TULOKSET: 200 m hallikisat, Helsinki, Liikuntamylly, 20.1.2018


304 urheilijaa, 305 lajisuoritusta

Miehet
M 200 m
1. erä
1Olavi OjanneOlavi Ojanne (-10)HKV 4.9.1040,83PB
2Daniel KokkoDaniel Kokko (-11)HKV10.8.1143,21PB
3Roope AsikainenRoope Asikainen (-12)HKV 2.1.1245,22PB
4Leo AaltonenLeo Aaltonen (-12)HKV 5.6.1246,39PB
5Jan KujansivuJan Kujansivu (-11)HKV1.1.1153,75PB
2. erä
1Daniel LeeDaniel Lee (-07)HKV24.9.0736,08PB
2Benjamin BorgBenjamin Borg (-08)HKV 16.5.0836,68PB kk10
3Aslan AitolehtiAslan Aitolehti (-10)HKV16.1.1039,79PB
3. erä
1Elias UittamoElias Uittamo (-09)HKV23.4.0934,90PB
2Aarni IkäheimoAarni Ikäheimo (-07)EspTa 30.10.0735,58PB
3Aaron HalonenAaron Halonen (-07)HKV 27.5.0735,67PB
4Ukko RiehunkangasUkko Riehunkangas (-07)HelsTa14.5.0735,85PB
5Paavo KirjavainenPaavo Kirjavainen (-09)HelsTa19.6.0936,07PB
4. erä
1Roope JokinenRoope Jokinen (-08)HKV18.8.0833,80PB kk10
2Emil AlhopuroEmil Alhopuro (-07)EspTa 25.6.0735,23
3Niilo KirjavainenNiilo Kirjavainen (-07)HelsTa12.3.0735,38PB
4Jussi SiikJussi Siik (-05)HelsTa 26.8.0535,46PB
5. erä
1Aron HäyrynenAron Häyrynen (-08)HKV16.2.0832,37PB kk10
2Ohto HeiskanenOhto Heiskanen (-07)HKV1.3.0733,89
3Juulio VahlaJuulio Vahla (-06)EspTa 28.11.0634,63
4Veli-Markku KauhajärviVeli-Markku Kauhajärvi (-50)HKV30.1.5035,22SB
Hugo RiehunkangasHugo Riehunkangas (-06)HelsTa7.1.06DQ
6. erä
1Jani KoskinenJani Koskinen (-76)HelsTa19.4.7630,10PB
2Oliver AsikainenOliver Asikainen (-05)HKV12.12.0532,05PB
3Lauri LeivonenLauri Leivonen (-06)EspTa7.7.0632,41PB
4Valtteri VasamaValtteri Vasama (-06)NurmijYU8.5.0633,14PB
5Risto KarasmaaRisto Karasmaa (-50)HelsTa12.11.5033,85SB
6Elliot AaltoElliot Aalto (-07)HKV22.2.0734,48PB
7. erä
1Seppo TenitzSeppo Tenitz (-51)ViipU13.10.5131,60SB
2Mikke JärvelinMikke Järvelin (-05)HKV22.2.0532,03
3Markus HakalaMarkus Hakala (-06)EspTa12.12.0632,34PB
4Aapo ReinikainenAapo Reinikainen (-06)HKV17.5.0632,58PB
5Leevi LeskeläLeevi Leskelä (-04)NurmijYU7.3.0433,98PB
8. erä
1Lauri KylmäpuroLauri Kylmäpuro (-06)HKV17.4.0629,58PB
2Joona KoskinenJoona Koskinen (-04)EspTa18.3.0430,03
3Eerik NyyssönenEerik Nyyssönen (-05)EspTa22.9.0530,19PB
4Joel-Oscar KammarmäkiJoel-Oscar Kammarmäki (-04)ForssSa29.11.0430,96PB
5Pyry KoskiniemiPyry Koskiniemi (-04)HKV14.11.0432,30
6Jimi SundholmJimi Sundholm (-06)HKV27.7.0634,26SB
9. erä
1Jonathan LindroosJonathan Lindroos (-03)EspTa2.4.0328,06PB
2Eino SormunenEino Sormunen (-06)HKV29.1.0629,07PB kk12
3Eero SormunenEero Sormunen (-06)HKV29.1.0629,26PB
4Johannes MäkeläJohannes Mäkelä (-04)HKV6.10.0429,79
10. erä
1Joel HeinonenJoel Heinonen (-03)HKV2.6.0326,96PB
2Erkka SipiläErkka Sipilä (-03)HKV 28.6.0327,42PB
3Jaakko SiltalaJaakko Siltala (-05)HKV16.3.0528,38PB
4Aapo NikkolaAapo Nikkola (-04)HKV2.1.0428,74
5Timo KukkTimo Kukk (-05)NurmijYU25.8.0529,06
6Veijo KylmäpuroVeijo Kylmäpuro (-60)HKV30.6.6029,25
11. erä
1Okko TiilikainenOkko Tiilikainen (-02)ViipU4.3.0226,98PB
2Waltteri KoenkytöWaltteri Koenkytö (-05)EspTa15.5.0527,08PB kk13(13-v. ka 26.)
3Henri MatikainenHenri Matikainen (-04)EspTa20.4.0427,10PB
4Lassi PihlavistoLassi Pihlavisto (-04)HKV13.5.0428,09
Rasmus KujalaRasmus Kujala (-03)KeskiUYU10.4.03DQ
12. erä
1Kristofer AaltonenKristofer Aaltonen (-02)HKV8.5.0225,30PB
2Eetu KalskeEetu Kalske (-03)EspTa11.10.0325,36PB
3Jacob LångbackaJacob Långbacka (-03)EspTa29.1.0326,31PB
4Esa SalminenEsa Salminen (-58)HKV14.5.5827,00SB
5Ville KylmäpuroVille Kylmäpuro (-04)HKV5.8.0427,41
13. erä
1Aapo NieminenAapo Nieminen (-00)HyvsU19.11.0025,71PB
2Paavo NiinikoskiPaavo Niinikoski (-03)HKV2.1.0326,36PB
3Simeon VorselmanSimeon Vorselman (-04)HKV1.4.0426,65PB
4Samuel ShamsSamuel Shams (-04)KU-5821.4.0426,97PB
14. erä
1Doong KailoDoong Kailo (-00)HIFK1.6.0025,63PB
2Frangel LuisFrangel Luis (-87)HelsTa25.1.8725,97PB
3Mikael LindbergMikael Lindberg (-99)HKV1.4.9926,07PB
4Johannes HakalaJohannes Hakala (-04)EspTa25.9.0426,12PB
15. erä
1Krister LaineKrister Laine (-72)TuUL3.3.7224,76SB
2Sami BärlundSami Bärlund (-04)TapE6.1.0425,59PB
3Sampo VäyrynenSampo Väyrynen (-04)KeskiUYU3.2.0425,97PB
4Benjamin LeeBenjamin Lee (-03)HKV26.3.0326,04PB
5Teemu AaltonenTeemu Aaltonen (-70)HKV1.11.7026,25
16. erä
1Henrik TapioHenrik Tapio (-02)KeskiUYU8.4.0225,24PB
2Tomas JatskoTomas Jatsko (-02)TapE20.4.0225,42PB
3Ville RyhänenVille Ryhänen (-82)EsboIF13.4.8225,73SB
17. erä
1Christian HänninenChristian Hänninen (-01)HKV23.6.0123,79PB kk17
2Niilo KantoniemiNiilo Kantoniemi (-00)HyvsU25.3.0024,57PB
3Daniel KeaneDaniel Keane (-03)KeskiUYU 27.4.0325,46PB
18. erä
1Akim RaufAkim Rauf (-00)HKV10.10.0023,84PB
2Kasper KuivanenKasper Kuivanen (-99)HKV 12.1.9924,56PB
3Abdinain MoalinAbdinain Moalin (-02)HIFK27.8.0224,94PB
4Tomi LaaksoTomi Laakso (-02)TapE3.6.0225,05PB
5Bienvenu BoukonoBienvenu Boukono (-02)RekRai/CGO4.2.0225,49
19. erä
1Ibrahim El MrabtIbrahim El Mrabt (-02)EspTa5.2.0224,46PB
2Jere LiskojärviJere Liskojärvi (-99)HelsTa27.11.9924,55PB
3Henrik IllmanHenrik Illman (-01)BorgåAk25.7.0124,56PB
20. erä
1Omar MustafOmar Mustaf (-99)HKV 2.3.9923,43 uk
2Matvei TelovMatvei Telov (-02)HIFK1.1.0223,80PB
3Vincent QuednauVincent Quednau (-99)HKV24.6.9924,73SB
4Abdirahiim SalahAbdirahiim Salah (-03)HIFK1.1.0324,82
21. erä
1Samu LaaksoSamu Laakso (-00)TapE12.7.0023,66PB
2Ilmari NiiranenIlmari Niiranen (-00)HyvsU16.1.0023,97PB
3Sakke PetäjäsaariSakke Petäjäsaari (-02)ValkKa3.12.0225,34PB
22. erä
1Max TallqvistMax Tallqvist (-01)BorgåAk16.6.0123,57PB kk17
2Akseli SalinAkseli Salin (-01)HIFK15.5.0123,68PB
3Artturi SalonenArtturi Salonen (-99)LänsiUU9.12.9924,26PB
23. erä
1Daniel AaltonenDaniel Aaltonen (-00)HKV20.3.0023,36PB
2Edward LindbergEdward Lindberg (-97)IFSibboV15.8.9723,56PB
24. erä
1Ossian NewbyOssian Newby (-01)HIFK19.4.0123,35PB kk17
2Jaakko PoutanenJaakko Poutanen (-01)KeskiUYU17.2.0124,01PB
3Aleksi SohlmanAleksi Sohlman (-99)HIFK24.6.9924,64SB
25. erä
1Gustav KlingstedtGustav Klingstedt (-85)HIFK8.12.8522,92SB
2Batuhan YildirimBatuhan Yildirim (-01)HIFK27.4.0123,44PB
3Eemil KosoEemil Koso (-97)TampPy27.11.9723,59SB
26. erä
1Isac WedenbergIsac Wedenberg (-01)BorgåAk26.4.0122,05PB kk17(17-v. ka 3.) 17-v. EM-raja
2Anton TallbackaAnton Tallbacka (-99)HIFK14.11.9923,09SB
3Vikke ElfvingVikke Elfving (-96)MikkKV22.3.9623,52SB
27. erä
1Eero IlomäkiEero Ilomäki (-01)HIFK2.4.0123,36PB
2Vertti ViitalaVertti Viitala (-98)HIFK29.9.9823,44SB
3Jani BackmanJani Backman (-96)BorgåAk22.8.9623,60PB
28. erä
1Jonathan HyvärinenJonathan Hyvärinen (-86)HKV3.2.8622,91SB
2Heikki ChenHeikki Chen (-98)HIFK27.4.9822,96SB
3Tuukka HeinonenTuukka Heinonen (-96)HelsTa9.5.9622,98PB
29. erä
1Mikke JaakkolaMikke Jaakkola (-97)LänsiUU2.8.9722,06PB (ka 76.) (22-v. ka 46.)
2Konsta AlatupaKonsta Alatupa (-99)KokkTU25.6.9922,11PB (19-v. ka 32.)
3Joni Vainio-KailaJoni Vainio-Kaila (-94)LaitJy13.1.9422,54SB
30. erä
1Samuel PurolaSamuel Purola (-00)OulPy19.5.0021,11PBSE22 SE19 kk kk19 19-v. MM-raja
2Eerikki PekkolaEerikki Pekkola (-93)IkaalU14.9.9322,04SB
3Aleksi TuononenAleksi Tuononen (-94)ÄhtU1.4.9422,24SB
M 300 m
1Roope SaarinenRoope Saarinen (-94)EsboIF20.2.9434,32PB kk(ka 7.)
2Oskari LehtonenOskari Lehtonen (-97)NurmijYU14.6.9734,34PBSE22 (ka 8.) (22-v. ka 2.)
3Erik BackErik Back (-94)HIFK21.3.9434,54PB (ka 11.)
4Ville WendelinVille Wendelin (-90)TuUL14.5.9036,07SB
Naiset
N 200 m
1. erä
1Heidi OilaHeidi Oila (-00)EspTa21.1.0030,52PB
2Jenni KorvenpääJenni Korvenpää (-03)KU-5827.8.0333,74PB
3Salme PihjalaSalme Pihjala (-56)EspTa17.2.5635,07PB
2. erä
1Rebecca ViljamaaRebecca Viljamaa (-08)HKV 4.11.0837,02PB kk10
2Vilja NuopponenVilja Nuopponen (-08)HKV 2.8.0837,67PB
3Silva SalinSilva Salin (-09)HKV 8.7.0940,41PB
4Sanni PeltolaSanni Peltola (-10)HKV6.3.1041,74PB
5Nea AaltoNea Aalto (-11)HKV12.7.1144,98PB
3. erä
1Aada MulariAada Mulari (-07)HKV11.11.0735,73PB
2Fianna MyllyniemiFianna Myllyniemi (-10)HKV 21.3.1037,60PB
3Vera AhlforsVera Ahlfors (-10)HIFK13.4.1040,69PB
4Anni KujansivuAnni Kujansivu (-09)HKV10.10.0941,19PB
4. erä
1Alisa HyrriAlisa Hyrri (-06)HelsTa27.12.0634,98PB
2Anna HakolaAnna Hakola (-08)HKV20.4.0837,90PB
3Luna LeeLuna Lee (-09)HKV7.1.0938,22PB
Milka KoivukoskiMilka Koivukoski (-08)HelsTa 6.10.08DQ
5. erä
1Olivia AaltonenOlivia Aaltonen (-09)HKV27.10.0934,97PB
2Emma LehtonenEmma Lehtonen (-06)NurmijYU30.10.0635,07PB
3Liina LeinoLiina Leino (-06)HKV11.9.0635,68PB
4Ella RäisänenElla Räisänen (-09)EspTa14.3.0936,04PB
5Veera SeppäläVeera Seppälä (-08)HKV24.3.0836,13PB kk10
6. erä
1Helka HaukilahtiHelka Haukilahti (-07)HKV 16.2.0733,49PB
2Sanni LehtonenSanni Lehtonen (-06)NurmijYU30.10.0635,60PB
3Liina PäiväniemiLiina Päiväniemi (-07)HKV 31.10.0735,94PB
4Aurora RantanenAurora Rantanen (-07)HKV 9.3.0737,77PB
5Elina VakkilainenElina Vakkilainen (-08)VantSa22.3.0838,19PB
7. erä
1Sirian ÖhrnbergSirian Öhrnberg (-08)HKV1.2.0835,28PB kk10
2Petra PennanenPetra Pennanen (-09)HKV 11.7.0935,61PB
3Alma WesterholmAlma Westerholm (-07)HKV 19.4.0736,04PB
4Iines HolopainenIines Holopainen (-07)EspTa21.4.0736,79
5Isabella EdelmanIsabella Edelman (-06)NurmijYU1.2.0636,84PB
8. erä
1Oona HaatajaOona Haataja (-06)EspTa 7.3.0631,30PB
2Noora NiininenNoora Niininen (-05)EspTa22.6.0532,68PB
3Katarina KrapfKatarina Krapf (-05)HKV 25.12.0533,76PB
4Julia KiviluotoJulia Kiviluoto (-06)HKV23.11.0636,19PB
9. erä
1Ilona LakkaIlona Lakka (-05)HKV17.11.0533,12PB
2Heidi VakkilainenHeidi Vakkilainen (-06)VantSa25.11.0633,70PB
3Kira KoskiniemiKira Koskiniemi (-06)HKV11.10.0634,01PB
4Vilma HyllinenVilma Hyllinen (-07)EspTa11.6.0734,31PB
5Marina MäntynenMarina Mäntynen (-07)HelsTa 10.9.0735,97PB
10. erä
1Jenniina EronenJenniina Eronen (-06)EspTa18.11.0632,43PB
2Regina LaitinenRegina Laitinen (-06)HelsTa 27.2.0633,01PB
3Liina SaastamoinenLiina Saastamoinen (-05)HKV19.4.0533,19PB
4Natalie SaarinenNatalie Saarinen (-07)EspTa14.5.0734,03PB
5Edit PalménEdit Palmén (-07)EspTa13.8.0734,48
11. erä
1Iiris RepponenIiris Repponen (-05)HKV12.4.0531,41PB
2Naima SainioNaima Sainio (-08)HKV7.3.0831,76PB kk10(10-v. ka 16.)
3Yalda AminiYalda Amini (-99)HelsTa8.7.9932,38PB
4Elli RantalaElli Rantala (-06)EspTa2.11.0633,71PB
5Venla NoronenVenla Noronen (-07)EspTa2.10.0733,99PB
12. erä
1Olivia SiitarinenOlivia Siitarinen (-05)EspTa15.4.0530,98PB
2Siiri PäiväniemiSiiri Päiväniemi (-06)HKV13.5.0632,81PB
3Hilla NeuvonenHilla Neuvonen (-05)EspTa22.5.0533,25PB
4Anni NurminenAnni Nurminen (-06)EspTa14.8.0633,56PB
5Ingrid JalasIngrid Jalas (-02)HelsTa 24.8.0233,68SB
13. erä
1Angelina AshourAngelina Ashour (-05)HKV 22.6.0530,84PB
2Vuokko MartikainenVuokko Martikainen (-05)HKV1.8.0531,86PB
3Matilda LahtiMatilda Lahti (-07)EspTa4.7.0731,93PB
4Eeva EisanenEeva Eisanen (-05)HelsTa13.5.0532,80SB
5Pinja OhtonenPinja Ohtonen (-02)HKV18.2.0232,81SB
14. erä
1Heta NeuvonenHeta Neuvonen (-03)EspTa16.3.0330,14PB
2Alisa LaukkarinenAlisa Laukkarinen (-04)EspTa18.7.0430,95PB
3Valentina SeppäläValentina Seppälä (-05)EspTa6.3.0531,29PB
4Milla AirolaMilla Airola (-03)VantSa 11.12.0331,60PB
5Iiris OjalaIiris Ojala (-05)EspTa21.7.0531,77PB
6Venla KetoVenla Keto (-07)HKV17.3.0733,25PB
15. erä
1Charlotte KajanderCharlotte Kajander (-06)HIFK15.1.0629,07PB (12-v. ka 41.)
2Ruusu SaarelaRuusu Saarela (-05)EspTa13.4.0530,80PB
3Jenna TarvoJenna Tarvo (-05)EspTa31.3.0531,15PB
Taimi VallinojaTaimi Vallinoja (-07)HKV 4.5.07DQ
16. erä
1Annaliisa LiimattaAnnaliisa Liimatta (-02)ViipU20.3.0230,29PB
2Krista KorhonenKrista Korhonen (-03)HKV15.2.0330,58PB
3Isabella AaltonenIsabella Aaltonen (-06)HKV7.12.0631,22PB
4Ingela Nygård JungarIngela Nygård Jungar (-66)EsboIF16.1.6631,36PB
5Saara HokkanenSaara Hokkanen (-06)EspTa20.6.0631,47PB
6Wilhelmina TamminenWilhelmina Tamminen (-03)HelsTa 28.3.0332,03PB
17. erä
1Carmen VahaCarmen Vaha (-05)HKV14.8.0529,70PB
2Thea KoluThea Kolu (-05)NurmijYU19.5.0529,84PB
3Fia KivikoskiFia Kivikoski (-05)EsboIF14.12.0531,55PB
4Ella KauranenElla Kauranen (-04)LänsiUU 17.9.0431,70PB
5Anni RajalaAnni Rajala (-04)ViipU4.8.0431,72PB
18. erä
1Janette PuikkonenJanette Puikkonen (-05)HKV1.4.0529,84PB
2Minja NietulaMinja Nietula (-03)ViipU8.3.0330,30PB
3Tilda SokolnickiTilda Sokolnicki (-06)HKV8.7.0630,47PB
4Venla VirrantuomiVenla Virrantuomi (-06)HKV31.1.0630,85SB
5Inkeri PaavolaInkeri Paavola (-05)EspTa1.2.0530,91
Sara AhlforsSara Ahlfors (-06)HIFK12.4.06DQ
19. erä
1Isabella HaleIsabella Hale (-05)HKV20.7.0529,88PB
2Mona KorelinMona Korelin (-04)HKV15.5.0430,25
3Sanni SuhonenSanni Suhonen (-03)EspTa29.9.0330,31
4Ea VuoriEa Vuori (-05)MäntsU28.2.0530,88PB
5Anni KomulainenAnni Komulainen (-04)HKV26.2.0432,26SB
20. erä
1Demi BermanDemi Berman (-01)TapE9.11.0128,64PB
2Terhi VehkoTerhi Vehko (-05)HKV11.1.0529,28PB
3Noora SaaristoNoora Saaristo (-03)LänsiUU 18.1.0330,20PB
Noelia VelasquezNoelia Velasquez (-05)HKV19.7.05DQ
21. erä
1Anniina VaittinenAnniina Vaittinen (-04)EspTa31.7.0429,39PB
2Aleksandra ViljanenAleksandra Viljanen (-03)HKV1.4.0329,79PB
3Sofia TabitSofia Tabit (-01)HelsTa6.7.0130,09PB
4Paula SavolainenPaula Savolainen (-01)HKV12.3.0130,13PB
5Henna JulkunenHenna Julkunen (-01)HyvsU 21.7.0131,54PB
22. erä
1Aino-Maria AinasojaAino-Maria Ainasoja (-05)HKV2.3.0528,85PB
2Chantelle PeterChantelle Peter (-06)HKV27.6.0629,12PB
3Takwa AdamTakwa Adam (-04)VantSa4.4.0429,39PB
4Unnaveera UnadikeUnnaveera Unadike (-06)TurWei13.8.0629,45PB (12-v. ka 65.)
5Saana TalstaSaana Talsta (-05)HKV27.6.0529,92
23. erä
1Katri DjerfKatri Djerf (-88)RunClub26.1.8828,88PB
2Emma NyströmEmma Nyström (-04)HIFK25.3.0428,88PB
3Olivia ChandrasOlivia Chandras (-02)EspTa27.5.0229,24PB
4Kerttu ValtonenKerttu Valtonen (-03)EspTa26.9.0329,39PB
Christina BäckmanChristina Bäckman (-00)ViipU20.5.00DQ
24. erä
1Ella-Maria MultalaElla-Maria Multala (-03)KeskiUYU24.5.0328,66PB
2Virpi RåmanVirpi Råman (-67)HKV3.12.6729,01SB
3Julia IhantolaJulia Ihantola (-03)EspTa 22.12.0329,28
4Elsa RönkköElsa Rönkkö (-05)KerU31.3.0529,63PB
5Iina RantalaIina Rantala (-01)KeskiUYU21.7.0130,43PB
25. erä
1Nea-Nora HeiskanenNea-Nora Heiskanen (-01)KeskiUYU9.10.0128,12PB
3Sofia RantanenSofia Rantanen (-01)HIFK4.3.0129,51SB
4Sanja SiuralaSanja Siurala (-05)EspTa16.2.0529,61PB
5Kiia ÄikääKiia Äikää (-06)HIFK2.6.0629,87
26. erä
1Emilia VoutilainenEmilia Voutilainen (-03)HKV5.1.0328,37PB
2Minea FogelholmMinea Fogelholm (-04)EspTa12.9.0429,17PB
3Venla LehtonenVenla Lehtonen (-04)NurmijYU23.7.0429,45PB
Oona RäisänenOona Räisänen (-04)EspTa8.2.04DQ
27. erä
1Melissa HänninenMelissa Hänninen (-04)HKV16.2.0427,92PB
2Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.0528,23PB
3Helmi SaukkonenHelmi Saukkonen (-03)HKV16.3.0329,85SB
Vivian TranVivian Tran (-05)HIFK 30.3.05DNF
Edesa GashiEdesa Gashi (-05)HKV3.2.05DQ
28. erä
1Iina HolopainenIina Holopainen (-03)HIFK 2.7.0327,45PB
2Jenna VakkilainenJenna Vakkilainen (-05)VantSa6.4.0527,86PB
3Ada OutinenAda Outinen (-99)HKV8.5.9928,51SB
4Meeri ManninenMeeri Manninen (-00)KeskiUYU10.2.0028,94SB
29. erä
1Ellinoora RiikinsaariEllinoora Riikinsaari (-03)EspTa29.7.0327,35PB
2Olivia MarttilaOlivia Marttila (-03)VantSa 8.8.0328,15PB
3Iida TolonenIida Tolonen (-00)HyvsU29.9.0028,82SB
4Vilma LindgrenVilma Lindgren (-03)LänsiUU13.7.0330,21PB
30. erä
1Edith BerdenEdith Berden (-01)HKV19.8.0127,16PB
2Noora SavolaNoora Savola (-01)TapE28.9.0128,15SB
Neea NurmiNeea Nurmi (-00)EspTa20.3.00DQ
31. erä
1Laura EinamoLaura Einamo (-04)EspTa17.2.0427,03PB (14-v. ka 40.)
2Emma TuomalaEmma Tuomala (-97)HIFK10.3.9727,10PB
3Judit SchwarzJudit Schwarz (-01)VeikkVei28.3.0127,22PB
4Vilma RönkäVilma Rönkä (-01)HyvsU15.9.0128,13SB
32. erä
1Saga RekonenSaga Rekonen (-96)EsboIF1.7.9626,80PB
2Cecilia EkCecilia Ek (-01)BorgåAk17.3.0126,80PB
3Wilma JungarWilma Jungar (-02)EsboIF6.5.0227,73SB
4Pinja KonttinenPinja Konttinen (-00)HIFK22.3.0027,80SB
5Petriina PerttulaPetriina Perttula (-98)KU-5825.2.9828,05SB
33. erä
1Hertta HankimaaHertta Hankimaa (-00)KeskiUYU23.5.0027,26SB
2Erin KarjalahtiErin Karjalahti (-01)NurmijYU9.12.0127,42PB
3Marika AarnioMarika Aarnio (-99)TurWei18.10.9927,64PB
4Jutta SeppänenJutta Seppänen (-02)EspTa31.3.0228,21
5Vappu ValtonenVappu Valtonen (-01)EspTa7.8.0128,27SB
34. erä
1Teresa PerttiläTeresa Perttilä (-05)HIFK21.9.0525,93PBSE13 kk17 kk13
2Helmi KortetmaaHelmi Kortetmaa (-98)KannU11.11.9826,66SB
3Ninni GröhnNinni Gröhn (-03)LänsiUU19.12.0327,06PB
4Sofie RoosSofie Roos (-00)HKV4.9.0027,37SB
35. erä
1Kia LaisiKia Laisi (-01)EspTa19.7.0126,12SB
2Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.0126,44PB
3Anna PursiainenAnna Pursiainen (-03)EspTa12.3.0327,01
4Janette HanskiJanette Hanski (-00)KarhU2.3.0027,05PB
36. erä
1Sandra Piippo-PinhoSandra Piippo-Pinho (-02)HIFK17.10.0226,27
2Liisa SätiläLiisa Sätilä (-99)EspTa27.8.9926,56SB
3Elin MickosElin Mickos (-00)IFSibboV20.9.0026,69SB
4Evelina OjaniittuEvelina Ojaniittu (-00)TurWei9.5.0026,86SB
37. erä
1Charlotta BützowCharlotta Bützow (-98)HKV13.8.9825,63PB
2Inka PöyryInka Pöyry (-04)HIFK23.4.0426,03PB kk14(15-v. ka 15.) (14-v. ka 6.)
3Nea LaineNea Laine (-99)HämeenlTa13.12.9926,68SB
38. erä
1Amira ChokairyAmira Chokairy (-95)HKV20.8.9525,59PB
2Tiia JärvinenTiia Järvinen (-94)VeitsilKV8.4.9426,02PB
3Jessica RautelinJessica Rautelin (-97)EsboIF16.1.9726,28SB
4Iida KalliomäkiIida Kalliomäki (-98)EsboIF19.4.9826,44SB
39. erä
1Eeva PaavilainenEeva Paavilainen (-97)TurWei22.2.9725,14PB kk(22-v. ka 80.)
2Anni SiirtolaAnni Siirtola (-98)HKV12.9.9825,29PB
3Laura KolehmainenLaura Kolehmainen (-83)HKV5.12.8325,37PB
4Anna HjulforsAnna Hjulfors (-94)IFNykn4.4.9426,07SB
40. erä
1Kira KruutiKira Kruuti (-98)HKV10.5.9824,98PB kk
2Kerttu LatvalaKerttu Latvala (-01)KeskiUYU8.6.0125,29PB kk19 kk17(17-v. ka 23.)
3Jasmin ShowlahJasmin Showlah (-89)HIFK30.5.8925,32SB
4Sanni MahonenSanni Mahonen (-98)KeskiUYU19.8.9825,51SB

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut