TILASTOPAJA
URHEILIJAHAKU
Etusivu
Ilmaiset
Tulokset
2024
Tuloskatsaus 9.4.-19.4.2024
Tulospalvelu 2002-2024
Tuloksia 1907-2012
Suomen Top 20 (1997-)
2024 ulkona
2024 halli
(1.6.2023-31.5.2024)
2023 ulkona
Suomen ennätykset
(Kaikki sarjat)
Aikuiset
22-vuotiaat
19-vuotiaat
17-vuotiaat
Muut
Seuraliiga
Kalevan Malja
Nuorisotoimintakilpailu
Tulevat tähdet - monipuolisuuskilpailu
Kalevan kisojen ranking
Suomalaisten arvokisarajat
Tilastopajacup
Maksulliset
Vuositilastot (1932-)
(Kaikki sarjat, myös seura- ja piiritilastot)
2024 ulkona
2024 halli
(1.6.2023-31.5.2024)
2023 ulkona
2023 halli
(1.6.2022-31.5.2023)
VIESTITILASTOT
Kaikkien aikojen tilastot
Aikuiset
Juniorit
Seurat ja piirit
Yli 30-vuotiaiden tilastot
Vuositilastot
Kaikkien aikojen tilastot
Mitalistit
Henkilökohtaiset SM-kisat
SM-viestit ja SM-maastojen
joukkuekisat
Kansainväliset arvokisat
Tilaajat
Kirjaudu sisään
Kirjaudu ulos
Tilaaminen
Rekisteröityminen
Tilauksen jatkaminen
Sisältö ja hinnat
Käyttäjän tiedot
Tilastopaja Oy
Yhteystiedot
Tilastopaja Oy
Verkaranta 2 H 189
20660 Littoinen
juhani@tilastopaja.fi
050 5525070
In English
TULOKSET: SM-tiejuoksut, Kruunupyy, Kruunupyyn keskuskenttä, 4.4.1992
54 urheilijaa, 54 lajisuoritusta
Miehet/Pojat, valitse laji
M 20 km tiejuoksu/RR
M20 10 km tiejuoksu/RR
Naiset/Tytöt, valitse laji
N 15 km tiejuoksu/RR
N20 10 km tiejuoksu/RR
Miehet
M 20 km tiejuoksu/RR
1
Tuomo Keski-Ojala
Tuomo Keski-Ojala
(-61)
YlivKu
21.6.61
1.01.58
PB
2
Jörgen Salo
Jörgen Salo
(-66)
IFÅsarna
14.1.66
1.02.09
PB
3
Jukka Vähä-Vahe
Jukka Vähä-Vahe
(-65)
MaarMa
12.2.65
1.02.16
SB
4
Pekka Roto
Pekka Roto
(-63)
MaarMa
2.3.63
1.02.25
PB
5
Tommy Ekblom
Tommy Ekblom
(-59)
PorvU
20.9.59
1.02.44
PB
6
Kai Juottonen
Kai Juottonen
(-66)
MaarMa
17.10.66
1.02.55
7
Jussi Huttunen
Jussi Huttunen
(-62)
HelsKT
6.8.62
1.03.06
SB
8
Teppo Jalonen
Teppo Jalonen
(-70)
MarttMu
11.6.70
1.03.09
PB
9
Mauri Mäkelä
Mauri Mäkelä
(-66)
HelsIFK
21.6.66
1.04.04
10
Arto Marttila
Arto Marttila
(-67)
HeinI
5.10.67
1.04.04
SB
11
Ilkka Väänänen
Ilkka Väänänen
(-62)
LahdA
25.3.62
1.04.08
PB
12
Arto Satumäki
Arto Satumäki
(-67)
LoimLei
8.3.67
1.04.14
SB
13
Veli-Matti Ranta
Veli-Matti Ranta
(-70)
TampU
31.3.70
1.04.34
SB
14
Juha Tarvainen
Juha Tarvainen
(-62)
PuistPy
18.12.62
1.04.43
SB
15
Jouko Mäenpää
Jouko Mäenpää
(-65)
TampU
65
1.04.52
PB
16
Kari Niinisalo
Kari Niinisalo
(-66)
SeinäjU
24.9.66
1.05.07
PB
17
Pekka Vähä-Vahe
Pekka Vähä-Vahe
(-62)
MaarMa
30.10.62
1.05.15
SB
18
Seppo Kykkänen
Seppo Kykkänen
(-58)
TampU
31.10.58
1.05.17
SB
19
Kari Granö
Kari Granö
(-64)
KauhajKa
12.4.64
1.06.27
SB
20
Hannu Vuorinen
Hannu Vuorinen
(-61)
KarhKa
30.1.61
1.06.33
SB
M20 10 km tiejuoksu/RR
1
Timo Sarlin
Timo Sarlin
(-72)
KokkVei
4.4.72
32.01
PB
(22-v. ka 51.)
2
Jaakko Kero
Jaakko Kero
(-72)
TuUL
3.9.72
32.05
SB
(22-v. ka 53.)
3
Mikko Virta
Mikko Virta
(-74)
MaarMa
9.4.74
32.08
SB
4
Jonas Liimatta
Jonas Liimatta
(-72)
OulPy
28.7.72
32.10
PB
(22-v. ka 55.)
5
Hannu Havanka
Hannu Havanka
(-74)
ParkU
3.1.74
32.12
PB
(22-v. ka 59.)
(19-v. ka 34.)
6
Timo Salmela
Timo Salmela
(-72)
RuovPi
26.5.72
32.23
PB
(22-v. ka 66.)
7
Mika Kulmala
Mika Kulmala
(-74)
KankU
12.4.74
32.27
PB
(22-v. ka 71.)
(19-v. ka 46.)
8
Jukka Kero
Jukka Kero
(-74)
TuUL
12.6.74
32.35
SB
(19-v. ka 55.)
9
Sami Suominen
Sami Suominen
(-72)
ViipU
21.8.72
32.48
PB
10
Ami Laamo
Ami Laamo
(-72)
MaarMa
4.7.72
32.54
PB
11
Juha Palonen
Juha Palonen
(-73)
TeuvRi
28.9.73
32.59
SB
(19-v. ka 84.)
12
Timo Kero
Timo Kero
(-74)
KanksLei
19.2.74
33.00
SB
(19-v. ka 85.)
14
Jussi Virtanen
Jussi Virtanen
(-76)
TuUL
10.5.76
33.14
(17-v. ka 18.)
(16-v. ka 3.)
19
Pekka Stenholm
Pekka Stenholm
(-72)
TuUL
7.12.72
33.51
SB
27
Perttu Uotila
Perttu Uotila
(-75)
TuUL
23.9.75
35.29
SB
Naiset
N 15 km tiejuoksu/RR
1
Ritva Melender
Ritva Melender
(-60)
VaasVa
9.9.60
52.40
SB
2
Anita Herkman
Anita Herkman
(-61)
TampU
13.4.61
55.34
SB
3
Erja Ervonen
Erja Ervonen
(-63)
KannU
8.10.63
55.38
SB
4
Tiina-Maija Leppälampi
Tiina-Maija Leppälampi
(-60)
ÄhtU
10.7.60
55.55
SB
5
Riitta Hämäläinen
Riitta Hämäläinen
(-55)
SaarijPu
19.12.55
55.59
PB
6
Tarja Rantala
Tarja Rantala
(-62)
RiihimKi
7.3.62
57.14
SB
7
Sari Juntunen
Sari Juntunen
(-64)
VaasVa
25.11.64
57.21
PB
8
Paula Luttinen
Paula Luttinen
(-63)
OulNMKY
4.9.63
57.30
SB
9
Kirsi Tiira
Kirsi Tiira
(-68)
ImU
28.5.68
58.49
SB
11
Maija Vuorinen
Maija Vuorinen
(-52)
TuUL
19.2.52
59.51
SB
12
Outi Silvennoinen
Outi Silvennoinen
(-71)
PorinTa
5.3.71
60.39
PB
N20 10 km tiejuoksu/RR
1
Pia Ruotsalainen
Pia Ruotsalainen
(-74)
AsikkRai
9.7.74
36.29
PB
(ka 65.)
(22-v. ka 22.)
(19-v. ka 14.)
2
Mirkka Kuosmanen
Mirkka Kuosmanen
(-72)
LappUM
30.9.72
37.13
PB
(22-v. ka 41.)
3
Päivi Lassila
Päivi Lassila
(-75)
KälvTa
18.7.75
37.30
PB
(22-v. ka 52.)
(19-v. ka 39.)
(17-v. ka 16.)
4
Sari Veteläinen
Sari Veteläinen
(-72)
RuukKi
23.8.72
38.01
PB
(22-v. ka 78.)
5
Anne Veteläinen
Anne Veteläinen
(-72)
RuukKi
23.8.72
38.31
PB
6
Johanna Tiira
Johanna Tiira
(-72)
ViipU
25.8.72
38.54
PB
7
Merja Mäki
Merja Mäki
(-78)
TuUL
3.1.78
40.14
SB
8
Katja Kojo
Katja Kojo
(-72)
LoimLei
24.1.72
42.42
SB
TUOREIMMAT TULOKSET
▼
TUOREIMMAT TULOKSET
Suomalaistulokset ulkomailta
17.4.2024
Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024
Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024
Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024
Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024
Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024
Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024
Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024
Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024
Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024
Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024
Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024
Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024
Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024
Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024
Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024
Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024
Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024
Raasepori: Halltävling
6.4.2024
Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024
Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024
Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024
Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024
Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024
Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024
Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024
Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024
Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024
Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024
Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024
Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024
Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024
Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024
Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024
Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024
Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024
Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024
Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024
Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024
Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024
Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024
Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024
Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024
Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024
Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024
Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024
Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024
Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024
Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024
Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024
Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024
Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024
Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024
Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024
Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024
Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024
Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024
Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024
Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024
Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024
Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024
Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024
Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024
Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024
Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024
Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024
Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024
Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024
Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024
Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024
Kokkola: Hallikisat
2.3.2024
Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024
Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024
Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024
Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024
Helsinki: Seuraottelu 6
Suomalaistulokset ulkomailta
17.4.2024
Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024
Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024
Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024
Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024
Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024
Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024
Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024
Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024
Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024
Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024
Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024
Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024
Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024
Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024
Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024
Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024
Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024
Raasepori: Halltävling
6.4.2024
Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024
Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024
Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024
Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024
Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024
Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024
Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024
Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024
Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024
Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024
Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024
Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024
Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024
Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024
Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024
Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024
Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024
Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024
Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024
Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024
Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024
Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024
Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024
Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024
Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024
Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024
Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024
Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024
Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024
Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024
Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024
Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024
Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024
Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024
Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024
Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024
Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024
Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024
Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024
Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024
Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024
Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024
Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024
Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024
Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024
Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024
Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024
Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024
Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024
Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024
Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024
Kokkola: Hallikisat
2.3.2024
Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024
Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024
Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024
Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024
Helsinki: Seuraottelu 6