TULOKSET: Säästöpankin kevätheitot, Somero, Someron urheilukenttä, 25.5.2018


13 urheilijaa, 13 lajisuoritusta

Miehet
M Moukari/HT
1Henri LiipolaHenri Liipola (-94)SomE24.4.9475,13SB kk EM-raja
  X     X     73,88 kk SB     74,58 kk SB     X     75,13 kk SB     
2Aaron KangasAaron Kangas (-97)KanksLei3.7.9772,09PB
  71,70 PB     71,49     68,93     71,75 PB     71,38     72,09 PB     
3Roope AuvinenRoope Auvinen (-98)SjundeåIF17.2.9867,58PB
  67,58 PB     65,98     X     66,12     66,34     X     
4Tuomas SeppänenTuomas Seppänen (-86)NoormNo16.5.8667,49SB
  X     67,49 SB     X     65,77     66,54     66,54     
5Jani PihkanenJani Pihkanen (-95)SomE19.7.9552,96
  51,16     X     52,96     X     X     X     
Naiset
N Moukari/HT
1Krista TervoKrista Tervo (-97)KarhKa15.11.9768,87PBSE22 kk
  63,10     68,04 kk SB     68,70 kk PB     67,08     68,87 kk PB     66,52     
2Inga LinnaInga Linna (-95)RiihimKi21.2.9567,19SB
  65,82 SB     X     66,36 SB     65,86     67,19 SB     63,94     
3Sara KillinenSara Killinen (-01)LapVi9.4.0161,44PBSE17 kk19 kk17
  57,25     57,23     54,29     X     58,46     61,44 kk19 kk17 PB     
4Johanna WitkaJohanna Witka (-98)SomE21.12.9858,73
  X     X     X     X     X     58,73     
N17 Moukari/HT
1Silja KosonenSilja Kosonen (-02)SomE16.12.0264,52PB 17-v. EM-raja
  64,52 PB     58,53     X     X     61,29     58,56     
2Marika VirtanenMarika Virtanen (-03)SomE29.12.0353,14
  52,97     52,51     X     X     X     53,14     
3Anniina WitkaAnniina Witka (-01)SomE19.2.0152,06SB
  49,16 SB     50,57 SB     51,93 SB     50,14     52,06 SB     51,48     
4Ellen UschanowEllen Uschanow (-05)RaisKu30.5.0549,51PB kk13
  47,32     46,60     X     45,90     49,51 kk13 PB     46,01     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat