TULOKSET: 40. Seiväskarnevaalit ja Kauko Nyström seniorin muistokilpailu, Somero, Someron urheilukenttä, 30.6.2018


19 urheilijaa, 19 lajisuoritusta

Miehet
M Seiväs/PV
1Tommi HolttinenTommi Holttinen (-97)SomE3.5.975,30
 5,10/XO    5,20/-    5,25/-    5,30/XO    5,50/XXX     
2Tomas WeckstenTomas Wecksten (-96)KarhU2.11.965,30
 5,10/XO    5,20/-    5,25/-    5,30/XXO    5,50/-    5,60/XXX     
3Santtu KoskiahoSanttu Koskiaho (-99)KarijTa6.2.995,00=SB =kk19
 4,70/XO    4,90/XO    5,00/XO =kk19 =SB    5,10/XXX     
4Tuomas OutinenTuomas Outinen (-91)LappUM18.3.914,90PB
 4,50/O    4,70/XO    4,90/XO PB    5,00/XXX     
4Anton KunnasAnton Kunnas (-99)IFSibboV17.2.994,90PB
 4,50/XO    4,70/O    4,90/XO PB    5,00/XXX     
6Sebastian MartinSebastian Martin (-00)CHI004,70 uk
 4,50/O    4,70/O    4,90/XXX     
6Juuso ToivonenJuuso Toivonen (-00)ÄhtU9.3.004,70
 4,50/O    4,70/O    4,90/XXX     
8Elmo SavolaElmo Savola (-95)LappVei10.3.954,70=SB
 4,50/X    4,70/XXO =SB    4,90/XXX     
8Eduardo MartinEduardo Martin (-99)CHI994,70 uk
 4,50/XO    4,70/XXO    4,90/XXX     
Naiset
N Seiväs/PV
1Saga AnderssonSaga Andersson (-00)EsboIF30.3.004,30
 4,05/XO    4,10/-    4,20/XO    4,30/O    4,45/XXX     
2Aino SiitonenAino Siitonen (-94)HKV29.9.944,00
 3,80/O    3,90/-    4,00/O    4,05/-    4,10/XXX     
3Henriikka KönönenHenriikka Könönen (-97)KuivAu25.10.974,00
 3,80/O    3,90/XO    4,00/XXO    4,05/-    4,10/XXX     
4Laura OllikainenLaura Ollikainen (-98)VarkKV19.1.983,80
 3,80/O    3,90/-    4,00/XXX     
5Elina LampelaElina Lampela (-98)OulPy18.2.983,80
 3,70/XO    3,80/O    3,90/XXX     
6Lauren Hyde-CoolingLauren Hyde-Cooling (-00)AUS20.1.003,80 uk
 3,70/XXO    3,80/O    3,90/XXX     
7Jatta SalmelaJatta Salmela (-92)VasaIS16.9.923,80
 3,70/O    3,80/XO    3,90/XXX     
8Sofie WesterlundSofie Westerlund (-00)VasaIS15.10.003,70
 3,50/XO    3,70/O    3,80/XXX     
9Maria KytöläMaria Kytölä (-97)NurmijYU24.8.973,70=SB
 3,50/O    3,70/XO =SB    3,80/XXX     
Venla PeltolaVenla Peltola (-01)LappUM14.3.01NH
 3,50/XXX     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat