
4Kaarle MuurikoskiKaarle Muurikoski (-01)VarkKV27.3.0124,34PB
5Richard LiemulaRichard Liemula (-02)KuopRei24.6.0224,87PB
M 400 m
7.7.
1Juho PirskanenJuho Pirskanen (-96)KuopRei12.8.96 49,66
2Jussi JulkunenJussi Julkunen (-01)KuopRei28.6.01 53,00
3Jani HuovinenJani Huovinen (-75)JoensKa23.3.75 58,65
M 800 m
6.7.
1Jussi HuuskonenJussi Huuskonen (-92)JyväskKU24.1.921.57,48
2Väinö KlemolaVäinö Klemola (-82)KuopRei16.6.822.05,52
3Jani HuovinenJani Huovinen (-75)JoensKa23.3.752.10,72SB
4Anssi KuittinenAnssi Kuittinen (-00)LeppävVi7.7.002.12,50SB
M 5000 m
6.7.
1Tomi RonkainenTomi Ronkainen (-85)UltraS30.7.8516.55,61PB
M 110 m aidat/hurdles
7.7.
Tuuli: +0,7
1Niko TahvanainenNiko Tahvanainen (-94)PyhäsU7.4.9415,59SB
M 400 m aidat/hurdles
6.7.
1Jussi JulkunenJussi Julkunen (-01)KuopRei28.6.01 58,80PB kk17
2Iiro SurkkaIiro Surkka (-98)JyväskKU28.3.98 60,17SB
M Korkeus/HJ
6.7.
1Aki NyyssönenAki Nyyssönen (-76)VarkKV17.3.761,50SB
 1,40/O    1,50/O SB    1,60/XXX     
M Seiväs/PV
7.7.
1Santtu RäsänenSanttu Räsänen (-01)JoensKa17.5.013,80PB
 3,50/XO    3,60/XO    3,70/-    3,80/O PB    3,90/XXX     
2Juho IkonenJuho Ikonen (-01)VarkKV25.6.013,00SB
 3,00/XXO SB    3,10/-    3,20/XXX     
3Jukka JärvenpääJukka Järvenpää (-50)JyväskKU20.3.502,90
 2,80/O    2,90/XXO    3,00/XXX     
Petri LaitinenPetri Laitinen (-66)KangasnKa6.5.66NH
 3,60/XXX     
M Pituus/LJ
6.7.
1Janne EtelämäkiJanne Etelämäki (-92)KuortKu11.1.927,14 0,0
  7,12     6,98     7,14     7,14     X/-1.5     X/-1.0     
2Richard LiemulaRichard Liemula (-02)KuopRei24.6.025,86 0,0PB
  5,81     5,66/0.7     5,86 PB     5,69/0.3     5,79     X     
3Juho IkonenJuho Ikonen (-01)VarkKV25.6.014,91 +0,6SB
  X/1.3     4,91/0.6 SB     4,87     4,86     X/-1.5     3,71/0.4     
4Juhani RyynänenJuhani Ryynänen (-59)JuuanU5.10.594,32 0,0
  4,06/-0.5     4,21/1.3     4,26     4,32     4,29/-1.5     4,01/-1.0     
M Kolmiloikka/TJ
7.7.
1Ilpo KantanenIlpo Kantanen (-92)SuonVa5.1.9214,71 +0,9SB
  14,47/0.4     14,58/1.5     14,71/0.9 SB     X/-0.6     14,29/0.4     X/-1.5     
2Väinö RipattiVäinö Ripatti (-03)SavonlRie23.12.0312,22 +0,7PB
  11,39/1.8     12,22/0.7 PB     11,89/1.3     12,05/-1.1     12,01/-0.8     12,11     
M Kuula/SP
6.7.
1Kalle SavolainenKalle Savolainen (-93)KeitNu1.1.9314,37SB
  X     14,31 SB     X     14,37 SB     X     X     
2Ville HalonenVille Halonen (-00)PyhäsU24.1.0014,20
  14,20     X     X     14,11     14,10     X     
3Esa DufvaEsa Dufva (-60)MikkKV26.6.609,34
  X     X     9,15     9,34     X     9,28     
M Kiekko/DT
7.7.
1Teemu PoikolainenTeemu Poikolainen (-92)JoensKa21.9.9249,81SB
  49,50 SB     48,78     X     49,49     X     49,81 SB     
2Jouni HyttiJouni Hytti (-93)LappUM24.6.9340,34
  40,07     36,50     39,85     39,56     39,07     40,34     
3Esa DufvaEsa Dufva (-60)MikkKV26.6.6027,88
  24,38     X     27,88     26,20     26,01     X     
4Juha KauppinenJuha Kauppinen (-65)SavonlJy25.3.6520,63PB
  X     X     19,46 PB     20,63 PB     18,03     X     
M Moukari/HT
6.7.
1Tommi RemesTommi Remes (-94)KiuruvU20.1.9467,60
  65,60     67,60     X     66,73     67,00     66,52     
2Arttu VäänänenArttu Väänänen (-94)VarpVi12.4.9459,66
  59,66     59,24     59,44     57,21     X     X     
3Jussi MurtasaariJussi Murtasaari (-76)KuopRei26.7.7646,82
  43,90     45,66     44,42     X     46,82     46,04     
M Keihäs/JT
7.7.
1Joni KarvinenJoni Karvinen (-94)JoensKa7.2.9470,40
  67,92     X     70,15     70,32     X     70,40     
2Topi JulkunenTopi Julkunen (-00)JuvU1.4.0063,24
  61,97     61,69     63,24     57,91     60,84     60,50     
3Eetu KorhonenEetu Korhonen (-00)MaanMa4.5.0061,39
  59,73     61,39     X     56,15     X     X     
4Leevi LindiLeevi Lindi (-98)KeitKu11.12.9858,84PB
  56,37 SB     X     X     55,31     X     58,84 PB     
M19 Kiekko/DT
7.7.
1Ville HalonenVille Halonen (-00)PyhäsU24.1.0045,96PB
  45,46 PB     45,96 PB     X     43,98     X     44,58     
2Kaapo KolariKaapo Kolari (-00)VarkKV7.8.0042,22PB
  X     X     42,22 PB     X     X     X     
M17 Kiekko/DT
7.7.
1Juuso VanhanenJuuso Vanhanen (-01)KuopRei27.10.0139,40
  39,24     36,49     X     39,40     37,30     37,82     
2Joonas PulkkinenJoonas Pulkkinen (-02)RistU20.2.0238,91
  X     X     X     X     X     38,91     
M17 Moukari/HT
6.7.
1Pietari RuuskanenPietari Ruuskanen (-03)VarkKV4.6.0337,37PB kk15
  37,37 kk15 PB     X     35,91     X     X     X     
Naiset
N 100 m
7.7.
Tuuli: +0,2
1Niina KarttunenNiina Karttunen (-02)SavonlRie30.9.0212,50
2Sonja NousiainenSonja Nousiainen (-95)MikkKV14.3.9512,60
3Reeta-Mari MäntyselkäReeta-Mari Mäntyselkä (-01)KuopRei10.5.0112,92
4Milla PirkkalainenMilla Pirkkalainen (-02)SavonlRie16.10.0212,93
5Ella KumpulainenElla Kumpulainen (-88)SavonlRie18.11.8812,97
6Kiia PaanilaKiia Paanila (-01)KuopRei19.12.0113,05
7Nina MutanenNina Mutanen (-00)JoensKa24.2.0013,13
8Elli HiltunenElli Hiltunen (-99)VarkKV13.8.9913,64
Alkuerät 7.7.
1. erä
Tuuli: +0,8
1Sonja NousiainenSonja Nousiainen (-95)MikkKV14.3.9512,45SB
2Ella KumpulainenElla Kumpulainen (-88)SavonlRie18.11.8812,78SB
3Reeta-Mari MäntyselkäReeta-Mari Mäntyselkä (-01)KuopRei10.5.0112,84
4Kiia PaanilaKiia Paanila (-01)KuopRei19.12.0112,94PB
5Laura LundbergLaura Lundberg (-92)VarkKV21.8.9213,99SB
2. erä
Tuuli: +0,4
1Niina KarttunenNiina Karttunen (-02)SavonlRie30.9.0212,51
2Milla PirkkalainenMilla Pirkkalainen (-02)SavonlRie16.10.0212,88
3Nina MutanenNina Mutanen (-00)JoensKa24.2.0013,05
4Elli HiltunenElli Hiltunen (-99)VarkKV13.8.9913,51SB
5Mette UkkonenMette Ukkonen (-97)MikkKV23.7.9713,58
N 200 m
6.7.
Tuuli: –0,9
1Sandra-Sofia NieminenSandra-Sofia Nieminen (-00)SavonlRie7.10.0026,36SB
2Rosa YlimaulaRosa Ylimaula (-94)JoensKa30.12.9426,43
3Kiia PaanilaKiia Paanila (-01)KuopRei19.12.0126,50PB
4Ella KumpulainenElla Kumpulainen (-88)SavonlRie18.11.8826,52
5Reeta-Mari MäntyselkäReeta-Mari Mäntyselkä (-01)KuopRei10.5.0126,91
Milla PirkkalainenMilla Pirkkalainen (-02)SavonlRie16.10.02DNS
Alkuerät 6.7.
1. erä
Tuuli: +0,4
1Rosa YlimaulaRosa Ylimaula (-94)JoensKa30.12.9426,33
2Reeta-Mari MäntyselkäReeta-Mari Mäntyselkä (-01)KuopRei10.5.0126,43
3Jessica MiettinenJessica Miettinen (-98)JoensKa24.6.9826,69PB
4Niina AsikainenNiina Asikainen (-99)JuankKuo17.2.9928,88SB
2. erä
Tuuli: –0,6
1Sandra-Sofia NieminenSandra-Sofia Nieminen (-00)SavonlRie7.10.0026,41SB
2Kiia PaanilaKiia Paanila (-01)KuopRei19.12.0126,56PB
3Nina MutanenNina Mutanen (-00)JoensKa24.2.0027,71
4Roosa RissanenRoosa Rissanen (-00)SavonlRie28.11.0028,28PB
5Sini AsikainenSini Asikainen (-00)JuankKuo27.11.0031,52SB
3. erä
Tuuli: –0,5
1Ella KumpulainenElla Kumpulainen (-88)SavonlRie18.11.8826,45
2Milla PirkkalainenMilla Pirkkalainen (-02)SavonlRie16.10.0226,58PB
3Elli HiltunenElli Hiltunen (-99)VarkKV13.8.9927,92SB
4Laura LundbergLaura Lundberg (-92)VarkKV21.8.9229,69SB
N 400 m
7.7.
1Silja KempasSilja Kempas (-99)LieksU28.5.99 59,40SB
2Annina WallingAnnina Walling (-85)SavonlRie3.3.85 60,72
3Irja ValtaIrja Valta (-01)MaanMa12.8.01 66,11PB
N 800 m
6.7.
1Ella KainulainenElla Kainulainen (-02)SavonlRie17.3.022.27,47
2Jasmin TukiainenJasmin Tukiainen (-97)PyhäsU8.7.972.30,59SB
N 1500 m
7.7.
1Ella KainulainenElla Kainulainen (-02)SavonlRie17.3.02 5.08,73
2Nina VänskäNina Vänskä (-01)RantasU20.4.01 5.15,12SB
3Nea LiljaNea Lilja (-01)JyväskKU16.11.01 5.17,62SB
4Jasmin TukiainenJasmin Tukiainen (-97)PyhäsU8.7.97 5.18,44
5Miia RuhkanenMiia Ruhkanen (-01)KuopRei29.1.01 5.26,86PB
6Nella MutkaNella Mutka (-02)SavonlRie18.2.02 5.28,67PB
7Eveliina RäisänenEveliina Räisänen (-01)KuopRei13.5.01 5.40,60PB
N 5000 m
6.7.
1Nea LiljaNea Lilja (-01)JyväskKU16.11.0119.21,09PB
2Nina VänskäNina Vänskä (-01)RantasU20.4.0119.48,49PB
N 100 m aidat/hurdles
7.7.
Tuuli: 0,0
1Jutta HeikkinenJutta Heikkinen (-94)JoensKa27.10.9414,21
2Hertta HeikkinenHertta Heikkinen (-94)JoensKa27.10.9414,55
N 400 m aidat/hurdles
6.7.
1Neea KäyhköNeea Käyhkö (-02)SavonlRie17.1.02 66,03PB
2Janina JahkolaJanina Jahkola (-97)JyväskKU11.5.97 68,59
3Lumi KärkkäinenLumi Kärkkäinen (-01)JoensKa24.11.01 76,36PB
N Korkeus/HJ
7.7.
1Jutta HeikkinenJutta Heikkinen (-94)JoensKa27.10.941,65=SB
 1,60/O    1,65/XO =SB    1,70/XXX     
2Hertta HeikkinenHertta Heikkinen (-94)JoensKa27.10.941,60
 1,55/O    1,60/O    1,65/XXX     
3Etti MehtonenEtti Mehtonen (-00)SavonlRie19.11.001,45SB
 1,40/XO    1,45/XO SB    1,50/XXX     
N Seiväs/PV
6.7.
1Laura OllikainenLaura Ollikainen (-98)VarkKV19.1.984,15PB
 3,80/O    3,95/XO    4,05/XXO    4,15/O PB    4,25/XXX     
2Neea KäyhköNeea Käyhkö (-02)SavonlRie17.1.023,20=PB
 2,80/O    2,90/O    3,00/O    3,05/-    3,10/O    3,15/-    3,20/XO =PB    3,25/-    3,30/XXX     
3Roosa RissanenRoosa Rissanen (-00)SavonlRie28.11.002,90=PB
 2,60/O    2,70/-    2,80/O    2,90/XXO =PB    3,00/X--     
4Pieta MartikainenPieta Martikainen (-01)VarkKV14.7.012,80PB
 2,40/O    2,50/O    2,60/O    2,70/XO    2,80/O PB    2,90/XXX     
Susanna SeppänenSusanna Seppänen (-96)JyväskKU17.1.96NH
 3,00/XXX     
N Pituus/LJ
6.7.
1Jessica MiettinenJessica Miettinen (-98)JoensKa24.6.985,84 0,0=PB
  5,59     5,65/0.5     5,82/3.1     5,67/0.9     5,45/0.8     5,84 =PB     
2Milla PirkkalainenMilla Pirkkalainen (-02)SavonlRie16.10.025,30 +2,3
  5,25/2.5     5,01/-1.4 SB     5,28 PB     5,30/2.3     X/1.7     5,27/1.6     
3Isla HahlIsla Hahl (-98)KuopRei12.8.985,26 –0,7SB
  5,26/-0.7 SB     5,15/-0.4     X/-1.8     5,14/1.0     X/1.0     X/1.2     
4Pipsa LundbergPipsa Lundberg (-00)VarkKV24.1.005,13 +0,7PB
  5,13/0.7 PB     X/-2.6     4,57     4,85/0.1     4,99/0.6     4,28/-1.0     
5Mette UkkonenMette Ukkonen (-97)MikkKV23.7.975,05 –0,4SB
  5,05/-0.4 SB     5,04/-0.8     X     4,95     3,03/0.5     X     
6Iida MäkeläIida Mäkelä (-99)SavonlRie5.2.995,01 –1,8SB
  4,68/1.1     5,01/-1.8 SB     5,00/0.6     X/2.3     X/0.7     X     
7Janika HeikkinenJanika Heikkinen (-93)VarkKV18.6.935,01 +3,4
  4,94/4.0     4,95/-0.1 SB     5,01/3.4     3,72/1.6     X/1.8     X/0.5     
8Kiia PaanilaKiia Paanila (-01)KuopRei19.12.014,70 +1,6
  4,64/0.9     4,70/1.6     4,45/1.1     
9Heidi KeronenHeidi Keronen (-98)OravisU20.2.984,68 +1,4
  4,52/-0.3     4,68/1.4     4,50/-0.4     
10Niina AsikainenNiina Asikainen (-99)JuankKuo17.2.994,30 0,0
  4,14     4,30     4,30     
N Kolmiloikka/TJ
7.7.
1Johanna HokkanenJohanna Hokkanen (-95)KangasnKa19.10.9512,40 –0,6SB
  11,99/0.5     X/1.1     11,79/0.4     X/-0.4     12,40/-0.6 SB     12,33/-1.3     
2Riikka PitkänenRiikka Pitkänen (-00)SavonlRie24.7.0011,74 –0,5
  X/-0.4     X/-0.5     X/-0.9     11,71/1.2     11,74/-0.5     11,37/-1.5     
3Janika HeikkinenJanika Heikkinen (-93)VarkKV18.6.9311,43 0,0
  11,11/-1.8     11,29/0.4     11,09/-1.2     11,17/-1.1     11,12/-0.8     11,43     
4Mette UkkonenMette Ukkonen (-97)MikkKV23.7.9711,06 +1,3
  X/1.5     X/1.8     11,06/1.3     X/1.2     X/-0.6     10,96/-0.3     
N Kuula/SP
6.7.
1Eveliina RouvaliEveliina Rouvali (-97)KuopRei16.4.9714,23
  X     X     X     X     14,23     X     
2Henna SallinenHenna Sallinen (-98)SavonlRie12.11.9813,66
  12,70     13,27     12,72     13,20     13,53     13,66     
3Kaisu EskelinenKaisu Eskelinen (-00)MaanMa11.3.0013,08
  X     13,08     X     X     X     X     
4Tiia TirkkonenTiia Tirkkonen (-95)KeitKu27.1.9510,82
  X     10,82     X     X     X     X     
5Taija TirkkonenTaija Tirkkonen (-00)KeitKu31.7.0010,31PB
  9,99     10,13     10,31 PB     10,15     10,11     X     
6Saara PorthanSaara Porthan (-01)SiilPo22.5.0110,08SB
  9,92 SB     9,77     X     10,08 SB     9,99     X     
N Kiekko/DT
7.7.
1Katri HirvonenKatri Hirvonen (-90)JoensKa25.6.9050,84
  46,19     50,44     50,84     46,99     X     46,27     
2Tuula SviiliTuula Sviili (-94)PuumVi28.2.9447,99
  44,59     44,07     47,99     X     44,05     46,59     
3Tiia TirkkonenTiia Tirkkonen (-95)KeitKu27.1.9546,11PB
  44,22     44,38     45,76     44,89     43,77     46,11 PB     
N Moukari/HT
6.7.
1Kiira VäänänenKiira Väänänen (-99)VarpVi6.1.9958,79
  X     56,68     X     58,66     58,79     57,29     
2Emilia OlkkonenEmilia Olkkonen (-98)RistU15.4.9852,74
  50,70     52,74     X     50,85     50,89     51,78     
3Tiia TirkkonenTiia Tirkkonen (-95)KeitKu27.1.9544,48
  43,50     X     44,48     X     X     X     
N Keihäs/JT
7.7.
1Jutta HeikkinenJutta Heikkinen (-94)JoensKa27.10.9437,26SB
  37,21 SB     37,26 SB     X     36,16     X     
2Muusa MakkonenMuusa Makkonen (-99)KerimU27.4.9935,86SB
  33,33     35,86 SB     34,06     33,70     X     33,49     
3Hertta HeikkinenHertta Heikkinen (-94)JoensKa27.10.9434,05
  34,05     X     X     X     X     X     
4Etti MehtonenEtti Mehtonen (-00)SavonlRie19.11.0020,53
  X     20,53     X     X     X     X     
N19 Kiekko/DT
7.7.
1Taija TirkkonenTaija Tirkkonen (-00)KeitKu31.7.0040,82
  40,08     40,82     36,52     40,34     39,11     X     
N19 Moukari/HT
6.7.
1Unna SinivuoriUnna Sinivuori (-00)JyväskKU30.7.0041,60
  40,65     41,60     39,12     39,86     40,92     41,37     
Kaisu EskelinenKaisu Eskelinen (-00)MaanMa11.3.00NM
  X     X     X     X     X     X     
N17 Kiekko/DT
7.7.
1Milla PirkkalainenMilla Pirkkalainen (-02)SavonlRie16.10.0224,48PB
  24,00 PB     X     24,48 PB     X     X     23,37     
N17 Moukari/HT
6.7.
1Tia-Maria PaldaniusTia-Maria Paldanius (-02)IisVi4.3.0252,31
  52,31     X     51,14     X     X     
2Saara PorthanSaara Porthan (-01)SiilPo22.5.0150,32PB
  50,32 PB     48,65     49,89     45,25     46,39     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
2.3.2024 Turku: VARSY:n pm-hallihuipentuma
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja
24.2.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton
28.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
28.2.2024 Pori: Nuorten aitasprintit
28.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
27.2.2024 Joensuu: Motonet-kilpailut
24.–25.2.2024 Mustasaari: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
25.2.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallimoniottelut
24.2.2024 Pori: Karhuhallin keihäs
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut