TULOKSET: Tammipomput, Kuopio, Kuopiohalli, 12.1.2018


24 urheilijaa, 24 lajisuoritusta

Miehet
M Pituus/LJ
1Eeki KokkonenEeki Kokkonen (-00)JoensKa17.2.006,47 PB kk kk19
  4,64 SB     5,91 SB     6,03 PB     6,12 PB     5,98     6,47 kk kk19 PB     
2Veikka NenonenVeikka Nenonen (-99)KuopRei 26.1.996,19 SB
  5,89 SB     6,17 SB     6,04     6,19 SB     X     X     
3Richard LiemulaRichard Liemula (-02)KuopRei24.6.025,53 
  5,53     X     5,30     X     X     X     
M Kolmiloikka/TJ
1Ilpo KantanenIlpo Kantanen (-92)SuonVa5.1.9214,87 PB kk
  14,34 kk SB     14,65 kk SB     X     14,66 kk SB     14,87 kk PB     X     
P13 Pituus/LJ
1Eelis TurunenEelis Turunen (-06)KuopRei7.7.063,98 PB
  X     X     X     3,98 PB     
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Elias VanhanenElias Vanhanen (-07)KuopRei14.1.074,32 PB
  4,29 PB     4,21     4,32 PB     4,26     
2Eevert HapponenEevert Happonen (-07)KuopRei7.6.073,66 PB
  3,54 PB     3,66 PB     3,62     3,54     
Naiset
N Kolmiloikka/TJ
Janika HeikkinenJanika Heikkinen (-93)VarkKV18.6.93NM 
  X     X     X     X     X     X     
N17 Pituus/LJ
1Emmi KiviharjuEmmi Kiviharju (-02)IisVi13.8.024,94 SB
  X     4,75 SB     4,90 SB     4,89     X     4,94 SB     
2Jonna RyhänenJonna Ryhänen (-02)IisVi26.2.024,65 PB
  4,42 SB     4,34     4,35     4,38     4,48 SB     4,65 PB     
3Riika TirkkonenRiika Tirkkonen (-04)KuopRei22.6.044,53 
  4,53     4,47     4,32     X     X     4,35     
4Stina PesonenStina Pesonen (-04)KuopRei15.3.044,46 PB
  4,09     3,30     X     4,46 PB     4,42     X     
5Peppi LaurilaPeppi Laurila (-04)KuopRei23.7.044,20 PB
  4,20 PB     3,81     3,82     3,89     3,98     3,99     
6Nenna HelppolainenNenna Helppolainen (-03)PielavSa18.5.034,15 SB
  4,15 SB     3,83     3,94     X     4,02     3,76     
T13 Pituus/LJ
1Pinja MähönenPinja Mähönen (-05)SonkajPa26.8.054,04 PB
  3,85 PB     4,04 PB     3,93     3,97     
2Nea SavolainenNea Savolainen (-06)MaanMa28.5.063,98 PB
  3,89 PB     3,98 PB     3,98 =PB     3,87     
3Selma MäntyselkäSelma Mäntyselkä (-06)KuopRei 11.12.063,97 PB
  3,97 PB     3,70     3,16     3,65     
4Nea VartiainenNea Vartiainen (-06)KuopRei14.2.063,69 PB
  3,49 PB     3,69 PB     3,44     3,43     
5Eveliina SairanenEveliina Sairanen (-05)SiilPo24.2.053,64 PB
  3,49 PB     3,61 PB     3,64 PB     3,58     
6Kerttu MiettinenKerttu Miettinen (-05)KuopRei 27.9.053,59 PB
  3,57 PB     3,59 PB     3,52     3,51     
7Maija LahtelaMaija Lahtela (-06)KuopRei28.8.063,54 PB
  3,44 PB     3,29     3,30     3,54 PB     
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Hanna SipponenHanna Sipponen (-07)KuopRei 1.4.073,50 PB
  3,40     3,49 PB     3,02     3,50 PB     
2Sara ViljalaSara Viljala (-07)KuopRei5.10.073,30 
  3,26     3,30     X     X     
3Melissa VanhanenMelissa Vanhanen (-08)KuopRei1.7.083,25 PB
  3,25 PB     3,12     3,19     3,23     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup