TULOKSET: SM-hallimoniottelut Jyväskylä 3.–4.3.2018


111 urheilijaa, 493 lajisuoritusta


Miehet
P15 Halliviisiottelu
4.3.
1Eemil PorvariEemil Porvari (-03)HartVoi2.2.033373PB kk15(15-v. ka 7.)
 8.87 6.15 12.39 3.00 2:58.23  
2Aukusti JaskariAukusti Jaskari (-03)SeinäjsU22.8.033008PB (15-v. ka 21.)
 8.62 5.76 9.53 2.90 3:09.49  
3Matias AhtinenMatias Ahtinen (-03)JoensKa1.2.033004PB (15-v. ka 23.)
 8.82 5.68 9.86 2.60 2:56.41  
4Miska KäyhköMiska Käyhkö (-03)SavonlRie14.7.032905PB (15-v. ka 26.)
 9.25 5.25 9.32 3.30 2:59.21  
5Atte KortehistoAtte Kortehisto (-03)SeinäjsU14.4.032730PB (15-v. ka 36.)
 10.08 5.24 9.42 3.00 2:51.61  
6Rasmus LehikoinenRasmus Lehikoinen (-03)JoensKa4.3.032641PB (15-v. ka 41.)
 9.35 5.24 9.94 2.60 3:03.44  
7Otto HiivolaOtto Hiivola (-04)KalVa28.7.042570PB kk14(14-v. ka 8.)
 9.69 12.52 3.90 3:08.22  
8Manu MetsäkangasManu Metsäkangas (-03)LahdA23.8.032498
 9.33 5.42 8.94 2.40 3:11.39  
9Eino PerämaaEino Perämaa (-04)TampPy26.3.042419PB (14-v. ka 13.)
 10.10 5.39 10.65 2.20 3:06.36  
10Sameli PukkinenSameli Pukkinen (-03)VaasTo6.11.032318PB
 9.88 5.62 8.45 3.10 4:02.37  
11Jere HaapalainenJere Haapalainen (-04)TampPy30.7.042290PB
 10.15 5.19 8.35 2.50 3:07.27  
12Joonas LapinkeroJoonas Lapinkero (-04)JyväskKU10.5.042257PB
 9.72 4.86 9.03 2.50 3:15.73  
13Sakari ValliusSakari Vallius (-03)JoensKa26.3.032134PB
 9.75 4.97 8.56 2.50 3:32.29  
14Eero MäkinenEero Mäkinen (-04)ÄhtU11.5.042017PB
 10.86 5.23 10.23 2.30 3:37.76  
15Joona Ali-HaapalaJoona Ali-Haapala (-04)KaustPV23.2.041883PB
 10.52 4.55 9.09 2.80 4:03.29  
16Otto AhonenOtto Ahonen (-04)TampPy29.4.041882PB
 11.89 4.79 7.63 2.60 3:14.18  
17Simo PiirainenSimo Piirainen (-04)KaipVi23.5.041663PB
 11.43 4.78 9.71 2.00 3:55.97  
18Atte LeppänenAtte Leppänen (-04)JyväskKU24.6.041610PB
 10.78 3.65 10.09 2.10 3:48.69  
19Miska SaartoalaMiska Saartoala (-04)JyväskKU 21.11.041249PB
  4.46 7.64 2.50 3:45.70  
20Juho VirkajärviJuho Virkajärvi (-04)KaipVi4.1.041244PB
 13.06 3.50 6.46 2.30 3:40.26  
Naiset
T15 Halliviisiottelu
3.3.
1Saga VanninenSaga Vanninen (-03)TampPy4.5.033026PB kk15(15-v. ka 2.)
 8.82 1.56 13.61 5.45 2:40.04 
2Aada MikkiläAada Mikkilä (-03)SeinäjsU27.2.032391PB (15-v. ka 44.)
 9.81 1.53 10.49 5.02 2:45.00 
3Aino KoskelaAino Koskela (-03)RiihimKi1.12.032370PB (15-v. ka 51.)
 9.80 1.56 9.65 4.89 2:41.43 
4Emmi ValtonenEmmi Valtonen (-03)TuUL5.3.032332PB (15-v. ka 58.)
 9.57 1.44 9.86 4.93 2:41.35 
5Vilma VäliharjuVilma Väliharju (-04)TampPy28.4.042226PB kk14(14-v. ka 29.)
 9.76 1.44 9.61 4.67 2:40.27 
6Nella VarjasNella Varjas (-03)EspTa13.2.032224PB (15-v. ka 89.)
 10.15 1.50 7.93 4.77 2:30.02 
6Sofia RaatikainenSofia Raatikainen (-04)PyhäsU18.7.042224PB (15-v. ka 89.) (14-v. ka 30.)
 9.56 1.53 9.39 4.57 2:54.72 
8Emmi HietanenEmmi Hietanen (-04)RiihimKi26.2.042218PB (14-v. ka 34.)
 9.92 1.35 10.10 4.59 2:31.27 
9Ilona SaarikunnasIlona Saarikunnas (-04)LahdA5.9.042178PB (14-v. ka 41.)
 10.30 1.47 8.93 4.97 2:39.70  
10Salla KoskimäkiSalla Koskimäki (-04)KaustPV17.6.042156PB (14-v. ka 44.)
 9.60 1.41 11.65 4.48 3:10.69  
11Annukka VainonenAnnukka Vainonen (-03)IitPy19.6.032141PB
 10.43 1.47 12.12 4.38 2:50.77  
12Noora HietalaNoora Hietala (-03)HyvsU14.7.032131
 10.09 1.44 7.95 5.11 2:44.50  
13Siiri NyyssönenSiiri Nyyssönen (-04)SavonlRie1.8.042129PB (14-v. ka 48.)
 9.80 1.44 7.50 5.06 2:47.92  
14Anni NurminenAnni Nurminen (-04)TampPy24.6.042109PB (14-v. ka 53.)
 9.83 1.44 9.22 4.40 2:43.20  
15Emilia KilpinenEmilia Kilpinen (-03)LempKiYU30.4.032096PB
 9.97 1.41 8.84 4.81 2:46.49  
16Nita RasiNita Rasi (-03)PihtipTui15.5.032090PB
 10.22 1.56 7.58 4.73 2:47.37  
17Ella-Maria MultalaElla-Maria Multala (-03)KeskiUYU24.5.032059PB
 10.05 1.47 10.05 4.33 2:53.79  
18Saana PeuraSaana Peura (-03)TervTe19.1.032034PB
 10.88 1.53 8.21 5.01 2:50.51  
19Helmi LievonenHelmi Lievonen (-04)RiihimKi1.10.042030PB (14-v. ka 74.)
 10.24 1.38 9.60 4.78 2:50.87  
20Amanda KuljuAmanda Kulju (-03)IisVi29.4.032006PB
 10.25 1.47 8.36 4.54 2:46.96  
21Jasmin SaleniusJasmin Salenius (-03)KangasnKa11.5.032001PB
 10.00 1.35 9.68 4.52 2:51.05  
22Venla LäderbergVenla Läderberg (-04)LahdA21.7.041992PB
 10.60 1.41 9.31 4.62 2:43.45  
23Minea VertalaMinea Vertala (-04)JyväskKU2.10.041987PB
 10.39 1.47 8.24 4.62 2:47.58  
24Elisa AlastaloElisa Alastalo (-04)RiihimKi20.1.041972PB
 10.60 1.44 9.02 4.59 2:46.61  
25Nanna LeivonenNanna Leivonen (-04)JyväskKU28.2.041949PB
 10.23 1.50 10.92 4.68 DNF  
26Elise LähdemäkiElise Lähdemäki (-03)SeinäjsU10.2.031948PB
 10.24 1.32 9.18 4.50 2:43.82  
27Riikka SavolainenRiikka Savolainen (-03)JyväskKU14.6.031945PB
 10.15 1.44 7.93 4.82 3:03.86  
28Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)RiihimKi11.4.041924PB
 10.62 1.47 8.37 4.52 2:49.57  
29Ida CardonaIda Cardona (-04)KeskiUYU20.8.041915PB
 10.40 1.32 8.45 4.71 2:44.84  
30Kiia BrandesKiia Brandes (-03)HyvsU12.3.031874PB
 9.92 1.41 7.39 4.55 3:04.82  
31Petra VäkeväinenPetra Väkeväinen (-04)LappVei21.7.041864PB
 10.26 1.32 8.42 4.74 2:58.93  
32Eerika HeiskalaEerika Heiskala (-04)TampPy22.1.041854PB
 10.05 1.38 6.92 4.41 2:48.17  
33Heljä HalonenHeljä Halonen (-03)MikkKV12.4.031841PB
 10.39 1.47 7.48 4.39 2:57.66  
34Juulia InkinenJuulia Inkinen (-03)LahdA19.5.031812PB
 11.07 1.44 9.82 4.57 3:17.27  
35Anniina HuuraAnniina Huura (-04)TampPy20.1.041796PB
 10.62 1.44 7.72 4.56 3:04.30  
36Elena Ohra-ahoElena Ohra-aho (-04)ÄhtU22.6.041791PB
 10.19 1.50 5.81 4.08 2:50.98  
37Sanni LentoSanni Lento (-04)TampPy29.3.041771PB
 10.27 1.41 7.07 4.45 3:04.32  
38Mimosa TeerijokiMimosa Teerijoki (-04)JyväskKU16.6.041757PB
 9.79 9.38 4.85 2:52.13  
39Laura EinamoLaura Einamo (-04)EspTa17.2.041719
 10.80 1.35 8.43 4.56 3:08.72  
40Milka UkkonenMilka Ukkonen (-04)LahdA23.4.041702PB
 11.78 1.41 7.84 4.61 2:52.29  
41Veera KoskinenVeera Koskinen (-03)LahdA9.1.031674PB
 11.38 1.38 8.20 4.31 2:53.59  
42Lotta-Emilia MäkeläLotta-Emilia Mäkelä (-04)TampPy 15.2.041633PB
 10.75 1.32 6.62 4.36 2:53.55  
43Noora SihvonenNoora Sihvonen (-04)KeskiUYU5.5.041610PB
 10.74 1.38 6.68 4.09 2:57.77 
44Eevi ImmonenEevi Immonen (-03)MikkKV9.4.031609PB
 10.85 1.32 7.11 4.21 2:54.93  
45Fiinu PuustinenFiinu Puustinen (-03)JyväskKU24.10.031600PB
 10.98 1.29 6.62 4.36 2:50.02  
46Lotta JalonenLotta Jalonen (-04)JanJa31.3.041562PB
 10.67 1.35 7.24 3.85 3:03.72  
47Petra KoskinenPetra Koskinen (-03)JyväskKU 7.10.031554PB
 11.12 1.32 7.49 4.17 3:02.03  
48Emmi RonkainenEmmi Ronkainen (-04)KeskiUYU14.9.041548PB
 10.86 1.32 6.79 3.85 2:51.35  
49Helmi TarkiainenHelmi Tarkiainen (-04)TampPy4.2.041523PB
 10.14 1.38 8.92 NM 3:04.08  
50Lilli VarilaLilli Varila (-03)JyväskKU3.9.031509PB
 12.19 1.35 7.52 4.12 2:51.62  
51Iida HaajanenIida Haajanen (-04)KeskiUYU6.1.041404PB
 12.88 1.29 8.92 3.96 3:04.07  
52Laura KoskinenLaura Koskinen (-04)TampPy 18.1.041172PB
 12.93 1.29 6.43 3.50 3:09.16  
53Nora Koskela-KoivistoNora Koskela-Koivisto (-04)KeskiUYU16.11.041144
 10.53 1.32 7.35  
54Alisa TikkanenAlisa Tikkanen (-04)EspTa19.4.041030
 14.28 9.23 4.76  
55Nelli PajulaNelli Pajula (-04)JyväskKU1.12.04963PB
 11.83 7.11 4.21  

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
25.3.2023 Helsinki/U: Helsinki, Urhea-halli, Urhea-paracup
24.3.2023 Oulu: Halliheitot
23.3.2023 Helsinki: Torstaikisat
23.3.2023 Kotka: Hallipituuskilpailu
21.3.2023 Kuortane: Hallitonnit
18.–19.3.2023 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
18.3.2023 Vantaa: MK Facade -tiejuoksucup ja aluemestaruustiejuoksu
12.3.2023 Eckerö: Ungdomsserien 4
18.3.2023 Savonlinna: Keväthallikilpailut
18.3.2023 Mustasaari: Wintergames ja 15-v. pm
18.3.2023 Otaniemi: Klubbmästerskap
18.3.2023 Turku: Palkintokeskuskisa
18.3.2023 Kotka: 15-11-v. pm-hallikilpailut
15.3.2023 Helsinki: Pk. kilpailu
15.3.2023 Helsinki: Loikkakisa
11.3.2023 Salo: Kansallisten hallikilpailujen 30 m juoksut
11.3.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
11.3.2023 Jyväskylä: Keski-Suomen talvijuoksusarja 5 kaikki
11.3.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
11.3.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
11.3.2023 Jyväskylä: Keski-Suomen talvijuoksusarja 5
11.3.2023 Salo: Kansalliset kilpailut
10.–12.3.2023 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2023 Helsinki: Torstaikisat
8.3.2023 Vantaa: Luolasprintit 3
25.2.2023 Helsinki/U: Urhea Para Cup
5.3.2023 Eckerö: Ungdomsserien 3
4.3.2023 Leppävirta: TUL:n Järvi-Suomen pm-hallikuula
4.–5.3.2023 Kuortane: 22-, 19-, 17- ja 15-v. SM-hallimoniottelut
4.–5.3.2023 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
4.3.2023 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
4.3.2023 Kaustinen: Moukarin talvimestaruuskilpailut
4.3.2023 Pori: Indoor Games
3.3.2023 Helsinki: Seiväskisa
3.3.2023 Pajulahti: Keihäsolympiadin leirikisa
28.2.2023 Joensuu: Kiekkokisa
28.2.2023 Lappeenranta: Pituuskisa
26.2.2023 Joensuu: Rinkiheittoryhmän kuulakisa
24.–26.2.2023 Oulu: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
26.2.2023 Turku: 13-9-v. pm-moniottelut
25.2.2023 Helsinki: Leppävaaran Sisun 100-vuotisjuhlakilpailut
25.2.2023 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
25.2.2023 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallimoniottelut
24.2.2023 Pajulahti: Kiekon hallimestaruuskilpailut
24.2.2023 Ähtäri: Seiväskerhon hallikisa
23.2.2023 Joensuu: Harjoitusryhmien kilpailut
22.2.2023 Helsinki: Pk. kilpailu
21.2.2023 Pori: Karhuhallin loikat
18.2.2023 Leppävirta: Suomen Perinneurheiluliiton hallikuula
20.2.2023 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut
19.2.2023 Oulu: Pyrinnön sprintit
19.2.2023 Kokkola/L: Hallikisat
12.2.2023 Tampere: Kansalliset kilpailut
18.–19.2.2023 Helsinki: Helsinki, SM-hallikilpailut
18.2.2023 Vantaa: MK Facade -tiejuoksucup
18.2.2023 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
18.2.2023 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
18.2.2023 Kajaani: Pk. kilpailut
15.2.2023 Kalajoki/H: Pituuskisa
16.2.2023 Kotka: Hallikilpailut
16.2.2023 Helsinki: Pituus ja loikkakisa
15.2.2023 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
12.2.2023 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2023 Helsinki: Aloittelijoiden seiväskisa
10.2.2023 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
12.2.2023 Rovaniemi: Pituuskisa
11.2.2023 Oulu: Auran seurakilpailu
11.2.2023 Jyväskylä: Keski-Suomen talvijuoksusarja
11.2.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
11.2.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 3
8.2.2023 Helsinki: Pk. kilpailu
11.2.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 3 kaikki
11.2.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
11.2.2023 Jyväskylä: Keski-Suomen talvijuoksusarja 4 kaikki
12.2.2023 Joensuu: Areena indoor games