TULOKSET: Eliittikisat, Kuortane, 17.6.2017


199 urheilijaa, 225 lajisuoritusta

Miehet
M 200 m
A-erä
Tuuli: +0,2
1Samuel PurolaSamuel Purola (-00)OulPy19.5.0020,96PBSE17 19-v. EM-raja
2Oskari LehtonenOskari Lehtonen (-97)NurmijYU14.6.9721,43PB
3Samuli SamuelssonSamuli Samuelsson (-95)IkaalU23.6.9521,44SB
4Jani KoskelaJani Koskela (-93)TampPy14.4.9322,02SB
5Aleksi LehtoAleksi Lehto (-96)SeinäjsU27.5.9622,24
6Ville AarnivalaVille Aarnivala (-96)TampPy14.6.9622,37
B-erä
Tuuli: +0,2
1Joonas KokkoJoonas Kokko (-98)LapVi23.4.9822,49PB
2Artur HämäläinenArtur Hämäläinen (-97)KuortKu19.7.9722,50SB
3Eeli PurolaEeli Purola (-00)OulPy19.5.0023,12PB
4Mathias LaunonenMathias Launonen (-98)IFKraft18.7.9823,35SB
M 800 m
A-erä
1Ville LampinenVille Lampinen (-94)KU-5812.12.941.49,02SB
2Jerry MotsauJerry Motsau (-90)RSA12.3.901.49,38 uk
3Joonas RinneJoonas Rinne (-95)SaarijPu20.5.951.49,84PB (22-v. ka 48.)
4Markus TeijulaMarkus Teijula (-98)NaantLöy30.1.981.50,98SB 19-v. EM-raja
5Simon HaglundSimon Haglund (-93)IKFalken15.7.931.51,58PB
6Julius UutelaJulius Uutela (-97)HKV8.11.971.52,29SB
7Alex RauhalaAlex Rauhala (-97)VasaIS8.10.971.52,72PB
8Antton LauntoAntton Launto (-90)SauvU10.9.901.54,82
Jouko JuntunenJouko Juntunen (-81)TampPy24.1.81DNF
B-erä
1Juho PirskanenJuho Pirskanen (-96)KuopRei12.8.961.55,75SB
2Christian VänttinenChristian Vänttinen (-99)NaantLöy6.9.991.55,94PB
3Janne KanervaJanne Kanerva (-99)LahdA14.6.991.56,14PB
4Lauri HassiLauri Hassi (-90)OrivPo20.9.901.56,44SB
5Teemu RuippoTeemu Ruippo (-90)JoensKa20.5.901.56,77SB
6Robert HagströmRobert Hagström (-87)GamlakIF26.10.871.58,12SB
7Topi ManninenTopi Manninen (-98)JoensKa20.2.981.58,62PB
Mikko RaittinenMikko Raittinen (-84)KurikRy23.2.84DNF
Jussi RaittinenJussi Raittinen (-90)KurikRy1.12.90DNF
Daniel LundmarkDaniel Lundmark (-98)HIFK8.9.98DNF
M 3000 m
1Stewart McSweynStewart McSweyn (-95)AUS1.6.95 7.58,08 uk
2Martti SiikaluomaMartti Siikaluoma (-92)LahdA30.4.92 8.11,73PB
3Jarkko JärvenpääJarkko Järvenpää (-86)TampPy22.8.86 8.12,87PB
4Hannu GranbergHannu Granberg (-90)LahdA2.2.90 8.21,12PB
5Eero SalevaEero Saleva (-95)SjundeåIF7.10.95 8.29,89SB
6Matti RaumaMatti Rauma (-82)TuUL14.3.82 8.33,89PB
7Samuli HussaSamuli Hussa (-97)LimNM10.9.97 8.36,07PB
8Eemil HelanderEemil Helander (-01)JyväskKU28.5.01 8.41,80
9Kennedy CharichaKennedy Charicha (-96)TuUL24.11.96 8.45,60SB
Isaac KipkemboiIsaac Kipkemboi (-94)TuUL/KEN12.11.94 DNF uk
M 110 m aidat/hurdles
1. juoksu
Tuuli: –0,8
1Valtteri KalliokuljuValtteri Kalliokulju (-97)LiedPa14.1.9714,57
2Viktor KanteleViktor Kantele (-97)BorgåAk11.1.9714,63
3Ville RajalaVille Rajala (-93)AlajA18.4.9314,69SB
4Ilari ManninenIlari Manninen (-97)JyväskKU11.10.9714,90
5Elmo SavolaElmo Savola (-95)LappVei10.3.9514,96
6Eetu KangasEetu Kangas (-93)SeinäjsU17.11.9315,51
2. juoksu
Tuuli: +0,4
1Valtteri KalliokuljuValtteri Kalliokulju (-97)LiedPa14.1.9714,40SB
2Ville RajalaVille Rajala (-93)AlajA18.4.9314,49SB
3Viktor KanteleViktor Kantele (-97)BorgåAk11.1.9714,51PB
Eetu KangasEetu Kangas (-93)SeinäjsU17.11.93DQ
M 400 m aidat/hurdles
1Hardus MaritzHardus Maritz (-90)NAM10.3.90 50,50 uk
2Oskari MöröOskari Mörö (-93)EsboIF31.1.93 50,61SB
3Haron KoechHaron Koech (-90)KEN27.1.90 50,85 uk
4Joni Vainio-KailaJoni Vainio-Kaila (-94)LaitJy13.1.94 52,14SB
5Kiprono KosgeiKiprono Kosgei (-85)KEN85 52,21 uk
6Valtteri ToimelaValtteri Toimela (-95)TampPy16.7.95 53,59
7Tuomas LehtonenTuomas Lehtonen (-98)LiedPa4.8.98 53,75SB
8Juho LauntoJuho Launto (-89)TuUL29.3.89 54,86SB
M Korkeus/HJ
1Samuli ErikssonSamuli Eriksson (-95)SalVil9.11.952,12
 1,95/1    2,00/1    2,05/1    2,09/2    2,12/2    2,16/XXX     
2Valtteri MattilaValtteri Mattila (-95)ÄänekU16.6.952,09PB (22-v. ka 96.)
 1,95/2 SB    2,00/1 SB    2,05/2 PB    2,09/1 PB    2,12/XXX     
3Richard ÖstmanRichard Östman (-92)IFVOM15.1.922,05=SB
 1,95/1    2,00/1    2,05/1 =SB    2,09/XXX     
4Julius KuuselaJulius Kuusela (-98)LänsiUU25.9.982,05PB
 1,95/2    2,00/1    2,05/1 PB    2,09/XXX     
5Miro RastasMiro Rastas (-97)RaisKu29.5.972,00SB
 1,95/1 SB    2,00/1 SB    2,05/XXX     
5Aleksi KlemolaAleksi Klemola (-96)UllKi30.1.962,00
 1,95/1    2,00/1    2,05/XXX     
7Valtteri VälimäkiValtteri Välimäki (-95)UudKK24.4.952,00
 1,95/1    2,00/2    2,05/XXX     
M Kolmiloikka/TJ
1Simo LipsanenSimo Lipsanen (-95)LappUM13.9.9516,93 +1,3PB MM-raja 22-v. EM-raja
  16,07/1.7 SB     16,93/1.3 PB     16,70/1.7     16,88/0.8     16,07/2.3     16,63/1.7     
2Troy DorisTroy Doris (-89)GUY12.4.8916,72 +3,1 uk
  16,72/3.1     X/0.8     16,23/0.8     X/0.8     15,13/0.7     X/1.1     
3Karol HoffmannKarol Hoffmann (-89)POL1.6.8916,24 +2,1 uk
  X/2.0     16,24/2.1     16,15/-0.5     15,94/0.8     X/1.0     X/-0.8     
4Tuomas KaukolahtiTuomas Kaukolahti (-94)KU-586.5.9416,12 +1,9SB
  X/2.4     15,76/0.8 SB     15,91/-1.1 SB     16,12/1.9 SB     15,85/0.7     15,96/-0.7     
5Topias KoukkulaTopias Koukkula (-96)KangU17.4.9615,48 +3,3
  15,48/3.3     X/1.4     X/1.5     15,25/3.4     X/1.8     15,27/1.3 =SB     
6Mathias StrömMathias Ström (-87)SWE30.12.8715,48 +1,2 uk
  15,10/-0.5     X/1.8     X/-0.8     X/2.2     X/-1.8     15,48/1.2     
7Iikka AlinguéIikka Alingué (-99)JanJa10.11.9915,37 +2,1
  14,72/3.1     15,37/2.1     14,88/1.4 =PB     13,97/0.6     14,70/2.0     14,23/1.7     
8Arttu TyystjärviArttu Tyystjärvi (-97)ImU11.6.9715,14 +1,6=SB
  14,99/1.0     14,95/1.5     15,14/1.6 =SB     14,89/-0.5     X/1.3     X/2.1     
9Veikko NugrahaVeikko Nugraha (-97)EspTa3.6.9714,99 +2,7
  X/3.4     14,99/2.7     X/0.8     
10Artur EngströmArtur Engström (-96)SWE26.10.9614,67 +0,8 uk
  14,63/3.2     14,64/1.4     14,67/0.8     
M Kuula/SP
1Arttu KangasArttu Kangas (-93)KanksLei13.7.9319,31
  18,82     19,31     X     X     X     19,19     
2Tomas SöderlundTomas Söderlund (-89)IFRaseb14.5.8917,98
  17,62     17,98     X     X     X     X     
3Timo KööpikkäTimo Kööpikkä (-94)LaihLu10.5.9417,76SB
  X     17,72 SB     17,76 SB     X     17,74     X     
4Arttu KorkeasaloArttu Korkeasalo (-00)LielKi4.2.0016,74PBSE17
  X     X     16,74 PB     X     X     X     
5Samuli KyrönviitaSamuli Kyrönviita (-97)IkaalU9.1.9716,35SB
  16,01 SB     16,29 SB     X     X     16,12     16,35 SB     
6Niklas LoukolaNiklas Loukola (-91)SeinäjsU18.2.9115,99SB
  15,79     X     X     X     15,99 SB     X     
7Mika FlinkkiläMika Flinkkilä (-93)SeinäjsU5.1.9315,47SB
  X     15,47 SB     15,30     15,36     X     15,18     
M Keihäs/JT
1Thomas RöhlerThomas Röhler (-91)GER30.9.9187,28 uk
  84,71     X     84,15     X     87,28     X     
2Johannes VetterJohannes Vetter (-93)GER26.3.9383,70 uk
  X     81,63     81,63     83,70     81,34     X     
3Tero PitkämäkiTero Pitkämäki (-82)SeinäjsU19.12.8283,17 MM-raja
  77,58     82,27     83,17     79,83     X     X     
4Andreas HofmannAndreas Hofmann (-91)GER16.12.9179,86 uk
  74,32     77,45     X     78,09     76,77     79,86     
5Keshorn WalcottKeshorn Walcott (-93)TRI2.4.9379,61 uk
  78,83     78,54     79,61     P     P     P     
6Teemu WirkkalaTeemu Wirkkala (-84)ToholU14.1.8479,49SB
  79,49 SB     X     X     79,03     P     X     
7Braian ToledoBraian Toledo (-93)ARG8.9.9378,69 uk
  76,78     77,19     77,23     76,26     78,69     76,67     
8Sampo LehtolaSampo Lehtola (-89)LapinlVe10.5.8976,19
  75,29     76,19     X     73,78     X     X     
9Ahmed Bader MagourAhmed Bader Magour (-96)QAT3.3.9675,98 uk
  72,87     X     75,98     
10Rocco van RooyenRocco van Rooyen (-92)RSA23.12.9275,28 uk
  75,23     69,27     75,28     
11Sami PeltomäkiSami Peltomäki (-91)AlajA11.1.9174,62
  74,62     X     X     
Vitezslav VeselýVitezslav Veselý (-83)CZE27.2.83NM uk
  X     X     X     
P15 100 m
Tuuli: –0,4
1Taavi LeppänenTaavi Leppänen (-02)IkaalU21.5.0211,70
2Roope SaariRoope Saari (-02)KuortKu15.6.0212,58
3Roope TurunenRoope Turunen (-02)IkaalU7.3.0212,69
4Valtteri LoukoValtteri Louko (-03)LapVi28.8.0312,71PB
5Ville SaariVille Saari (-02)KuortKu15.6.0212,88PB
6Viljami KariViljami Kari (-03)VetU12.8.0312,90
P13 60 m
Tuuli: –1,8
1Ville LehtinenVille Lehtinen (-04)VaasVa26.2.04 8,17PB
2Juho KallioJuho Kallio (-04)LapVi16.3.04 8,20
3Joona Ali-HaapalaJoona Ali-Haapala (-04)KaustPV23.2.04 8,48PB
4Teppo TuuriTeppo Tuuri (-04)LapVi23.11.04 8,81PB
Naiset
N 100 m
Tuuli: –1,5
1Hanna-Maari LatvalaHanna-Maari Latvala (-87)JyväskKU30.10.8711,85
2Sara FrancisSara Francis (-00)KiuruvU22.11.0012,03
3Milja ThuresonMilja Thureson (-94)TuTo23.5.9412,05
4Anna HämäläinenAnna Hämäläinen (-94)SeinäjsU24.3.9412,11
5Jenna JokelaJenna Jokela (-90)HIFK8.4.9012,16
6Annika HaverinenAnnika Haverinen (-99)KajKi21.11.9912,28SB
7Jenni JokinenJenni Jokinen (-92)NakkVire7.1.9212,28
8Henriikka ParpalaHenriikka Parpala (-98)KokkVei11.4.9812,30
Alkuerät
1. erä
Tuuli: –2,0
1Milja ThuresonMilja Thureson (-94)TuTo23.5.9412,04
2Anna HämäläinenAnna Hämäläinen (-94)SeinäjsU24.3.9412,07SB
3Jenni JokinenJenni Jokinen (-92)NakkVire7.1.9212,23
4Maria RäsänenMaria Räsänen (-92)LapinlVe11.3.9212,38SB
5Jasmin ShowlahJasmin Showlah (-89)HIFK30.5.8912,38
6Minttu-Maaria AlanenMinttu-Maaria Alanen (-01)VaasVa8.6.0112,54
7Jonna AlkulaJonna Alkula (-98)SeinäjsU17.6.9812,77
2. erä
Tuuli: –0,7
1Hanna-Maari LatvalaHanna-Maari Latvala (-87)JyväskKU30.10.8711,89
2Sara FrancisSara Francis (-00)KiuruvU22.11.0012,04
3Jenna JokelaJenna Jokela (-90)HIFK8.4.9012,13
4Henriikka ParpalaHenriikka Parpala (-98)KokkVei11.4.9812,18
5Annika HaverinenAnnika Haverinen (-99)KajKi21.11.9912,36SB
6Johanna KylmänenJohanna Kylmänen (-02)RaisKu22.3.0212,47
N 1500 m
1Sara LappalainenSara Lappalainen (-91)BorgåAk17.8.91 4.12,99SB
2Viktoria KushnirViktoria Kushnir (-93)BLR9.2.93 4.13,02 uk
3Karin StorbackaKarin Storbacka (-87)IKFalken27.4.87 4.18,00SB
4Saija SeppäSaija Seppä (-98)SuolU4.4.98 4.19,55PB (ka 43.) (22-v. ka 24.) (19-v. ka 10.) 19-v. EM-raja
5Camilla RichardssonCamilla Richardsson (-93)VasaIS14.9.93 4.20,32PB
6Kaisa KankaanrantaKaisa Kankaanranta (-90)HamPo9.5.90 4.24,83SB
7Janica RaumaJanica Rauma (-86)ForssSa24.6.86 4.28,41SB
8Aino KivenmäkiAino Kivenmäki (-96)KuortKu18.4.96 4.31,48PB
9Pinja KotinurmiPinja Kotinurmi (-02)LahdA17.6.02 4.32,33PB (19-v. ka 78.) (17-v. ka 39.) (16-v. ka 15.) (15-v. ka 5.)
10Lotta MäkinenLotta Mäkinen (-01)JyväskKU9.4.01 4.34,43PB (16-v. ka 26.)
11Nina ChydeniusNina Chydenius (-90)ViipU28.1.90 4.35,41SB
12Anni SuominenAnni Suominen (-92)RaisKu22.5.92 4.37,89PB
13Linnea HaralaLinnea Harala (-95)SomE3.1.95 4.44,86PB
14Lycke KarlssonLycke Karlsson (-98)VasaIS29.5.98 4.45,72SB
Zenitha KarlströmZenitha Karlström (-92)IKFalken18.4.92 DNF
N 100 m aidat/hurdles
Tuuli: –0,4
1Hanna PlotitsynaHanna Plotitsyna (-87)UKR1.1.8713,06 uk
2Lindsay LindleyLindsay Lindley (-89)NGR6.10.8913,08 uk
3Claudia HeunisClaudia Heunis (-89)RSA1.5.8913,46 uk
4Nooralotta NeziriNooralotta Neziri (-92)TuUL9.11.9213,53
5Lotta HaralaLotta Harala (-92)TampPy26.3.9213,59
6Reetta HurskeReetta Hurske (-95)TampPy15.5.9513,59 22-v. EM-raja
7Viivi AvikainenViivi Avikainen (-87)LahdA7.9.8713,62
8Annimari KorteAnnimari Korte (-88)HIFK8.4.8813,98
Alkuerät
1. erä
Tuuli: –1,1
1Lindsay LindleyLindsay Lindley (-89)NGR6.10.8913,13 uk
2Nooralotta NeziriNooralotta Neziri (-92)TuUL9.11.9213,45
3Reetta HurskeReetta Hurske (-95)TampPy15.5.9513,52 22-v. EM-raja
4Annimari KorteAnnimari Korte (-88)HIFK8.4.8814,02
5Erika NevanperäErika Nevanperä (-95)KalajJu26.2.9514,18
2. erä
Tuuli: –1,6
1Hanna PlotitsynaHanna Plotitsyna (-87)UKR1.1.8713,11 uk
2Claudia HeunisClaudia Heunis (-89)RSA1.5.8913,62 uk
3Viivi AvikainenViivi Avikainen (-87)LahdA7.9.8713,66
4Lotta HaralaLotta Harala (-92)TampPy26.3.9213,69
N 400 m aidat/hurdles
1Viivi LehikoinenViivi Lehikoinen (-99)HIFK27.8.99 57,84SB 19-v. EM-raja
2Emma KoistinenEmma Koistinen (-96)JyväskKU6.8.96 58,34PB (ka 28.) (22-v. ka 18.) 22-v. EM-raja
3Eveliina MäättänenEveliina Määttänen (-95)KeskiUYU1.9.95 59,34 22-v. EM-raja
4Viktoria ShimanskayaViktoria Shimanskaya (-94)BLR24.3.94 60,29 uk
5Frida HämäläinenFrida Hämäläinen (-00)TampPy12.10.00 62,33SB
6Mathilda KvistMathilda Kvist (-99)VasaIS26.11.99 62,50PB
N Korkeus/HJ
1Kateryna TabashnykKateryna Tabashnyk (-94)UKR15.6.941,87 uk
 1,74/1    1,79/1    1,83/2    1,87/3    1,90/XXX     
2Linda SandblomLinda Sandblom (-89)HIK18.10.891,83
 1,74/1    1,79/1    1,83/3    1,87/XXX     
2Eleriin HaasEleriin Haas (-92)KristU4.7.921,83SB
 1,74/1    1,79/1    1,83/3 SB    1,87/XXX     
4Heta TuuriHeta Tuuri (-95)LahdA14.1.951,74
 1,65/1    1,69/1    1,74/1    1,79/XXX     
4Viivi KanervaViivi Kanerva (-93)TuUL27.4.931,74
 1,69/1    1,74/1    1,79/XXX     
4Gabriela KosonenGabriela Kosonen (-95)TampPy19.4.951,74=SB
 1,65/1    1,69/1    1,74/1 =SB    1,79/XXX     
7Ella JunnilaElla Junnila (-98)JanJa6.12.981,74
 1,74/2    1,79/XXX     
8Laura RautanenLaura Rautanen (-88)VilppVei13.2.881,74SB
 1,65/1 SB    1,69/1 SB    1,74/3 SB    1,79/XXX     
9Elin PajunenElin Pajunen (-95)IFÅsarna1.3.951,69
 1,65/1    1,69/1    1,74/XXX     
10Ilona ÄyräväinenIlona Äyräväinen (-97)KarhKa13.11.971,69
 1,65/2    1,69/2    1,74/XXX     
N Seiväs/PV
1Olga MullinaOlga Mullina (-92)RUS1.8.924,67 uk
 4,37/1 SB    4,47/1 SB    4,57/1 PB    4,67/3 PB    4,72/XXX     
2Saga AnderssonSaga Andersson (-00)EsboIF30.3.004,32PBSE17 19-v. EM-raja
 3,97/3    4,07/1    4,17/1    4,22/1 PB    4,27/1 PB    4,32/1 PB    4,37/XXX     
3Minna NikkanenMinna Nikkanen (-88)SomE9.4.884,22
 4,22/1    4,32/X-    4,37/XX     
4Alina StrömbergAlina Strömberg (-99)LarsmoIF23.3.993,82
 3,67/1    3,82/3    3,97/XXX     
Laura OllikainenLaura Ollikainen (-98)VarkKV19.1.98NH
 3,67/XXX     
Maryna KylypkoMaryna Kylypko (-95)UKR10.11.95NH uk
 4,22/XXX     
N Pituus/LJ
1Matilda BogdanoffMatilda Bogdanoff (-90)HIFK8.10.906,34 +1,2
  6,33/-0.8     X/0.5     X/0.9     6,12/1.0     6,34/1.2     X/0.5     
2Anne-Mari LehtiöAnne-Mari Lehtiö (-95)KU-586.9.956,24 –0,8PB 22-v. EM-raja
  6,10/0.8     6,24/-0.8 PB     X/1.5     X/0.8     X/-0.6     X/1.2     
3Sanna NygårdSanna Nygård (-88)VasaIS22.3.886,16 +1,7SB
  6,16/1.7 SB     X/1.2     X/1.7     X/1.3     X/-0.5     X/1.1     
4Emmi MäkinenEmmi Mäkinen (-93)JyväskKU29.5.936,05 –0,6SB
  5,88/0.7     6,05/-0.6 SB     5,92/0.6     X/2.0     5,98/0.9     X/2.3     
5Saara HakanenSaara Hakanen (-99)KeskiUYU14.7.995,89 +0,5SB
  5,64/1.6     5,61/0.8     5,75/1.0 SB     X/-0.5     X/1.8     5,89/0.5 SB     
6Roosa MäättäläRoosa Määttälä (-97)KokkVei4.2.975,83 +1,2PB
  X/1.3     5,83/1.2 PB     5,76/0.9     X/0.8     5,65/0.5     X/-0.6     
7Jaana SieviläinenJaana Sieviläinen (-82)JoensKa18.8.825,82 +1,4
  5,69/0.9     5,71/1.2     5,81/0.7     5,75/1.1     5,82/1.4     5,76/-0.5     
8Emma PullolaEmma Pullola (-96)VaasVa18.12.965,76 +0,6SB
  5,76/0.6 SB     5,67/1.1     X/1.6     X/1.6     X/0.6     5,70/1.5     
9Kira KytöläKira Kytölä (-93)EsboIF25.6.935,74 +1,0
  X/1.2     X/1.0     5,74/1.0     
Taika KoilahtiTaika Koilahti (-98)TurWei4.12.98NM –0,5
  X/-0.5     X/-0.5     X/1.4     
Kristiina VuorvirtaKristiina Vuorvirta (-94)EspTa28.3.94NM 
  X/1.8     P     P     
N Moukari/HT
1Merja KorpelaMerja Korpela (-81)SoinSi15.5.8167,84SB
  66,60 SB     66,96 SB     66,31     67,84 SB     67,20     X     
2Krista TervoKrista Tervo (-97)KarhKa15.11.9765,32PB 22-v. EM-raja
  X     X     63,67     X     65,32 PB     64,19     
3Johanna SalmelaJohanna Salmela (-90)JyväskKU6.11.9063,75
  63,75     62,99     X     63,56     62,95     X     
4Suvi KoskinenSuvi Koskinen (-97)KauhajKa24.4.9762,67
  X     X     X     62,67     59,64     X     
5Kati OjalooKati Ojaloo (-90)NoormNo/EST31.1.9062,60 uk
  62,60 SB     X     59,06     60,03     59,34     X     
6Inga LinnaInga Linna (-95)RiihimKi21.2.9562,12
  60,50     60,02     58,75     60,85     62,12     59,82     
7Jenni PenttiläJenni Penttilä (-91)KaustPV9.3.9160,64
  58,19     56,94     60,64     60,21     58,24     58,92     
8Johanna WitkaJohanna Witka (-98)SomE21.12.9860,26 19-v. EM-raja
  57,90     60,26     57,94     58,14     X     X     
N Keihäs/JT
1Kelsey-Lee BarberKelsey-Lee Barber (-91)AUS21.9.9160,09 uk
  56,35     54,54     60,09     P     P     P     
2Oona SormunenOona Sormunen (-89)TohmajU2.8.8958,38
  54,02     56,42     X     58,38     X     X     
3Nikola OgrodnikovaNikola Ogrodnikova (-90)CZE18.8.9058,32 uk
  X     X     56,48     X     55,07     58,32 PB     
4Jenni KangasJenni Kangas (-92)SeinäjsU3.7.9257,86
  53,30     57,21     X     57,86     X     54,93     
5Heidi NokelainenHeidi Nokelainen (-90)JoensKa30.9.9056,69
  53,47     51,55     53,98     56,69     X     55,41     
6Jelena JaakkolaJelena Jaakkola (-89)SoinSi7.3.8956,34
  54,93     X     56,34     51,77     51,86     51,85     
7Sanni UtriainenSanni Utriainen (-91)TampPy5.2.9152,14
  X     50,32     51,34     51,03     51,94     52,14     
T15 100 m
Tuuli: –1,9
1Venla VäliharjuVenla Väliharju (-02)TampPy30.4.0212,92
2Linnea LoukolaLinnea Loukola (-02)RaisKu17.4.0213,21
3Sofia YlinenSofia Ylinen (-03)SeinäjsU5.2.0313,56
4Emmi PennanenEmmi Pennanen (-02)JyväskKU30.10.0213,73SB
5Emma KuikkaEmma Kuikka (-02)JanJa22.5.0214,10
6Janika JokinenJanika Jokinen (-02)TampU12.9.0214,17
T15 800 m
1Veera HakomäkiVeera Hakomäki (-02)VähänkVie11.1.022.21,04SB
2Emmi PennanenEmmi Pennanen (-02)JyväskKU30.10.022.22,78PB
3Frida HäggkvistFrida Häggkvist (-03)IFKraft11.4.032.25,55PB
4Iiris KoskiIiris Koski (-03)HIFK22.2.032.25,74PB
5Kaisla KeiskiKaisla Keiski (-02)KälvTa27.6.022.35,97
Linnea LoukolaLinnea Loukola (-02)RaisKu17.4.02DNF
T13 60 m
Tuuli: –1,2
1Inka-Maria YlitaloInka-Maria Ylitalo (-04)LapVi28.4.04 8,36PB
2Sonja JääskeläinenSonja Jääskeläinen (-04)KarstKi25.6.04 8,41PB
3Petra VäkeväinenPetra Väkeväinen (-04)LappVei21.7.04 8,58PB
4Vilma VäliharjuVilma Väliharju (-04)TampPy28.4.04 8,74PB
5Viivi LoukoViivi Louko (-05)LapVi20.9.05 9,04PB

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä kaikki
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP