KAUDEN KÄRKITULOKSET

KAUDEN KÄRKITULOKSET






Vain viralliset lajit.
Miehet
100 m10.12 Samuli Samuelsson
200 m20.75 Samuel Purola
400 m 46.23 Viljami Kaasalainen
800 m1:45.88 Joonas Rinne
1500 m 3:37.62 Santtu Heikkinen
3000 m 7:50.31 Santtu Heikkinen
5000 m13:40.15 Eemil Helander
10000 m29:10.69 Mika Kotiranta
10 km tiejuoksu28:55 Mustafe Muuse
Puolimaraton1:06:25 Arttu Vattulainen
Maraton2:18:20 Arttu Vattulainen
3000 m esteet 8:22.00 Topi Raitanen
110 m aidat (106,7 cm)13.43 Elmo Lakka
400 m aidat (91,4 cm) 50.02 Jere Haapalainen
Korkeus2.19 Arttu Mattila
Seiväs5.71 Juho Alasaari
Pituus7.92 Kristian Pulli
Kolmiloikka16.83 Aaro Davidila
Kuula (7,26 kg)18.75 Nico Oksanen
Kiekko (2,0 kg)58.69 Frantz Kruger
Moukari (7,26 kg)75.74 Aaron Kangas
Keihäs (800 g)87.32 Oliver Helander
Kymmenottelu (7,26 kg)7521 Tarmo Savola
20 km kävely1:18:22 Veli-Matti Partanen
35 km kävely2:29:04 Veli-Matti Partanen
Naiset
100 m11.40 Lotta Kemppinen
200 m23.22 Anniina Kortetmaa
400 m 52.39 Katriina Wright
800 m1:59.81 Eveliina Määttänen
1500 m 4:03.27 Kristiina Sasinek Mäki
3000 m 9:03.30 Camilla Richardsson
5000 m15:11.63 Camilla Richardsson
10000 m31:12.78 Camilla Richardsson
10 km tiejuoksu33:27 Susanna Saapunki
Puolimaraton1:10:08 Camilla Richardsson
Maraton2:24:38 Camilla Richardsson
3000 m esteet10:11.73 Nelli Nordlund
100 m aidat (84 cm)12.70 Reetta Hurske
400 m aidat (76,2 cm) 54.40 Viivi Lehikoinen
Korkeus1.92 Ella Junnila
Seiväs4.80 Wilma Murto
Pituus6.47 Jessica Kähärä
Kolmiloikka14.03 Senni Salminen
Kuula (4,0 kg)17.53 Eveliina Rouvali
Kiekko (1,0 kg)58.07 Salla Sipponen
Moukari (4,0 kg)74.19 Silja Kosonen
Keihäs (600 g)62.45 Anni-Linnea Alanen
Seitsenottelu (4,0 kg)6391 Saga Vanninen
20 km kävely1:35:03 Enni Nurmi
Miehet 19
100 m10.44 Kalle Hirvi
200 m21.16 Kasperi Vehmaa
400 m 47.51 Jere Haapalainen
800 m1:50.50 Joonas Kumpulainen
1500 m 3:50.55 Joonas Kumpulainen
3000 m 8:23.79 Erik Unger
5000 m14:53.60 Eemeli Hirvonen
10 km tiejuoksu31:14 Karlos Kemppaala
3000 m esteet 9:13.36 Oscar Nyholm
110 m aidat (100 cm)13.23 Rasmus Vehmaa
400 m aidat (91,4 cm) 50.02 Jere Haapalainen
Korkeus2.15 Tomas Järvinen
Seiväs5.00 Tommi Järvenpää
Pituus7.84 Kasperi Vehmaa
Kolmiloikka14.69 Niklas Piirainen
Kuula (6,0 kg)18.82 Aatu Kangasniemi
Kiekko (1,75 kg)57.76 Juho Suominen
Moukari (6,0 kg)79.72 Max Lampinen
Keihäs (800 g)69.80 Tuomas Närhi
Kymmenottelu (6,0 kg)6636 Konsta Kankainen
5000 m kävely21:17.62 Sajan Irincheev
10 km kävely48:04 Sajan Irincheev
Naiset 19
100 m11.69 Nora Lindahl
200 m23.26 Nora Lindahl
400 m 55.17 Emmi Savenius
800 m2:07.71 Elle Ceder
1500 m 4:27.43 Sini Rajaniemi
3000 m 9:58.26 Winnie Markén
5000 m17:01.78 Nelli Viskari
10 km tiejuoksu36:47 Noora Hukka
3000 m esteet10:35.21 Sini Rajaniemi
100 m aidat (84 cm)13.52 Siiri Siirtola
400 m aidat (76,2 cm) 59.43 Essi Niskala
Korkeus1.76 Mia Känsäkangas
Seiväs4.10 Tuuli Järvinen
Pituus6.20 Minja Kurtti
Kolmiloikka12.43 Erin Kainulainen
Kuula (4,0 kg)14.98 Minttu Laurila
Kiekko (1,0 kg)48.19 Iiris Veijola
Moukari (4,0 kg)63.08 Charlotta Sandkulla
Keihäs (600 g)50.48 Cecilia Österberg
Seitsenottelu (4,0 kg)5246 Vilma Väliharju
5000 m kävely22:18.84 Ella Rautawaara
10 km kävely48:21 Ella Rautawaara
Miehet 17
100 m10.79 Axel Nisula
10.79 Alvar Itämeri
200 m21.72 Alvar Itämeri
400 m 48.57 Juho Venäläinen
800 m1:50.50 Joonas Kumpulainen
1500 m 3:50.55 Joonas Kumpulainen
3000 m 8:38.58 Eetu Valtola
10 km tiejuoksu33:22 Tero Korpi
2000 m esteet 5:55.85 Eetu Valtola
110 m aidat (91,4 cm)14.31 Eetu Ylikunnari
400 m aidat (84 cm) 53.80 Hannu Sjöblom
Korkeus2.01 Veikka Loikas
Seiväs5.00 Tommi Järvenpää
Pituus6.99 Valentino Bertucci
Kolmiloikka14.69 Niklas Piirainen
Kuula (5,0 kg)21.08 Aatu Kangasniemi
Kiekko (1,5 kg)62.35 Mico Lampinen
Moukari (5,0 kg)79.71 Aatu Kangasniemi
Keihäs (700 g)74.39 Juho Touru
Kymmenottelu (5,0 kg)6874 Olavi Halonen
5000 m kävely26:14.21 Oskari Matila
10 km kävely56:22 Oskari Matila
Naiset 17
100 m11.92 Amelie Koivuluoma
200 m24.32 Enni Virjonen
400 m 55.17 Emmi Savenius
800 m2:07.71 Elle Ceder
1500 m 4:32.85 Elle Ceder
3000 m 9:58.26 Winnie Markén
10 km tiejuoksu36:47 Noora Hukka
2000 m esteet 6:58.31 Alisa Emaldynova
100 m aidat (76,2 cm)13.36 Enni Virjonen
400 m aidat (76,2 cm) 60.02 Mila Heikkonen
Korkeus1.73 Vilma Knutar
1.73 Aino Aalto
Seiväs3.85 Janna-Juulia Mäenpää
Pituus5.76 Ella Wallin
Kolmiloikka12.01 Mia Flink
Kuula (3,0 kg)16.77 Ella Mäntylä
Kiekko (1,0 kg)47.76 Pamela Rantala
Moukari (3,0 kg)70.38 Pinja Kärhä
Keihäs (500 g)59.98 Rebecca Nelimarkka
Seitsenottelu (3,0 kg)5633 Enni Virjonen
3000 m kävely12:52.44 Ella Rautawaara
5 km kävely22:41 Ella Rautawaara
Pojat 15
100 m11.19 Nikola Bäck
300 m37.02 Manuel Ojala
800 m1:57.39 Justus Korvenpää
2000 m 5:47.43 Samuli Saarikoski
1500 m esteet 4:32.76 Tatu Virtanen
100 m aidat (84 cm)13.13 Markus Vainio
300 m aidat (76,2 cm)39.21 Nuutti Leppänen
Korkeus1.85 Niilo Pelli
Seiväs4.15 Elias Kemppainen
4.15 Matias Tornberg
Pituus6.58 Noel Nikulainen
Kolmiloikka13.06 Joona Viitala
Kuula (4,0 kg)16.23 Jesse Kaipiainen
Kiekko (1,0 kg)62.01 Hannez Sarin
Moukari (4,0 kg)65.67 Nooa Merimaa
Keihäs (600 g)70.32 Robin Liljeqvist
Viisiottelu (4,0 kg)3346 Elias Kemppainen
3346 Joona Viitala
3000 m kävely15:20.91 Aapo Pimiä
5 km kävely29:28 Niilo Raudaskoski
Tytöt 15
100 m12.57 Nelli Flyktman
300 m41.05 Hilla Tuominen
800 m2:12.84 Winnie Markén
2000 m 6:26.00 Winnie Markén
1500 m esteet 5:16.11 Livia Kytömaa
80 m aidat (76,2 cm)11.31 Ella Wallin
300 m aidat (76,2 cm)43.38 Hilla Tuominen
Korkeus1.67 Selma Pollari
Seiväs3.50 Essi Suni
Pituus5.76 Ella Wallin
Kolmiloikka11.76 Alexia Myllymäki
Kuula (3,0 kg)13.68 Kiia Mäkinen
Kiekko (0,75 kg)46.77 Iitu Riekkinen
Moukari (3,0 kg)57.75 Olivia Laasanen
Keihäs (400 g)47.83 Saana Pellinen
Viisiottelu (3,0 kg)2822 Ella Wallin
3000 m kävely12:52.44 Ella Rautawaara
5 km kävely22:41 Ella Rautawaara
Pojat 14
100 m11.68 Jonatan Heikkilä
300 m37.39 Rasmus Koski
800 m2:01.45 Sisu Saarinen
2000 m 5:48.43 Sisu Saarinen
1500 m esteet 4:35.53 Antti Ristanen
300 m aidat (76,2 cm)43.44 Samu Pentinniemi
Korkeus1.80 Asseri Jestoi
Seiväs3.46 Eetu Tuunainen
Pituus6.09 Pyry Heiskanen
Kolmiloikka12.15 Topias Poutiainen
Kuula (4,0 kg)16.70 Jere Murto
Kiekko (1,0 kg)58.46 Jere Murto
Moukari (4,0 kg)65.71 Jere Murto
Keihäs (600 g)74.30 Jere Murto
Viisiottelu (4,0 kg)2711 Topias Poutiainen
3000 m kävely14:43.50 Miska Hokajärvi
Tytöt 14
100 m12.46 Inka Räsänen
300 m41.37 Meya Kastrén
800 m2:18.00 Aino Tarkiainen
2000 m 6:27.55 Noora Hukka
1500 m esteet 5:04.53 Noora Hukka
80 m aidat (76,2 cm)11.71 Peppi Soiluaho
300 m aidat (76,2 cm)45.83 Iida Perttula
Korkeus1.70 Lumi Koskelainen
Seiväs3.50 Taika Kuusela
Pituus5.51 Lumi Koskelainen
Kolmiloikka11.38 Amanda Aakko
11.38 Oivi Heikinaho
Kuula (3,0 kg)12.96 Martta Mattila
Kiekko (0,75 kg)42.41 Amanda Vesterback
Moukari (3,0 kg)55.58 Hanna Siirilä
Keihäs (400 g)49.93 Nea Puurunen
Viisiottelu (3,0 kg)2488 Sohvi-Lotta Varonen
3000 m kävely16:17.66 Hilma Larvala
Pojat 13
60 m 7.70 Toivo Takanen
1000 m2:48.68 Otto Kolppanen
60 m aidat (76,2 cm) 8.69 Toivo Takanen
200 m aidat (76,2 cm)30.19 Oliver Mikkola
Korkeus1.70 Tomas Vasylenko
Seiväs3.65 Samu Tulasalo
Pituus5.62 Toivo Takanen
Kolmiloikka11.75 Tomas Vasylenko
Kuula (3,0 kg)14.89 Tuomas Saarijoki
Kiekko (0,75 kg)50.41 Tuomas Saarijoki
Moukari (3,0 kg)54.87 Volmari Paananen
Keihäs (400 g)57.74 Volmari Paananen
Neliottelu (3,0 kg)2287 Tomas Vasylenko
Viisiottelu (3,0 kg)2822 Tomas Vasylenko
2000 m kävely10:36.40 Tuomas Järvinen
Tytöt 13
60 m 8.04 Jasmin Vaskelainen
1000 m3:05.75 Ella Mettälä
200 m aidat (76,2 cm)30.77 Alisa Launonen
Korkeus1.64 Inga Ikonen
Seiväs2.93 Jasmin Kinnunen
Pituus5.25 Alisa Launonen
Kolmiloikka10.81 Saimi Muhonen
Kuula (2,5 kg)14.20 Iina Kause
Kiekko (0,6 kg)52.84 Mila Mäkinen
Moukari (2,5 kg)46.33 Aliisa Pollari
Keihäs (400 g)45.41 Emilia Muukka
Neliottelu (2,5 kg)1785 Iina Kause
Viisiottelu (2,5 kg)2136 Saimi Muhonen
2000 m kävely10:52.41 Venla Vienola
Pojat 12
60 m 8.18 Eemeli Haikio
1000 m2:49.63 Eetu Kitinmäki
60 m aidat (76,2 cm) 9.48 Eemeli Haikio
200 m aidat (76,2 cm)32.73 Timofei Karpov
Korkeus1.53 Niklas Grobler
Seiväs2.80 Daniel Tuunainen
2.80 Jyvä-Kasperi Koskela
Pituus5.05 Miro Aatola
Kolmiloikka10.89 Eero Sinkkonen
Kuula (3,0 kg)15.55 Aapo Holappa
Kiekko (0,75 kg)42.84 Aapo Holappa
Moukari (3,0 kg)41.68 Aapo Holappa
Keihäs (400 g)41.59 Hugo Lasaroff
Neliottelu (3,0 kg)1701 Hugo Lasaroff
Viisiottelu (3,0 kg)2062 Eetu Kitinmäki
2000 m kävely10:43.12 Oliver Viitanen
Tytöt 12
60 m 8.20 Fanny Pettersson
1000 m3:08.04 Sini Lappalainen
200 m aidat (76,2 cm)32.06 Eevi Kölhi
Korkeus1.56 Eevi Kölhi
Seiväs2.63 Jessi Saloniemi
Pituus5.07 Eevi Kölhi
Kolmiloikka10.54 Pihla Heimo
Kuula (2,5 kg)13.07 Pinja Luontila
Kiekko (0,6 kg)34.67 Odelia Suutari
Moukari (2,5 kg)40.73 Ada Puhakka
Keihäs (400 g)35.30 Ada Puhakka
Neliottelu (2,5 kg)1811 Pinja Luontila
Viisiottelu (2,5 kg)2220 Eevi Kölhi
2000 m kävely10:58.89 Hilla Ruokostenpohja
Pojat 11
60 m 8.60 Juho Viljanen
1000 m3:10.08 Lac Torkkeli
60 m aidat (60 cm) 9.99 Erik Korpela
Korkeus1.46 Niilo Valtonen
Seiväs2.50 Tobias Löfgren
Pituus
(ponn.alue)
4.82 Erik Korpela
Kolmiloikka
(ponn.alue)
9.96 Erik Korpela
Kuula (2,5 kg)11.70 Leo Mikkola
Kiekko (0,6 kg)35.63 Arn Pitkänen
Moukari (2,5 kg)33.75 Arn Pitkänen
Keihäs (400 g)40.03 Tobias Löfgren
Kolmiottelu (2,5 kg)1154 Juho Viljanen
Neliottelu (2,5 kg)1667 Erik Korpela
1000 m kävely 5:44.82 Elvin Glad-Schreven
Tytöt 11
60 m 8.41 Evelyn Ohia
1000 m3:12.54 Elena Kero
60 m aidat (60 cm) 9.82 Evelyn Ohia
Korkeus1.42 Lotta Parviainen
1.42 Jessica Wallius
1.42 Pinja Vienola
Seiväs2.53 Pinja Vienola
Pituus
(ponn.alue)
4.70 Evelyn Ohia
Kolmiloikka
(ponn.alue)
9.64 Matilda Puolimatka
Kuula (2,0 kg)12.15 Jenna Hautakorpi
Kiekko (0,6 kg)33.64 Pinja Vienola
Moukari (2,5 kg)36.02 Minttu Luoma
Keihäs (400 g)33.77 Olivia Karhunen
Kolmiottelu (2,0 kg)1145 Ilona Rahkonen
Neliottelu (2,0 kg)1402 Pinja Vienola
1000 m kävely 5:43.68 Pinja Vienola
Pojat 10
60 m 8.80 Luukas Törmälä
1000 m3:10.18 Benjamin Kero
60 m aidat (60 cm)10.31 Luukas Törmälä
Korkeus1.40 Joel Stenman
Seiväs2.20 Eetu Rantala
Pituus
(ponn.alue)
4.76 Joel Stenman
Kolmiloikka
(ponn.alue)
9.38 Reino Raiski
Kuula (2,5 kg)9.03 Oskari Kovaniemi
Kiekko (0,6 kg)27.40 Oskari Kovaniemi
Moukari (2,5 kg)24.35 Oskari Kovaniemi
Keihäs (400 g)31.07 Oskari Kovaniemi
Kolmiottelu (2,5 kg)1021 Leo Makkonen
Neliottelu (2,5 kg)1342 Leo Makkonen
1000 m kävely 5:53.03 Oiva Ojala
Tytöt 10
60 m 8.95 Hertta Meriläinen
1000 m3:18.64 Fanni Kiukkonen
60 m aidat (60 cm)10.73 Elsi Nokisalmi
Korkeus1.33 Nella Jokinen
1.33 Ella Vesiaho
Seiväs2.01 Hilma Kultalahti
Pituus
(ponn.alue)
4.33 Nella Jokinen
Kolmiloikka
(ponn.alue)
9.07 Nella Jokinen
Kuula (2,0 kg)9.49 Eerika Hokajärvi
Kiekko (0,6 kg)26.81 Eerika Hokajärvi
Moukari (2,5 kg)27.06 Mila-Maria Hautala
Keihäs (400 g)28.05 Eerika Hokajärvi
Kolmiottelu (2,0 kg)1015 Saaga Ojala
Neliottelu (2,0 kg)1197 Ella Vesiaho
1000 m kävely 5:10.37 Eerika Hokajärvi
Pojat 9
40 m 6.31 Jimi Pitkämäki
1000 m3:08.58 Jare Keränen
Korkeus1.25 Joel Raitio
Seiväs2.10 Elmo Kempas
Pituus
(ponn.alue)
4.35 Jimi Pitkämäki
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.88 Jimi Pitkämäki
Kuula (2,0 kg)9.27 Jimi Pitkämäki
Kiekko (0,6 kg)26.06 Jimi Pitkämäki
Moukari (2,5 kg)26.38 Leo Koistinen
Keihäs (400 g)39.55 Jimi Pitkämäki
Kolmiottelu (2,0 kg)1125 Jimi Pitkämäki
Neliottelu (2,0 kg)1318 Jimi Pitkämäki
600 m kävely3:29.19 Tuukka Tamminen
Tytöt 9
40 m 6.50 Nuppu Nousiainen
1000 m3:29.89 Salla-Sofia Lehtimäki
Korkeus1.28 Isla Perttula
Seiväs2.10 Meeri Aro
Pituus
(ponn.alue)
4.21 Noora Pitkänen
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.48 Sonja Korpela
Kuula (2,0 kg)7.45 Veera Paananen
Kiekko (0,6 kg)20.75 Veera Paananen
Moukari (2,5 kg)22.76 Veera Paananen
Keihäs (400 g)25.13 Sara Rantanen
Kolmiottelu (2,0 kg)760 Noora Pitkänen
Neliottelu (2,0 kg)886 Sonja Korpela
600 m kävely3:26.98 Lumi Gürler

Vain viralliset lajit. Ylipitkän radan (yp.) tulos mukana, jos se on parempi kuin virallisella radalla tehty tulos.
Miehet
60 m 6.65 Samuli Samuelsson
200 m21.24 Konsta Alatupa
200 m yp.20.98 Samuel Purola
400 m 47.42 Viljami Kaasalainen
400 m yp. 47.20 Asseri Välimäki
800 m1:48.61 Joonas Rinne
800 m yp.1:48.40 Joonas Rinne
1500 m 3:41.46 Santtu Heikkinen
3000 m 7:52.12 Santtu Heikkinen
60 m aidat (106,7 cm) 7.63 Elmo Lakka
300 m aidat (91,4 cm)35.62 Antti Sainio
Korkeus2.20 Daniel Kosonen
Seiväs5.70 Urho Kujanpää
Pituus7.81 Kasperi Vehmaa
Kolmiloikka16.64 Simo Lipsanen
Kuula (7,26 kg)18.40 Nico Oksanen
Kiekko (2,0 kg)52.51 Antti Pränni
Seitsenottelu (7,26 kg)5429 Aleksi Savolainen
5000 m kävely19:26.80ot Jerry Jokinen
Naiset
60 m 7.25 Lotta Kemppinen
200 m1:05.33 Tiina Mäki
400 m 53.12 Viivi Lehikoinen
800 m2:04.67 Sara Lappalainen
1500 m 4:09.10 Nathalie Blomqvist
3000 m 9:04.28 Ilona Mononen
3000 m yp. 8:49.25 Nathalie Blomqvist
60 m aidat (84 cm) 7.99 Reetta Hurske
300 m aidat (76,2 cm)39.70 Hilla Uusimäki
Korkeus1.90 Ella Junnila
Seiväs4.81 Wilma Murto
Pituus6.52 Jessica Kähärä
Kolmiloikka13.87 Senni Salminen
Kuula (4,0 kg)17.65 Senja Mäkitörmä
Kiekko (1,0 kg)47.92 Sanni Kuparinen
Keihäs (600 g)47.17 Siiri Elomaa
Viisiottelu (4,0 kg)4008 Jessica Rautelin
Miehet 19
60 m 6.76 Kasperi Vehmaa
200 m21.50 Kasperi Vehmaa
400 m 49.99 Albin Söderman
400 m yp. 48.34 Juho Venäläinen
800 m1:51.92 Joonas Kumpulainen
1500 m 3:55.90 Joonas Kumpulainen
1500 m yp. 3:55.64 Joonatan Venäläinen
3000 m 8:54.49 Joona Heiskanen
3000 m yp. 8:28.25 Eemeli Hirvonen
60 m aidat (100 cm) 7.61 Rasmus Vehmaa
300 m aidat (91,4 cm)35.62 Antti Sainio
Korkeus2.09 Tomas Järvinen
Seiväs5.00 Topias Mustonen
5.00 Tommi Järvenpää
Pituus7.81 Kasperi Vehmaa
Kolmiloikka14.91 Niklas Piirainen
Kuula (6,0 kg)19.74 Aatu Kangasniemi
Kiekko (1,75 kg)50.35 Manu Kankaanniemi
Seitsenottelu (6,0 kg)5993 Tomas Järvinen
5000 m kävely25:44.7oth Pekka Peltola
Naiset 19
60 m 7.54 Elmiina Siikala
200 m25.12 Elmiina Siikala
200 m yp.24.40 Enni Virjonen
400 m 56.32 Emmi Savenius
400 m yp. 55.73 Emmi Savenius
800 m2:06.91 Elle Ceder
1500 m 4:39.58 Sini-Minea Saarikoski
1500 m yp. 4:35.03 Inka Peltola
3000 m10:33.59 Emma Haka-Risku
3000 m yp.10:08.11 Pinja Laasanen
60 m aidat (84 cm) 8.45 Siiri Siirtola
300 m aidat (76,2 cm)40.81 Essi Niskala
Korkeus1.77 Enni Virjonen
Seiväs3.90 Janna-Juulia Mäenpää
Pituus5.81 Iida Kastarinen
Kolmiloikka12.02 Vilma Knutar
Kuula (4,0 kg)15.60 Minttu Laurila
Kiekko (1,0 kg)47.15 Iiris Veijola
Keihäs (600 g)40.52 Emilia Liljeqvist
3000 m kävely13:00.91ot Ella Rautawaara
Viisiottelu (4,0 kg)3542 Elizabeth Fogde
Miehet 17
60 m 6.89 Tomi Mäkitalo
300 m36.82 Julius Holmberg
300 m yp.35.61 Tomi Mäkitalo
800 m1:58.84 Justus Korvenpää
800 m yp.1:57.65 Justus Korvenpää
1500 m 4:08.48 Sisu Saarinen
1500 m yp. 4:05.77 Aleksi Ahlfors
60 m aidat (91,4 cm) 8.10 Nuutti Leppänen
300 m aidat (84 cm)39.10 Nuutti Leppänen
Korkeus1.98 Alec Isaacs
Seiväs5.00 Topias Mustonen
Pituus6.88 Nikola Bäck
Kolmiloikka13.42 Samuel Ruohonen
Kuula (5,0 kg)16.10 Valtteri Paksuniemi
Kiekko (1,5 kg)45.11 Jussi Koskela
Keihäs (700 g)60.48 Robin Liljeqvist
Seitsenottelu (5,0 kg)4656 Arttu Haaksluoto
3000 m kävely13:59.95ot Joel Peltonen
Naiset 17
60 m 7.61 Amelie Koivuluoma
300 m42.06 Suvi Reunanen
300 m yp.38.84 Enni Virjonen
800 m2:15.49 Hilla Tuominen
800 m yp.2:11.93 Inka Peltola
1500 m 4:40.06 Inka Peltola
1500 m yp. 4:35.03 Inka Peltola
60 m aidat (76,2 cm) 8.20 Enni Virjonen
300 m aidat (76,2 cm)43.30 Hilla Tuominen
Korkeus1.77 Enni Virjonen
Seiväs3.55 Frida Blomfelt
3.55 Taika Kuusela
Pituus5.81 Iida Kastarinen
Kolmiloikka11.88 Ainu Verho
Kuula (3,0 kg)15.68 Enni Virjonen
Kiekko (1,0 kg)39.20 Kiia Mäkinen
Keihäs (500 g)48.53 Jenni Väänänen
3000 m kävely13:00.91ot Ella Rautawaara
Viisiottelu (3,0 kg)4287 Enni Virjonen
Pojat 15
60 m 7.24 Jonatan Heikkilä
300 m39.22 Rasmus Koski
800 m2:01.25 Sisu Saarinen
60 m aidat (84 cm) 8.39 Pyry Heiskanen
Korkeus1.76 Pekka Koskela
Seiväs3.70 Robin Helenius
Pituus6.46 Pyry Heiskanen
Kolmiloikka11.99 Max Kostamo
Kuula (4,0 kg)14.10 Topias Poutiainen
Kiekko (1,0 kg)45.25 Einari Reunamo
Keihäs (600 g)42.71 Elis Sundholm
Viisiottelu (4,0 kg)3177 Topias Poutiainen
3000 m kävely15:12.5hot Yrjänä Renvall
Tytöt 15
60 m 8.00 Aleksandra Lovén
300 m43.58 Matilda Levoranta
800 m2:20.39 Meira Hyvärinen
800 m yp.2:18.07 Aino Tarkiainen
60 m aidat (76,2 cm) 8.99 Peppi Soiluaho
300 m aidat (76,2 cm)48.16 Matilda Levoranta
Korkeus1.65 Lumi Koskelainen
Seiväs3.55 Taika Kuusela
Pituus5.49 Lumi Koskelainen
Kolmiloikka10.75 Eveliina Keskinarkaus
Kuula (3,0 kg)12.84 Emma Valkila
Kiekko (0,75 kg)39.57 Amanda Vesterback
Keihäs (400 g)44.21 Ella Ylikoski
Viisiottelu (3,0 kg)2707 Lumi Koskelainen
3000 m kävely15:58.0hot Hilma Larvala
Pojat 14
60 m 7.47 Tomas Vasylenko
300 m44.37 Oiva Matikainen
300 m yp.39.03 Tomas Vasylenko
800 m2:09.74 Otto Kolppanen
800 m yp.2:08.60 Otto Kolppanen
60 m aidat (84 cm) 9.07 Tomas Vasylenko
Korkeus1.71 Tomas Vasylenko
Seiväs3.76 Samu Tulasalo
Pituus6.12 Tomas Vasylenko
Kolmiloikka11.41 Adrian Sulaiman
Kuula (4,0 kg)14.86 Oiva Matikainen
Kiekko (1,0 kg)31.60 Kevin Jansson
Keihäs (600 g)46.39 Aapo Ryynänen
Viisiottelu (4,0 kg)3022 Tomas Vasylenko
Tytöt 14
60 m 8.08 Alisa Launonen
300 m43.57 Salla Tarkiainen
800 m2:23.18 Iina Saranpää
800 m yp.2:20.62 Iina Saranpää
60 m aidat (76,2 cm) 8.90 Alisa Launonen
300 m aidat (76,2 cm)56.64 Martta Koskivainio
Korkeus1.72 Alisa Launonen
Seiväs2.94 Jasmin Kinnunen
Pituus5.63 Alisa Launonen
Kolmiloikka10.88 Neela Hänninen
Kuula (3,0 kg)12.23 Iina Kause
Kiekko (0,75 kg)44.07 Mila Mäkinen
Keihäs (400 g)45.23 Emilia Muukka
Viisiottelu (3,0 kg)3031 Alisa Launonen
3000 m kävely17:31.2hot Peppi Haaparanta
Pojat 13
60 m 8.23 Eemeli Haikio
8.23 Niilo Palanne
200 m28.79 Sebastian Sappinen
200 m yp.27.46 Veikko Plosila
1000 m3:05.23 Jesse Piispanen
60 m aidat (76,2 cm) 9.57 Eemeli Haikio
Korkeus1.55 Aleksi Koskela
Seiväs2.90 Daniel Tuunainen
Pituus5.05 Timofei Karpov
Kolmiloikka9.93 Eetu Kitinmäki
Kuula (3,0 kg)11.29 Miko Kuosmanen
Keihäs (400 g)39.20 Hugo Lasaroff
2000 m kävely11:48.5hot Alfons Rautawaara
Tytöt 13
60 m 8.23 Emmi Ahvenlampi
200 m27.18 Emmi Ahvenlampi
1000 m3:14.70 Oona Andelmaa
60 m aidat (76,2 cm) 9.70 Pinja Luontila
Korkeus1.53 Eevi Kölhi
Seiväs2.85 Jessi Saloniemi
Pituus5.26 Eevi Kölhi
Kolmiloikka9.93 Saaga Lampi
Kuula (2,5 kg)11.48 Pinja Luontila
Keihäs (400 g)33.09 Venla Mattinen
2000 m kävely11:57.8hot Kiira Kivioja
Pojat 12
60 m 8.45 Vilho Partala
200 m27.19 Erik Korpela
1000 m3:15.90 Olavi Järvi
60 m aidat (76,2 cm)10.18 Vilho Partala
Korkeus1.40 Eetu Kemppainen
Seiväs2.70 Oskari Väkeväinen
Pituus4.73 Erik Korpela
Kolmiloikka9.06 Eino Turunen
Kuula (3,0 kg)11.04 Erik Korpela
Keihäs (400 g)31.24 Peetu Savolainen
2000 m kävely11:41.7hot Elvin Glad-Schreven
Tytöt 12
60 m 8.28 Evelyn Ohia
200 m28.75 Meribel Väli
1000 m3:24.64 Salla Tompuri
1000 m yp.3:09.64 Elena Kero
60 m aidat (76,2 cm)10.35 Matilda Puolimatka
Korkeus1.46 Noora Hämäläinen
Seiväs2.52 Elena Kero
Pituus4.49 Kaisla Tuomas
Kolmiloikka10.06 Kaisla Tuomas
Kuula (2,5 kg)10.23 Jenna Hautakorpi
Keihäs (400 g)28.53 Olivia Karhunen
2000 m kävely12:09.8hot Lilian Mikkola
Pojat 11
60 m 8.52 Otso Aalto
1000 m3:18.93 Otso Aalto
60 m aidat (60 cm)10.68 Joel Stenman
Korkeus1.45 Joel Stenman
Seiväs2.20 Eetu Rantala
Pituus
(ponn.alue)
4.58 Joel Stenman
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.86 Luukas Törmälä
Kuula (2,5 kg)8.94 Oskari Kovaniemi
Keihäs (400 g)29.73 Oskari Kovaniemi
1000 m kävely 5:59.1hot Oiva Ojala
Tytöt 11
60 m 8.86 Jasmin Kuusiniemi
1000 m3:25.91 Kaisla Salo
60 m aidat (60 cm)10.67 Jasmin Kuusiniemi
Korkeus1.35 Saaga Ojala
Seiväs2.12 Kerttu Järviö
Pituus
(ponn.alue)
4.41 Saaga Ojala
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.93 Liisa Myyrä
Kuula (2,5 kg)6.63 Hilja Takaluoma
Kuula (2,0 kg)9.44 Saaga Ojala
Keihäs (400 g)25.47 Neea Nurmilo
1000 m kävely 6:08.6hot Emilia Kiiski
Pojat 10
60 m 9.01 Jimi Pitkämäki
1000 m3:20.77 Emil Puhakka
1000 m yp.3:07.81 Jare Keränen
60 m aidat (60 cm)10.65 Jare Keränen
Korkeus1.27 Frej Sundqvist
Seiväs1.98 Elmo Kempas
Pituus
(ponn.alue)
4.44 Jimi Pitkämäki
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.58 Jare Keränen
Kuula (2,5 kg)9.06 Jimi Pitkämäki
Keihäs (400 g)26.45 Jare Keränen
1000 m kävely 6:18.7hot Alvar Waltari
Tytöt 10
60 m 9.08 Joanna Ezeh
1000 m3:43.26 Ida Nybacka
1000 m yp.3:42.52 Siiri Teerikorpi
60 m aidat (60 cm)11.09 Siiri Teerikorpi
Korkeus1.22 Mona Hokkanen-Cherry
Seiväs2.20 Meeri Aro
Pituus
(ponn.alue)
4.05 Joanna Ezeh
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.22 Isla Perttula
Kuula (2,0 kg)8.08 Veera Paananen
Keihäs (400 g)24.28 Sara Rantanen
1000 m kävely 6:18.4hot Lumi Gürler
Pojat 9
40 m 6.56 Renny Hietaniemi
1000 m3:26.5h Jose Mettälä
Korkeus1.12 Eino Välimäki
Seiväs1.45 Onni Hyvämäki
Pituus
(ponn.alue)
4.08 Oliver Oris
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.00 Julius Kelo
Kuula (2,0 kg)8.22 Otso Nokisalmi
Tytöt 9
40 m 6.73 Helmi Kork
1000 m3:39.0h Eeva Alakarhu
Korkeus1.15 Vilmiina Viita
Seiväs1.52 Jade Mustonen
Pituus
(ponn.alue)
3.66 Eeva Björk
Kolmiloikka
(ponn.alue)
6.44 Nella Hyväri
Kuula (2,0 kg)5.82 Tyyne Kovanen

SUOMEN ENNÄTYKSET


Ulkona
Halli
Kaudesta 2016 lähtien ulkorataennätyksiksi hyväksytään myös hallissa tehdyt tulokset.

22-VUOTIAAT
MIEHET

100 m10.261.6Riku IllukkaVantSa21.9.99Tallinn EST8.7.2021
150 m15.530.5Tuukka HuuskolaEsboIF24.5.98Espoo/Le11.6.2020
200 m20.451.7Samuel PurolaOulPy19.5.00Malmö SWE17.7.2022
300 m33.63Oskari MöröEsboIF31.1.93Potchefstroom RSA29.1.2015
400 m 46.62Petri PohjonenLappUM24.5.75Stockholm SWE29.8.1997
500 m62.52Olli TurunenViipU3.4.65Helsinki/E30.5.1989
600 m1:17.74Markus TeijulaNaantLöy30.1.98Paimio31.7.2017
800 m1:45.85Ari SuhonenPorvU19.12.65Lapinlahti21.6.1987
1000 m2:16.88Ari SuhonenPorvU19.12.65Lahti11.8.1987
1500 m 3:36.89Ari SuhonenPorvU19.12.65Lohja9.8.1987
Maili3:55.65Ari PaunonenSulkU10.3.58London GBR26.6.1977
2000 m 5:06.51Mika MaaskolaTurTo15.9.66Riihimäki5.6.1988
3000 m 7:43.20Ari PaunonenSulkU10.3.58Köln GFR22.6.1977
5000 m13:28.17Samuli VasalaLänsiUU29.11.76Stockholm SWE5.8.1998
10000 m28:17.4hLasse VirénMyrskMy22.7.49Helsinki1.7.1971
10 km tiejuoksu28:55Mustafe MuuseTuUL4.8.01München GER8.10.2023
Puolimaraton1:05:11Obed KipkuruiSjundeåIF3.9.86Siuntio20.4.2008
Maraton2:22:51Mårten BoströmSjundeåIF3.8.82Fukuoka JPN5.12.2004
3000 m esteet 8:17.72Jukka KeskisaloJoensKa27.3.81Paris FRA26.8.2003
110 m aidat106.70 cm 13.551.7Antti HaapakoskiKalajJu6.2.71Kuortane20.6.1992
200 m aidat23.820.7Kai KyllönenKeskiUU30.1.65Kajaani8.8.1985
300 m aidat91.40 cm 35.62iAntti SainioTampPy17.5.05Tampere18.2.2024
91.40 cm 35.85iAntti SainioTampPy17.5.05Tampere11.2.2024
400 m aidat91.40 cm 49.08Oskari MöröEsboIF31.1.93Zürich SUI13.8.2014
Korkeus2.29Juha IsolehtoVaasVa6.6.68Kuortane23.6.1990
Seiväs5.71Jani LehtonenKeskiUU11.8.68Tuusula/H11.7.1990
5.71Juho AlasaariLaihLu29.9.03Espoo/Le16.7.2023
Pituus8.05-0.5Roni OllikainenHKV27.8.90Jämsä16.6.2012
Kolmiloikka17.14-0.5Simo LipsanenLappUM13.9.95Bydgoszcz POL16.7.2017
Kuula7.26  kg 21.26Reijo StåhlbergEsboIF21.9.52Helsinki26.6.1974
Kiekko2.00  kg 65.60Markku TuokkoLohjU24.6.51Malmö SWE14.6.1973
Moukari7.26  kg 81.70Olli-Pekka KarjalainenTöysVe7.3.80Lahti16.6.2002
Keihäs800.00  g 88.24Matti NärhiViitVie17.8.75Soini27.7.1997
Kymmenottelu7.26  kg 8192Jaakko OjaniemiPeräsToi28.8.80München GER8.8.2002
    10.58/1.3 7.56/1.2 15.37 1.97 49.31 14.75 44.29 4.40 66.63 4:44.94
3000 m kävely11:37.0hReima SalonenTurWei19.11.55Varkaus21.6.1977
5000 m kävely19:37.85Jerry JokinenNaantLöy18.3.02Naantali17.7.2022
10000 m kävely40:22.6hVeli-Matti PartanenLappUM28.10.91Helsinki9.9.2011
20000 m kävely1:27:50.6Jani LehtinenEsboIF23.2.74Stockholm SWE10.9.1994
50000 m kävely4:09:00.8hMatti HeikkiläLapinlVe17.3.64Fana NOR26.4.1986
10 km kävely38:59Veli-Matti PartanenLappUM28.10.91Tuusula14.4.2012
20 km kävely1:24:41Jerry JokinenNaantLöy18.3.02Espoo12.7.2023
30 km kävely2:13:51Veli-Matti PartanenLappUM28.10.91Tuusula21.4.2013
50 km kävely3:48:54Valentin KononenKorsKai7.3.69Banská Bystrica TCH7.4.1991
4x100 m39.53FINDebrecen HUN15.7.2007
    Hannu Hämäläinen, Visa Hongisto, Rami Jokinen, Jonathan Åstrand
4x400 m3:09.77FINSan Sebastian ESP6.8.1993
    Petri Pohjonen, Teemu Saarinen, Junnu Ikonen, Jussi Sainio


NAISET

select index2w.*, SE22, ENOT, CASE WHEN alltw.enumber>550 THEN 0 ELSE alltw.Korkeus END AS Kork, CASE WHEN alltw.RealCountry='FIN' THEN 0 ELSE 1 END AS viesti, alltw.ID AS Indeksi, alltw.enumber AS Orderi, alltw.Wind AS Tuuli, alltw.Year AS Vuosi, alltw.*, fevents.Laji AS Laji FROM alltw, index2w, fevents, seeventswomen WHERE alltw.ID = index2w.ID AND Field1=0 AND alltw.enumber = fevents.Orderi AND alltw.enumber = seeventswomen.enumber AND alltw.Massa = seeventswomen.Massa AND alltw.Korkeus = seeventswomen.Korkeus AND Rec Is Not Null AND Rec Like '%SE22%' AND (CASE WHEN 0=1 THEN Ind=1 WHEN 0=0 AND Year<2016 THEN Ind=0 ELSE Ind=0 OR Ind=1 END) AND Irr is NULL ORDER BY seeventswomen.ENOT, viesti, Kork, Massa, Seconds, RealMetres desc, Date

100 m11.191.8Mona-Lisa PursiainenGamlakIF21.6.51Warszawa POL4.8.1973
150 m17.471.9Sari KeskitaloPellPo6.4.85Rovaniemi/S29.7.2007
200 m22.390.6Mona-Lisa PursiainenGamlakIF21.6.51Moskva URS20.8.1973
300 m37.85Ella RäsänenTampPy27.1.94Jyväskylä13.8.2011
400 m 51.27Mona-Lisa PursiainenGamlakIF21.6.51Helsinki16.9.1973
500 m1:21.9hHanna JokinenKU-5829.4.78Vantaa/T26.4.1993
600 m1:27.90Veera MattilaVammsVoi21.1.03Jyväskylä23.5.2023
800 m2:01.27Tytti RehoKanksLei5.8.77Göteborg SWE5.9.1999
1000 m2:45.8hIrene LusikkaOulPy28.11.60Mikkeli29.6.1982
1500 m 4:06.93Nathalie BlomqvistIKFalken20.4.01Budapest HUN19.8.2023
Maili4:34.48Annemari SandellKalKi2.1.77Turku11.7.1996
2000 m 6:12.66Riina TolonenKU-584.5.83Tampere27.6.1998
3000 m 8:48.36Annemari SandellKalKi2.1.77Bergen NOR29.6.1996
5000 m14:56.22Annemari SandellKalKi2.1.77Stockholm SWE8.7.1996
10000 m31:40.42Annemari SandellKalKi2.1.77Atlanta, Geo. USA27.7.1996
10 km tiejuoksu33:19Annemari SandellKalKi2.1.77New York, N.Y. USA26.4.1997
20 km tiejuoksu1:06:28Annemari SandellKalKi2.1.77Uster SUI27.9.1998
Puolimaraton1:10:04Annemari SandellKalKi2.1.77Uster SUI27.9.1998
Maraton2:33:24Alisa VainioLappUM16.11.97Lappeenranta19.9.2015
2000 m esteet 6:19.55Oona KettunenKarhKa10.2.94Kotka/K13.7.2013
3000 m esteet 9:45.50Sandra ErikssonIFNykn4.6.89Paris FRA9.9.2009
100 m aidat84.00 cm 12.981.5Nooralotta NeziriTuUL9.11.92Kuortane13.7.2014
200 m aidat26.901.5Heidi SalminenJyväskKU4.12.03Jyväskylä1.9.2020
300 m aidat40.49iAada AhoRaisKu3.1.03Tampere18.2.2024
40.49iAada AhoRaisKu3.1.03Mustasaari25.2.2024
400 m aidat 55.42Viivi LehikoinenHIFK27.8.99Tallinn EST10.7.2021
Korkeus1.95Ella JunnilaTampPy6.12.98Tampere3.7.2019
Seiväs4.71iWilma MurtoSalVil11.6.98Zweibrücken GER31.1.2016
Pituus6.790.2Johanna HalkoahoSuodennU13.1.77Budapest HUN21.8.1998
Kolmiloikka13.92-3.3Heli KoivulaKauhajKa27.6.75Sevilla ESP29.5.1997
Kuula4.00  kg 18.54Tuula KiviUlasKa18.1.58Rauma19.8.1980
Kiekko1.00  kg 62.00Marja-Leena LarpiHelsPV28.4.59Kauhajoki23.7.1981
Moukari4.00  kg 74.19Silja KosonenTuUL16.12.02Budapest HUN23.8.2023
Keihäs vanha malli 600.00  g 74.76Tiina LillakEsboIF15.4.61Tampere13.6.1983
Keihäs600.00  g 62.45Anni-Linnea AlanenOulPy11.11.02Pihtipudas2.7.2023
Seitsenottelu4.00  kg 6391Saga VanninenTampPy4.5.03Götzis AUT28.5.2023
    
3000 m kävely12:23.42Taika NummiEspTa12.10.97Espoo/Le6.6.2016
5000 m kävely21:39.97Sari EssayahLapinlVe21.2.67Pihtipudas23.7.1989
10000 m kävely45:44.53Taika NummiEspTa12.10.97Eskilstuna SWE16.7.2015
5 km kävely21:15.6hSari EssayahLapinlVe21.2.67Lapinlahti12.8.1989
10 km kävely44:26.0Sari EssayahLapinlVe21.2.67Vaasa21.5.1988
20 km kävely1:35:58Tiina MuinonenVantSa30.9.81Tuusula7.4.2001
4x100 m44.40 FINRiga LAT8.8.1999
    Manuela Bosco, Katja Salivaara, Johanna Manninen, Heidi Hannula
4x400 m3:33.15 FINCali COL6.8.2022
    Ronja Koskela, Katriina Wright, Aada Aho, Veera Mattila