TULOKSET: 40. Seiväskarnevaalit, Somero, Someron urheilukenttä, 1.7.2018


39 urheilijaa, 39 lajisuoritusta

Miehet
M Seiväs/PV
Kilpailu A
1Anton KunnasAnton Kunnas (-99)IFSibboV17.2.994,45
 4,45/XO    4,55/-    4,65/-    4,75/XXX     
2Iiro SuutarinenIiro Suutarinen (-00)ÄhtU2.2.004,35
 4,35/XXO    4,45/-    4,55/XXX     
3Veeti VesalainenVeeti Vesalainen (-00)LahdA18.10.004,25SB
 4,05/XO    4,15/O    4,25/XO SB    4,35/XXX     
4Tomas WeckstenTomas Wecksten (-96)KarhU2.11.964,15
 3,85/O    3,95/-    4,05/O    4,15/XXO    4,25/XXX     
5Joni UolamoJoni Uolamo (-00)ToijVau27.4.004,15
 4,05/XO    4,15/XXO    4,25/XXX     
6Sami LaakkonenSami Laakkonen (-00)HKV25.6.004,05
 3,85/XO    3,95/-    4,05/XXO    4,15/-    4,25/XXX     
7José Tomás AcunaJosé Tomás Acuna CHI3,95 uk
 3,95/XXO    4,05/XXX     
8Albin LundbergAlbin Lundberg (-02)VasaIS21.2.023,85
 3,85/XXO    3,95/XXX     
Sebastian MartinSebastian Martin (-00)CHI00NH uk
 4,65/XXX     
Pietari OutinenPietari Outinen (-96)JyväskKU27.7.96NH
 4,55/XXX     
Miikka MetsäkangasMiikka Metsäkangas (-99)LahdA21.9.99NH
 3,85/XXX     
Joonas JokivartioJoonas Jokivartio (-91)JyväskKU2.2.91NH
 4,65/XXX     
Eduardo MartinEduardo Martin (-99)CHI99NH uk
 4,55/XXX     
Jussi KaaviJussi Kaavi (-90)HKV17.6.90NH
 4,35/XXX     
Kilpailu B
1Vladas BaliukasVladas Baliukas (-00)LTU24.10.004,05 uk
 3,65/O    3,75/O    3,85/XX-    3,95/O    4,05/XXO    4,15/XX-     
2Lassi SaarelaLassi Saarela (-01)LänsiUU16.9.013,95=PB
 3,75/XO    3,85/XO    3,95/XO =PB    4,05/XXX     
3Nojus SumskasNojus Sumskas LTU3,55 uk
 3,25/O    3,35/-    3,45/O    3,55/XXO    3,65/XXX     
4Andrei KiviharjuAndrei Kiviharju (-02)EsboIF9.1.023,35
 3,25/O    3,35/O    3,45/XXX     
5Timo RajamäkiTimo Rajamäki (-57)IkaalU24.3.573,35SB
 3,15/O    3,25/XO    3,35/XO SB    3,45/XXX     
Niklas TallqvistNiklas Tallqvist (-03)BorgåAk2.12.03NH
 3,65/XXX     
Naiset
N Seiväs/PV
1Saga AnderssonSaga Andersson (-00)EsboIF30.3.004,39SB kk19
 4,00/XO    4,20/XO    4,39/XXO kk19 SB    4,45/XXX     
2Henriikka KönönenHenriikka Könönen (-97)KuivAu25.10.974,00
 3,80/O    3,90/-    4,00/XXO    4,20/XXX     
3Elina LampelaElina Lampela (-98)OulPy18.2.983,80
 3,70/O    3,80/XO    3,90/XXX     
4Maria KytöläMaria Kytölä (-97)NurmijYU24.8.973,70=SB
 3,45/O    3,60/-    3,70/O =SB    3,80/XXX     
5Sofie WesterlundSofie Westerlund (-00)VasaIS15.10.003,60
 3,45/XO    3,60/O    3,70/XXX     
6Venla PeltolaVenla Peltola (-01)LappUM14.3.013,45
 3,45/O    3,60/XXX     
6Emma RovasaloEmma Rovasalo (-03)HyvsU18.1.033,45
 3,15/O    3,30/O    3,45/O    3,60/XXX     
8Essi MelenderEssi Melender (-02)VaasVa29.4.023,45
 3,15/O    3,30/XO    3,45/XO    3,60/XXX     
9Silja AnderssonSilja Andersson (-03)EsboIF30.11.033,30
 3,15/XO    3,30/O    3,45/XXX     
10Emilia TuomaalaEmilia Tuomaala (-02)SalSa20.7.023,30=PB
 3,15/O    3,30/XO =PB    3,45/XXX     
11Miisa KoskiahoMiisa Koskiaho (-03)KarijTa21.10.033,30
 3,00/XO    3,15/O    3,30/XXO    3,45/XXX     
12Elina PeltolaElina Peltola (-99)LappUM2.6.993,15
 3,00/XO    3,15/O    3,30/XXX     
13Minttu KoskiahoMinttu Koskiaho (-01)KarijTa5.11.013,15
 3,00/XXO    3,15/O    3,30/XXX     
14Vilma MikkolaVilma Mikkola (-04)KeskiUYU24.2.043,00
 2,80/O    3,00/XO    3,15/XXX     
15Kamilé GrigaitéKamilé Grigaité LTU2,60 uk
 2,60/XO    2,80/XXX     
Vaiva RamanauskaiteVaiva Ramanauskaite LTUNH uk
 2,60/XXX     
Iida TolonenIida Tolonen (-00)HyvsU29.9.00NH
 3,00/XXX     
Olivia HärkönenOlivia Härkönen (-02)VeitsilKV23.9.02NH
 3,00/XXX     
Matilda KoponenMatilda Koponen (-01)TampU16.2.01NH
 3,00/XXX     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat