TULOKSET: Seuran mestaruuskilpailut, Raasepori, Tammisaaren keskuskenttä, 26.7.2014


49 urheilijaa, 140 lajisuoritusta

Miehet
P15 60 m
Tuuli: nwnd
1Daniel EidDaniel Eid (-00)HelsTa0011,7h
P15 Pituus/LJ
1Daniel EidDaniel Eid (-00)HelsTa002,51 nwnd
P15 Kuula/SP
1Daniel EidDaniel Eid (-00)HelsTa007,71PB
P13 60 m
1Karim EidKarim Eid (-02)HelsTa0210,4h
2Joel PirttiniemiJoel Pirttiniemi (-02)HelsTa0211,6h
P13 Pituus/LJ
1Karim EidKarim Eid (-02)HelsTa023,56 PB
2Joel PirttiniemiJoel Pirttiniemi (-02)HelsTa023,25 PB
P13 Kuula/SP
1Joel PirttiniemiJoel Pirttiniemi (-02)HelsTa026,42PB
2Karim EidKarim Eid (-02)HelsTa026,11PB
P11 60 m
1Max MelaMax Mela (-04)HelsTa0414,7h
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Max MelaMax Mela (-04)HelsTa041,94 PB
P11 Kuula/SP
1Max MelaMax Mela (-04)HelsTa044,70PB
P11 Kolmiottelu/Triathlon
1Max MelaMax Mela (-04)HelsTa04242PB
 14.70 1.94 4.70  
P9 40 m
1Arttu AinamoArttu Ainamo (-06)HelsTa06 9,0h
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Arttu AinamoArttu Ainamo (-06)HelsTa062,15 PB
P9 Kuula/SP
1Arttu AinamoArttu Ainamo (-06)HelsTa062,39PB
P9 Kolmiottelu/Triathlon
1Arttu AinamoArttu Ainamo (-06)HelsTa06181PB
 9.00 2.15 2.39  
M80 Kuula/SP
1Olavi HellmanOlavi Hellman (-34)HelsTa1.12.346,04PB
M80 Kiekko/DT
1Olavi HellmanOlavi Hellman (-34)HelsTa1.12.3414,56SB
M80 Keihäs/JT
1Olavi HellmanOlavi Hellman (-34)HelsTa1.12.3414,64PB
M70 Kuula/SP
1Juha HeikkinenJuha Heikkinen (-44)HelsTa446,73PB
2Tapio KoivuniemiTapio Koivuniemi (-42)HelsTa3.2.425,50PB
3Matti LindströmMatti Lindström (-39)HelsTa394,81SB
M70 Kiekko/DT
1Juha HeikkinenJuha Heikkinen (-44)HelsTa4413,72SB
2Tapio KoivuniemiTapio Koivuniemi (-42)HelsTa3.2.4215,95SB
3Matti LindströmMatti Lindström (-39)HelsTa399,84SB
M70 Keihäs/JT
1Juha HeikkinenJuha Heikkinen (-44)HelsTa4418,84PB
2Tapio KoivuniemiTapio Koivuniemi (-42)HelsTa3.2.4214,31PB
3Matti LindströmMatti Lindström (-39)HelsTa398,91SB
M60 Kuula/SP
1Jyrki KuusistoJyrki Kuusisto (-48)HelsTa488,89PB
2Hannu LehtiHannu Lehti (-51)HelsTa518,82PB
3Pertti ToivonenPertti Toivonen (-47)HelsTa478,05SB
4Kari SimonenKari Simonen (-47)HelsTa25.3.477,79SB
5Markku LindqvistMarkku Lindqvist (-51)HelsTa517,66PB
6Leo ÅlanderLeo Ålander (-52)HelsTa28.6.527,45PB
7Pekka TimonenPekka Timonen (-49)HelsTa17.1.497,13SB
8Kari AaltoKari Aalto (-48)HelsTa484,37PB
M60 Kiekko/DT
1Jyrki KuusistoJyrki Kuusisto (-48)HelsTa4824,85PB
2Hannu LehtiHannu Lehti (-51)HelsTa5124,37PB
3Pekka TimonenPekka Timonen (-49)HelsTa17.1.4924,03SB
4Kari SimonenKari Simonen (-47)HelsTa25.3.4723,16SB
5Pertti ToivonenPertti Toivonen (-47)HelsTa4722,34SB
6Leo ÅlanderLeo Ålander (-52)HelsTa28.6.5222,00PB
7Markku LindqvistMarkku Lindqvist (-51)HelsTa5121,52PB
8Kari AaltoKari Aalto (-48)HelsTa4814,75PB
M60 Paino/WT
1Kari SimonenKari Simonen (-47)HelsTa25.3.4710,89SB
2Hannu LehtiHannu Lehti (-51)HelsTa518,79PB
3Jyrki KuusistoJyrki Kuusisto (-48)HelsTa487,52PB
4Pertti ToivonenPertti Toivonen (-47)HelsTa476,77PB
M60 Keihäs/JT
1Jyrki KuusistoJyrki Kuusisto (-48)HelsTa4824,03SB
2Hannu LehtiHannu Lehti (-51)HelsTa5122,08PB
3Leo ÅlanderLeo Ålander (-52)HelsTa28.6.5220,45PB
4Markku LindqvistMarkku Lindqvist (-51)HelsTa5120,22PB
5Pekka TimonenPekka Timonen (-49)HelsTa17.1.4918,68SB
6Kari SimonenKari Simonen (-47)HelsTa25.3.4717,17SB
7Pertti ToivonenPertti Toivonen (-47)HelsTa4716,68SB
8Kari AaltoKari Aalto (-48)HelsTa4810,03PB
M50 Kuula/SP
1Harri PesonenHarri Pesonen (-64)HelsTa28.1.647,40PB
2Jouni PerolaJouni Perola (-56)HelsTa566,83PB
M50 Kiekko/DT
1Harri PesonenHarri Pesonen (-64)HelsTa28.1.6421,96PB
2Jouni PerolaJouni Perola (-56)HelsTa5620,27PB
M50 Keihäs/JT
1Harri PesonenHarri Pesonen (-64)HelsTa28.1.6426,29PB
2Jouni PerolaJouni Perola (-56)HelsTa5617,20SB
M40 Kuula/SP
1Ali EsyandariAli Esyandari (-74)HelsTa22.12.748,09SB
2Tero AaltoTero Aalto (-71)HelsTa715,99PB
M40 Kiekko/DT
1Ali EsyandariAli Esyandari (-74)HelsTa22.12.7420,24PB
2Tero AaltoTero Aalto (-71)HelsTa7112,87PB
M40 Keihäs/JT
1Ali EsyandariAli Esyandari (-74)HelsTa22.12.7431,07PB
2Tero AaltoTero Aalto (-71)HelsTa7113,97PB
M30 Kuula/SP
1Jouni KuusistoJouni Kuusisto (-77)HelsTa778,27PB
2Rami EidRami Eid (-81)HelsTa817,78PB
M30 Kiekko/DT
1Jouni KuusistoJouni Kuusisto (-77)HelsTa7719,83PB
M30 Keihäs/JT
1Jouni KuusistoJouni Kuusisto (-77)HelsTa7728,66PB
2Rami EidRami Eid (-81)HelsTa8123,32PB
Naiset
T13 Kuula/SP
1Peppi-Lotta JäppinenPeppi-Lotta Jäppinen (-01)HelsTa6.11.014,74PB
2Rebekka FerraraRebekka Ferrara (-02)HelsTa17.11.023,80PB
T11 60 m
1Ida SammerIda Sammer (-04)HelsTa0412,4hPB
2Elli-Noora JäppinenElli-Noora Jäppinen (-04)HelsTa3.12.0412,6hPB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Elli-Noora JäppinenElli-Noora Jäppinen (-04)HelsTa3.12.042,33 SB
2Ida SammerIda Sammer (-04)HelsTa041,82 PB
T11 Kuula/SP
1Elli-Noora JäppinenElli-Noora Jäppinen (-04)HelsTa3.12.043,76PB
2Ida SammerIda Sammer (-04)HelsTa042,81PB
T11 Kolmiottelu/Triathlon
1Elli-Noora JäppinenElli-Noora Jäppinen (-04)HelsTa3.12.04258PB
 12.6h 2.33 3.76  
2Ida SammerIda Sammer (-04)HelsTa04185PB
 12.4h 1.82 2.81  
T9 40 m
1Jessica SammerJessica Sammer (-03)HelsTa03 9,6hPB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Jessica SammerJessica Sammer (-03)HelsTa032,00 PB
T9 Kuula/SP
1Jessica SammerJessica Sammer (-03)HelsTa032,82PB
N70 Kuula/SP
1Gunnel WesterlundGunnel Westerlund (-41)HelsTa414,42SB
2Hilkka RostiHilkka Rosti (-38)HelsTa384,14SB
3Tuula VihantoTuula Vihanto (-41)HelsTa24.11.413,55SB
4Sirkka KoivuniemiSirkka Koivuniemi (-42)HelsTa24.10.422,59SB
N70 Kiekko/DT
1Gunnel WesterlundGunnel Westerlund (-41)HelsTa419,82SB
2Tuula VihantoTuula Vihanto (-41)HelsTa24.11.419,60SB
3Sirkka KoivuniemiSirkka Koivuniemi (-42)HelsTa24.10.428,27SB
4Hilkka RostiHilkka Rosti (-38)HelsTa388,27SB
N70 Keihäs/JT
1Gunnel WesterlundGunnel Westerlund (-41)HelsTa419,70PB
2Hilkka RostiHilkka Rosti (-38)HelsTa387,70PB
3Sirkka KoivuniemiSirkka Koivuniemi (-42)HelsTa24.10.426,60PB
4Tuula VihantoTuula Vihanto (-41)HelsTa24.11.416,09PB
N60 Kuula/SP
1Raija HarjunenRaija Harjunen (-49)HelsTa19.7.496,64SB
2Kaisa ÅlanderKaisa Ålander (-52)HelsTa526,28PB
3Eila ÖstmanEila Östman (-48)HelsTa485,00PB
4Marja-Liisa TanskanenMarja-Liisa Tanskanen (-49)HelsTa494,83PB
5Christina LahtiChristina Lahti (-48)HelsTa20.9.484,59SB
6Eija ÅlanderEija Ålander (-54)HelsTa544,55PB
7Sirpa LindqvistSirpa Lindqvist (-51)HelsTa514,37PB
8Pirjo AaltoPirjo Aalto (-50)HelsTa504,31PB
N60 Kiekko/DT
1Raija HarjunenRaija Harjunen (-49)HelsTa19.7.4914,95SB
2Eija ÅlanderEija Ålander (-54)HelsTa5411,96PB
3Kaisa ÅlanderKaisa Ålander (-52)HelsTa5211,03PB
4Eila ÖstmanEila Östman (-48)HelsTa4811,40PB
5Marja-Liisa TanskanenMarja-Liisa Tanskanen (-49)HelsTa4911,26PB
6Sirpa LindqvistSirpa Lindqvist (-51)HelsTa518,96PB
7Christina LahtiChristina Lahti (-48)HelsTa20.9.488,42SB
8Pirjo AaltoPirjo Aalto (-50)HelsTa507,86PB
N60 Keihäs/JT
1Raija HarjunenRaija Harjunen (-49)HelsTa19.7.4913,07
2Marja-Liisa TanskanenMarja-Liisa Tanskanen (-49)HelsTa4911,10PB
3Eija ÅlanderEija Ålander (-54)HelsTa549,70PB
4Christina LahtiChristina Lahti (-48)HelsTa20.9.489,25PB
5Kaisa ÅlanderKaisa Ålander (-52)HelsTa528,68SB
6Pirjo AaltoPirjo Aalto (-50)HelsTa508,30PB
7Sirpa LindqvistSirpa Lindqvist (-51)HelsTa5119,51PB
N50 Kuula/SP
1Ia WallstenIa Wallsten (-58)HelsTa585,89PB
2Raija PerolaRaija Perola (-59)HelsTa594,84SB
3Leea PesonenLeea Pesonen (-59)HelsTa594,06PB
N50 Kiekko/DT
1Ia WallstenIa Wallsten (-58)HelsTa5810,97PB
2Leea PesonenLeea Pesonen (-59)HelsTa599,65SB
3Raija PerolaRaija Perola (-59)HelsTa598,98PB
N50 Keihäs/JT
1Ia WallstenIa Wallsten (-58)HelsTa5810,50PB
2Raija PerolaRaija Perola (-59)HelsTa598,20PB
3Leea PesonenLeea Pesonen (-59)HelsTa597,60SB
N40 Kuula/SP
1Tina MelaTina Mela (-66)HelsTa666,08PB
2Katri ToivonenKatri Toivonen (-74)HelsTa745,60PB
3Sirpa PollariSirpa Pollari (-68)HelsTa683,84PB
N40 Kiekko/DT
1Katri ToivonenKatri Toivonen (-74)HelsTa7415,39PB
2Tiina KoivuniemiTiina Koivuniemi (-68)HelsTa3.7.6814,10SB
3Tina MelaTina Mela (-66)HelsTa6612,07PB
4Sirpa PollariSirpa Pollari (-68)HelsTa689,64PB
N30 Kuula/SP
1Tanja KuusistoTanja Kuusisto (-81)HelsTa29.9.816,62PB
2Mia AaltoMia Aalto (-81)HelsTa814,79PB

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat