TULOKSET: 52. Juhannuskisat, Keuruu, Keuruun urheilukeskus, 22.6.2018


187 urheilijaa, 290 lajisuoritusta

Miehet
M 100 m
Tuuli: –2,3
1Santeri ÖrnSanteri Örn (-99)PolvijU1.12.9911,19
2Juho KaihlajärviJuho Kaihlajärvi (-90)JyväskKU13.6.9011,25SB
3Aleksi KuusinenAleksi Kuusinen (-91)TampPy22.9.9111,57SB
4Joona KiviahoJoona Kiviaho (-01)ÄhtU 5.3.0111,99
5Antti MäntyläAntti Mäntylä (-93)JyväskKU10.9.9312,01PB
M 800 m
1. erä
1Eero SalevaEero Saleva (-95)HKV7.10.951.56,8hSB
2Wilho HautalaWilho Hautala (-99)LahdA9.7.991.58,1hSB
3Aleksi KiveläAleksi Kivelä (-00)LempKiYU23.5.001.58,4h
4Lauri HassiLauri Hassi (-90)OrivPo20.9.901.58,8h
5Vili HolopainenVili Holopainen (-97)JoensKa29.8.971.59,1hSB
6Kristian BackmanKristian Backman (-97)ImU12.1.971.59,4h
2. erä
1Arttu SimanainenArttu Simanainen (-00)JoensKa12.4.002.00,36SB
2Dennis RehnströmDennis Rehnström (-86)JyväskKU12.9.862.00,97SB
3Alexi RuokamoAlexi Ruokamo (-96)PosPy31.5.962.01,18SB
4Leevi KallioLeevi Kallio (-00)LahdA18.3.002.01,19
5Sami PetäjäjärviSami Petäjäjärvi (-90)SavonlRie10.7.902.01,51
3. erä
1Mika KotirantaMika Kotiranta (-00)JoensKa28.7.002.04,4hPB
2Walte HautalaWalte Hautala (-01)LahdA1.12.012.07,4h
3Teemu PeltolaTeemu Peltola (-99)LängelmU3.4.992.08,3hSB
4Eino KönönenEino Könönen (-00)JoensKa11.12.002.09,1h
5Wäinö HautalaWäinö Hautala (-03)LahdA5.12.032.11,4h
6Patrik JärvinenPatrik Järvinen (-04)TampPy23.10.042.13,6h
7Kalle LahtinenKalle Lahtinen (-01)TampPy27.7.012.15,2h
8Aapo HaralaAapo Harala (-03)TampPy26.3.032.17,1hPB
M 3000 m
1Panu JantunenPanu Jantunen (-89)HKV11.4.89 8.43,37SB
2Eemil HelanderEemil Helander (-01)JyväskKU28.5.01 8.46,18
3Jiri KarjalainenJiri Karjalainen (-97)JoensKa24.11.97 9.00,83SB
4Markus HämäläinenMarkus Hämäläinen (-92)HamPo4.3.92 9.07,92SB
5Samu HeikkonenSamu Heikkonen (-98)LappUM31.5.98 9.09,88SB
6Miika TakalaMiika Takala (-78)JyväskKU4.7.78 9.20,45SB
7Jonathan KilpeläJonathan Kilpelä (-91)JyväskKU30.6.91 9.32,32PB
8Markus RajamäkiMarkus Rajamäki (-91)ElimVau28.11.9110.04,15SB
M Korkeus/HJ
Valtteri VälimäkiValtteri Välimäki (-95)UudKK24.4.95NH
M Pituus/LJ
1Antti TuomelaAntti Tuomela (-99)LaihLu14.1.997,22 +2,1
  7,09/2.6     7,09/2.2     7,14/5.4     7,11/3.4     7,22/2.1     7,21/3.9     
2Tuomas RouvaliTuomas Rouvali (-94)JyväskKU14.2.947,16 +2,8
  6,85/2.4     7,08/3.2     X     7,16/2.8     X     X     
3Jarmo KalevaJarmo Kaleva (-93)TeuvRi10.1.937,14 +1,2SB
  6,66/2.7     6,65/3.4     7,01/4.7     6,74/3.6     6,84/4.2     7,14/1.2 SB     
4Miika MäkinenMiika Mäkinen (-95)RiihimKi3.1.957,05 +2,1
  6,79/2.7     X     6,59/5.3     7,05/2.1     6,70/1.3     X     
5Julius ToivolaJulius Toivola (-98)JyväskKU21.10.986,97 +3,5
  6,92/2.2     6,97/0.8 =SB     X     6,97/3.3     X     6,97/3.5     
6Joona LuotonenJoona Luotonen (-96)IFSibboV9.9.966,79 +3,0
  6,52/1.8     X     X     X     6,42/3.0     6,79/3.0     
7Lasse HämelahtiLasse Hämelahti (-00)LängelmU23.12.006,78 +3,4
  6,62/4.7     6,78/3.4     6,67/2.9     5,68/3.0     X     6,42/3.1     
8Kristian PeltolaKristian Peltola (-01)JyväskKU13.9.016,01 +2,4
  5,60/8.8     5,49/2.6     6,01/2.4     5,77/3.7     X/5.8     4,00 SB     
M Kuula/SP
1Samuli KyrönviitaSamuli Kyrönviita (-97)IkaalU9.1.9717,37PB
  17,17     17,37 PB     17,02     X     16,84     X     
2Matti KahilainenMatti Kahilainen (-96)PihtipTui21.8.9614,82
  X     14,48     X     X     14,60     14,82     
M Kiekko/DT
1Juha LahdenrantaJuha Lahdenranta (-76)PorinYU12.6.7655,17SB
  55,17 SB     52,52     X     51,71     51,50     X     
2Ville KiviojaVille Kivioja (-90)NokU9.7.9053,29
  50,72     50,27     X     50,10     X     53,29     
3Veikko LaitinenVeikko Laitinen (-97)KeurKi19.4.9748,83
  45,05     43,35     X     46,29     48,83     X     
4Teemu PoikolainenTeemu Poikolainen (-92)JoensKa21.9.9248,25
  47,88     X     X     X     X     48,25     
5Juuso SillanpääJuuso Sillanpää (-79)JyväskKU16.2.7947,57
  42,08     45,79     47,57     X     47,32     X     
6Kalle KiviojaKalle Kivioja (-93)NokU9.1.9346,21
  46,21     45,43     X     X     45,34     X     
7Mika RuhtinasMika Ruhtinas (-96)JyväskKU17.7.9646,19SB
  44,31 SB     46,19 SB     45,31     45,40     44,91     45,69     
9Petteri PeitsoPetteri Peitso (-87)SeinäjsU13.5.8731,42
  31,42     X     X     
M Keihäs/JT
1Lassi SaarinenLassi Saarinen (-97)KeurKi10.3.9769,16
  65,96     69,16     X     X     62,93     P     
2Jere SaloJere Salo (-92)LauttLu6.8.9266,71
  66,71     62,76     X     65,25     X     X     
3Eetu VanhamäkiEetu Vanhamäki (-89)SeinäjsU3.3.8965,44SB
  X     65,44 SB     X     
4Topi JulkunenTopi Julkunen (-00)JuvU1.4.0063,78
  63,78     X     X     X     X     X     
5Ville KamppuriVille Kamppuri (-95)JoensKa23.11.9563,46
  58,71     57,59     54,95     X     X     63,46     
6Robert HeinonenRobert Heinonen (-95)JämsI18.5.9562,94SB
  62,94 SB     61,05     62,85     X     X     X     
P15 100 m
Tuuli: –2,5
1Juho KoivistoJuho Koivisto (-03)JyväskKU5.3.0312,83
2Aleks NorontausAleks Norontaus (-04)SuolU12.3.0412,89PB
3Jussi PylvänäinenJussi Pylvänäinen (-04)VirtU9.4.0413,24PB
4Eero MäkinenEero Mäkinen (-04)ÄhtU11.5.0413,35
P15 1000 m
1Jussi PylvänäinenJussi Pylvänäinen (-04)VirtU9.4.043.29,99SB
2Finn JokinenFinn Jokinen (-04)KaipVi14.7.043.31,64SB
3Juho VirkajärviJuho Virkajärvi (-04)KaipVi4.1.043.37,99SB
4Kristian MorenoKristian Moreno (-04)PylkönmY26.4.043.59,97SB
P15 Seiväs/PV
1Tommi JärvenpääTommi Järvenpää (-06)KeurKi22.1.063,00=PB kk12
 2,75/XXO    2,85/-    3,00/XXO kk12 =PB    3,10/XXX     
2Juho VirkajärviJuho Virkajärvi (-04)KaipVi4.1.042,45PB
 2,05/O    2,15/O    2,25/XXO    2,35/XXO    2,45/XXO PB    2,55/XXX     
P15 Kuula/SP
1Lauri HirveläLauri Hirvelä (-03)JämsI10.6.0312,09
  X     10,64     X     11,09     X     12,09     
2Aleks NorontausAleks Norontaus (-04)SuolU12.3.0411,10PB
  10,35 PB     10,72 PB     10,42     10,93 PB     11,10 PB     10,54     
3Jussi PylvänäinenJussi Pylvänäinen (-04)VirtU9.4.048,49PB
  X     8,24 PB     8,44 PB     8,49 PB     X     X     
P13 60 m
Tuuli: –3,1
1Tommi JärvenpääTommi Järvenpää (-06)KeurKi22.1.06 9,20
2Antto-Ville HeinonenAntto-Ville Heinonen (-06)JyväskKU1.2.06 9,59SB
3Paavo PuroPaavo Puro (-05)SuolU12.6.05 9,91PB
4Leo-Matti HeinänenLeo-Matti Heinänen (-05)SuolU15.9.0510,10PB
5Topias KoskinenTopias Koskinen (-06)ÄhtU30.3.0610,24
P13 1000 m
1Väinö KontkanenVäinö Kontkanen (-05)PyhäsU13.5.053.14,91
2Miiko LampinenMiiko Lampinen (-06)TeuvRi26.5.063.53,50
3Franz JokinenFranz Jokinen (-05)KaipVi3.9.054.13,54SB
4Topias KoskinenTopias Koskinen (-06)ÄhtU30.3.064.33,59SB
P13 Korkeus/HJ
1Miiko LampinenMiiko Lampinen (-06)TeuvRi26.5.061,10PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O PB    1,12/XXX     
P13 Kuula/SP
1Paavo PuroPaavo Puro (-05)SuolU12.6.0513,65
  13,15     13,10     13,65     13,26     
2Elias MäkinenElias Mäkinen (-06)ÄhtU22.2.068,89PB
  8,02     8,44     8,52     8,89 PB     
3Antto-Ville HeinonenAntto-Ville Heinonen (-06)JyväskKU1.2.068,70PB
  8,03 PB     8,70 PB     X     8,35     
4Leo-Matti HeinänenLeo-Matti Heinänen (-05)SuolU15.9.057,27
  6,51     7,27     6,81     6,86     
5Tommi JärvenpääTommi Järvenpää (-06)KeurKi22.1.066,93PB
  6,93 PB     6,85     X     X     
6Topias KoskinenTopias Koskinen (-06)ÄhtU30.3.066,26PB
  6,25 PB     6,26 PB     6,07     6,07     
P11 60 m
1Niklas TamminenNiklas Tamminen (-07)TuUL10.10.07 9,75SB
2Aapo VirkajärviAapo Virkajärvi (-07)KaipVi14.3.07 9,98SB
P11 1000 m
1Aapo VirkajärviAapo Virkajärvi (-07)KaipVi14.3.073.27,83
2Eemil SaariEemil Saari (-08)JyväskKU17.3.083.39,45
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Niklas TamminenNiklas Tamminen (-07)TuUL10.10.074,05 
  4,05     3,81     3,87     3,84     
2Aapo VirkajärviAapo Virkajärvi (-07)KaipVi14.3.073,74 PB
  3,74 PB     3,56     3,49     3,38     
P9 40 m
1Anton LindgrenAnton Lindgren (-09)KarstKi 21.10.09 6,94PB
2Erkka-Voitto HeinonenErkka-Voitto Heinonen (-09)JyväskKU 14.3.09 7,44
3Pedro SampoPedro Sampo (-09)ÄhtU30.8.09 7,66PB
4Jesse HirvonenJesse Hirvonen (-09)EsboIF 23.6.09 7,77
5Ilmari SaariIlmari Saari (-09)ÄhtU22.12.09 7,81SB
6Samu RatiaSamu Ratia (-11)KaipVi31.1.11 8,38PB
7Rauno SulkavaRauno Sulkava (-10)ÄhtU11.3.10 8,86
P9 1000 m
1Pedro SampoPedro Sampo (-09)ÄhtU30.8.093.54,51PB
2Ilmari SaariIlmari Saari (-09)ÄhtU22.12.093.55,70
3Erkka-Voitto HeinonenErkka-Voitto Heinonen (-09)JyväskKU 14.3.094.07,48SB
4Jesse HirvonenJesse Hirvonen (-09)EsboIF 23.6.094.41,49PB
5Rauno SulkavaRauno Sulkava (-10)ÄhtU11.3.105.04,82
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Anton LindgrenAnton Lindgren (-09)KarstKi 21.10.093,78 
  3,50     3,58     3,27     3,78     
2Erkka-Voitto HeinonenErkka-Voitto Heinonen (-09)JyväskKU 14.3.093,40 
  3,25     3,25     3,40     3,32     
3Ilmari SaariIlmari Saari (-09)ÄhtU22.12.093,12 PB
  3,12 PB     2,98     3,09     3,02     
4Samu RatiaSamu Ratia (-11)KaipVi31.1.112,84 PB
  2,58 PB     2,63 PB     X     2,84 PB     
5Jesse HirvonenJesse Hirvonen (-09)EsboIF 23.6.092,83 SB
  2,77 =SB     2,78 SB     2,83 SB     2,82     
6Pedro SampoPedro Sampo (-09)ÄhtU30.8.092,81 PB
  2,46 PB     2,72 PB     2,68     2,81 PB     
7Rauno SulkavaRauno Sulkava (-10)ÄhtU11.3.102,56 
  2,44     X     2,43     2,56     
Naiset
N 100 m
Tuuli: –1,7
1Jenna RiikonenJenna Riikonen (-01)JoensKa20.9.0113,62
2Venla SaariVenla Saari (-03)JyväskKU5.8.0313,83PB
3Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.0113,84
4Laura LundbergLaura Lundberg (-92)VarkKV21.8.9214,51
Anniina HaapalaAnniina Haapala (-01)JoutsPo3.3.01DNS
Aino ViljanmaaAino Viljanmaa (-01)JyväskKU19.12.01DNS
Sini ToivolaSini Toivola (-96)JyväskKU18.6.96DNS
Neea PuskalaNeea Puskala (-01)ÄhtU24.3.01DNS
Alkuerät
1. erä
Tuuli: –1,7
1Jenna RiikonenJenna Riikonen (-01)JoensKa20.9.0113,37
2Aino ViljanmaaAino Viljanmaa (-01)JyväskKU19.12.0113,78
3Laura LundbergLaura Lundberg (-92)VarkKV21.8.9214,45
2. erä
Tuuli: –4,6
1Sini ToivolaSini Toivola (-96)JyväskKU18.6.9613,16
2Neea PuskalaNeea Puskala (-01)ÄhtU24.3.0113,28
3Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.0113,67
4Anniina HaapalaAnniina Haapala (-01)JoutsPo3.3.0113,87
5Venla SaariVenla Saari (-03)JyväskKU5.8.0313,91SB
6Kiia SuomalainenKiia Suomalainen (-01)JämsI19.2.0113,98SB
N 800 m
1. erä
1Maija TukevaMaija Tukeva (-00)ÄhtU2.12.002.16,22SB
2Maria Murtorinne-TaskinenMaria Murtorinne-Taskinen (-90)KuopRei7.3.902.17,22
3Erika UtriainenErika Utriainen (-86)VeitsilKV15.10.862.18,21
4Elina MyllymäkiElina Myllymäki (-82)SeinäjsU16.4.822.18,80
5Kiia KeinonenKiia Keinonen (-00)TampPy9.6.002.19,33
6Hanna FrostdahlHanna Frostdahl (-99)IFDrott15.12.992.22,64
7Janna HautalaJanna Hautala (-97)LahdA6.9.972.24,48
8Veera MensonenVeera Mensonen (-99)MaanMa1.8.992.28,79SB
2. erä
1Pihla HokkanenPihla Hokkanen (-93)SavonlRie23.1.932.27,93SB
2Sanna KekkiSanna Kekki (-00)HankasHa14.8.002.27,94
3Essi SyrjäläEssi Syrjälä (-90)TampPy10.2.902.28,25
4Heidi HaapamäkiHeidi Haapamäki (-00)JyväskKU23.11.002.30,44SB
5Janina JahkolaJanina Jahkola (-97)JyväskKU11.5.972.29,82SB
6Rosa KilpiRosa Kilpi (-97)OulPy7.1.972.31,89SB
3. erä
1Eveliina OjalaEveliina Ojala (-97)SoinSi30.1.972.31,66PB
2Veera KontkanenVeera Kontkanen (-02)JoensKa8.8.022.32,77
3Kaisa SiukonenKaisa Siukonen (-01)TampPy1.10.012.37,29
4Lina KarlssonLina Karlsson (-98)VasaIS29.5.982.37,67SB
5Sara KivenmäkiSara Kivenmäki (-99)KuortKu23.11.992.37,98SB
6Mari BergdahlMari Bergdahl (-83)KälvTa23.12.832.41,53SB
N 3000 m
1Iida HaatajaIida Haataja (-94)PudasjU28.9.9410.28,40
2Sofia MuinonenSofia Muinonen (-96)EspTa6.2.9610.29,49
3Kaisa HonkaharjuKaisa Honkaharju (-93)KälvTa31.10.9310.32,86PB
4Emma HakalaEmma Hakala (-93)EspTa10.9.9310.34,79PB
5Karoliina UkskoskiKaroliina Ukskoski (-96)PerhKi27.8.9610.45,69SB
6Ninni LöfNinni Löf (-98)KalajJu16.10.9810.54,20
7Venla MarjanenVenla Marjanen (-02)KaipVi6.10.0211.04,03PB
8Lotta-Maria MaineLotta-Maria Maine (-02)LauttLu12.5.0211.15,11SB
9Johanna Ala-PöntiöJohanna Ala-Pöntiö (-91)KälvTa15.9.9111.21,66SB
10Kaarina LehtonenKaarina Lehtonen (-98)HyvsU23.2.9812.04,84SB
N Pituus/LJ
1Anne-Mari LehtiöAnne-Mari Lehtiö (-95)KU-586.9.956,06 +2,3
  5,76/1.9     5,97/2.6     X     6,06/2.3     5,64/3.0     X     
2Matilda BogdanoffMatilda Bogdanoff (-90)HIFK8.10.906,01 +1,6SB
  X     5,90/0.3 SB     5,75/-0.7     5,95/1.7 SB     X     6,01/1.6 SB     
3Gia ReinholmGia Reinholm (-99)KarhKa31.3.995,69 +2,9
  5,64/2.1     5,69/2.0 =SB     5,66/3.6     5,60/1.5     5,69/2.9     5,58/0.9     
4Oona NieminenOona Nieminen (-00)JyväskKU2.8.005,69 +0,8
  X     X     5,49/2.6     X     X     5,69/0.8     
5Tiina YlöstaloTiina Ylöstalo (-85)TampPy1.4.855,60 +2,3
  5,60/2.3     5,55/1.5     X     X     5,59/2.1     X     
6Sini ToivolaSini Toivola (-96)JyväskKU18.6.965,49 +2,8
  5,49/2.8     X     5,40/2.2     5,15/3.1     5,29/3.1     5,47/1.1     
7Jutta VäkeväinenJutta Väkeväinen (-00)LappVei17.7.005,42 +3,0
  5,20/5.9     5,15/2.5     5,42/3.0     5,18/2.0     5,25/2.3     5,32/3.0     
8Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.014,96 +2,4
  4,81/4.3     4,90/1.7     4,96/2.4     X     X     4,91/2.1     
9Elisa OksanenElisa Oksanen (-93)JyväskKU25.3.934,93 +0,7SB
  4,82/4.1     4,56/2.2     4,93/0.7 SB     
10Annika LuukkainenAnnika Luukkainen (-96)SavonlRie14.1.964,91 +2,2
  X     4,91/2.2     4,87/-0.4 =SB     
N Kuula/SP
1Kaisa KymäläinenKaisa Kymäläinen (-94)OrivPo11.10.9415,58
  15,36     15,03     15,41     15,27     15,58     15,42     
2Mari KahilainenMari Kahilainen (-99)PihtipTui12.4.9911,16
  X     10,98     X     X     11,16     X     
3Annika LuukkainenAnnika Luukkainen (-96)SavonlRie14.1.969,85SB
  9,11 SB     9,85 SB     9,19     9,38     9,83     9,53     
4Jutta VäkeväinenJutta Väkeväinen (-00)LappVei17.7.008,21PB
  8,17 PB     X     X     X     8,21 PB     8,17     
N Kiekko/DT
1Salla SipponenSalla Sipponen (-95)KeurKi13.3.9553,66
  X     53,66     X     X     53,52     X     
2Krista Uusi-KinnalaKrista Uusi-Kinnala (-97)LaitJy3.3.9751,63SB
  X     51,63 SB     49,50     48,70     49,87     X     
3Tuula SviiliTuula Sviili (-94)PuumVi28.2.9450,64PB
  44,84     46,27     50,64 PB     46,76     X     X     
4Johanna LehtiöJohanna Lehtiö (-97)KU-584.2.9747,07
  40,99     45,35     46,64     47,07     X     X     
5Pinja KarhunenPinja Karhunen (-98)HämeenlTa19.6.9845,04SB
  40,85     43,47 SB     44,53 SB     43,47     43,71     45,04 SB     
6Sanni KuparinenSanni Kuparinen (-01)JanJa21.11.0144,94 17-v. EM-raja
  42,07     X     39,89     42,79     44,94     41,86     
7Jenna RajalaJenna Rajala (-01)KeurKi16.1.0139,75SB
  X     36,81     39,75 SB     X     X     38,26     
8Maria OlkkonenMaria Olkkonen (-00)HartVoi26.3.0038,53
  36,89     X     38,53     X     35,18     X     
9Pihla KarhunenPihla Karhunen (-99)HämeenlTa18.11.9933,22SB
  30,62     33,10 SB     33,22 SB     
10Nilla RättyäNilla Rättyä (-01)JanJa19.7.0128,85
  28,85     26,65     X     
N17 Keihäs/JT
1Vera NousiainenVera Nousiainen (-01)KeurKi5.2.0135,58SB
  34,75 SB     35,58 SB     X     X     X     X     
T15 100 m
Tuuli: –1,9
1Tessa MoisioTessa Moisio (-03)KaipVi4.5.0313,37PB
2Jenni KiminkinenJenni Kiminkinen (-04)JyväskKU23.4.0413,83
3Nita RasiNita Rasi (-03)PihtipTui15.5.0314,59
4Elvi WarwickElvi Warwick (-03)KaipVi27.9.0314,73PB
5Nelli PajulaNelli Pajula (-04)JyväskKU1.12.0414,92
6Enni ViljanmaaEnni Viljanmaa (-04)JyväskKU24.8.0415,03
T15 1000 m
1Hanna KyöstiHanna Kyösti (-03)HimU24.10.033.24,57PB
2Elvi WarwickElvi Warwick (-03)KaipVi27.9.033.46,06SB
T15 Seiväs/PV
1Tuuli JärvinenTuuli Järvinen (-05)KeurKi24.2.053,00PB kk13
 2,55/O    2,65/O    2,75/O    2,85/O    2,90/XXO    2,95/O    3,00/O kk13 PB    3,10/XXX     
2Nelli PajulaNelli Pajula (-04)JyväskKU1.12.042,65
 2,45/O    2,55/O    2,65/O    2,75/XXX     
2Tessa MoisioTessa Moisio (-03)KaipVi4.5.032,65SB
 2,45/O    2,55/O    2,65/O SB    2,75/XXX     
4Nita RasiNita Rasi (-03)PihtipTui15.5.032,45
 2,45/O    2,55/XXX     
5Ilona JärvenpääIlona Järvenpää (-04)KeurKi17.5.042,45SB
 2,25/O    2,35/O    2,45/XXO SB    2,55/XXX     
T15 Keihäs/JT
1Varpu-Sofia HeinonenVarpu-Sofia Heinonen (-03)JyväskKU12.10.0344,89PB
  36,80     36,48     44,89 PB     41,08     41,39     41,22     
2Nelli PajulaNelli Pajula (-04)JyväskKU1.12.0437,00PB
  29,60     28,63     29,09     26,98     26,80     37,00 PB     
3Senja NorontausSenja Norontaus (-06)SuolU15.9.0628,81PB
  28,81 PB     24,95     26,02     24,98     24,72     26,83     
T13 60 m
1. erä
Tuuli: –2,0
1Jenna VakkilainenJenna Vakkilainen (-05)VantSa6.4.05 8,38
2Sofia MorenoSofia Moreno (-06)PylkönmY8.2.06 9,20
3Tuuli JärvinenTuuli Järvinen (-05)KeurKi24.2.05 9,37
4Karoliina HirveläKaroliina Hirvelä (-06)JämsI11.8.06 9,75
5Helmi KarkiainenHelmi Karkiainen (-05)KeurKi16.5.05 9,78
2. erä
Tuuli: –0,7
1Netta KallioNetta Kallio (-05)PylkönmY6.7.05 8,93
2Emmi SaveniusEmmi Savenius (-06)VehmU26.4.06 9,25PB
3Minttu NieminenMinttu Nieminen (-06)VilppVei11.5.06 9,84SB
4Minttu JärvinenMinttu Järvinen (-06)KeurKi5.4.0610,34PB
T13 1000 m
1Helmi KarkiainenHelmi Karkiainen (-05)KeurKi16.5.053.28,20SB
2Heta VirkajärviHeta Virkajärvi (-05)KaipVi10.6.053.31,25
3Emmi SaveniusEmmi Savenius (-06)VehmU26.4.063.34,26
4Sofia MorenoSofia Moreno (-06)PylkönmY8.2.063.43,84SB
5Peppi-Lotta KotilainenPeppi-Lotta Kotilainen (-06)LappUM1.3.063.48,62
6Heidi VakkilainenHeidi Vakkilainen (-06)VantSa25.11.063.49,55
7Emmi MäkäläinenEmmi Mäkäläinen (-05)JyväskKU20.12.054.02,59SB
T13 Korkeus/HJ
1Tuuli JärvinenTuuli Järvinen (-05)KeurKi24.2.051,55
 1,45/XO    1,50/XO    1,55/XXO    1,60/XXX     
2Jenna VakkilainenJenna Vakkilainen (-05)VantSa6.4.051,30
 1,25/O    1,30/O    1,35/XXX     
3Helmi KarkiainenHelmi Karkiainen (-05)KeurKi16.5.051,25
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XXX     
4Karoliina HirveläKaroliina Hirvelä (-06)JämsI11.8.061,25PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XO PB    1,30/XXX     
5Minttu JärvinenMinttu Järvinen (-06)KeurKi5.4.061,10
 1,00/XO    1,05/O    1,10/XO    1,15/XXX     
T13 Kuula/SP
1Tuuli JärvinenTuuli Järvinen (-05)KeurKi24.2.0510,34
  9,71     9,66     10,34     9,77     
2Jenna VakkilainenJenna Vakkilainen (-05)VantSa6.4.059,73PB
  9,23 PB     9,73 PB     X     X     
3Emmi MäkäläinenEmmi Mäkäläinen (-05)JyväskKU20.12.059,59
  8,86     9,13     9,59     9,37     
4Senja NorontausSenja Norontaus (-06)SuolU15.9.068,41PB
  8,41 PB     X     7,66     7,17     
5Emmi SaveniusEmmi Savenius (-06)VehmU26.4.068,27PB
  7,89 PB     7,97 PB     7,90     8,27 PB     
6Karoliina HirveläKaroliina Hirvelä (-06)JämsI11.8.067,37PB
  6,70 PB     6,73 PB     6,95 PB     7,37 PB     
7Minttu JärvinenMinttu Järvinen (-06)KeurKi5.4.067,02PB
  6,73     X     6,91 PB     7,02 PB     
8Minttu NieminenMinttu Nieminen (-06)VilppVei11.5.066,72PB
  6,59     6,72 PB     6,03     6,14     
9Heidi VakkilainenHeidi Vakkilainen (-06)VantSa25.11.066,00PB
  6,00 PB     5,89     5,79     6,00 =PB     
10Peppi-Lotta KotilainenPeppi-Lotta Kotilainen (-06)LappUM1.3.065,29PB
  5,02 PB     5,29 PB     4,97     X     
T11 60 m
Alkuerät
1. erä
1Ida MäkiIda Mäki (-07)VirttNou27.3.07 9,38
2Hetaliina KarkiainenHetaliina Karkiainen (-07)KeurKi13.5.07 9,55
3Jenni HirvonenJenni Hirvonen (-07)EsboIF2.7.07 9,81
4Emma RatiaEmma Ratia (-07)KaipVi4.9.0710,53
5Viola MarjanenViola Marjanen (-08)KaipVi5.11.0812,03
2. erä
1Minttu SaariMinttu Saari (-08)ÄhtU10.6.0810,01PB
2Ida SaarinenIda Saarinen (-08)VilppVei17.2.0810,22PB
3Elina VakkilainenElina Vakkilainen (-08)VantSa22.3.0810,66PB
4Iina LindstamIina Lindstam (-07)AsikkRai 13.2.0710,96SB
T11 1000 m
1Hetaliina KarkiainenHetaliina Karkiainen (-07)KeurKi13.5.073.31,25PB
2Ida MäkiIda Mäki (-07)VirttNou27.3.073.42,76
3Minttu SaariMinttu Saari (-08)ÄhtU10.6.083.44,15SB
4Emma RatiaEmma Ratia (-07)KaipVi4.9.073.57,27
5Jenni HirvonenJenni Hirvonen (-07)EsboIF2.7.073.57,49
6Elina VakkilainenElina Vakkilainen (-08)VantSa22.3.084.13,28
7Viola MarjanenViola Marjanen (-08)KaipVi5.11.084.21,97
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Jenni HirvonenJenni Hirvonen (-07)EsboIF2.7.073,99 
  3,99     3,79     3,86     3,88     
2Ida MäkiIda Mäki (-07)VirttNou27.3.073,97 
  3,97     3,72     3,80     3,84     
3Hetaliina KarkiainenHetaliina Karkiainen (-07)KeurKi13.5.073,74 
  3,74     3,71     X     3,64     
4Emma RatiaEmma Ratia (-07)KaipVi4.9.073,39 
  3,31     3,33     3,39     3,38     
5Elina VakkilainenElina Vakkilainen (-08)VantSa22.3.083,38 PB
  3,22 SB     3,15     3,38 PB     X     
6Ida SaarinenIda Saarinen (-08)VilppVei17.2.083,31 
  X     3,31     3,05     2,96     
7Minttu SaariMinttu Saari (-08)ÄhtU10.6.083,25 
  3,19     3,25     3,15     3,19     
8Iina LindstamIina Lindstam (-07)AsikkRai 13.2.072,94 
  2,45     2,94     2,67     2,51     
T9 40 m
Alkuerät
1. erä
1Miida ViinikkaMiida Viinikka (-10)ÄhtU7.8.10 7,63
2Siru RasinmäkiSiru Rasinmäki (-09)LempKiYU 26.8.09 7,71PB
3Alisa KoskinenAlisa Koskinen (-10)ÄhtU 7.10.10 7,81
4Mette-Maria KotilainenMette-Maria Kotilainen (-09)LappUM 9.12.09 8,10SB
5Fanni JokelaFanni Jokela (-09)KaipVi30.9.09 8,51PB
2. erä
1Petra PennanenPetra Pennanen (-09)HKV 11.7.09 7,04
2Iida TamminenIida Tamminen (-09)KaipVi4.4.09 7,43PB
3Aava LindstamAava Lindstam (-09)AsikkRai24.7.09 7,54PB
4Minja KauttoMinja Kautto (-10)LempKiYU9.5.10 7,78PB
5Jenny BjörkbergJenny Björkberg (-09)JyväskKU3.6.09 7,80
6Salla VakkilainenSalla Vakkilainen (-10)VantSa25.11.10 8,09PB
T9 1000 m
1Petra PennanenPetra Pennanen (-09)HKV 11.7.093.56,81
2Iida TamminenIida Tamminen (-09)KaipVi4.4.094.21,14PB
3Alisa KoskinenAlisa Koskinen (-10)ÄhtU 7.10.104.21,54PB
4Siru RasinmäkiSiru Rasinmäki (-09)LempKiYU 26.8.094.48,44SB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Petra PennanenPetra Pennanen (-09)HKV 11.7.093,59 
  3,06     3,59     3,49     3,47     
2Iida TamminenIida Tamminen (-09)KaipVi4.4.093,13 PB
  2,92     2,84     2,95     3,13 PB     
3Jenny BjörkbergJenny Björkberg (-09)JyväskKU3.6.093,08 PB
  2,88 PB     2,59     2,91 PB     3,08 PB     
4Aava LindstamAava Lindstam (-09)AsikkRai24.7.093,07 PB
  3,07 PB     2,96     3,05     2,94     
5Siru RasinmäkiSiru Rasinmäki (-09)LempKiYU 26.8.092,96 PB
  2,82     2,96 PB     2,90     2,91     
6Alisa KoskinenAlisa Koskinen (-10)ÄhtU 7.10.102,91 PB
  2,91 PB     2,80     2,72     2,91 =PB     
7Miida ViinikkaMiida Viinikka (-10)ÄhtU7.8.102,80 
  2,65     2,78     2,80     2,66     
8Minja KauttoMinja Kautto (-10)LempKiYU9.5.102,77 PB
  2,62     2,54     2,66     2,77 PB     
9Mette-Maria KotilainenMette-Maria Kotilainen (-09)LappUM 9.12.092,57 PB
  2,56 PB     2,46     2,46     2,57 PB     
10Fanni JokelaFanni Jokela (-09)KaipVi30.9.092,43 PB
  2,27 PB     2,43 PB     2,30     2,24     
11Salla VakkilainenSalla Vakkilainen (-10)VantSa25.11.102,33 PB
  2,33 PB     2,11     2,15     2,05     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut
27.1.2024 Mustasaari: Botnia Junior Games
27.1.2024 Tampere: Pirkkahallijuoksut