TULOKSET: 15-9-v. pm-viestit, Hämeenlinna, Kaurialan urheilukenttä, Hämeenlinna, 19.8.2017


451 urheilijaa, 206 lajisuoritusta

Miehet
P15 4x100 m
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy46,46
 Joel Turkka 02, Ari Mahmoudian 02, Aleksi Savolainen 02, Kasperi Valonen 02 
2Ikaalisten UrheilijatIkaalisten Urheilijat IkaalU47,81
 Jimi Koivuniemi 02, Taavi Leppänen 02, Roope Turunen 02, Onni Koskela 02 
3Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa48,00
 Ukko Korhonen 03, Eino Vuori 02, Arvi Väre 03, Tuukka Rinne 02 
4Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU50,38
 Santtu Heikkinen 02, Manu Mäenpää 03, Leevi Lampén 03, Juha Närhi 02 
5Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy53,68
 Elias Marjamäki 03, Pyry Iltanen 03, Tomas Capiten 02, Teemu Palonen 03 
P15 4x800 m
1Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU 9.40,75
 Santtu Heikkinen 02, Manu Mäenpää 03, Leevi Lampén 03, Juha Närhi 02 
2Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa 9.45,20
 Arvi Väre 03, Eino Vuori 02, Tuukka Rinne 02, Taavi Nyström 02 
3Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy 9.52,93
 Kasperi Valonen 02, Aleksi Savolainen 02, Joel Turkka 02, Pyry Iltanen 03 
4Ikaalisten UrheilijatIkaalisten Urheilijat IkaalU10.08,89
 Jimi Koivuniemi 02, Taavi Leppänen 02, Roope Turunen 02, Onni Koskela 02 
P15 4x80 m aidat
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy48,50
 Ari Mahmoudian 02, Aleksi Savolainen 02, Tomas Capiten 02, Kasperi Valonen 02 
2Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa50,25
 Ukko Korhonen 03, Eino Vuori 02, Arvi Väre 03, Tuukka Rinne 02 
3Ikaalisten UrheilijatIkaalisten Urheilijat IkaalU52,31
 Jimi Koivuniemi 02, Taavi Leppänen 02, Roope Turunen 02, Onni Koskela 02 
P13 4x100 m
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy53,34
 Eino Perämaa 04, Konsta Kankainen 04, Antti Sainio 05, Juho Talvitie 05 
2Tammelan RyskeTammelan Ryske TammRy56,76
 Valtteri Yrjölä 04, Jani Laakso 04, Jesse Tuki 04, Veeti Saarinen 04 
3Ikaalisten UrheilijatIkaalisten Urheilijat IkaalU56,99
 Akseli Mäkelä 05, Daniel Saaristo 04, Jonne Niemelä 05, Venni Olshin 04 
4Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU58,49
 Saku Lehtonen 05, Eetu Komu 05, Miika Niemelä 05, Luukas Janatuinen 05 
5Viialan Valtti AkaaViialan Valtti Akaa ViialVa58,87
 Mikael Viitanen 05, Eetu Koskinen 05, Joona Lehtinen 05, Tapio Suojanen 05 
6Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa59,07
 Mikko Sumanen 04, Valtteri Kalanti 04, Matvey Kulkov 05, Eetu Nurmi 04 
7Urjalan UrheilijatUrjalan Urheilijat UrjU62,76
 Anselmi Jaatinen 04, Akseli Leino 04, Emil Jalo 05, Ossi Ojanen 05 
P13 4x600 m
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy 7.28,85
 Eino Perämaa 04, Konsta Kankainen 04, Antti Sainio 05, Juho Talvitie 05 
2Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa 7.58,61
 Matvey Kulkov 05, Eetu Nurmi 04, Valtteri Kalanti 04, Mikko Sumanen 04 
3Tammelan RyskeTammelan Ryske TammRy 8.00,69
 Veikko Mäkilä 04, Valtteri Yrjölä 04, Jesse Tuki 04, Veeti Saarinen 04 
4Ikaalisten UrheilijatIkaalisten Urheilijat IkaalU 8.18,85
 Jonne Niemelä 05, Tami Pohjonen 05, Daniel Saaristo 04, Venni Olshin 04 
5Urjalan UrheilijatUrjalan Urheilijat UrjU 8.27,13
 Akseli Leino 04, Ossi Ojanen 05, Emil Jalo 05, Anselmi Jaatinen 04 
P13 4x60 m aidat
1. erä
1Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU48,31
 Saku Lehtonen 05, Eetu Komu 05, Miika Niemelä 05, Luukas Lipponen 05 
2Viialan Valtti AkaaViialan Valtti Akaa ViialVa48,83
 Joona Lehtinen 05, Tapio Suojanen 05, Eetu Koskinen 05, Mikael Viitanen 05 
3Ikaalisten UrheilijatIkaalisten Urheilijat IkaalU54,30
 Daniel Saaristo 04, Jonne Niemelä 05, Tami Pohjonen 05, Venni Olshin 04 
2. erä
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy41,30
 Konsta Kankainen 04, Eino Perämaa 04, Antti Sainio 05, Juho Talvitie 05 
2Tammelan RyskeTammelan Ryske TammRy46,52
 Valtteri Yrjölä 04, Jani Laakso 04, Jesse Tuki 04, Veeti Saarinen 04 
3Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa47,40
 Matvey Kulkov 05, Mikko Sumanen 04, Valtteri Kalanti 04, Eetu Nurmi 04 
P11 4x 50 m
1. erä
1Tammelan RyskeTammelan Ryske TammRy31,94
 Niilo Laukkanen 07, Joona Salminen 06, Ville Rekola 06, Aleksi Jokela 06 
2Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy32,67
 Akseli Keskitalo 07, Leevi Ortju 07, Aaro Hartikainen 07, Jesse Salo 06 
3Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU32,71
 Petteri Haapaniemi 06, Oliver Kaikkonen 07, Wilho Penttilä 07, Eemeli Ruuti 06 
4Forssan SalamaForssan Salama ForssSa32,92
 Juho Touru 06, Otto Sipilä 07, Leevi Mansikkaniemi 07, Jarre Sipilä 07 
5Urjalan UrheilijatUrjalan Urheilijat UrjU33,70
 Toivo Lehtinen 07, Elias Eskola 07, Juuso Oksanen 06, Ilmari Leino 07 
6Tampereen Urheilijat -38Tampereen Urheilijat -38 TampU34,01
 Samuel Ruohonen 07, Onni-Aleksanteri Järvinen 06, Juho Hänninen 07, Aapo Raunio 07 
2. erä
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy30,00
 Emil Törmälä 06, Niklas Piirainen 06, Vili Lahtinen 06, Oula Vuori 07 
2Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa30,25
 Tuomas Rättö 06, Eeti Hänninen 06, Reko Laine 07, Elias Kerälä 07 
3Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU30,93
 Eero Ranta 06, Aarne Kalela 07, Alvar Olander 07, Aapo Närhi 07 
4Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU31,76
 Otso Luodeslampi 06, Eelis Kuusjärvi 06, Leo Lämsä 06, Tuomas Muinonen 07 
5Kangasalan Urheilijat -68Kangasalan Urheilijat -68 KangU31,93
 Elias Niemi 07, Veli Kailajärvi 06, Matias Reynaud 07, Eeli Ala-Lahti 07 
6Nokian UrheilijatNokian Urheilijat NokU32,39
 Arto Mäkelä 07, Aaro Selin 06, Casper Kvist 06, Santtu Vasala 06 
7Urjalan UrheilijatUrjalan Urheilijat UrjU35,37
 Mici Ojala 06, Aaro Salo 06, Reko Salo 06, Juuso Harju  
P11 4x600 m
1. erä
1Teiskon Urheilijat TampereTeiskon Urheilijat Tampere TeiskU 8.15,52
 Vikke-Valtteri Anttila 06, Paavo Mäntyvaara 06, Aleksi Salminen 07, Totte Salonen 06 
2Nokian UrheilijatNokian Urheilijat NokU 8.31,87
 Arto Mäkelä 07, Aaro Selin 06, Santtu Vasala 06, Casper Kvist 06 
3Tampereen Urheilijat -38Tampereen Urheilijat -38 TampU 8.47,08
 Samuel Ruohonen 07, Juho Hänninen 07, Onni-Aleksanteri Järvinen 06, Aapo Raunio 07 
4Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU 8.54,53
 Aapo Närhi 07, Alvar Olander 07, Otso Luodeslampi 06, Oliver Kaikkonen 07 
5Forssan SalamaForssan Salama ForssSa 9.07,10
 Otto Sipilä 07, Jarre Sipilä 07, Leevi Mansikkaniemi 07, Juho Touru 06 
6Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy 9.35,45
 Emil Törmälä 06, Vili Lahtinen 06, Leevi Ortju 07, Aaro Hartikainen 07 
7Urjalan UrheilijatUrjalan Urheilijat UrjU10.01,50
 Mici Ojala 06, Juuso Harju , Juuso Oksanen 06, Elias Eskola 07 
2. erä
1Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU 8.18,42
 Aarne Kalela 07, Petteri Haapaniemi 06, Eelis Kuusjärvi 06, Eero Ranta 06 
2Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa 8.18,66
 Joel Seppälä 06, Eeti Hänninen 06, Sisu Hakkarainen 06, Reko Laine 07 
3Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy 8.31,12
 Jesse Riissanen 06, Jesse Salo 06, Niklas Piirainen 06, Oula Vuori 07 
4Tammelan RyskeTammelan Ryske TammRy 8.50,75
 Niilo Laukkanen 07, Joona Salminen 06, Ville Rekola 06, Aleksi Jokela 06 
5Kangasalan Urheilijat -68Kangasalan Urheilijat -68 KangU 9.18,40
 Eeli Ala-Lahti 07, Elias Niemi 07, Veli Kailajärvi 06, Matias Reynaud 07 
6Urjalan UrheilijatUrjalan Urheilijat UrjU 9.40,50
 Toivo Lehtinen 07, Aaro Salo 06, Reko Salo 06, Ilmari Leino 07 
P9 4x400 m
1. erä
1Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa5.42,44
 Niilo Kilpinen 08, Olli Seppälä 08, Viljami Jaalama 09, Vilho Peltotalo 08 
2Kangasalan Urheilijat -68Kangasalan Urheilijat -68 KangU6.00,37
 Rene Isokääntä 08, Severi Sahinoja 08, Kalle ÄIjälä 09, Olli Uusitalo  
3Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU6.04,16
 Anssi Hoffren 09, Lari Roininen , Joona Kivistö 09, Aatu Holstila 09 
4Urjalan UrheilijatUrjalan Urheilijat UrjU6.29,98
 Alexi Westergren 08, Oskari Sakala 09, Onni Mäkinen 10, Eetu Huhtinen 08 
5Viialan Valtti AkaaViialan Valtti Akaa ViialVa6.45,57
 Samu Pentinniemi 09, Antti Oksa 10, Matias Viitanen 10, Eetu Seppälä 10 
2. erä
1Ikaalisten UrheilijatIkaalisten Urheilijat IkaalU5.26,49
 Tuomas Mäkelä 08, Nuutti Nisukangas 08, Eliel Kärkkäinen 08, Oskari Savolainen 08 
2Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU5.30,60
 Axel Järvinen 08, Eerik Ruuti 08, Noel Nikulainen 08, Viljami Kuusjärvi 08 
3Forssan SalamaForssan Salama ForssSa5.36,95
 Mico Hjerp 08, Onni Simola 08, Eero Korvenoja 08, Rasmus Salminen 08 
4Nokian UrheilijatNokian Urheilijat NokU5.47,03
 Eelis Selin 09, Eetu Kinnunen 09, Sisu Lehtonen 08, Jyri Mäkelä 09 
5Tammelan RyskeTammelan Ryske TammRy6.18,22
 Sami Rekola 08, Jonne Salminen 09, Arttu Aaltonen 09, Titus Uutela 08 
6Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy6.38,45
 Miron Röbalkin 09, Miika Väänänen 09, Eelis Hartikainen 09, Jalmari Koskinen 08 
Naiset
T15 4x100 m
1. erä
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy52,39
 Siiri Elomaa 03, Ada Varvio 03, Meri Elomaa 02, Emilia Heino 02 
2Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy57,15
 Heini Mäenpää 03, Essi Leinonen 02, Minttu Törnblom 02, Fini Becker 02 
3Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy57,24
 Heini Salonen 03, Hertta Vihreälehto 03, Iida Luoma 03, Sade Railevirta 03 
4Tampereen Urheilijat -38Tampereen Urheilijat -38 TampU57,45
 Arlea Koskenniemi 03, Anniina Murtonen 02, Elli Salonen 03, Jenna Sario 02 
5Toijalan Vauhti AkaaToijalan Vauhti Akaa ToijVau59,47
 Aliisa Keskinen 03, Aino Anttonen 04, Jonna Uolamo 05, Tyyne Sihvonen 05 
6Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy60,31
 Nada Mimouni 03, Elisa Keinonen 03, Fanni Grundström 03, Emmiina Riihimäki 03 
2. erä
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy49,77
 Venla Väliharju 02, Nea Lento 02, Lotta Alasaukko-oja 02, Rosa Muurasniemi 02 
2Tampereen Urheilijat -38Tampereen Urheilijat -38 TampU53,77
 Stacy Mushiete 03, Stiina Kokkonen 02, Janika Jokinen 02, Elisa Klemola 02 
3Oriveden PonnistusOriveden Ponnistus OrivPo54,42
 Oona Viljanen 03, Sofia Martinkauppi 03, Aino Suorsa 03, Anna Pyykkö 03 
4Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU55,19
 Emilia Kilpinen 03, Ella Ala-Lahti 03, Elina Rantala 03, Anni Tiensuu 03 
5Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa55,22
 Julia Tienhaara 03, Enni Saarinen 02, Silja Toivonen 02, Suvi Rantala 02 
6Ylöjärven UrheilijatYlöjärven Urheilijat YlöjU56,38
 Hanna Laitila 03, Lilja Mäkinen 02, Jasmin Sara-Aho 04, Kukka Stelander 04 
7Nokian UrheilijatNokian Urheilijat NokU58,35
 Julia Särkkinen 03, Vilma Patrikainen 03, Oona Ahonen 03, Ronja Haavisto 03 
T15 4x800 m
1. erä
1Nokian UrheilijatNokian Urheilijat NokU10.50,48
 Vilma Patrikainen 03, Petriina Niininen 04, Riia Hiitelä 04, Ronja Haavisto 03 
2Oriveden PonnistusOriveden Ponnistus OrivPo11.34,58
 Anna Pyykkö 03, Sofia Martinkauppi 03, Petra Lehtinen 04, Oona Viljanen 03 
3Toijalan Vauhti AkaaToijalan Vauhti Akaa ToijVau12.36,83
 Tyyne Sihvonen 05, Aino Anttonen 04, Jonna Uolamo 05, Aliisa Keskinen 03 
4Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy12.49,24
 Sade Railevirta 03, Essi Leinonen 02, Kristiina Koivunen 02, Ada Varvio 03 
5Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy12.55,86
 Fanni Grundström 03, Nada Mimouni 03, Heini Salonen 03, Jade Salakari 03 
2. erä
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy10.41,65
 Aino Pihlava 02, Hertta Vihreälehto 03, Maria Peltoniemi 02, Lotta Alasaukko-oja 02 
2Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU10.57,53
 Emilia Kilpinen 03, Ella Ala-Lahti 03, Emma Ranta 03, Helmi Karjainen 02 
3Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa11.31,07
 Enni Saarinen 02, Krista Virtanen 03, Julia Tienhaara 03, Suvi Rantala 02 
4Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy12.48,15
 Rosa Muurasniemi 02, Venla Väliharju 02, Nea Lento 02, Emilia Heino 02 
5Tampereen Urheilijat -38Tampereen Urheilijat -38 TampU12.49,42
 Stiina Kokkonen 02, Stacy Mushiete 03, Anniina Murtonen 02, Jenna Sario 02 
T15 4x80 m aidat
1. erä
1Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU57,59
 Emilia Kilpinen 03, Elina Rantala 03, Inka-Tuuli Amberla 02, Anni Tiensuu 03 
2Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy57,94
 Minttu Törnblom 02, Lotta Alasaukko-oja 02, Kristiina Koivunen 02, Iida Luoma 03 
3Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy64,89
 Heini Salonen 03, Essi Leinonen 02, Nada Mimouni 03, Elisa Keinonen 03 
2. erä
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy53,22
 Venla Väliharju 02, Nea Lento 02, Ada Varvio 03, Sade Railevirta 03 
2Tampereen Urheilijat -38Tampereen Urheilijat -38 TampU55,55
 Janika Jokinen 02, Stiina Kokkonen 02, Stacy Mushiete 03, Anniina Murtonen 02 
3Toijalan Vauhti AkaaToijalan Vauhti Akaa ToijVau63,67
 Aino Anttonen 04, Jonna Uolamo 05, Tyyne Sihvonen 05, Aliisa Keskinen 03 
T13 4x100 m
1. erä
1Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU58,29
 Elli Kalela 05, Kristiina Laitinen 04, Sofia Mikkonen 05, Ella Noora Haapalehto 05 
2Nokian UrheilijatNokian Urheilijat NokU59,80
 Tytti Tuukkanen 04, Emmi Henriksson 05, Tuuli Murtoniemi 05, Jade Mäkinen 04 
3Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy60,60
 Emma Barsk 04, Sofia Irmala , Kia Jokinen 04, Sonja Lahti 04 
4Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy61,75
 Jenna Kaijanen 05, Oona Lento 05, Aava Häyrynen 05, Elena Okkonen 05 
5Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa62,39
 Ida-Sofia Simola 04, Iida Salonen 05, Julia Elfving 05 
6Viialan Valtti AkaaViialan Valtti Akaa ViialVa63,53
 Elice Helenius 05, Noora Suojanen 04, Anna Oksa 05, Neea Suhonen 04 
7Tampereen Urheilijat -38Tampereen Urheilijat -38 TampU63,83
 Kiia Alenius 05, Kitto Kaki 05, Viivi Jokinen 04, Malika Vastinesluoma 05 
2. erä
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy52,39
 Tuuli Ingman 04, Anniina Huura 04, Anni Nurminen 04, Eerika Heiskala 04 
2Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa54,57
 Aino Ojaniemi 05, Moona Mäkelä 04, Iiris Veijola 05, Vilma Kerälä 05 
3Forssan SalamaForssan Salama ForssSa55,23
 Amanda Lehtimäki 05, Maisa-Kaisla Tuomola 05, Oona Syyri 04, Wilhelmiina Aho 04 
4Ikaalisten UrheilijatIkaalisten Urheilijat IkaalU55,26
 Josefina Salmi 04, Jenni Sormunen 05, Adele Vainio 04, Jemina Mäkinen 04 
5Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy55,65
 Vilma Väliharju 04, Helmi Tarkiainen 04, Sanni Lento 04, Lotta-Emilia Mäkelä 04 
6Tampereen Urheilijat -38Tampereen Urheilijat -38 TampU55,97
 Nadija Vasylenko 04, Serafina Salmi 04, Enna Eho 04, Ella Leino 04 
7Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy58,22
 Jenna Saarilahti 04, Heta Luoto 04, Riina Heikkinen 04, Peppi Halme 04 
Vehmaisten Urheilijat TampereVehmaisten Urheilijat Tampere VehmUDQ
 Emilia Salonen 05, Iina Kiviniemi 04, Emilia Jokinen 04, Sohvi Kenttälä 04 
T13 4x600 m
1. erä
1Ikaalisten UrheilijatIkaalisten Urheilijat IkaalU 8.26,22
 Carita Kivimäki 05, Josefina Salmi 04, Jenni Sormunen 05, Adele Vainio 04 
2Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa 8.59,04
 Moona Mäkelä 04, Iiris Veijola 05, Julia Elfving 05 
3Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy 9.06,96
 Sonja Lahti 04, Heta Luoto 04, Kia Jokinen 04, Oona Lento 05 
4Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy 9.09,75
 Peppi Halme 04, Riina Heikkinen 04, Emmi Leinonen 04, Sofia Irmola 04 
5Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy 9.14,16
 Aava Häyrynen 05, Elena Okkonen 05, Jenna Kaijanen 05, Emma Barsk 04 
6Tampereen Urheilijat -38Tampereen Urheilijat -38 TampU 9.19,16
 Ella Leino 04, Malika Vastinesluoma 05, Kitto Kaki 05, Kiia Alenius 05 
7Viialan Valtti AkaaViialan Valtti Akaa ViialVa 9.23,63
 Eveliina Alanen 05, Anna Oksa 05, Sanni Niskanen 05, Elice Helenius 05 
2. erä
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy 7.32,82
 Tuuli Ingman 04, Eerika Heiskala 04, Anni Nurminen 04, Vilma Väliharju 04 
2Forssan SalamaForssan Salama ForssSa 7.48,06
 Amanda Lehtimäki 05, Oona Syyri 04, Wilhelmiina Aho 04, Maisa-Kaisla Tuomola 05 
3Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa 8.02,10
 Vilma Kerälä 05, Ida-Sofia Simola 04, Aino Ojaniemi 05, Iida Salonen 05 
4Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy 8.04,49
 Jenna Saarilahti 04, Helmi Tarkiainen 04, Lotta-Emilia Mäkelä 04, Sanni Lento 04 
5Tampereen Urheilijat -38Tampereen Urheilijat -38 TampU 8.14,87
 Serafina Salmi 04, Nadija Vasylenko 04, Enna Eho 04, Viivi Jokinen 04 
6Vehmaisten Urheilijat TampereVehmaisten Urheilijat Tampere VehmU 8.37,00
 Viveka Kuivalahti 04, Emma Ahvenjärvi 04, Emilia Jokinen 04, Emilia Salonen 05 
7Nokian UrheilijatNokian Urheilijat NokU 8.41,02
 Emmi Henriksson 05, Tytti Tuukkanen 04, Tuuli Murtoniemi 05, Jade Mäkinen 04 
T13 4x60 m aidat
1. erä
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy40,52
 Anni Nurminen 04, Tuuli Ingman 04, Vilma Väliharju 04, Helmi Tarkiainen 04 
2Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU48,67
 Kristiina Laitinen 04, Nora Kytäjä 04, Sofia Mikkonen 05, Ella Noora Haapalehto 05 
3Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy58,87
 Sonja Lahti 04, Emmi Leinonen 04, Kia Jokinen 04, Peppi Halme 04 
2. erä
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy43,11
 Eerika Heiskala 04, Sanni Lento 04, Lotta-Emilia Mäkelä 04, Jenna Saarilahti 04 
2Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa43,31
 Aino Ojaniemi 05, Moona Mäkelä 04, Vilma Kerälä 05, Iiris Veijola 05 
3Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy51,10
 Heta Luoto 04, Oona Lento 05, Aava Häyrynen 05, Jenna Kaijanen 05 
3. erä
1Forssan SalamaForssan Salama ForssSa43,32
 Maisa-Kaisla Tuomola 05, Oona Syyri 04, Wilhelmiina Aho 04, Amanda Lehtimäki 05 
2Tampereen Urheilijat -38Tampereen Urheilijat -38 TampU46,70
 Nadija Vasylenko 04, Ella Leino 04, Enna Eho 04, Viivi Jokinen 04 
3Ikaalisten UrheilijatIkaalisten Urheilijat IkaalU49,37
 Carita Kivimäki 05, Josefina Salmi 04, Jenni Sormunen 05, Adele Vainio 04 
4Viialan Valtti AkaaViialan Valtti Akaa ViialVa57,39
 Eveliina Alanen 05, Anna Oksa 05, Elice Helenius 05, Sanni Niskanen 05 
T11 4x 50 m
1. erä
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy28,74
 Unni Leinonen 06, Monamaria Pyhältö 06, Emilia Nieminen 06, Krista Lehti 06 
2Forssan SalamaForssan Salama ForssSa29,64
 Malla Tuomola 06, Miisa Tuomola 06, Miranda Lehtimäki 07, Erika Pyykkö 06 
3Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy30,02
 Anna Selin 06, Tilda Tavi 06, Iida Kastarinen 07, Helmi Salmela 06 
4Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy30,62
 Milla Nuutinen 06, Anni Forss 06, Oona Moisio 06, Lotta Taka-aho 06 
5Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa30,68
 Erika Juselius 07, Maria Djusko 07, Camilla Uschanov 07, Aino Aalto 06 
6Tammelan RyskeTammelan Ryske TammRy31,37
 Tiia Talonen 07, Lumia Reunanen 06, Viivi Välimäki 06, Inka Kuusela 07 
7Ylöjärven UrheilijatYlöjärven Urheilijat YlöjU32,23
 Iida Miettinen 06, Ada Kärkelä 07, Lumi Laurikka 06, Joanna Lähteenmäki 07 
2. erä
1Vehmaisten Urheilijat TampereVehmaisten Urheilijat Tampere VehmU29,38
 Miriam Puolimatka 06, Silja Saarinen 06, Emmi Mäkinen 06, Emmi Savenius 06 
2Viialan Valtti AkaaViialan Valtti Akaa ViialVa31,34
 Julia Viitanen 07, Jenna Pentinniemi 06, Maija Oksa 06, Saara Kuha 07 
3Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy32,55
 Iitu Rantalainen 06, Emilia Aho 07, Lotta Savilahti 07, Ella Mikkola 07 
4Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy32,82
 Juuli Markkula 07, Angeliina Ruotsalainen 07, Martta Nieminen 07, Anni Minkkinen 06 
5Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy33,05
 Anni Siitonen 06, Oona Kokko 06, Ranim Hamdi 07, Hertta Lehto 06 
6Tampereen Urheilijat -38Tampereen Urheilijat -38 TampU35,01
 Emmiina Eho 07, Zlata Vasylenko 06, Inka Niemi 06, Julia Lehti 07 
Toijalan Vauhti AkaaToijalan Vauhti Akaa ToijVauDQ
 Laura Ratilainen 07, Miisa Turunen 06, Aura Kurkimaa 06, Lotta Sannamo 07 
3. erä
1Kangasalan Urheilijat -68Kangasalan Urheilijat -68 KangU30,26
 Aada Mantere 06, Melissa Myllymäki 06, Siiri Sahinoja 06, Anni Pullinen 06 
2Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU30,52
 Pinja Kukko 06, Iina Niemelä 07, Niia Niemelä 07, Nella Mäkynen 07 
3Nokian UrheilijatNokian Urheilijat NokU30,54
 Peppi Seppänen 06, Helmi Haavisto 06, Elvi Helenius 06, Linnea Salo 06 
4Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa32,71
 Elviira Jaalama 06, Emilia Rättö 06, Sonja Launo 06, Vivian Satama 07 
5Ikaalisten UrheilijatIkaalisten Urheilijat IkaalU33,00
 Saana Rajasalo 06, Miina Mäki-Korte 06, Helmi Koskela 07, Martha Laikola 07 
6Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU33,12
 Ronja Ahti 07, Veera Rantala 06, Emilia Ylilehto 07, Viivi Komu 07 
7Urjalan UrheilijatUrjalan Urheilijat UrjU33,19
 Miina Paija 07, Siiri Pohjamies 06, Aliina Koivula 07, Iiris Hämäläinen 07 
8Urjalan UrheilijatUrjalan Urheilijat UrjU36,00
 Peppi Vehmaa 07, Jessika Jentala 07, Julia Jalo 07, Aino-Maija Jaatinen 06 
T11 4x600 m
1. erä
1Tammelan RyskeTammelan Ryske TammRy 8.30,66
 Tiia Talonen 07, Viivi Välimäki 06, Inka Kuusela 07, Enna Vehmas 07 
2Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa 9.05,95
 Camilla Uschanov 07, Erika Juselius 07, Aino Aalto 06, Sonja Wlasoff 07 
3Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy 9.17,41
 Anni Forss 06, Tilda Tavi 06, Oona Moisio 06, Milla Nuutinen 06 
4Vehmaisten Urheilijat TampereVehmaisten Urheilijat Tampere VehmU 9.24,33
 Silja Saarinen 06, Pinja Kykkänen 06, Petra Havakka 07, Tinja Kenttälä 07 
5Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy 9.43,53
 Iitu Rantalainen 06, Helmi Salmela 06, Emilia Nieminen 06, Hertta Lehto 06 
6Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU 9.48,72
 Ronja Ahti 07, Veera Rantala 06, Emilia Ylilehto 07, Elena Ikola 09 
2. erä
1Forssan SalamaForssan Salama ForssSa 7.55,50
 Miranda Lehtimäki 07, Miisa Tuomola 06, Malla Tuomola 06, Erika Pyykkö 06 
2Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy 8.04,77
 Iida Kastarinen 07, Monamaria Pyhältö 06, Unni Leinonen 06, Krista Lehti 06 
3Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU 8.20,86
 Niia Niemelä 07, Viivi Komu 07, Iina Niemelä 07, Nella Mäkynen 07 
4Kangasalan Urheilijat -68Kangasalan Urheilijat -68 KangU 8.47,14
 Melissa Myllymäki 06, Venla Äijälä 06, Siiri Sahinoja 06, Anni Pullinen 06 
5Ikaalisten UrheilijatIkaalisten Urheilijat IkaalU 9.32,84
 Saana Rajasalo 06, Miina Mäki-Korte 06, Helmi Koskela 07, Martha Laikola 07 
6Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy 9.56,91
 Ella Mikkola 07, Lotta Savilahti 07, Angeliina Ruotsalainen 07, Martta Nieminen 07 
3. erä
1Vehmaisten Urheilijat TampereVehmaisten Urheilijat Tampere VehmU 7.59,49
 Amanda Saltbacka 06, Emmi Savenius 06, Matilda Saltbacka 06, Inka Peltola 07 
2Viialan Valtti AkaaViialan Valtti Akaa ViialVa 8.48,29
 Saara Kuha 07, Elli Sivonen 07, Vilmiina Virtanen 07, Maija Oksa 06 
3Nokian UrheilijatNokian Urheilijat NokU 8.48,62
 Linnea Salo 06, Lumi Seikkula 06, Elvi Helenius 06, Helmi Haavisto 06 
4Ylöjärven UrheilijatYlöjärven Urheilijat YlöjU 9.03,18
 Iida Miettinen 06, Ada Kärkelä 07, Lumi Laurikka 06, Joanna Lähteenmäki 07 
5Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy 9.11,60
 Emilia Aho 07, Anna Selin 06, Lotta Taka-aho 06, Juuli Markkula 07 
6Toijalan Vauhti AkaaToijalan Vauhti Akaa ToijVau 9.22,12
 Laura Ratilainen 07, Aura Kurkimaa 06, Lotta Sannamo 07, Miisa Turunen 06 
7Urjalan UrheilijatUrjalan Urheilijat UrjU 9.40,20
 Miina Paija 07, Aliina Koivula 07, Siiri Pohjamies 06, Julia Jalo 07 
T9 4x400 m
1. erä
1Nokian UrheilijatNokian Urheilijat NokU5.56,57
 Inna Ahonen 08, Serafiina Niininen 08, Reea Hiitelä 09, Lotta Arvela 08 
2Toijalan Vauhti AkaaToijalan Vauhti Akaa ToijVau6.10,27
 Milja Välläri 09, Julia Suolaniemi 10, Minka Brusi 08, Taika Ojanen 09 
3Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy6.26,76
 Eevi Karhe 08, Sara Kilpi 09, Nea Kokko 08, Olivia Krestyannikova 09 
4Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU6.31,47
 Iiris Aho 09, Aada Ylilehto 09, Leanna Lindqvist 08, Nanna Salovaara 09 
5Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy6.33,73
 Minttu Saarilahti 09, Josefina Lehtinen 08, Kerttu Manninen 08, Heini Koskela 08 
6Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU6.34,62
 Siru Rasinmäki 09, Kiira Kilpinen 08, Helmi Rajamäki 09, Nia Kytäjä 09 
7Urjalan UrheilijatUrjalan Urheilijat UrjU6.36,72
 Fanni Paija 09, Anni Mäkelä 08, Viia Ojala 10, Helmi Lehtinen 08 
8Viialan Valtti AkaaViialan Valtti Akaa ViialVa6.54,21
 Sara Majamäki 10, Sohvi Rantanen 10, Aino Oksa 10, Veera Paldanius 09 
2. erä
1Kangasalan Urheilijat -68Kangasalan Urheilijat -68 KangU5.55,73
 Eeva Ukkonen 08, Aada Heikkilä 08, Fanni Helasjoki 08, Cecilia Hirvelä 08 
2Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy5.58,97
 Neea Keso 08, Roosa Aulamo 08, Janette Vähäoja 08, Vilma Luontila 08 
3Tammelan RyskeTammelan Ryske TammRy6.06,24
 Elli Kurkikangas 08, Taika Kuusela 09, Minja Kaunisharju 10, Elli Riihimäki 08 
4Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa6.06,70
 Saga Manderbacka 08, Silja Kariniemi 08, Nelli Karevaara 09, Elma Naapuri 08 
5Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU6.07,07
 Aino Aalto 08, Venla Vaittinen 08, Saana Ahti 09, Elli Särkinen 08 
6Ikaalisten UrheilijatIkaalisten Urheilijat IkaalU6.07,53
 Oona Savolainen 10, Nea Alitalo 08, Ella Kurula 08, Milla Kulmala 08 
7Forssan SalamaForssan Salama ForssSa6.20,50
 Vanessa Vesala 09, Emma Korvenoja 09, Mandi Lehtimäki 09, Vendi Lehtimäki 10 
8Tampereen Urheilijat -38Tampereen Urheilijat -38 TampU6.28,37
 Emilia Leino 08, Olivia Kanerva 08, Lili Lindroos 08, Melina Vastinesluoma 09 
T9 8x40 m sukkulasekaviesti
1Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU57,0h mixed
2Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy57,6h mixed
3Ikaalisten UrheilijatIkaalisten Urheilijat IkaalU58,2h mixed
4Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa59,2h mixed
5Kangasalan Urheilijat -68Kangasalan Urheilijat -68 KangU59,6h mixed
6Forssan SalamaForssan Salama ForssSa60,2h mixed
7Nokian UrheilijatNokian Urheilijat NokU60,6h mixed
8Tammelan RyskeTammelan Ryske TammRy60,7h mixed
9Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU61,9h mixed
10Lempäälän Kisa YleisurheiluLempäälän Kisa Yleisurheilu LempKiYU62,7h mixed
11Toijalan Vauhti AkaaToijalan Vauhti Akaa ToijVau63,1h mixed
12Urjalan UrheilijatUrjalan Urheilijat UrjU63,3h mixed
13Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy64,0h mixed
14Viialan Valtti AkaaViialan Valtti Akaa ViialVa64,6h mixed

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat