2012: |
Wihan kilometrit | Tampere | 27.10.2012 | |
SM-maraton | Vantaa | 14.10.2012 | |
Ruissalojuoksut | Turku | 22.9.2012 | |
Ruissalojuoksut kaikki | Turku | 22.9.2012 | |
Seuraottelu | Helsinki/E | 21.9.2012 | TampPy 308, HKV 270, LahdA 260, TuUL 212 |
Pm-kävelyt | Kokemäki | 9.9.2012 | |
Nuorten SM-moniottelut | Raisio | 7.-9.9.2012 | |
Nuorten SM-moniottelut | Turku | 7.-9.9.2012 | |
17-v. poikien maaottelu SWE-FIN | Göteborg SWE | 1.-2.9.2012 | Ruotsi-Suomi 98-101 |
17-v. tyttöjen maaottelu SWE-FIN | Göteborg SWE | 1.-2.9.2012 | Ruotsi-Suomi 117-83 |
Masokistin unelma | Helsinki | 25.8.2012 | |
Kalevan kisat | Lahti | 23.-26.8.2012 | |
Eliittikisat | Joensuu | 18.8.2012 | |
17- ja 16-v. SM-kilpailut | Espoo/Le | 17.-19.8.2012 | |
15- ja 14-v. SM-kilpailut | Vaasa | 17.-19.8.2012 | |
19-v. SM-kilpailut | Kauhajoki | 11.-12.8.2012 | |
22-v. SM-kilpailut | Mikkeli | 11.-12.8.2012 | |
Veteraanien SM-kilpailut | Oulu | 3.-5.8.2012 | |
Eliittikisat | Kuortane | 22.7.2012 | |
Eliittikisat | Lappeenranta | 18.7.2012 | |
SM-viestit | Pori | 14.-15.7.2012 | |
Eliittikisat | Lapinlahti | 8.7.2012 | |
Paavo Nurmi Marathon | Turku | 30.6.2012 | |
50. Paavo Nurmen kisat | Turku | 13.6.2012 | |
Eliittikisat | Tampere | 10.6.2012 | |
SM-tiekävelyt | Vantaa | 10.6.2012 | |
41. Suomi-juoksu | Salo | 9.-10.6.2012 | |
41. Suomi-juoksu | Salo | 7.-8.6.2012 | |
SM-maastot | Pudasjärvi | 13.5.2012 | |
SM-tiejuoksut | Kuopio | 21.4.2012 | |
Moukarin SM-talvikilpailut | Kaustinen | 24.3.2012 | |
Keihään SM-hallikilpailut | Kajaani | 4.3.2012 | |
Kiekon SM-hallikilpailut | Pori | 3.3.2012 | |
5. Endurance 24 h Ultrarun | Espoo/A | 26.2.2012 | |
22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut | Kuortane | 25.-26.2.2012 | |
SM-hallikilpailut | Tampere | 18.-19.2.2012 | |
SM-hallimoniottelut | Mustasaari | 4.-5.2.2012 | |
Tähtien kisat | Tampere | 4.2.2012 | |
Halliseuraottelu | Helsinki | 28.1.2012 | |
29. viestiseuraottelu, OP-viestit | Turku | 27.1.2012 | |
Halliseuraottelu | Tampere | 20.1.2012 | TampPy 430, HKV 427, LahdA 324, TuUL 272 |
2011: |
Wihan kilometrit | Tampere | 22.10.2011 | |
Ruissalojuoksut | Turku | 17.9.2011 | |
Ruissalojuoksut kaikki | Turku | 17.9.2011 | |
Seuraottelu | Lahti | 16.9.2011 | HKV 313,5, LahdA 277,5, TampPy 259, TuUL 202 |
17-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Espoo/Le | 10.9.2011 | Suomi-Ruotsi 111-91 |
17-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Espoo/Le | 10.9.2011 | Suomi-Ruotsi 95-104 |
17-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 10.9.2011 | |
17-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 10.9.2011 | |
Nuorten SM-moniottelut | Ii | 26.-28.8.2011 | |
Nuorten SM-moniottelut | Oulu | 26.-28.8.2011 | |
SM-maraton | Helsinki | 20.8.2011 | |
22-v. SM-kilpailut | Uusikaupunki | 20.-21.8.2011 | |
19-v. SM-kilpailut | Valkeakoski | 20.-21.8.2011 | |
Eliittikisat | Lappeenranta | 13.8.2011 | |
17- ja 16-v. SM-kilpailut | Jyväskylä | 12.-14.8.2011 | |
15- ja 14-v. SM-kilpailut | Varkaus | 12.-14.8.2011 | |
24 h Road Race | Kaustinen | 7.8.2011 | |
Masokistin unelma | Helsinki | 6.8.2011 | |
Kalevan kisat | Turku | 4.-7.8.2011 | |
Eliittikisat | Joensuu | 27.7.2011 | |
Eliittikisat | Lapinlahti | 24.7.2011 | |
SM-viestit | Tuusula/H | 9.-10.7.2011 | |
Paavo Nurmi Marathon | Turku | 2.7.2011 | |
Eliittikisat | Kuortane | 25.6.2011 | |
SM-tiekävelyt | Kauhava | 12.6.2011 | |
Eliittikisat | Tampere | 12.6.2011 | |
40. Suomi-juoksu | Salo | 11.-12.6.2011 | |
SM-maastot | Nivala | 15.5.2011 | |
SM-tiejuoksut | Siuntio | 16.4.2011 | |
Moukarin SM-talvikilpailut | Kaustinen | 12.3.2011 | |
Kiekon SM-hallikilpailut | | 5.3.2011 | |
SM-hallimoniottelut | Helsinki | 5.-6.3.2011 | |
Keihään SM-hallikilpailut | Kajaani | 27.2.2011 | |
22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut | Helsinki | 26.-27.2.2011 | |
SM-kilpailut | Helsinki | 19.-20.2.2011 | |
SM-hallikilpailut | Helsinki | 19.-20.2.2011 | |
Hallimaaottelu | Tampere | 5.2.2011 | |
Maaottelu | Tampere | 5.2.2011 | |
4. Endurance 24h Ultra Run | Espoo/A | 30.1.2011 | |
Halliseuraottelu | Tampere | 28.1.2011 | HKV 482, TampPy 387, TuUL 315, LahdA 253 |
28. viestiseuraottelu, OP-viestit | Turku | 21.1.2011 | |
2010: |
Wihan kilometrit | Tampere | 30.10.2010 | |
SM-maraton | Lappeenranta | 25.9.2010 | |
SM-tiekävelyt | Lappeenranta | 18.9.2010 | |
| Turku | 18.9.2010 | |
Ruissalojuoksut | Turku | 18.9.2010 | |
Ruissalojuoksut kaikki | Turku | 18.9.2010 | |
Seuraottelu | Helsinki/E | 17.9.2010 | HKV 298, TampPy 287, LahdA 241, TuUL 229 |
Nuorten SM-moniottelut | Huittinen | 3.-5.9.2010 | |
Nuorten SM-moniottelut | Sastamala | 3.-5.9.2010 | |
17-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Espoo/Le | 28.8.2010 | Suomi-Ruotsi 106-88 |
17-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Espoo/Le | 28.8.2010 | Suomi-Ruotsi 119-82 |
17-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 28.8.2010 | |
17-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 28.8.2010 | |
Masokistin unelma | Helsinki | 21.8.2010 | |
Eliittikisat | Joensuu | 21.8.2010 | |
15- ja 14-v. SM-kilpailut | Helsinki/E | 20.-22.8.2010 | |
49. Paavo Nurmen kisat | Turku | 18.8.2010 | |
22-v. SM-kilpailut | Tornio | 14.-15.8.2010 | |
19-v. SM-kilpailut | Ylivieska | 14.-15.8.2010 | |
17- ja 16-v. SM-kilpailut | Tampere | 13.-15.8.2010 | |
Kalevan kisat | Kajaani | 5.-8.8.2010 | |
24 h Road Race | Kaustinen | 1.8.2010 | |
Eliittikisat | Lapinlahti | 18.7.2010 | |
Eliittikisat | Lappeenranta | 15.7.2010 | |
SM-viestit | Pedersöre | 10.-11.7.2010 | |
Paavo Nurmi Marathon | Turku | 3.7.2010 | |
Eliittikisat | Espoo/Le | 30.6.2010 | |
Eliittikisat | Kuortane | 26.6.2010 | |
39. Suomi-juoksu | Salo | 12.-13.6.2010 | |
SM-maastot | Lahti | 16.5.2010 | |
SM-tiejuoksut | Hamina | 25.4.2010 | |
Keihään SM-hallikilpailut | Pori | 7.3.2010 | |
Kiekon SM-hallikilpailut | | 6.3.2010 | |
SM-hallimoniottelut | Jyväskylä | 6.-7.3.2010 | |
Moukarin SM-talvikilpailut | Kaustinen | 27.2.2010 | |
22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut | Kuopio | 27.-28.2.2010 | |
SM-hallikilpailut | Turku | 20.-21.2.2010 | |
Tähtien kisat | Tampere | 6.2.2010 | |
3. Endurance 24 h Ultrarun | Espoo/A | 31.1.2010 | |
3. Endurance 24h Ultra Run | Espoo/A | 31.1.2010 | |
27. viestiseuraottelu, OP-viestit | Turku | 29.1.2010 | |
Halliseuraottelu | Helsinki | 23.1.2010 | |
Halliseuraottelu | Tampere | 22.1.2010 | HKV 451, TampPy 414, TuUL 356, LahdA 230 |
2009: |
Wihan kilometrit | Tampere | 24.10.2009 | |
Ruissalojuoksut | Turku | 19.9.2009 | |
Ruissalojuoksut kaikki | Turku | 19.9.2009 | |
Seuraottelu | Helsinki/E | 18.9.2009 | HKV 336, TampPy 272, TuUL 265, LahdA 184 |
Nuorten SM-moniottelut | Kotka/K | 4.-6.9.2009 | |
Nuorten SM-moniottelut | Kouvola/K | 4.-6.9.2009 | |
17-v. poikien maaottelu SWE-FIN | Göteborg SWE | 29.-30.8.2009 | Ruotsi-Suomi 117-89 |
17-v. tyttöjen maaottelu SWE-FIN | Göteborg SWE | 29.-30.8.2009 | Ruotsi-Suomi 110-91 |
Masokistin unelma | Helsinki | 22.8.2009 | |
22-v. SM-kilpailut | Pori | 22.-23.8.2009 | |
17- ja 16-v. SM-kilpailut | Seinäjoki | 21.-23.8.2009 | |
19-v. SM-kilpailut | Riihimäki | 15.-16.8.2009 | |
15- ja 14-v. SM-kilpailut | Harjavalta | 14.-16.8.2009 | |
24 h Road Race | Kaustinen | 2.8.2009 | |
Kalevan kisat | Espoo/Le | 31.7.-2.8.2009 | |
Eliittikisat | Lapinlahti | 25.7.2009 | |
Eliittikisat | Joensuu | 22.7.2009 | |
Eliittikisat | Lappeenranta | 12.7.2009 | |
Eliittikisat | Lapua | 8.7.2009 | |
SM-viestit | Raahe | 4.-5.7.2009 | |
Paavo Nurmi Marathon | Turku | 27.6.2009 | |
48. Paavo Nurmen kisat | Turku | 24.6.2009 | |
Eliittikisat | Kuortane | 13.6.2009 | |
38. Suomi-juoksu | Salo | 7.6.2009 | |
SM-maastot | Savonlinna | 17.5.2009 | |
SM-tiejuoksut | Joensuu | 25.4.2009 | |
Keihään SM-hallikilpailut | Pori | 8.3.2009 | |
Kiekon SM-hallikilpailut | | 7.3.2009 | |
SM-hallimoniottelut | Kuortane | 7.-8.3.2009 | |
22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut | Turku | 27.2.-1.3.2009 | |
Moukarin SM-talvikilpailut | Kaustinen | 21.2.2009 | |
SM-hallikilpailut | Mustasaari | 21.-22.2.2009 | |
Hallimaaottelu | Tampere | 7.2.2009 | |
Tähtien kisat | Tampere | 7.2.2009 | |
2. Endurance 24h Ultra Run | Espoo/A | 1.2.2009 | |
Halliseuraottelu | Helsinki | 31.1.2009 | |
26. viestiseuraottelu, OP-viestit | Turku | 30.1.2009 | |
Halliseuraottelu | Tampere | 23.1.2009 | HKV 465, TuUL 385,5, TampPy 341,5, LahdA 291 |
2008: |
Wihan kilometrit | Tampere | 25.10.2008 | |
SM-maraton | Vantaa | 12.10.2008 | |
SM-tiekävelyt | Leppävirta | 20.9.2008 | |
Seuraottelu | Tampere | 19.9.2008 | HKV 236,5, TampPy 207, TuUL 176 |
Ruissalojuoksut | Turku | 13.9.2008 | |
Ruissalojuoksut kaikki | Turku | 13.9.2008 | |
Nuorten SM-moniottelut | Kannus | 5.-7.9.2008 | |
Nuorten SM-moniottelut | Kokkola | 5.-7.9.2008 | |
17-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 30.8.2008 | Suomi-Ruotsi 81-118 |
17-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 30.8.2008 | Suomi-Ruotsi 84-117 |
Masokistin unelma | Helsinki | 23.8.2008 | |
19-v. SM-kilpailut | Kajaani | 23.-24.8.2008 | |
22-v. SM-kilpailut | Lahti | 23.-24.8.2008 | |
15- ja 14-v. SM-kilpailut | Kerava | 22.-24.8.2008 | |
17- ja 16-v. SM-kilpailut | Raisio | 22.-24.8.2008 | |
Eliittikisat | Lappeenranta | 3.8.2008 | |
Kalevan kisat | Tampere | 24.-27.7.2008 | |
Eliittikisat | Lapinlahti | 20.7.2008 | |
Eliittikisat | Joensuu | 16.7.2008 | |
Eliittikisat | Kuortane | 6.7.2008 | |
47. Paavo Nurmen kisat | Turku | 2.7.2008 | |
Paavo Nurmi Marathon | Turku | 28.6.2008 | |
SM-viestit | Espoo/Le | 14.-15.6.2008 | |
Eliittikisat | Lapua | 8.6.2008 | |
37. Suomi-juoksu | Perniö | 8.6.2008 | |
SM-maastot | Vammala | 18.5.2008 | |
Ponnenjärvi Non Stop 24 h | Alavus | 17.5.2008 | |
SM-tiejuoksut | Siuntio | 20.4.2008 | |
22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut | Jyväskylä | 1.-2.3.2008 | |
Tähtien kisat | Tampere | 27.2.2008 | |
SM-hallikilpailut | Joensuu | 23.-24.2.2008 | |
SM-hallimoniottelut | Helsinki | 16.-17.2.2008 | |
25. viestiseuraottelu, OP-viestit | Turku | 1.2.2008 | |
Halliseuraottelu | Helsinki | 25.1.2008 | HKV 328, TuUL 283, TampPy 272 |
2007: |
1. Endurance 24h Ultra Run | Espoo/A | 2.12.2007 | |
SM-tiekävelyt | Turku | 22.9.2007 | |
Seuraottelu | Tampere | 21.9.2007 | HKV 223,5, TuUL 208,5, TampPy 193 |
Ruissalojuoksut | Turku | 15.9.2007 | |
Ruissalojuoksut kaikki | Turku | 15.9.2007 | |
Nuorten SM-moniottelut | Espoo/Le | 14.-16.9.2007 | |
Nuorten SM-moniottelut | Vantaa/T | 14.-16.9.2007 | |
17-v. poikien maaottelu SWE-FIN | Göteborg SWE | 8.-9.9.2007 | Ruotsi-Suomi 122-76 |
17-v. tyttöjen maaottelu SWE-FIN | Göteborg SWE | 8.-9.9.2007 | Ruotsi-Suomi 125-74 |
SM-maraton | Vaasa | 1.9.2007 | |
22-v. SM-kilpailut | Kokkola | 25.-26.8.2007 | |
19-v. SM-kilpailut | Uusikaupunki | 25.-26.8.2007 | |
15- ja 14-v. SM-kilpailut | Kauhava | 17.-19.8.2007 | |
17- ja 16-v. SM-kilpailut | Kuopio | 17.-19.8.2007 | |
Eliittikisat | Kuortane | 12.8.2007 | |
Masokistin unelma | Helsinki | 11.8.2007 | |
Kalevan kisat | Lappeenranta | 3.-5.8.2007 | |
Eliittikisat | Lahti | 25.7.2007 | |
Eliittikisat | Lapinlahti | 22.7.2007 | |
SM-viestit | Turku | 7.-8.7.2007 | |
46. Paavo Nurmen kisat, eliittikisat | Turku | 1.7.2007 | |
Paavo Nurmi Marathon | Turku | 30.6.2007 | |
Eliittikisat | Tampere | 20.6.2007 | |
36. Suomi-juoksu | Perniö | 10.6.2007 | |
SM-maastot | Imatra | 20.5.2007 | |
SM-tiejuoksut | Äänekoski | 22.4.2007 | |
22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut | Tampere | 24.-25.2.2007 | |
SM-hallikilpailut | Rovaniemi | 17.-18.2.2007 | |
SM-hallimoniottelut | Jyväskylä | 10.-11.2.2007 | |
Hallimaaottelu | Tampere | 4.2.2007 | |
Tähtien kisat | Tampere | 4.2.2007 | |
24. viestiseuraottelu, OP-viestit | Turku | 2.2.2007 | |
Halliseuraottelu | Helsinki | 26.1.2007 | HKV 383, TuUL 256, TampPy 239 |
Halliseuraottelu | Helsinki | 13.1.2007 | |
Halliseuraottelu | Tampere | 6.1.2007 | |
2006: |
Seuraottelu | Tampere | 29.9.2006 | HKV 321, TampPy 290, TuUL ei mukana, ei enää 19-sarjaa |
SM-maraton | Joutseno | 23.9.2006 | |
Ruissalojuoksut | Turku | 16.9.2006 | |
Ruissalojuoksut kaikki | Turku | 16.9.2006 | |
Nuorten SM-joukkuekilpailut | Nokia | 15.-17.9.2006 | |
Nuorten SM-moniottelut | Nokia | 15.-17.9.2006 | |
Nuorten SM-moniottelut | Tampere | 15.-17.9.2006 | |
22-v. SM-kilpailut | Helsinki | 2.-3.9.2006 | |
17-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Espoo/Le | 25.-26.8.2006 | Suomi-Ruotsi 106-93 |
17-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Espoo/Le | 25.-26.8.2006 | Suomi-Ruotsi 105-96 |
17-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 25.-26.8.2006 | |
17-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 25.-26.8.2006 | |
17- ja 16-v. SM-kilpailut | Janakkala | 18.-20.8.2006 | |
15- ja 14-v. SM-kilpailut | Turku | 18.-20.8.2006 | |
Eliittikisat | Lahti | 17.8.2006 | |
Masokistin unelma | Helsinki | 12.8.2006 | |
19-v. SM-kilpailut | Lapua | 29.-30.7.2006 | |
Grand Prix 2 GE Money | Helsinki | 26.7.2006 | |
Kalevan kisat | Jyväskylä | 21.-23.7.2006 | |
Eliittikisat | Lapinlahti | 16.7.2006 | |
Eliittikisat | Lappeenranta | 13.7.2006 | |
SM-viestit | Mikkeli | 8.-9.7.2006 | |
45. Paavo Nurmen kisat, eliittikisat | Turku | 2.7.2006 | |
Paavo Nurmi Marathon | Turku | 1.7.2006 | |
Eliittikisat | Kuortane | 24.6.2006 | |
SM-tiekävelyt | Oulu | 11.6.2006 | |
35. Suomi-juoksu | Siuntio | 11.6.2006 | |
Eliittikisat | Tampere | 7.6.2006 | |
SM-maastot | Saarijärvi | 14.5.2006 | |
SM-tiejuoksut | Hamina | 8.4.2006 | |
22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut | Helsinki | 4.-5.3.2006 | |
SM-hallikilpailut | Tampere | 25.-26.2.2006 | |
SM-hallimoniottelut | Mustasaari | 18.-19.2.2006 | |
Tähtien kisat | Tampere | 4.2.2006 | |
23. viestiseuraottelu, OP-viestit | Turku | 3.2.2006 | |
Halliseuraottelu | Helsinki | 27.1.2006 | HKV 387, TuUL 252,5, TampPy 247,5 |
2005: |
Ruissalojuoksut kaikki | Turku | 17.9.2005 | |
Ruissalojuoksut | Turku | 17.9.2005 | |
Seuraottelu | Helsinki/E | 16.9.2005 | HKV 312, TampPy 232, TuUL 231 |
Seiväskisa | Kannus | 11.9.2005 | |
Seiväskisa | Kannus | 10.9.2005 | |
Nuorten SM-moniottelut | Kannus | 9.-11.9.2005 | |
Nuorten SM-moniottelut | Kokkola | 9.-11.9.2005 | |
17-v. poikien maaottelu SWE-FIN | Göteborg SWE | 27.-28.8.2005 | Ruotsi-Suomi 117-84 |
17-v. tyttöjen maaottelu SWE-FIN | Göteborg SWE | 27.-28.8.2005 | Ruotsi-Suomi 107-92 |
Eliittikisat | Lahti | 23.8.2005 | |
Masokistin unelma | Helsinki | 20.8.2005 | |
22-v. SM-kilpailut | Ikaalinen | 20.-21.8.2005 | |
17-v. SM-kilpailut | Huittinen | 19.-21.8.2005 | |
19-v. SM-kilpailut | Lappeenranta | 19.-21.8.2005 | |
15- ja 14-v. SM-kilpailut | Raahe | 19.-21.8.2005 | |
Grand Prix 2 GE Money | Helsinki | 24.-25.7.2005 | |
Eliittikisat | Lappeenranta | 21.7.2005 | |
Kalevan kisat | Pori | 15.-17.7.2005 | |
SM-viestit | Lahti | 9.-10.7.2005 | |
Eliittikisat | Lapinlahti | 3.7.2005 | |
Paavo Nurmi Marathon | Turku | 2.7.2005 | |
Eliittikisat | Kuortane | 26.6.2005 | |
34. Suomi-juoksu | Siuntio | 12.6.2005 | |
Eliittikisat | Tampere | 12.6.2005 | |
44. Paavo Nurmen kisat, eliittikisat | Turku | 5.6.2005 | |
SM-maastot | Varkaus | 15.5.2005 | |
SM-tiekävelyt | Helsinki | 24.4.2005 | |
SM-maraton | Helsinki | 24.4.2005 | |
SM-tiejuoksut | Hämeenlinna | 2.4.2005 | |
22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut | Jyväskylä | 26.-27.2.2005 | |
SM-hallikilpailut | Turku | 19.-20.2.2005 | |
SM-hallimoniottelut | Joensuu | 12.-13.2.2005 | |
Tähtien kisat | Tampere | 12.2.2005 | |
22. viestiseuraottelu | Turku | 4.2.2005 | |
Halliseuraottelu | Tampere | 28.1.2005 | HKV 360, TampPy 272, TuUL 260 |
2004: |
Ruissalojuoksut kaikki | Turku | 19.9.2004 | |
Ruissalojuoksut | Turku | 19.9.2004 | |
| Turku | 19.9.2004 | |
SM-tiekävelyt | Tuusula | 18.9.2004 | |
Nuorten SM-moniottelut | Raisio | 10.-12.9.2004 | |
Nuorten SM-moniottelut | Turku | 10.-12.9.2004 | |
17-v. poikien maaottelu SWE-FIN | Göteborg SWE | 4.-5.9.2004 | Ruotsi-Suomi 92-108 |
17-v. tyttöjen maaottelu SWE-FIN | Göteborg SWE | 4.-5.9.2004 | Ruotsi-Suomi 98-103 |
Masokistin unelma | Helsinki | 14.8.2004 | |
17-v. SM-kilpailut | Lahti | 13.-15.8.2004 | |
15- ja 14-v. SM-kilpailut | Veteli | 13.-15.8.2004 | |
22-v. SM-kilpailut | Pietarsaari | 7.-8.8.2004 | |
19-v. SM-kilpailut | Pori | 6.-8.8.2004 | |
Kalevan kisat | Vaasa | 30.7.-1.8.2004 | |
Eliittikisat | Lappeenranta | 25.7.2004 | |
Eliittikisat | Lapinlahti | 18.7.2004 | |
Eliittikisat | Lahti | 14.7.2004 | |
Eliittikisat | Tampere | 7.7.2004 | |
Paavo Nurmi Marathon | Turku | 4.7.2004 | |
SM-maraton | Turku | 4.7.2004 | |
SM-viestit | Kajaani | 3.-4.7.2004 | |
Eliittikisat | Kuortane | 27.6.2004 | |
33. Suomi-juoksu | Siuntio | 13.6.2004 | |
43. Paavo Nurmen kisat, eliittikisat | Turku | 9.6.2004 | |
Seuraottelu | Helsinki/E | 26.5.2004 | TuUL 378, HKV 303, TampPy 273 |
SM-maastot | Porvoo | 16.5.2004 | |
SM-tiejuoksut | Oulu | 24.4.2004 | |
22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut | Helsinki | 28.-29.2.2004 | |
SM-hallikilpailut | Helsinki | 21.-22.2.2004 | |
SM-hallimoniottelut | Jyväskylä | 14.-15.2.2004 | |
Tähtien kisat | Tampere | 14.2.2004 | |
21. viestiseuraottelu, Well Beef -viestit | Turku | 6.2.2004 | |
Halliseuraottelu | Tampere | 30.1.2004 | TuUL 344,5, HKV 280,5, TampPy 271 |
2003: |
32. Suomi-juoksu | Siuntio | 25.10.2003 | |
SM-tiekävelyt | Jalasjärvi | 27.9.2003 | |
Ruissalojuoksut | Turku | 21.9.2003 | |
17-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Espoo/Le | 5.-6.9.2003 | Suomi-Ruotsi 97-104 |
17-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Espoo/Le | 5.-6.9.2003 | Suomi-Ruotsi 106-95 |
17-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 5.-6.9.2003 | |
17-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 5.-6.9.2003 | |
Nuorten SM-moniottelut | Iitti | 29.-31.8.2003 | |
Nuorten SM-moniottelut | Nastola | 29.-31.8.2003 | |
Grand Prix 2 Asics | Helsinki | 18.8.2003 | |
Huhtikuun hallikisat | Savonlinna | 18.8.2003 | |
22-v. SM-kilpailut | Espoo/Le | 16.-17.8.2003 | |
17-v. SM-kilpailut | Kristiinankaupunki | 15.-17.8.2003 | |
19-v. SM-kilpailut | Tornio | 15.-17.8.2003 | |
Kalevan kisat | Helsinki | 9.-11.8.2003 | |
Eliittikisat | Lappeenranta | 3.8.2003 | |
15- ja 14-v. SM-kilpailut | Lahti | 1.-3.8.2003 | |
SM-maraton | Pietarsaari | 25.7.2003 | |
Eliittikisat | Kuortane | 20.7.2003 | |
Eliittikisat | Lapinlahti | 13.7.2003 | |
Eliittikisat | Tampere | 9.7.2003 | |
SM-viestit | Tampere | 5.-6.7.2003 | |
Eliittikisat | Lahti | 2.7.2003 | |
Paavo Nurmi Marathon | Turku | 29.6.2003 | |
42. Paavo Nurmen kisat, eliittikisat | Turku | 15.6.2003 | |
Seuraottelu | Helsinki/E | 23.5.2003 | HKV 353, TuUL 348, TampPy 282 |
SM-maastot | Lieto | 17.5.2003 | |
SM-tiejuoksut | Pyhäselkä | 26.4.2003 | |
22-, 19- ja 17-v. SM-kilpailut | Tampere | 1.-2.3.2003 | |
22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut | Tampere | 1.-2.3.2003 | |
SM-hallikilpailut | Kuortane | 22.-23.2.2003 | |
SM-hallimoniottelut | Helsinki | 15.-16.2.2003 | |
Tähtien kisat | Tampere | 13.2.2003 | |
20. viestiseuraottelu, Well Beef -viestit | Turku | 7.2.2003 | |
Halliseuraottelu | Tampere | 31.1.2003 | HKV 321,5, TuUL 309,5, TampPy 261 |
2002: |
SM-maraton | Joutseno | 21.9.2002 | |
Ruissalojuoksut | Turku | 21.9.2002 | |
Ruissalojuoksut kaikki | Turku | 21.9.2002 | |
SM-tiekävelyt | Turku | 15.9.2002 | |
Nuorten SM-moniottelut | Pattijoki | 30.8.-1.9.2002 | |
Nuorten SM-moniottelut | Raahe | 30.8.-1.9.2002 | |
18-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Espoo/Le | 23.-24.8.2002 | Suomi-Ruotsi 101-98 |
18-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Espoo/Le | 23.-24.8.2002 | Suomi-Ruotsi 93-108 |
18-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 23.-24.8.2002 | |
18-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 23.-24.8.2002 | |
Eliittikisat | Lappeenranta | 18.8.2002 | |
17-v. SM-kilpailut | Äänekoski | 16.-18.8.2002 | |
15- ja 14-v. SM-kilpailut | Iisalmi | 16.-18.8.2002 | |
Grand Prix 2 Asics | Helsinki | 13.8.2002 | |
22-v. SM-kilpailut | Uusikaupunki | 3.-4.8.2002 | |
19-v. SM-kilpailut | Imatra | 2.-4.8.2002 | |
Eliittikisat | Kuortane | 28.7.2002 | |
Kalevan kisat | Joensuu | 18.-21.7.2002 | |
Eliittikisat | Lapinlahti | 14.7.2002 | |
Eliittikisat | Tampere | 10.7.2002 | |
SM-viestit | Lohja | 6.-7.7.2002 | |
Paavo Nurmi Marathon | Turku | 30.6.2002 | |
41. Paavo Nurmen kisat, eliittikisat | Turku | 26.6.2002 | |
Eliittikisat | Lahti | 16.6.2002 | |
Paavo Nurmi Marathon | Turku | 16.6.2002 | |
31. Suomi-juoksu | Turku | 9.6.2002 | |
Lajipäiväkisat | Imatra | 4.6.2002 | |
Seuraottelu | Helsinki/E | 24.5.2002 | HKV 339, TampPy 289, TuUL 278 |
SM-maastot | Lapua | 12.5.2002 | |
SM-tiejuoksut | Nurmo | 6.4.2002 | |
SM-hallimoniottelut | Kuopio | 9.-10.3.2002 | |
22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut | Rovaniemi | 2.-3.3.2002 | |
SM-hallikilpailut | Tampere | 16.-17.2.2002 | |
Tähtien kisat | Tampere | 4.2.2002 | |
19. viestiseuraottelu, Well Beef -viestit | Turku | 1.2.2002 | |
Halliseuraottelu | Tampere | 25.1.2002 | HKV 293, TampPy 288, TuUL 271 |
2001: |
Ruissalojuoksut | Turku | 23.9.2001 | |
SM-tiekävelyt | Lapinlahti | 16.9.2001 | |
Seuraottelu | Helsinki/E | 14.9.2001 | TampPy 325, TuUL 293, HKV 253 |
SM-maraton | Kuopio | 8.9.2001 | |
18-v. poikien maaottelu SWE-FIN | Göteborg SWE | 1.-2.9.2001 | Ruotsi-Suomi 90-110 |
18-v. tyttöjen maaottelu SWE-FIN | Göteborg SWE | 1.-2.9.2001 | Ruotsi-Suomi 110-90 |
Eliittikisat | Lahti | 26.8.2001 | |
Nuorten SM-moniottelut | Huittinen | 24.-26.8.2001 | |
Nuorten SM-moniottelut | Vammala | 24.-26.8.2001 | |
Eliittikisat | Tampere | 22.8.2001 | |
17-v. SM-kilpailut | Hyvinkää | 17.-19.8.2001 | |
15- ja 14-v. SM-kilpailut | Raisio | 17.-19.8.2001 | |
22-v. SM-kilpailut | Eurajoki | 11.-12.8.2001 | |
19-v. SM-kilpailut | Kannus | 10.-12.8.2001 | |
Eliittikisat | Lapinlahti | 22.7.2001 | |
Eliittikisat | Lappeenranta | 15.7.2001 | |
Kalevan kisat | Turku | 5.-8.7.2001 | |
Paavo Nurmi Marathon | Turku | 1.7.2001 | |
SM-viestit | Jyväskylä | 30.6.-1.7.2001 | |
30. Suomi-juoksu | Turku | 17.6.2001 | |
Grand Prix 2 | Helsinki | 14.6.2001 | |
SM-maastot | Vehkalahti | 20.5.2001 | |
SM-tiejuoksut | Vantaa | 21.4.2001 | |
22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut | Kuopio | 3.-4.3.2001 | |
SM-hallikilpailut | Oulu | 17.-18.2.2001 | |
Tähtien kisat | Tampere | 12.2.2001 | |
SM-hallimoniottelut | Jyväskylä | 10.-11.2.2001 | |
18. viestiseuraottelu, Well Beef -viestit | Turku | 2.2.2001 | |
Halliseuraottelu | Tampere | 26.1.2001 | TuUL 342, TampPy 259, HKV 235 |
Halliseuraottelu | Tampere | 6.1.2001 | |
2000: |
Seuraottelu | Helsinki/E | 22.9.2000 | TuUL 302, TampPy 292, HKV 258 |
Ruissalojuoksut | Turku | 17.9.2000 | |
Nuorten SM-moniottelut | Porvoo | 15.-17.9.2000 | |
Nuorten SM-moniottelut | Sipoo | 15.-17.9.2000 | |
18-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Espoo/Le | 2.-3.9.2000 | Suomi-Ruotsi 98-103 |
18-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Espoo/Le | 2.-3.9.2000 | Suomi-Ruotsi 108-93 |
18-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 2.-3.9.2000 | |
18-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 2.-3.9.2000 | |
Kalevan kisat | Lahti | 17.-20.8.2000 | |
Eliittikisat | Lappeenranta | 13.8.2000 | |
15- ja 14-v. SM-kilpailut | Pello | 11.-13.8.2000 | |
22-v. SM-kilpailut | Kouvola | 5.-6.8.2000 | |
17-v. SM-kilpailut | Jyväskylä | 4.-6.8.2000 | |
19-v. SM-kilpailut | Tampere | 4.-6.8.2000 | |
40. Paavo Nurmen kisat, eliittikisat | Turku | 2.8.2000 | |
SM-viestit | Mikkeli | 22.-23.7.2000 | |
Eliittikisat | Tampere | 19.7.2000 | |
Eliittikisat | Lapinlahti | 16.7.2000 | |
SM-tiekävelyt | Kyyjärvi | 15.7.2000 | |
Paavo Nurmi Marathon | Turku | 9.7.2000 | |
Eliittikisat | Eurajoki | 1.7.2000 | |
Eliittikisat | Kuortane | 24.6.2000 | |
Grand Prix 2 | Helsinki | 15.6.2000 | |
29. Suomi-juoksu | Turku | 28.5.2000 | |
SM-maraton | Lohja | 27.5.2000 | |
SM-maastot | Kemi | 13.5.2000 | |
SM-tiejuoksut | Turku | 15.4.2000 | |
22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut | Jyväskylä | 26.-27.2.2000 | |
Hallimaaottelu | Tampere | 20.2.2000 | |
SM-hallikilpailut | Kuopio | 12.-13.2.2000 | |
Tähtien kisat | Tampere | 7.2.2000 | |
SM-hallimoniottelut | Turku | 4.-6.2.2000 | |
17. viestiseuraottelu, Well Beef -viestit | Turku | 28.1.2000 | |
Halliseuraottelu | Tampere | 21.1.2000 | TuUL 315, TampPy 308,5, HKV 241,5 |
1999: |
SM-maastot | Maarianhamina | 9.10.1999 | |
Ruissalojuoksut | Turku | 26.9.1999 | |
SM-tiekävelyt | Lappeenranta | 18.9.1999 | |
Nuorten SM-moniottelut | Alajärvi | 17.-19.9.1999 | |
Nuorten SM-moniottelut | Lappajärvi | 17.-19.9.1999 | |
Seuraottelu | Helsinki/E | 14.9.1999 | TampPy 325, TuUL 293, HKV 253? |
18-v. poikien maaottelu SWE-FIN | Göteborg SWE | 4.-5.9.1999 | Ruotsi-Suomi 100-101 |
18-v. tyttöjen maaottelu SWE-FIN | Göteborg SWE | 4.-5.9.1999 | Ruotsi-Suomi 96-104 |
22-v. SM-kilpailut | Raahe | 14.-15.8.1999 | |
19-v. SM-kilpailut | Orimattila | 13.-15.8.1999 | |
17-v. SM-kilpailut | Pori | 13.-15.8.1999 | |
15- ja 14-v. SM-kilpailut | Savonlinna | 13.-15.8.1999 | |
Kalevan kisat | Seinäjoki | 5.-8.8.1999 | |
Eliittikisat | Lahti | 28.7.1999 | |
Eliittikisat | Lappeenranta | 25.7.1999 | |
Eliittikisat | Tampere | 14.7.1999 | |
SM-viestit | Kotka/K | 10.-11.7.1999 | |
Eliittikisat | Lapinlahti | 4.7.1999 | |
Paavo Nurmi Marathon | Turku | 4.7.1999 | |
Eliittikisat | Kuortane | 26.6.1999 | |
39. Paavo Nurmen kisat, eliittikisat | Turku | 16.6.1999 | |
Grand Prix 2 | Helsinki | 10.6.1999 | |
28. Suomi-juoksu | Turku | 30.5.1999 | |
SM-maraton | Rovaniemi | 22.5.1999 | |
SM-tiejuoksut | Oulainen | 24.4.1999 | |
22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut | Tampere | 27.-28.2.1999 | |
SM-hallikilpailut | Jyväskylä | 13.-14.2.1999 | |
Tähtien kisat | Tampere | 9.2.1999 | |
SM-hallimoniottelut | Mustasaari | 6.-7.2.1999 | |
16. viestiseuraottelu, Well Beef -viestit | Turku | 5.2.1999 | |
Halliseuraottelu | Tampere | 29.1.1999 | TuUL 319, TampPy 259, HKV 238 |
1998: |
SM-maastot | Lahti | 10.10.1998 | |
Ruissalojuoksut | Turku | 20.9.1998 | |
Seuraottelu | Helsinki/E | 15.9.1998 | 1. HKV, 2. TampPy, 3. TuUL |
SM-tiekävelyt | Köyliö | 5.9.1998 | |
Nuorten SM-moniottelut | Tampere | 4.-6.9.1998 | |
18-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 28.-29.8.1998 | Suomi-Ruotsi 91-110 |
18-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 28.-29.8.1998 | Suomi-Ruotsi 97-91 |
17-v. SM-kilpailut | Helsinki/E | 14.-16.8.1998 | |
19-v. SM-kilpailut | Joensuu | 14.-16.8.1998 | |
15- ja 14-v. epäv. SM-kilpailut | Riihimäki | 14.-16.8.1998 | |
Kalevan kisat | Oulu | 6.-9.8.1998 | |
Eliittikisat | Lappeenranta | 2.8.1998 | |
Eliittikisat | Lahti | 26.7.1998 | |
Eliittikisat | Tampere | 15.7.1998 | |
22-v. SM-kilpailut | Jyväskylä | 11.-12.7.1998 | |
Pituus- ja loikkakarnevaalit | Koski Tl. | 11.7.1998 | |
Pituus- ja loikkakarnevaalit | Koski Tl. | 10.7.1998 | |
Paavo Nurmi Marathon | Turku | 5.7.1998 | |
SM-viestit | Vammala | 4.-5.7.1998 | |
38. Paavo Nurmen kisat, eliittikisat | Turku | 1.7.1998 | |
Eliittikisat | Lapinlahti | 21.6.1998 | |
Eliittikisat | Kuortane | 20.6.1998 | |
Grand Prix 2 | Helsinki | 13.6.1998 | |
27. Suomi-juoksu | Turku | 31.5.1998 | |
SM-maraton | Turku | 19.4.1998 | |
SM-tiejuoksut | Imatra | 4.4.1998 | |
22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut | Otaniemi | 22.2.1998 | |
22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut | Otaniemi | 21.2.1998 | |
17-v. SM-hallikilpailut | Otaniemi | 21.-22.2.1998 | |
22- ja 19-v. SM-hallikilpailut | Turku | 21.-22.2.1998 | |
SM-hallikilpailut | Tampere | 14.-15.2.1998 | |
SM-hallimoniottelut | Jyväskylä | 7.-8.2.1998 | |
Tähtien kisat | Tampere | 4.2.1998 | |
15. viestiseuraottelu, Well Beef -viestit | Turku | 30.1.1998 | |
Halliseuraottelu | Tampere | 23.1.1998 | TuUL 298, HKV 266,5, TampPy 257,5 |
1997: |
Kunnan mestaruuskymppi | Laihia | 23.10.1997 | |
Ruissalojuoksut | Turku | 21.9.1997 | |
Seuraottelu | Helsinki/E | 16.9.1997 | TampPy 324,5, HKV 293,5, 258,5 |
SM-maraton | Joutseno | 13.9.1997 | |
Nuorten SM-moniottelut | Helsinki/E | 6.-7.9.1997 | |
SM-tiekävelyt | Kaustinen | 6.9.1997 | |
Nuorten SM-moniottelut | Vantaa/M | 6.-7.9.1997 | |
18-v. poikien maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 29.-30.8.1997 | Ruotsi-Suomi 87-113 |
18-v. tyttöjen maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 29.-30.8.1997 | Ruotsi-Suomi 87-103 |
Eliittikisat | Tampere | 24.8.1997 | |
Eliittikisat | Lahti | 20.8.1997 | |
22-v. SM-kilpailut | Lohja | 16.-17.8.1997 | |
Vetoapukisat (15- ja 14-v. epäv. SM-kilpailut) | Lappajärvi | 15.-17.8.1997 | |
22-v. SM-kilpailut | Lohja | 15.-17.8.1997 | |
17-v. SM-kilpailut | Turku | 15.-17.8.1997 | |
19-v. SM-kilpailut | Uusikaarlepyy | 15.-17.8.1997 | |
Eliittikisat | Lappeenranta | 23.7.1997 | |
Kalevan kisat | Lappeenranta | 17.-20.7.1997 | |
Paavo Nurmi Marathon | Turku | 6.7.1997 | |
SM-viestit | Kalajoki | 5.-6.7.1997 | |
26. Suomi-juoksu | Hartola | 29.6.1997 | |
Pituus- ja loikkakarnevaalit | Koski Tl. | 28.6.1997 | |
Pituus- ja loikkakarnevaalit | Koski Tl. | 27.6.1997 | |
Eliittikisat | Lapinlahti | 22.6.1997 | |
Eliittikisat | Kuortane | 21.6.1997 | |
Grand Prix 2 | Helsinki | 18.6.1997 | |
37. Paavo Nurmen kisat | Turku | 12.6.1997 | |
SM-maastot | Mikkeli | 17.5.1997 | |
SM-tiejuoksut | Teuva | 5.4.1997 | |
Hallimaaottelu | Tampere | 2.3.1997 | |
22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut | Kuopio | 21.-23.2.1997 | |
SM-hallikilpailut | Rovaniemi | 15.-16.2.1997 | |
Tähtien kisat | Tampere | 10.2.1997 | |
SM-hallimoniottelut | Jyväskylä | 8.-9.2.1997 | |
SM-hallimoniottelut | Turku | 8.-9.2.1997 | |
SM-moniottelut | Turku | 8.-9.2.1997 | |
14. viestiseuraottelu, Well Beef -viestit | Turku | 7.2.1997 | |
Tähtien kisat | Tampere | 6.2.1997 | |
Halliseuraottelu | Tampere | 24.1.1997 | TuUL 320, TampPy 266, HKV 226 |
1996: |
Ruissalojuoksut | Turku | 22.9.1996 | |
Nuorten SM-moniottelut | Lohja | 14.-15.9.1996 | |
Nuorten SM-moniottelut | Vihti | 14.-15.9.1996 | |
Vetoapukisat (15- ja 14-v. epäv. SM-kilpailut) | Kankaanpää | 30.8.-1.9.1996 | |
18-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 24.8.1996 | Suomi-Ruotsi 104-97 |
18-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 24.8.1996 | Suomi-Ruotsi 96-94 |
Eliittikisat | Tampere | 20.8.1996 | |
Eliittikisat | Lahti | 18.8.1996 | |
Seuraottelu | Helsinki/E | 13.8.1996 | TampPy 303, HKV 293,5, TuUL 289,5 |
22-v. SM-kilpailut | Hämeenlinna | 10.-11.8.1996 | |
17-v. SM-kilpailut | Kajaani | 9.-11.8.1996 | |
19-v. SM-kilpailut | Nurmijärvi | 9.-11.8.1996 | |
17-v. SM-kilpailut | Nurmijärvi | 9.-11.8.1996 | |
Eliittikisat | Lappeenranta | 14.7.1996 | |
Paavo Nurmi Marathon | Turku | 7.7.1996 | |
Kalevan kisat | Tampere | 4.-7.7.1996 | |
25. Suomi-juoksu | Hartola | 30.6.1996 | |
Pituus- ja loikkakarnevaalit | Koski Tl. | 29.6.1996 | |
Pituus- ja loikkakarnevaalit | Koski Tl. | 27.6.1996 | |
Grand Prix 2 | Helsinki | 25.6.1996 | |
Eliittikisat | Lapinlahti | 23.6.1996 | |
Eliittikisat | Kuortane | 22.6.1996 | |
SM-viestit | Helsinki | 15.-16.6.1996 | |
SM-maastot | Keuruu | 11.5.1996 | |
SM-tiekävelyt | Vantaa | 5.5.1996 | |
SM-maraton | Toholampi | 27.4.1996 | |
SM-tiejuoksut | Rauma | 30.3.1996 | |
22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut | Kuortane | 25.2.1996 | |
22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut | Kuortane | 24.-25.2.1996 | |
SM-hallikilpailut | Kuopio | 17.-18.2.1996 | |
Tähtien kisat | Tampere | 12.2.1996 | |
13. viestiseuraottelu, Well Beef -viestit | Turku | 9.2.1996 | |
SM-hallimoniottelut | Tampere | 3.-4.2.1996 | |
Halliseuraottelu | Tampere | 2.2.1996 | TampPy 363,5, TuUL 280,5, HKV 280 |
1995: |
Ruissalojuoksut | Turku | 24.9.1995 | |
SM-tiekävelyt | Lahti | 17.9.1995 | |
Nuorten SM-moniottelut | Ähtäri | 16.-17.9.1995 | |
Nuorten SM-moniottelut | Alavus | 16.-17.9.1995 | |
Vetoapukisat (15- ja 14-v. epäv. SM-kilpailut) | Kajaani | 1.-3.9.1995 | |
18-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 26.-27.8.1995 | Suomi-Ruotsi 110-91 |
18-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 26.-27.8.1995 | Suomi-Ruotsi 112-56 |
Eliittikisat | Oulu | 20.8.1995 | |
22-v. SM-kilpailut | Nastola | 19.-20.8.1995 | |
17-v. SM-kilpailut | Hyvinkää | 18.-20.8.1995 | |
17-v. SM-kilpailut | Järvenpää | 18.-20.8.1995 | |
19-v. SM-kilpailut | Pieksämäki | 18.-20.8.1995 | |
Eliittikisat | Lahti | 27.7.1995 | |
Kalevan kisat | Lapua | 20.-23.7.1995 | |
Eliittikisat | Lappeenranta | 16.7.1995 | |
SM-viestit | Turku | 8.-9.7.1995 | |
24. Suomi-juoksu | Hartola | 2.7.1995 | |
Paavo Nurmi Marathon | Turku | 2.7.1995 | |
SM-kävelyviestit | Kokemäki | 1.7.1995 | |
Pituus- ja loikkakarnevaalit | Koski Tl. | 1.7.1995 | |
Pituus- ja loikkakarnevaalit | Koski Tl. | 29.6.1995 | |
Grand Prix 2 | Helsinki | 28.6.1995 | |
Eliittikisat | Lapinlahti | 25.6.1995 | |
Eliittikisat | Kuortane | 24.6.1995 | |
Eliittikisat | Tampere | 18.6.1995 | |
Seuraottelu | Helsinki/E | 8.6.1995 | HKV 327, TuUL 283, TampPy 264 |
Eliittikisat | Nurmijärvi | 4.6.1995 | |
SM-maastot | Vantaa | 13.5.1995 | |
SM-maraton | Pori | 22.4.1995 | |
SM-tiejuoksut | Elimäki | 1.4.1995 | |
SM-hallikilpailut | Tampere | 25.-26.2.1995 | |
19- ja 17-v. SM-hallikilpailut | Oulu | 18.-19.2.1995 | |
SM-hallimoniottelut | Kuopio | 11.-12.2.1995 | |
Halliseuraottelu | Tampere | 10.2.1995 | TampPy 268,5, TuUL 251, HKV 250,5 |
12. viestiseuraottelu | Turku | 3.2.1995 | |
1994: |
Ruissalojuoksut | Turku | 25.9.1994 | |
Nuorten SM-joukkuemoniottelut | Raisio | 17.-18.9.1994 | |
Nuorten SM-joukkuemoniottelut | Turku | 17.-18.9.1994 | |
18-v. poikien maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 27.-28.8.1994 | Ruotsi-Suomi 101,5-99,5 |
18-v. tyttöjen maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 27.-28.8.1994 | Ruotsi-Suomi 73-93 |
Vetoapukisat (14- ja 13-v. epäv. SM-kilpailut) | Kuopio | 26.-28.8.1994 | |
18-v. SM-kilpailut | Espoo/Le | 19.-21.8.1994 | |
20-v. SM-kilpailut | Nivala | 19.-21.8.1994 | |
16-v. SM-kilpailut | Nokia | 19.-21.8.1994 | |
Eliittikisat | Lappeenranta | 26.7.1994 | |
SM-viestit | Iisalmi | 16.-17.7.1994 | |
Kalevan kisat | Tuusula/H | 8.-10.7.1994 | |
23. Suomi-juoksu | Hartola | 3.7.1994 | |
Paavo Nurmi Marathon | Turku | 3.7.1994 | |
SM-kävelyviestit | Kokemäki | 2.7.1994 | |
Pituus- ja loikkakarnevaalit | Koski Tl. | 2.7.1994 | |
Eliittikisat | Nurmijärvi | 2.7.1994 | |
B-mestaruuskilpailut | Raahe | 2.-3.7.1994 | |
Pituus- ja loikkakarnevaalit | Koski Tl. | 1.7.1994 | |
Pituus- ja loikkakarnevaalit | Koski Tl. | 30.6.1994 | |
World Games 27 - 27. Maailmankisat | Helsinki | 29.6.1994 | |
Eliittikisat | Lapinlahti | 26.6.1994 | |
Eliittikisat | Kuortane | 25.6.1994 | |
Poliisien SM-kilpailut | Oulu | 24.6.1994 | |
Eliittikisat | Tampere | 21.6.1994 | |
SM-tiekävelyt | Helsinki | 11.6.1994 | |
Seuraottelu | Helsinki/O | 7.6.1994 | TuUL 276, HKV 238,5, TampPy 207,5 |
Eliittikisat | Lahti | 5.6.1994 | |
B-mestaruusmoniottelut | Joutsa | 4.-5.6.1994 | |
SM-moniottelut | Turku | 28.-29.5.1994 | |
SM-tiekävelyt | Lapinlahti | 17.5.1994 | |
SM-maastot | Pudasjärvi | 15.5.1994 | |
SM-tiekävelyt | Lapinlahti | 7.5.1994 | |
SM-maraton | Helsinki | 23.4.1994 | |
SM-tiejuoksut | Lieksa | 9.4.1994 | |
SM-hallikilpailut | Jyväskylä | 26.-27.2.1994 | |
20-, 18- ja 16-v. SM-hallikilpailut | Tampere | 19.-20.2.1994 | |
SM-hallimoniottelut | Kuopio | 12.-13.2.1994 | |
11. viestiseuraottelu | Turku | 4.2.1994 | |
Halliseuraottelu | Tampere | 28.1.1994 | TuUL 307, HKV 240, TampPy 203 |
1993: |
Ruissalojuoksut | Turku | 26.9.1993 | |
SM-tiekävelyt | Kokemäki | 4.9.1993 | |
Nuorten SM-joukkuemoniottelut | Kuopio | 4.-5.9.1993 | |
18-v. poikien maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 28.-29.8.1993 | Ruotsi-Suomi 75,5-123,5 |
18-v. tyttöjen maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 28.-29.8.1993 | Ruotsi-Suomi 78-90 |
Vetoapukisat (14- ja 13-v. epäv. SM-kilpailut) | Hamina | 27.-29.8.1993 | |
Seuraottelu | Helsinki/E | 19.8.1993 | HKV 256, TuUL 248,5, TampPy 238,5 |
SM-maraton | Helsinki | 7.8.1993 | |
16-v. SM-kilpailut | Jalasjärvi | 6.-8.8.1993 | |
18-v. SM-kilpailut | Kemi | 6.-8.8.1993 | |
20-v. SM-kilpailut | Turku | 6.-8.8.1993 | |
Kalevan kisat | Mikkeli | 30.7.-1.8.1993 | |
Eliittikisat | Lappeenranta | 27.7.1993 | |
Paavo Nurmi Marathon | Turku | 25.7.1993 | |
36. Paavo Nurmen kisat | Turku | 20.7.1993 | |
B-mestaruuskilpailut | Tuusula/H | 17.-18.7.1993 | |
Eliittikisat | Nurmijärvi | 15.7.1993 | |
Pituus- ja loikkakarnevaalit | Koski Tl. | 10.7.1993 | |
SM-kävelyviestit | Kokemäki | 9.7.1993 | |
Pituus- ja loikkakarnevaalit | Koski Tl. | 9.7.1993 | |
Pituus- ja loikkakarnevaalit | Koski Tl. | 8.7.1993 | |
22. Suomi-juoksu | Hartola | 4.7.1993 | |
SM-viestit | Lahti | 3.-4.7.1993 | |
Eliittikisat | Lapinlahti | 27.6.1993 | |
Eliittikisat | Kuortane | 26.6.1993 | |
Eliittikisat | Tampere | 22.6.1993 | |
SM-maastot | Kankaanpää | 20.5.1993 | |
SM-tiejuoksut | Oulu | 3.4.1993 | |
Hallimaaottelu | Tampere | 7.3.1993 | |
SM-hallikilpailut | Kuopio | 20.-21.2.1993 | |
20-, 18- ja 16-v. SM-hallikilpailut | Tampere | 13.-14.2.1993 | |
SM-hallimoniottelut | Oulu | 6.-7.2.1993 | |
10. viestiseuraottelu, Säästöpankkiviestit | Turku | 5.2.1993 | |
Halliseuraottelu | Tampere | 29.1.1993 | TuUL 295, TampPy 254, HKV 202 |
1992: |
Ruissalojuoksut | Turku | 20.9.1992 | |
SM-maraton | Karttula | 13.9.1992 | |
Nuorten SM-joukkuemoniottelut | Kuortane | 12.-13.9.1992 | |
Nuorten SM-joukkuemoniottelut | Lapua | 12.-13.9.1992 | |
18-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Espoo/Le | 29.-30.8.1992 | Suomi-Ruotsi 106-91 |
18-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Espoo/Le | 29.-30.8.1992 | Suomi-Ruotsi 90-78 |
18-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 29.-30.8.1992 | |
18-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 29.-30.8.1992 | |
Eliittikisat | Lahti | 25.8.1992 | |
Seuraottelu | Helsinki/E | 24.8.1992 | 1. HKV 2. TuUL (-20) 3. TampPy (-1) |
Vetoapukisat (14- ja 13-v. epäv. SM-kilpailut) | Laukaa | 21.-23.8.1992 | |
Eliittikisat | Lappeenranta | 16.8.1992 | |
20-v. SM-kilpailut | Iisalmi | 14.-16.8.1992 | |
Korkeuskisat | Kaustinen | 14.8.1992 | |
18-v. SM-kilpailut | Vammala | 14.-16.8.1992 | |
16-v. SM-kilpailut | Vantaa/T | 14.-16.8.1992 | |
Paavo Nurmi Marathon | Turku | 26.7.1992 | |
Eliittikisat | Nurmijärvi | 20.7.1992 | |
SM-kävelyviestit | Kokemäki | 18.7.1992 | |
Pituus- ja loikkakarnevaalit | Koski Tl. | 18.7.1992 | |
Pituus- ja loikkakarnevaalit | Koski Tl. | 16.7.1992 | |
SM-viestit | Oulu | 11.-12.7.1992 | |
Kalevan kisat | Jyväskylä | 3.-5.7.1992 | |
World Games 26 - 26. Maailmankisat | Helsinki | 30.6.1992 | |
21. Suomi-juoksu | Hartola | 28.6.1992 | |
Eliittikisat | Pieksämäki | 28.6.1992 | |
B-mestaruuskilpailut | Joensuu | 27.-28.6.1992 | |
Eliittikisat | Lapinlahti | 21.6.1992 | |
Eliittikisat | Kuortane | 20.6.1992 | |
Eliittikisat | Tampere | 13.6.1992 | |
B-mestaruusmoniottelut | Turku | 6.-7.6.1992 | |
SM-tiekävelyt | Vantaa | 16.5.1992 | |
SM-maastot | Espoo | 10.5.1992 | |
SM-tiejuoksut | Kruunupyy | 4.4.1992 | |
20-, 18- ja 16-v. SM-hallikilpailut | Otaniemi | 8.-9.2.1992 | |
SM-hallimoniottelut | Oulu | 8.-9.2.1992 | |
20-, 18- ja 16-v. SM-hallikilpailut | Rovaniemi | 8.-9.2.1992 | |
20-, 18- ja 16-v. SM-hallikilpailut | Tampere | 8.-9.2.1992 | |
20-, 18- ja 16-v. SM-hallikilpailut | Turku | 8.-9.2.1992 | |
SM-hallikilpailut | Tampere | 1.-2.2.1992 | |
Halliseuraottelu | Tampere | 28.1.1992 | TuUL 296, TampPy 243, HKV 242 |
9. viestiseuraottelu, TSSP-viestit | Turku | 24.1.1992 | |
1991: |
SM-tiejuoksut | Kuusankoski | 6.10.1991 | |
Ruissalojuoksut | Turku | 22.9.1991 | |
Nuorten SM-joukkuemoniottelut | Joutsa | 14.-15.9.1991 | |
Vetoapukisat (14- ja 13-v. epäv. SM-kilpailut) | Tampere | 23.-25.8.1991 | |
Eliittikisat | Lahti | 8.8.1991 | |
18-v. poikien maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 3.-4.8.1991 | Ruotsi-Suomi 103-98 |
18-v. tyttöjen maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 3.-4.8.1991 | Ruotsi-Suomi 86,5-81,5 |
Kalevan kisat | Helsinki | 27.-29.7.1991 | |
35. Paavo Nurmen kisat - Paavo Nurmi Challenge | Turku | 22.7.1991 | |
18-v. SM-kilpailut | Lapua | 19.-21.7.1991 | |
16-v. SM-kilpailut | Parkano | 19.-21.7.1991 | |
20-v. SM-kilpailut | Raahe | 19.-21.7.1991 | |
B-mestaruuskilpailut | Jyväskylä | 13.-14.7.1991 | |
SM-kävelyviestit | Karstula | 13.7.1991 | |
Eliittikisat | Lappeenranta | 9.7.1991 | |
Pituus- ja loikkakarnevaalit | Koski Tl. | 7.7.1991 | |
SM-viestit | Forssa | 6.-7.7.1991 | |
Pituus- ja loikkakarnevaalit | Koski Tl. | 4.7.1991 | |
Eliittikisat | Pieksämäki | 3.7.1991 | |
20. Suomi-juoksu | Hartola | 30.6.1991 | |
World Games 25 - 25. Maailmankisat | Helsinki | 27.6.1991 | |
Eliittikisat | Lapinlahti | 23.6.1991 | |
Eliittikisat | Kuortane | 22.6.1991 | |
Eliittikisat | Tampere | 17.6.1991 | |
Seuraottelu | Vantaa/H | 7.6.1991 | Pisteet eivät tiedossa |
B-mestaruusmoniottelut | Kaarina | 1.-2.6.1991 | |
SM-maraton | Posio | 26.5.1991 | |
SM-maastot | Nurmes | 18.5.1991 | |
SM-tiekävelyt | Lapinlahti | 28.4.1991 | |
SM-hallikävelyt | Otaniemi | 24.2.1991 | |
Hallimaaottelu | Tampere | 23.2.1991 | |
SM-hallimoniottelut | Tampere | 23.-24.2.1991 | |
SM-hallikilpailut | Tampere | 16.-17.2.1991 | |
20-, 18- ja 16-v. SM-hallikilpailut | Oulu | 9.-10.2.1991 | |
Halliseuraottelu | Tampere | 1.2.1991 | TuUL 320, TampPy 282, HKV 252 |
8. viestiseuraottelu, TSSP-viestit | Turku | 25.1.1991 | |
Halliseuraottelu | Turku | 22.1.1991 | |
1990: |
SM-tiejuoksut | Tampere | 7.10.1990 | |
Ruissalojuoksut | Turku | 23.9.1990 | |
Nuorten SM-joukkuemoniottelut | Oulainen | 15.-16.9.1990 | |
Nuorten SM-joukkuemoniottelut | Pattijoki | 15.-16.9.1990 | |
Nuorten SM-joukkuemoniottelut | Ruukki | 15.-16.9.1990 | |
Eliittikisat | Tampere | 4.9.1990 | |
Vetoapukisat (14- ja 13-v. epäv. SM-kilpailut) | Oulainen | 25.-26.8.1990 | |
18-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Espoo/Le | 18.-19.8.1990 | Suomi-Ruotsi 102-97 |
18-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Espoo/Le | 18.-19.8.1990 | Suomi-Ruotsi 90-68 |
18-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 18.-19.8.1990 | |
18-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 18.-19.8.1990 | |
Eliittikisat | Pieksämäki | 12.8.1990 | |
Eliittikisat | Lahti | 9.8.1990 | |
Seuraottelu | Tampere | 6.8.1990 | HKV 311,5, TampPy 299,5, TuUL 245 |
Kalevan kisat | Oulu | 3.-5.8.1990 | |
Eliittikisat | Lohja | 29.7.1990 | |
B-mestaruuskisat | Joutsa | 21.7.1990 | |
B-mestaruuskilpailut | Joutsa | 21.-22.7.1990 | |
SM-kävelyviestit | Tuusula/H | 21.7.1990 | |
16-v. SM-kilpailut | Imatra | 13.-15.7.1990 | |
18-v. SM-kilpailut | Joensuu | 13.-15.7.1990 | |
20-v. SM-kilpailut | Valkeakoski | 13.-15.7.1990 | |
Eliittikisat | Lappeenranta | 9.7.1990 | |
34. Paavo Nurmen kisat, eliittikisat | Turku | 5.7.1990 | |
B-mestaruusmoniottelut | Kangasala | 2.-3.7.1990 | |
19. Suomi-juoksu | Hartola | 1.7.1990 | |
Pituus- ja loikkakarnevaalit | Koski Tl. | 1.7.1990 | |
SM-viestit | Vaasa | 30.6.-1.7.1990 | |
Pituus- ja loikkakarnevaalit | Koski Tl. | 28.6.1990 | |
World Games 24 - 24. Maailmankisat | Helsinki | 27.6.1990 | |
Eliittikisat | Lapinlahti | 24.6.1990 | |
Eliittikisat | Saarijärvi | 23.6.1990 | |
SM-maraton | Karjaa | 27.5.1990 | |
SM-tiekävelyt | Kuopio | 24.5.1990 | |
SM-maastot | Kalajoki | 19.5.1990 | |
SM-hallimoniottelut | Tampere | 3.-4.3.1990 | |
SM-moniottelut | Tampere | 3.-4.3.1990 | |
SM-kävelyt | Turku | 24.2.1990 | |
SM-hallikilpailut | Turku | 17.-18.2.1990 | |
20-, 18- ja 16-v. SM-hallikilpailut | Tampere | 10.-11.2.1990 | |
7. viestiseuraottelu, TSSP-viestit | Turku | 2.2.1990 | |
Halliseuraottelu | Turku | 28.1.1990 | HKV ja TuUL 292,5, TampPy 269 |
Halliseuraottelu | Tampere | 21.1.1990 | |
1989: |
SM-tiejuoksut | Äänekoski | 7.10.1989 | |
Ruissalojuoksut | Turku | 24.9.1989 | |
Nuorten SM-joukkuemoniottelut | Järvenpää | 16.-17.9.1989 | |
Nuorten SM-joukkuemoniottelut | Tuusula/H | 16.-17.9.1989 | |
SM-tiekävelyt | Tuusula | 2.9.1989 | |
Eliittikisat | Tampere | 29.8.1989 | |
Eliittikisat | Lohja | 27.8.1989 | |
Vetoapukisat (14- ja 13-v. epäv. SM-kilpailut) | Savonlinna | 26.-27.8.1989 | |
18-v. poikien maaottelu SWE-FIN | Sollentuna SWE | 19.-20.8.1989 | Ruotsi-Suomi 101-98 |
18-v. tyttöjen maaottelu SWE-FIN | Sollentuna SWE | 19.-20.8.1989 | Ruotsi-Suomi 67-90 |
18-v. poikien maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 19.-20.8.1989 | |
18-v. tyttöjen maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 19.-20.8.1989 | |
Eliittikisat | Pieksämäki | 13.8.1989 | |
20-v. SM-kilpailut | Kotka/K | 11.-13.8.1989 | |
16-v. SM-kilpailut | Mikkeli | 11.-13.8.1989 | |
18-v. SM-kilpailut | Tampere | 11.-13.8.1989 | |
Eliittikisat | Lahti | 10.8.1989 | |
Seuraottelu | Helsinki/E | 7.8.1989 | HKV 292,5, TampPy 283, TuUL 208,5 |
Kalevan kisat | Turku | 28.-30.7.1989 | |
B-mestaruuskilpailut | Oulu | 22.-23.7.1989 | |
Korkeus- ja loikkakarnevaalit | Koski Tl. | 15.7.1989 | |
SM-viestit | Lappeenranta | 15.-16.7.1989 | |
Korkeus- ja loikkakarnevaalit | Koski Tl. | 14.7.1989 | |
Korkeus- ja loikkakarnevaalit | Koski Tl. | 13.7.1989 | |
SM-kävelyviestit | Pihtipudas | 8.7.1989 | |
B-mestaruusmoniottelut | Parkano | 5.-6.7.1989 | |
Eliittikisat | Lappeenranta | 4.7.1989 | |
18. Suomi-juoksu | Hartola | 2.7.1989 | |
World Games 23 - 23. Maailmankisat | Helsinki | 29.6.1989 | |
Eliittikisat | Lapinlahti | 25.6.1989 | |
Eliittikisat | Tornio | 15.6.1989 | |
33. Paavo Nurmen kisat, eliittikisat | Turku | 13.6.1989 | |
SM-maraton | Hämeenlinna | 28.5.1989 | |
SM-maastot | Lapinlahti | 21.5.1989 | |
SM-hallikävelyt | Otaniemi | 25.2.1989 | |
20-, 18- ja 16-v. SM-hallikilpailut | Oulu | 18.-19.2.1989 | |
SM-hallimoniottelut | Kuortane | 11.-12.2.1989 | |
SM-hallikilpailut | Tampere | 4.-5.2.1989 | |
6. viestiseuraottelu, TSSP-viestit | Turku | 27.1.1989 | |
Halliseuraottelu | Tampere | 15.1.1989 | HKV 291, TampPy 289, TuUL 263 |
1988: |
SM-tiejuoksut | Kuortane | 9.10.1988 | |
Ruissalojuoksut | Turku | 25.9.1988 | |
Nuorten SM-joukkuemoniottelut | Raisio | 17.-18.9.1988 | |
Nuorten SM-joukkuemoniottelut | Turku | 17.-18.9.1988 | |
18-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Espoo/Le | 3.-4.9.1988 | Suomi-Ruotsi 103-98 |
18-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Espoo/Le | 3.-4.9.1988 | Suomi-Ruotsi 90-67 |
18-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 3.-4.9.1988 | |
18-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 3.-4.9.1988 | |
Eliittikisat | Lohja | 28.8.1988 | |
Vetoapukisat (14- ja 13-v. epäv. SM-kilpailut) | Nokia | 27.-28.8.1988 | |
Eliittikisat | Lahti | 25.8.1988 | |
Eliittikisat | Tampere | 23.8.1988 | |
16-v. SM-kilpailut | Kankaanpää | 12.-14.8.1988 | |
20-v. SM-kilpailut | Pihtipudas | 12.-14.8.1988 | |
18-v. SM-kilpailut | Tornio | 12.-14.8.1988 | |
Kalevan kisat | Hämeenlinna | 5.-7.8.1988 | |
Eliittikisat | Savonlinna | 31.7.1988 | |
B-mestaruuskilpailut | Ylivieska | 30.-31.7.1988 | |
32. Paavo Nurmen kisat | Turku | 28.7.1988 | |
SM-viestit | Kokkola | 23.-24.7.1988 | |
SM-kävelyviestit | Kuopio | 23.7.1988 | |
Eliittikisat | Lappeenranta | 5.7.1988 | |
17. Suomi-juoksu | Hartola | 3.7.1988 | |
Eliittikisat | Ylivieska | 3.7.1988 | |
World Games 22 - 22. Maailmankisat | Helsinki | 30.6.1988 | |
Eliittikisat | Lapinlahti | 26.6.1988 | |
Eliittikisat | Saarijärvi | 25.6.1988 | |
B-mestaruusmoniottelut | Hämeenlinna | 13.-14.6.1988 | |
Seuraottelu | Helsinki/E | 8.6.1988 | HKV 284, TampPy 229, TuUL 228 |
SM-maraton | Kotka | 5.6.1988 | |
SM-maastot | Lapua | 22.5.1988 | |
SM-tiekävelyt | Vaasa | 21.5.1988 | |
Nuorten SM-hallikävelyt | Kuortane | 6.3.1988 | |
Hallimaaottelu | Tampere | 27.-28.2.1988 | |
18-v. SM-hallikilpailut | Tampere | 27.-28.2.1988 | |
SM-hallikilpailut | Oulu | 20.-21.2.1988 | |
SM-hallimoniottelut | Tampere | 13.-14.2.1988 | |
5. viestiseuraottelu, TSSP-viestit | Turku | 12.2.1988 | |
Halliseuraottelu | Tampere | 28.1.1988 | TuUL 307,5, TampPy 279,5, HKV 277 |
1987: |
SM-tiejuoksut | Sahalahti | 11.10.1987 | |
Ruissalojuoksut | Turku | 27.9.1987 | |
Nuorten SM-joukkuemoniottelut | Tampere | 29.-30.8.1987 | |
Nuorten SM-joukkuemoniottelut | Tampere/H | 29.-30.8.1987 | |
Vetoapukisat (14- ja 13-v. epäv. SM-kilpailut) | Orimattila | 22.-23.8.1987 | |
18-v. poikien maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 22.-23.8.1987 | Ruotsi-Suomi 98-102 |
18-v. tyttöjen maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 22.-23.8.1987 | Ruotsi-Suomi 70-85, ei 70-78 |
Kalevan kisat | Kuopio | 14.-16.8.1987 | |
Eliittikisat | Lahti | 11.8.1987 | |
Eliittikisat | Lohja | 9.8.1987 | |
B-mestaruuskilpailut | Hämeenlinna | 1.-2.8.1987 | |
31. Paavo Nurmen kisat | Turku | 22.7.1987 | |
18-v. SM-kilpailut | Joutsa | 17.-19.7.1987 | |
16-v. SM-kilpailut | Kuusankoski | 17.-19.7.1987 | |
20-v. SM-kilpailut | Salo | 17.-19.7.1987 | |
SM-viestit | Espoo/Le | 11.-12.7.1987 | |
Eliittikisat | Varkaus | 8.7.1987 | |
Eliittikisat | Lappeenranta | 7.7.1987 | |
Eliittikisat | Ylivieska | 5.7.1987 | |
SM-kävelyviestit | Espoo/Le | 4.7.1987 | |
World Games 21 - 21. Maailmankisat | Helsinki | 2.7.1987 | |
16. Suomi-juoksu | Hartola | 27.6.1987 | |
Eliittikisat | Kokkola | 23.6.1987 | |
Eliittikisat | Lapinlahti | 21.6.1987 | |
Eliittikisat | Saarijärvi | 20.6.1987 | |
SM-moniottelut | Parkano | 6.-7.6.1987 | |
SM-tiekävelyt | Turku | 6.6.1987 | |
Seuraottelu | Helsinki/E | 2.6.1987 | HKV 307, TampPy 271, TuUL 254 |
SM-maraton | Uusikaupunki | 31.5.1987 | |
SM-maastot | Kempele | 23.5.1987 | |
B-mestaruusmoniottelut | Kangasniemi | 16.-17.5.1987 | |
Operaatio Rooma | Turku | 28.2.1987 | |
SM-hallimoniottelut | Tampere | 14.-15.2.1987 | |
SM-hallikävelyt | Vierumäki | 14.2.1987 | |
Halliseuraottelu | Turku | 8.2.1987 | TuUL 329, TampPy 275, HKV 235 |
SM-hallikilpailut | Kuortane | 7.-8.2.1987 | |
4. viestiseuraottelu, TSSP-viestit | Turku | 30.1.1987 | |
Halliseuraottelu | Tampere | 28.1.1987 | |
1986: |
Grand Prix | ? | 31.12.1986 | |
Ruissalojuoksut | Turku | 28.9.1986 | |
Grand Prix | Espoo/Le | 3.9.1986 | |
Nuorten SM-joukkuemoniottelut | Raisio | 30.-31.8.1986 | |
Nuorten SM-joukkuemoniottelut | Turku | 30.-31.8.1986 | |
Vetoapukisat (14- ja 13-v. epäv. SM-kilpailut) | Äänekoski | 23.-24.8.1986 | |
18-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Espoo/Le | 9.-10.8.1986 | Suomi-Ruotsi 118-83 |
18-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Espoo/Le | 9.-10.8.1986 | Suomi-Ruotsi 71-86 |
18-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 9.-10.8.1986 | |
Grand Prix | Jyväskylä | 5.8.1986 | |
16-v. SM-kilpailut | Orimattila | 1.-3.8.1986 | |
20-v. SM-kilpailut | Savonlinna | 1.-3.8.1986 | |
18-v. SM-kilpailut | Ylivieska | 1.-3.8.1986 | |
Grand Prix | Oulu | 31.7.1986 | |
Kalevan kisat | Vaasa | 25.-27.7.1986 | |
Grand Prix Summer Games | Varkaus | 22.7.1986 | |
Grand Prix | Varkaus | 22.7.1986 | |
SM-moniottelut | Oulu | 19.-20.7.1986 | |
Seuraottelu | Turku | 15.7.1986 | TuUL 304, TampPy 246, HKV 240 |
SM-kävelyviestit | Raisio | 12.7.1986 | |
SM-viestit | Tampere | 12.-13.7.1986 | |
World Games 20 - 20. Maailmankisat | Helsinki | 7.7.1986 | |
30. Paavo Nurmen kisat | Turku | 3.7.1986 | |
15. Suomi-juoksu | Hartola | 28.6.1986 | |
B-mestaruuskilpailut | Kuopio | 28.-29.6.1986 | |
15. Suomi-juoksu | Hartola | 27.6.1986 | |
51. Juhannuskisat | Saarijärvi | 21.6.1986 | |
Grand Prix | Lahti | 5.6.1986 | |
SM-maraton | Jyväskylä | 25.5.1986 | |
SM-tiekävelyt | Vantaa | 24.5.1986 | |
SM-maastot | Mynämäki | 10.5.1986 | |
Keihään SM-hallikilpailut | Kuopio | 22.3.1986 | |
SM-hallikävelyt | Tampere | 22.3.1986 | |
SM-hallimoniottelut | Lahti/Vierumäki | 22.-23.2.1986 | |
SM-hallikilpailut | Tampere | 8.-9.2.1986 | |
3. viestiseuraottelu, TSSP-viestit | Turku | 31.1.1986 | |
Halliseuraottelu | Tampere | 17.1.1986 | TuUL 288, HKV 270, TampPy 216 |
1985: |
Kutsukilpailu | Helsinki | 22.9.1985 | |
Ruissalojuoksut | Turku | 22.9.1985 | |
Nuorten SM-joukkuemoniottelut | Raisio | 7.-8.9.1985 | |
Nuorten SM-joukkuemoniottelut | Turku | 7.-8.9.1985 | |
18-v. poikien maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 31.8.-1.9.1985 | Ruotsi-Suomi 115-86 |
18-v. tyttöjen maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 31.8.-1.9.1985 | Ruotsi-Suomi 75-82 |
Vetoapukisat (14- ja 13-v. epäv. SM-kilpailut) | Kankaanpää | 24.-25.8.1985 | |
Kalevan kisat | Lahti | 16.-18.8.1985 | |
SM-moniottelut | Kangasniemi | 3.-4.8.1985 | |
B-mestaruuskilpailut | Salo | 3.-4.8.1985 | |
18-v. SM-kilpailut | Hämeenlinna | 26.-28.7.1985 | |
16-v. SM-kilpailut | Oulu | 26.-28.7.1985 | |
20-v. SM-kilpailut | Varkaus | 26.-28.7.1985 | |
29. Paavo Nurmen kisat | Turku | 25.7.1985 | |
SM-kävelyviestit | Jyväskylä | 20.7.1985 | |
SM-viestit | Tornio | 20.-21.7.1985 | |
World Games 19 - 19. Maailmankisat | Helsinki | 4.7.1985 | |
14. Suomi-juoksu | Hartola | 29.6.1985 | |
Seuraottelu | Tampere | 2.6.1985 | HKV 298, TuUL 281, TampPy 263 |
B-mestaruusmoniottelut | Turku | 25.-26.5.1985 | |
SM-maraton | Valkeakoski | 19.5.1985 | |
SM-tiekävelyt | Kangasniemi | 18.5.1985 | |
SM-maastot | Helsinki | 4.5.1985 | |
SM-hallikävelyt | Turku | 2.3.1985 | |
SM-hallimoniottelut | Turku | 2.-3.3.1985 | |
Hallimaaottelu | Turku | 24.2.1985 | |
Hallimaaottelu | Turku | 23.2.1985 | |
SM-hallikilpailut | Rovaniemi | 16.-17.2.1985 | |
2. viestiseuraottelu, TSSP-viestit | Turku | 1.2.1985 | |
Halliseuraottelu | Otaniemi | 18.1.1985 | TuUL 268,5, HKV 265,5, TampPy 216 |
1984: |
SM-maraton | Liperi | 23.9.1984 | |
Ruissalojuoksut | Turku | 23.9.1984 | |
KLL:n mestaruuskilpailut | Savonlinna | 8.9.1984 | |
KLL:n mestaruuskilpailut | Savonlinna | 7.9.1984 | |
18-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Espoo/O | 1.-2.9.1984 | Suomi 108,5-Ruotsi 92,5 |
18-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Espoo/O | 1.-2.9.1984 | Suomi-Ruotsi 79-78 |
Vetoapukisat (14-v. epäv. SM-kilpailut) | Mikkeli | 25.-26.8.1984 | |
Vetoapukisat (14- ja 13-v. epäv. SM-kilpailut) | Orimattila | 25.-26.8.1984 | |
Nuorten SM-joukkuemoniottelut | Raahe | 25.-26.8.1984 | |
SM-kävelyviestit | Lahti | 18.8.1984 | |
SM-viestit | Pietarsaari | 18.-19.8.1984 | |
20-v. SM-kilpailut | Kotka/K | 20.-22.7.1984 | |
16-v. SM-kilpailut | Tampere | 20.-22.7.1984 | |
18-v. poikien ja 19-v. tyttöjen SM-kilpailut | Turku | 20.-22.7.1984 | |
Kalevan kisat | Kajaani | 6.-8.7.1984 | |
World Games 18 - 18. Maailmankisat | Helsinki | 4.7.1984 | |
13. Suomi-juoksu | Hartola | 30.6.1984 | |
SM-moniottelut | Huittinen | 30.6.-1.7.1984 | |
B-mestaruuskilpailut | Kuortane | 30.6.-1.7.1984 | |
28. Paavo Nurmen kisat | Turku | 26.6.1984 | |
Halliseuraottelu | Turku | 13.6.1984 | |
Seuraottelu | Helsinki/E | 5.6.1984 | TuUL 240, HKV 231, TampPy 178 |
SM-tiekävelyt | Konnevesi | 2.6.1984 | |
SM-maastot | Imatra | 12.5.1984 | |
SM-hallikävelyt | Vierumäki | 10.3.1984 | |
SM-hallimoniottelut | Lahti/Vierumäki | 18.-19.2.1984 | |
SM-hallikilpailut | ? | 11.-12.2.1984 | |
SM-hallikilpailut | Otaniemi | 11.-12.2.1984 | |
SM-hallikilpailut | Turku | 11.-12.2.1984 | |
1. viestiseuraottelu, TSSP-viestit | Turku | 3.2.1984 | |
Halliseuraottelu | Turku | 20.1.1984 | TuUL 275,5, HKV 249,5, TampPy 198 |
1983: |
Ruissalojuoksut | Turku | 25.9.1983 | |
SM-maraton | Tammisaari | 18.9.1983 | |
SM-tiekävelyt | Kerava | 17.9.1983 | |
18-v. poikien maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 3.-4.9.1983 | Ruotsi-Suomi 101-100 |
18-v. tyttöjen maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 3.-4.9.1983 | Ruotsi-Suomi 91-66, ei 91-61 |
Vetoapukisat (14-v. epäv. SM-kilpailut) | Oulu | 27.-28.8.1983 | |
Vihkiäiskilpailut | Joensuu | 23.8.1983 | |
16-v. SM-kilpailut | Joensuu | 29.-31.7.1983 | |
18-v. poikien ja 19-v. tyttöjen SM-kilpailut | Lahti | 29.-31.7.1983 | |
20-v. SM-kilpailut | Maarianhamina | 29.-31.7.1983 | |
27. Paavo Nurmen kisat | Turku | 28.7.1983 | |
SM-viestit | Jyväskylä | 23.-24.7.1983 | |
Lahti Games | Lahti | 19.7.1983 | |
Pituus- ja loikkakarnevaalit | Koski Tl. | 8.7.1983 | |
World Games 17 - 17. Maailmankisat | Helsinki | 6.7.1983 | |
12. Suomi-juoksu | Hartola | 2.7.1983 | |
Kalevan kisat | Pori | 1.-3.7.1983 | |
B-mestaruuskilpailut | Imatra | 11.-12.6.1983 | |
Seuraottelu | Tampere | 4.6.1983 | HKV 201, TampPy 167, TuUL 155 |
Vihkiäiskilpailut | Valkeakoski | 2.6.1983 | |
SM-kävelyviestit | Tampere | 28.5.1983 | |
SM-maastot | Hyvinkää | 7.5.1983 | |
Halliseuraottelu | Otaniemi | 11.3.1983 | HKV 228,5, TuUL 223,5, TuUL 205 |
SM-hallikävelyt | Otaniemi | 6.3.1983 | |
SM-hallikilpailut | Otaniemi | 12.-13.2.1983 | |
Halliseuraottelu | Turku | 21.1.1983 | |
SM-hallimoniottelut | Turku | 15.-16.1.1983 | |
1982: |
Ruissalojuoksut | Turku | 26.9.1982 | |
Vetoapukisat (14-v. epäv. SM-kilpailut) | Jyväskylä | 4.-5.9.1982 | |
SM-kävelyviestit | Kangasniemi | 4.9.1982 | |
18-v. tyttöjen SM-kävelyt | Kangasniemi | 4.9.1982 | |
18-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Espoo/O | 28.-29.8.1982 | Suomi-Ruotsi 89-111 |
18-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Espoo/O | 28.-29.8.1982 | Suomi-Ruotsi 73-84 |
18-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 28.-29.8.1982 | |
SM-viestit | Mikkeli | 21.-22.8.1982 | |
SM-tiekävelyt | Lapinlahti | 14.8.1982 | |
Kalevan kisat | Kouvola | 13.-15.8.1982 | |
18-v. poikien ja 19-v. tyttöjen SM-kilpailut | Kuopio | 30.7.-1.8.1982 | |
20-v. SM-kilpailut | Pori | 30.7.-1.8.1982 | |
16-v. SM-kilpailut | Salo | 30.7.-1.8.1982 | |
World Games 16 - 16. Maailmankisat | Helsinki | 28.-29.7.1982 | |
B-mestaruuskilpailut | Rovaniemi | 24.-25.7.1982 | |
B-mestaruusmoniottelut | Anjalankoski/M | 17.-18.7.1982 | |
26. Paavo Nurmen kisat | Turku | 13.7.1982 | |
11. Suomi-juoksu | Hartola | 3.7.1982 | |
Eliittikisat | Lapinlahti | 21.6.1982 | |
Seuraottelu | Turku | 6.6.1982 | HKV 190,5, TuUL 176, TampPy 171,5 |
SM-tiekävelyt | Turku | 5.6.1982 | |
SM-maraton | Seinäjoki | 23.5.1982 | |
Joensuu Run | Joensuu | 16.5.1982 | |
SM-maastot | Kauhajoki | 9.5.1982 | |
SM-hallikävelyt | Otaniemi | 7.3.1982 | |
SM-hallimoniottelut | Turku | 4.-5.3.1982 | |
SM-hallikilpailut | Turku | 20.-21.2.1982 | |
Halliseuraottelu | Turku | 12.2.1982 | |
Halliseuraottelu | Otaniemi | 22.1.1982 | HKV 289, TuUL 260,5, TampPy 217,5 |
Halliseuraottelu | Turku | 1.1.1982 | |
1981: |
Ruissalojuoksut | Turku | 20.9.1981 | |
SM-tiejuoksut | Raahe | 16.9.1981 | |
Vetoapukisat (14-v. epäv. SM-kilpailut) | Mikkeli | 5.-6.9.1981 | |
SM-kävelyviestit | Tuusula/K | 5.9.1981 | |
SM-kävelyt | Tuusula/K | 5.9.1981 | |
18-v. tyttöjen maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 29.-30.8.1981 | Ruotsi-Suomi 80,5-76,5 |
18-v. poikien maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 29.-30.8.1981 | Ruotsi-Suomi 79-120 |
SM-tiekävelyt | Helsinki | 15.8.1981 | |
Kalevan kisat | Oulu | 7.-9.8.1981 | |
16-v. SM-kilpailut | Kajaani | 25.-26.7.1981 | |
20-v. SM-kiilpailut | Tampere | 25.-26.7.1981 | |
18-v. poikien ja 19-v. tyttöjen SM-kilpailut | Turku | 25.-26.7.1981 | |
B-mestaruuskilpailut | Salo | 18.-19.7.1981 | |
SM-viestit | Joensuu | 11.-12.7.1981 | |
25. Paavo Nurmen kisat | Turku | 7.7.1981 | |
10. Suomi-juoksu | Hartola | 27.6.1981 | |
World Games 15 - 15. Maailmankisat | Helsinki | 15.-16.6.1981 | |
B-mestaruusmoniottelut | Espoo/K | 6.-7.6.1981 | |
SM-tiekävelyt | Tuusula | 6.6.1981 | |
Seuraottelu | Tampere | 31.5.1981 | HKV 202, TampPy 192, TuUL 167 |
SM-maraton | Rauma | 24.5.1981 | |
SM-maastot | Joroinen | 9.5.1981 | |
SM-hallikilpailut | Vierumäki | 7.-8.2.1981 | |
SM-hallimoniottelut | Turku | 30.-31.1.1981 | |
Halliseuraottelu | Turku | 23.1.1981 | |
Nuorten SM-hallimoniottelut | Turku | 17.-18.1.1981 | |
SM-hallimoniottelut | Turku | 17.-18.1.1981 | |
Halliseuraottelu | Turku | 16.1.1981 | HKV 279,5 TuUL 276, TampPy 233,5 |
1980: |
Seuraottelu | Helsinki/K | 27.9.1980 | HKV 171, TuUL 144, TampPy ei mukana |
Ruissalojuoksut | Turku | 21.9.1980 | |
SM-maraton | Kuopio | 14.9.1980 | |
Vetoapukisat (14-v. epäv. SM-kilpailut) | Vaasa | 6.-7.9.1980 | |
18-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Espoo/O | 30.-31.8.1980 | Suomi-Ruotsi 118-81 |
18-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Espoo/O | 30.-31.8.1980 | Suomi-Ruotsi 68-89 |
18-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 30.-31.8.1980 | |
18-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 30.-31.8.1980 | |
18-v. poikien ja 19-v. tyttöjen SM-kilpailut | Hanko | 9.-10.8.1980 | |
16-v. SM-kiilpailut | Kankaanpää | 9.-10.8.1980 | |
16-v. SM-kilpailut | Kankaanpää | 9.-10.8.1980 | |
Eliittikisat | Pieksämäki | 9.8.1980 | |
20-v. SM-kilpailut | Vantaa/M | 9.-10.8.1980 | |
World Games 14 - 14. Maailmankisat | Helsinki | 9.-10.7.1980 | |
SM-tiekävelyt | Kangasniemi | 5.7.1980 | |
Kalevan kisat | Lappeenranta | 4.-6.7.1980 | |
24. Paavo Nurmen kisat | Turku | 1.7.1980 | |
9. Suomi-juoksu | Hartola | 28.6.1980 | |
SM-viestit | Seinäjoki | 28.-29.6.1980 | |
45. Juhannuskisat | Saarijärvi | 21.6.1980 | |
B-mestaruuskilpailut | Hyvinkää | 14.-15.6.1980 | |
B-mestaruusmoniottelut | Tampere | 2.-3.6.1980 | |
SM-kävelyviestit | Naantali | 1.6.1980 | |
SM-ratakävelyt | Naantali | 1.6.1980 | |
SM-tiekävelyt | Uusikaupunki | 31.5.1980 | |
SM-maastot | Hattula | 10.5.1980 | |
SM-hallikävelyt | Otaniemi | 8.3.1980 | |
SM-hallimoniottelut | Turku | 22.-23.2.1980 | |
SM-hallikilpailut | Rovaniemi | 16.-17.2.1980 | |
Halliseuraottelu | Turku | 18.1.1980 | TuUL 288,5, HKV 269,5, TampPy 236 |
1979: |
Ruissalojuoksut | Turku | 23.9.1979 | |
Seuraottelu | Tampere | 22.9.1979 | TampPy 212, HKV 203, TuUL 175 |
KLL:n mestaruuskilpailut | Kauhajoki | 15.9.1979 | |
SM-tiekävelyt | Pietarsaari | 15.9.1979 | |
Vetoapukisat (14- ja 12-v. epäv. SM-kilpailut) | Turku | 8.-9.9.1979 | |
18-v. poikien maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 1.-2.9.1979 | Ruotsi-Suomi 93-108 |
18-v. tyttöjen maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 1.-2.9.1979 | Ruotsi-Suomi 78-79 |
Kalevan kisat | Helsinki | 11.-13.8.1979 | |
SM-tiekävelyt | Raisio | 5.8.1979 | |
20-v. SM-kilpailut | Nivala | 28.-29.7.1979 | |
16-v. SM-kilpailut | Oulu | 28.-29.7.1979 | |
18-v. poikien ja 19-v. tyttöjen SM-kilpailut | Saarijärvi | 28.-29.7.1979 | |
23. Paavo Nurmen kisat | Turku | 25.7.1979 | |
SM-viestit | Raahe | 14.-15.7.1979 | |
8. Suomi-juoksu | Hartola | 30.6.1979 | |
World Games 13 - 13. Maailmankisat | Helsinki | 19.-20.6.1979 | |
16-v. SM-kävelyt | Espoo/O | 2.6.1979 | |
SM-maraton | Maarianhamina | 27.5.1979 | |
SM-maastot | Salo | 13.5.1979 | |
SM-hallikävelyt | Vierumäki | 10.3.1979 | |
SM-hallimoniottelut | Turku | 17.-18.2.1979 | |
SM-hallikilpailut | Otaniemi | 10.-11.2.1979 | |
SM-hallikilpailut | Turku | 10.-11.2.1979 | |
Halliseuraottelu | Turku | 28.1.1979 | |
Seuraottelu | Otaniemi | 12.1.1979 | |
Halliseuraottelu | Otaniemi | 12.1.1979 | TuUL 182, HKV 181, TampPy ei mukana |
1978: |
Ruissalojuoksut | Turku | 24.9.1978 | |
Vetoapukisat (14- ja 12-v. epäv. SM-kilpailut) | Tampere | 9.-10.9.1978 | |
Seuraottelu | Helsinki/V | 20.8.1978 | HKV 209, TampPy 190, TuUL 165 |
18-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Espoo/O | 12.-13.8.1978 | Suomi-Ruotsi 103-95 |
18-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Espoo/O | 12.-13.8.1978 | Suomi-Ruotsi 79-78 |
18-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 12.-13.8.1978 | |
18-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 12.-13.8.1978 | |
SM-tiekävelyt | Helsinki | 5.8.1978 | |
Kalevan kisat | Kokkola | 4.-6.8.1978 | |
16-v. SM-kilpailut | Heinola | 29.-30.7.1978 | |
18-v. SM-kilpailut | Kankaanpää | 29.-30.7.1978 | |
20-v. SM-kilpailut | Porvoo | 29.-30.7.1978 | |
22. Paavo Nurmen kisat | Turku | 27.7.1978 | |
7. Suomi-juoksu | Hartola | 1.7.1978 | |
SM-viestit | Turku | 1.-2.7.1978 | |
World Games 12 - 12. Maailmankisat | Helsinki | 28.-29.6.1978 | |
SM-tiekävelyt | Turku | 17.6.1978 | |
SM-maraton | Keuruu | 28.5.1978 | |
SM-maastot | Pori | 14.5.1978 | |
SM-hallikävelyt | Turku | 25.3.1978 | |
Korkeushypyn maaottelu | Helsinki/Eka-tavaratalo | 19.3.1978 | |
SM-hallimoniottelut | Vierumäki | 4.-5.3.1978 | |
SM-hallikilpailut | Turku | 24.-25.2.1978 | |
Halliseuraottelu | Turku | 4.2.1978 | |
PM-hallikävelyt | Turku | 4.2.1978 | |
Halliseuraottelu | Turku | 15.1.1978 | TuUL 245,5, HKV 223, TampPy 202,5 |
1977: |
Ruissalojuoksut | Turku | 25.9.1977 | |
SM-tiekävelyt | Tuusula | 18.9.1977 | |
Seuraottelu | Tampere | 17.9.1977 | HKV 228, TampPy 216, TuUL 109 |
SM-maraton | Järvenpää | 11.9.1977 | |
Vetoapukisat (14- ja 12-v. epäv. SM-kilpailut) | Turku | 10.-11.9.1977 | |
18-v. poikien maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 27.-28.8.1977 | Ruotsi-Suomi 91-110 |
18-v. tyttöjen maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 27.-28.8.1977 | Suomi-Ruotsi 76-80 |
Nuorten SM-moniottelut | Espoo/O | 6.-7.8.1977 | |
20-v. SM-kilpailut | Helsinki | 6.-7.8.1977 | |
18- ja 16-v. poikien SM-kilpailut | Joensuu | 6.-7.8.1977 | |
20-v. SM-kilpailut | Kuortane | 6.-7.8.1977 | |
18- ja 16-v. tyttöjen SM-kilpailut | Raahe | 6.-7.8.1977 | |
Pohjoismaiden mestaruusmaraton | Århus DEN | 31.7.1977 | |
Kalevan kisat | Tampere | 29.-31.7.1977 | |
21. Paavo Nurmen kisat | Turku | 5.7.1977 | |
6. Suomi-juoksu | Hartola | 2.7.1977 | |
SM-moniottelut | Hyvinkää | 1.-2.7.1977 | |
World Games 11 - 11. Maailmankisat | Helsinki | 29.-30.6.1977 | |
SM-viestit | Imatra | 18.-19.6.1977 | |
SM-tiekävelyt | Kangasniemi | 18.6.1977 | |
16-v. SM-kävelyt | Uusikaupunki | 28.5.1977 | |
SM-maastot | Joutsa | 8.5.1977 | |
Artturin maraton | Turku | 3.4.1977 | |
SM-hallikilpailut | Turku | 25.-26.2.1977 | |
Halliseuraottelu | Turku | 6.2.1977 | ViipU 262, TuUL 243 |
Halliseuraottelu | Turku | 22.1.1977 | HKV 275, TuUL 228, TampPy 218 |
1976: |
SM-tiejuoksut | Sahalahti | 11.10.1976 | |
Ruissalojuoksut | Turku | 26.9.1976 | |
KLL:n mestaruuskilpailut | Joensuu | 18.9.1976 | |
Vetoapukisat (14- ja 12-v. epäv. SM-kilpailut) | Helsinki | 11.-12.9.1976 | |
18-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Espoo/La | 4.-5.9.1976 | Suomi-Ruotsi 107-92 |
18-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Espoo/La | 4.-5.9.1976 | Suomi-Ruotsi 64-92 |
18-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 4.-5.9.1976 | |
18-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 4.-5.9.1976 | |
20. Paavo Nurmen kisat | Turku | 12.8.1976 | |
20-v. SM-kilpailut | Helsinki | 7.-8.8.1976 | |
18- ja 16-v. poikien SM-kilpailut | Hyvinkää | 7.-8.8.1976 | |
18- ja 16-v. tyttöjen SM-kilpailut | Laitila | 7.-8.8.1976 | |
SM-tiekävelyt | Masku | 24.7.1976 | |
5. Suomi-juoksu | Hartola | 3.7.1976 | |
Kalevan kisat | Turku | 2.-4.7.1976 | |
SM-tiekävelyt | Raisio | 27.6.1976 | |
World Games 10 - 10. Maailmankisat | Helsinki | 22.-23.6.1976 | |
SM-viestit | Oulu | 19.-20.6.1976 | |
16-v. poikien SM-tiekävely | Kangasniemi | 30.5.1976 | |
SM-maraton | Oulu | 22.5.1976 | |
SM-maastot | Sotkamo | 9.5.1976 | |
SM-hallikävelyt | Turku | 14.3.1976 | |
SM-hallikilpailut | Turku | 6.-7.2.1976 | |
Halliseuraottelu | Turku | 30.1.1976 | HKV 287, TuUL 264, TampPy 174 |
Halliseuraottelu | Turku | 24.1.1976 | TuUL 238, ViipU 231 |
1975: |
Seuraottelu | Helsinki/V | 28.9.1975 | HKV 218, TampPy 179, TuUL 156 |
Ruissalojuoksut | Turku | 21.9.1975 | |
Vetoapukisat (14- ja 12-v. epäv. SM-kilpailut) | Helsinki | 13.-14.9.1975 | |
SM-tiekävelyt | Raisio | 10.8.1975 | |
SM-moniottelut | Vammala | 9.-10.8.1975 | |
18-v. poikien maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 2.-3.8.1975 | Ruotsi-Suomi 99-95 |
18-v. tyttöjen maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 2.-3.8.1975 | Ruotsi-Suomi 87-68 |
20-v. SM-kilpailut | Keuruu | 26.-27.7.1975 | |
18- ja 16-v. poikien SM-kilpailut | Nivala | 26.-27.7.1975 | |
18- ja 16-v. tyttöjen SM-kilpailut | Pietarsaari | 26.-27.7.1975 | |
19. Paavo Nurmen kisat | Turku | 24.7.1975 | |
Kalevan kisat | Seinäjoki | 18.-20.7.1975 | |
4. Suomi-juoksu | Hartola | 5.7.1975 | |
SM-tiekävelyt | Taivassalo | 5.7.1975 | |
SM-viestit | Kuusankoski | 28.-29.6.1975 | |
World Games 9 - 9. Maailmankisat | Helsinki | 25.-26.6.1975 | |
16-v. SM-kävelyt | Lahti | 15.6.1975 | |
SM-maraton | Imatra | 25.5.1975 | |
SM-maastot | Porvoo | 11.5.1975 | |
Halliseuraottelu | Turku | 6.4.1975 | HKV 284,5, TuUL 251, TampPy 164,5 |
Artturin maraton | Turku | 31.3.1975 | |
SM-hallikävelyt | Turku | 15.3.1975 | |
SM-hallikilpailut | Turku | 21.-22.2.1975 | |
1974: |
Seuraottelu | Tampere/P | 29.9.1974 | HKV 197, TampPy 187,5, TuUL 179,5 |
Ruissalojuoksut | Turku | 29.9.1974 | |
Vetoapukisat (14- ja 12-v. epäv. SM-kilpailut) | Helsinki | 14.-15.9.1974 | |
18-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Espoo/La | 17.-18.8.1974 | Suomi-Ruotsi 102-98 |
18-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Espoo/La | 17.-18.8.1974 | Suomi-Ruotsi 80-76 |
Kalevan kisat | Jyväskylä | 9.-11.8.1974 | |
20-v. SM-kilpailut | Oulu | 3.-4.8.1974 | |
18- ja 16-v. poikien SM-kilpailut | Turku | 3.-4.8.1974 | |
18- ja 16-v. tyttöjen SM-kilpailut | Vammala | 3.-4.8.1974 | |
18. Paavo Nurmen kisat | Turku | 1.8.1974 | |
SM-kävelyt | Lahti | 27.7.1974 | |
SM-tiekävelyt | Lahti | 27.7.1974 | |
SM-moniottelut ja maraton | Hyvinkää | 13.-14.7.1974 | |
3. Suomi-juoksu | Hartola | 6.7.1974 | |
SM-viestit | Paimio | 6.-7.7.1974 | |
SM-kävelyt | Kangasniemi | 30.6.1974 | |
SM-tiekävelyt | Turku | 9.6.1974 | |
SM-kävelyt | Naantali | 2.6.1974 | |
SM-kävelyt | Masku | 1.6.1974 | |
SM-maastot | Kalajoki | 12.5.1974 | |
Artturin maraton | Turku | 7.4.1974 | |
Hallimaaottelu | Turku | 1.-2.3.1974 | Suomi-Ruotsi 72-53 |
SM-hallikilpailut | Vierumäki | 23.-24.2.1974 | |
Halliseuraottelu | Turku | 26.1.1974 | TuUL-ViipU |
SM-hallikävelyt | Turku | 26.1.1974 | |
1973: |
Ruissalojuoksut | Turku | 7.10.1973 | |
Seuraottelu | Turku | 29.9.1973 | TuUL 210,5, HKV 209, TampPy 172,5 |
SM-maraton | Helsinki | 15.9.1973 | |
Vetoapukisat (14- ja 12-v. epäv. SM-kilpailut) | Helsinki | 8.-9.9.1973 | |
18-v. maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 1.-2.9.1973 | |
18-v. tyttöjen maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 1.-2.9.1973 | Ruotsi-Suomi 83,5-62,5 |
18-v. poikien maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 1.-2.9.1973 | Ruotsi-Suomi 99,5-100,5 |
Kalevan kisat | Hyvinkää | 10.-12.8.1973 | |
17. Paavo Nurmen kisat | Turku | 26.7.1973 | |
SM-kävelyt | Helsinki | 22.7.1973 | |
SM-tiekävelyt | Helsinki | 22.7.1973 | |
20-v. SM-kilpailut | Kuopio | 21.-22.7.1973 | |
18- ja 16-v. tyttöjen SM-kilpailut | Saarijärvi | 21.-22.7.1973 | |
18- ja 16-v. poikien SM-kilpailut | Varkaus | 21.-22.7.1973 | |
2. Suomi-juoksu | Järvenpää | 14.7.1973 | |
SM-viestit | Kuortane | 7.-8.7.1973 | |
Suomi-kisat | Joensuu | 2.7.1973 | |
SM-kävelyt | Lahti | 1.7.1973 | |
SM-tiekävelyt | Lahti | 1.7.1973 | |
SM-moniottelut | Kuusankoski | 30.6.-1.7.1973 | |
World Games 8 - 8. Maailmankisat | Helsinki | 27.-28.6.1973 | |
SM-kävelyt | Kangasniemi | 16.6.1973 | |
SM-maastot | Mikkeli | 13.5.1973 | |
Artturin maraton | Turku | 1.4.1973 | |
SM-hallikävelyt | Turku | 4.3.1973 | |
SM-hallikilpailut | Turku | 24.-25.2.1973 | |
Halliseuraottelu | Turku | 20.1.1973 | TuUL 241, ViipU 221 |
1972: |
Halliseuraottelu | Otaniemi | 10.12.1972 | |
1. Suomi-juoksu | Järvenpää | 22.10.1972 | |
Seuraottelu | Helsinki/E | 30.9.1972 | Tulosluettelo puuttuu HKV 207, TuUL 191, TampPy 156 tytöt mukaan |
SM-tiekävelyt | Helsinki | 24.9.1972 | |
Maaottelu ROM-FIN | Constanza ROM | 23.-24.9.1972 | Romania-Suomi 83-128 |
Naisten maaottelu ROM-FIN | Constanza ROM | 23.-24.9.1972 | Romania-Suomi 81-54 |
Vetoapukisat (14- ja 12-v. epäv. SM-kilpailut) | Helsinki | 23.-24.9.1972 | |
Syyskisat | Helsinki | 14.9.1972 | |
Naisten maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 19.-20.8.1972 | Suomi-Ruotsi 73-60 |
Kalevan kisat | Joensuu | 11.-13.8.1972 | |
SM-tiekävelyt | Kangasniemi | 6.8.1972 | |
22-v. maaottelu ITA-FIN | Pisa ITA | 5.-6.8.1972 | Italia-Suomi 104-108 |
18-v. maaottelu EST-FIN | Tallinn URS | 4.-5.8.1972 | Viro-Suomi 95-105 |
18-v. tyttöjen maaottelu EST-FIN | Tallinn URS | 4.-5.8.1972 | Viro-Suomi 60-86 |
20-v. maaottelu FIN.SWE-NOR | Kuortane | 29.-30.7.1972 | Suomi 176, Ruotsi 120, Norja 95 |
SM-maraton | Helsinki | 25.7.1972 | |
Maaottelu FIN-GBR ja FIN-ESP | Helsinki | 25.-26.7.1972 | Suomi-Iso-Britannia 123-89, Suomi Espanja 143-67 |
Naisten maaottelu FIN-GBR | Helsinki | 25.-26.7.1972 | Suomi-Iso-Britannia 53-82 |
20-v. SM-kilpailut | Keuruu | 22.-23.7.1972 | |
18- ja 16-v. tyttöjen SM-kilpailut | Kuusankoski | 22.-23.7.1972 | |
18- ja 16-v. poikien SM-kilpailut | Oulu | 22.-23.7.1972 | |
16. Paavo Nurmen kisat | Turku | 19.7.1972 | |
SM-viestit | Helsinki | 8.-9.7.1972 | |
Kymmenottelun maaottelu FIN-FRA-ROM-ITA | Heinola | 24.-25.6.1972 | Suomi 31, Ranska 51, Romania 44, Italia 11 |
Naisten viisiottelun maaottelu FIN-FRA-ROM-ITA | Heinola | 24.-25.6.1972 | Suomi 7, Ranska 33, Romania 25, Italia 14 |
Otaniemen urheilukentän vihkiäiskilpailut | Espoo/O | 25.5.1972 | |
SM-maastot | Nilsiä | 14.5.1972 | |
Artturin maraton | Turku | 2.4.1972 | |
SM-hallikilpailut | Turku | 26.-27.2.1972 | |
Hallimaaottelu SWE-FIN | Göteborg SWE | 5.-6.2.1972 | Ruotsi-Suomi 82-75, Suomi-Norja 85-72 |
Naisten hallimaaottelu SWE-FIN | Göteborg SWE | 5.-6.2.1972 | Ruotsi-Suomi 72,5-40,5 |
1971: |
Turun Sanomien maraton | Turku | 3.10.1971 | |
Seuraottelu | Tampere/P | 28.9.1971 | HKV 144, TampPy 126, TuUL 103 |
Maaottelu GFR-FIN | Wuppertal GFR | 22.9.1971 | Länsi-Saksa-Suomi 112,5-99,5 |
Maaottelu NOR-FIN ja DEN-FIN | Oslo NOR | 18.-19.9.1971 | Norja-Suomi 88-124, Suomi-Tanska 146-65 |
SM-tiekävelyt | Lahti | 12.9.1971 | |
Maaottelu FIN-POL | Helsinki | 11.-12.9.1971 | Suomi-Puola 194-236 |
Maaottelu SWE-FIN | Göteborg SWE | 28.-29.8.1971 | Ruotsi-Suomi 183-224 |
Naisten maaottelu SWE-FIN | Göteborg SWE | 28.-29.8.1971 | Ruotsi-Suomi 71-64 |
18-v. poikien maaottelu SWE-FIN | Mölndal SWE | 28.-29.8.1971 | Ruotsi-Suomi 98-103 |
18-v. tyttöjen maaottelu SWE-FIN | Mölndal SWE | 28.-29.8.1971 | Ruotsi-Suomi 72-74 |
20-v. maaottelu SWE-FIN-NOR | Karlskoga SWE | 31.7.-1.8.1971 | Ruotsi 146, Suomi 150,5, Norja 95,5 |
Kalevan kisat | Oulu | 23.-25.7.1971 | |
20-v. SM-kilpailut | Heinola | 17.-18.7.1971 | |
18- ja 16-v. tyttöjen SM-kilpailut | Kokkola | 17.-18.7.1971 | |
18- ja 16-v. poikien SM-kilpailut | Posio | 17.-18.7.1971 | |
15. Paavo Nurmen kisat | Turku | 15.7.1971 | |
SM-tiekävelyt | Turku | 11.7.1971 | |
SM-viestit | Tampere | 3.-4.7.1971 | |
World Games 7 - 7. Maailmankisat | Helsinki | 30.6.-1.7.1971 | |
Naisten maaottelu EST-FIN | Tallinn URS | 26.-27.6.1971 | Viro-Suomi 64-71 |
SM-maraton | Helsinki | 23.6.1971 | |
SM-tiekävelyt | Helsinki | 22.6.1971 | |
Maaottelu FIN-ROM ja FIN-EST | Helsinki | 22.-23.6.1971 | Suomi-Romania 118-91, Suomi-Viro 137-73 |
16-v. maaottelu FIN-NOR | Tampere | 3.-4.6.1971 | Suomi-Norja 94-74 |
SM-maastot | Hämeenlinna | 2.5.1971 | |
Artturin maraton | Turku | 4.4.1971 | |
SM-hallikilpailut | Otaniemi | 6.-7.3.1971 | |
1970: |
Turun Sanomien maraton | Turku | 27.9.1970 | |
Seuraottelu | Turku | 20.9.1970 | TuUL 134, TampPy 122, HKV ei mukana |
Maaottelu TCH-FIN | Praha TCH | 18.-19.9.1970 | Tshekkoslovakia-Suomi 96-116 |
Naisten maaottelu TCH-FIN | Praha TCH | 18.-19.9.1970 | Tshekkoslovakia-Suomi 75-59 |
Naisten maaottelu GDR-FIN | Leipzig GDR | 15.-16.9.1970 | Itä-Saksa-Suomi 91-44 |
Maaottelu GDR-FIN | Leipzig GDR | 15.-16.9.1970 | It-Saksa-Suomi 93-119 |
18-v. poikien maaottelu FIN-SWE | Espoo/Le | 5.-6.9.1970 | Suomi-Ruotsi 106-75 |
18-v. tyttöjen maaottelu FIN-SWE | Espoo/Le | 5.-6.9.1970 | Suomi-Ruotsi 70-76 |
18-v. poikien maaottelu | Espoo/Le | 5.-6.9.1970 | |
Naisten maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 5.-6.9.1970 | Suomi-Ruotsi 53-82 |
Maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 5.-6.9.1970 | Suomi-Ruotsi 227-182 |
20-v. maaottelu FIN-ITA | Lapua | 30.8.1970 | Suomi-Italia 110-113 |
SM-tiekävelyt | Helsinki | 23.8.1970 | |
Kalevan kisat | Kouvola | 14.-16.8.1970 | |
20-v. maaottelu NOR-SWE-FIN | Fredrikstad NOR | 8.-9.8.1970 | Norja 128, Ruotsi 139, Suomi 124 |
16-v. maaottelu EST-FIN | Tallinn URS | 8.-9.8.1970 | Viro-Suomi 146-146 |
SM-tiekävelyt | Lahti | 26.7.1970 | |
18- ja 16-v. tyttöjen SM-kilpailut | Pori | 25.-26.7.1970 | |
20-v. SM-kilpailut | Turku | 25.-26.7.1970 | |
18- ja 16-v. poikien SM-kilpailut | Ylivieska | 25.-26.7.1970 | |
SM-viestit | Jyväskylä | 4.-5.7.1970 | |
14. Paavo Nurmen kisat | Turku | 1.7.1970 | |
Kymmenottelun maaottelu ITA-ROM-FRA-FIN | Pistoia ITA | 28.-29.6.1970 | Italia 14, Romania 51, Suomi 49, Ranska 22 |
Naisten viisiottelun maaottelu ITA-ROM-FRA-FIN | Pistoia ITA | 28.-29.6.1970 | Italia 14, Romania 30, Suomi 7, Ranska 27 |
Maaottelu FIN-FRA | Oulu | 27.-28.6.1970 | Suomi-Ranska 194-215 |
SM-maastot | Saarijärvi | 10.5.1970 | |
Artturin maraton | Turku | 30.3.1970 | |
SM-hallikilpailut | Otaniemi | 28.2.-1.3.1970 | |
1969: |
Maaottelu GBR-FIN | London GBR | 7.-8.10.1969 | Iso-Britannia-Suomi 118-95 |
Seuraottelu | Helsinki | 28.9.1969 | TuUL 149, HKV 136, TampPy 135 |
Turun Sanomien maraton | Turku | 28.9.1969 | |
Maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 6.-7.9.1969 | Ruotsi-Suomi 212,5-195,5 |
Naisten maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 6.-7.9.1969 | Ruotsi-Suomi 75-60 |
Maaottelu FIN-NOR | Helsinki | 27.-28.8.1969 | Suomi-Norja 219-191 |
Naisten maaottelu FIN-NOR | Helsinki | 27.-28.8.1969 | Suomi-Norja 73-60 |
Kalevan kisat | Helsinki | 16.-18.8.1969 | |
SM-maraton | Helsinki | 16.8.1969 | |
Kalevan kisat | Pori | 16.-18.8.1969 | |
SM-tiekävelyt | Taivassalo | 3.8.1969 | |
18- ja 16-v. tyttöjen SM-kilpailut | Kouvola | 2.-3.8.1969 | |
18- ja 16-v. poikien SM-kilpailut | Lapua | 2.-3.8.1969 | |
20-v. SM-kilpailut | Sippola/I | 2.-3.8.1969 | |
SM-viestit | Kokkola | 12.-13.7.1969 | |
SM-tiekävelyt | Kangasniemi | 6.7.1969 | |
13. Paavo Nurmen kisat | Turku | 3.7.1969 | |
World Games 6 - 6. Maailmankisat | Helsinki | 30.6.-1.7.1969 | |
Kymmenottelun maaottelu FIN-GDR | Naantali | 14.-15.6.1969 | Suomi-Itä-Saksa 28223-28938 |
SM-maastot | Alajärvi | 11.5.1969 | |
Artturin maraton | Turku | 30.3.1969 | |
SM-hallikilpailut | Otaniemi | 22.-23.2.1969 | |
1968: |
Turun Sanomien maraton | Turku | 29.9.1968 | |
Kymmenottelun maaottelu GDR-FIN | Potsdam GDR | 14.-15.9.1968 | Itä-Saksa-Suomi 29288-27732 |
Kävelymaaottelu EST-FIN | Tallinn URS | 14.-15.9.1968 | Viro-Suomi 31-13 |
Maaottelu NOR-FIN | Oslo NOR | 10.-11.9.1968 | Norja-Suomi 184,5-225,5 |
Seuraottelu | Tampere | 8.9.1968 | HKV 162, TampPy 146, TuUL 127 |
Maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 31.8.-1.9.1968 | Suomi-Ruotsi 208,5-199,5 |
Naisten maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 31.8.-1.9.1968 | Suomi-Ruotsi 52-64 |
SM-tiekävelyt | Raisio | 18.8.1968 | |
Kalevan kisat | Varkaus | 16.-18.8.1968 | |
18-v. maaottelu EST-FIN | Tallinn URS | 10.-11.8.1968 | Viro-Suomi 232-293 |
20-v. maaottelu SWE-FIN-NOR | Växjö SWE | 10.-11.8.1968 | Ruotsi 133, Suomi 150, Norja 108 |
Maaottelu FIN-EST ja FIN-CZE | Helsinki | 5.-6.8.1968 | |
SM-tiekävelyt | Turku | 4.8.1968 | |
18- ja 16-v. poikien SM-kilpailut | Helsingin mlk/T | 3.-4.8.1968 | |
18- ja 16-v. tyttöjen SM-kilpailut | Kuortane | 3.-4.8.1968 | |
20-v. SM-kilpailut | Valkeakoski | 3.-4.8.1968 | |
SM-viestit | Turku | 13.-14.7.1968 | |
12. Paavo Nurmen kisat | Turku | 27.6.1968 | |
Naisten maaottelu EST-FIN | Pärnu URS | 25.-26.6.1968 | Viro-Suomi 60-57 |
SM-maastot | Lahti | 5.5.1968 | |
SM-maastot | Lahti/R | 5.5.1968 | |
Artturin maraton | Turku | 16.3.1968 | |
SM-hallikilpailut | Otaniemi | 24.-25.2.1968 | |
1967: |
Turun Sanomien maraton | Turku | 8.10.1967 | |
Maaottelu FIN-NOR | Tampere | 9.-10.9.1967 | Suomi-Norja 205-205 |
Naisten maaottelu FIN-NOR ja FIN-EST | Tampere | 9.-10.9.1967 | Suomi-Norja 65-52, Suomi-Viro 71-46 |
Seuraottelu | Turku | 27.8.1967 | HKV 167, TuUL 137, TampPy 109 |
Maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 19.-20.8.1967 | Ruotsi-Suomi 212-198 |
Kalevan kisat | Pori | 11.-13.8.1967 | |
SM-tiekävelyt | Turku | 6.8.1967 | |
Maaottelu FIN-ITA | Helsinki | 1.-2.8.1967 | Suomi-Italia 102-109 |
SM-tiekävelyt | Taivassalo | 30.7.1967 | |
18-v. maaottelu FIN-EST | Mäntsälä | 26.-27.7.1967 | Suomi-Viro 312-73 |
Naisten maaottelu FIN-FRA-DEN | Pietarsaari | 23.7.1967 | Suomi 72, Ranska 108, Tanska 49 |
SM-viestit | Kouvola | 15.-16.7.1967 | |
Nuorten maaottelu NOR-FIN-SWE | Stavanger NOR | 11.-12.7.1967 | Norja 109,5, Ruotsi 154, Suomi 127,5 |
18- ja 16-v. tyttöjen SM-kilpailut | Helsinki/E | 8.-9.7.1967 | |
11. Paavo Nurmen kisat | Turku | 2.-3.7.1967 | |
20-v. SM-kilpailut | Jyväskylä | 1.-2.7.1967 | |
18- ja 16-v. poikien SM-kilpailut | Varkaus | 1.-2.7.1967 | |
World Games 5 - 5. Maailmankisat | Helsinki | 28.-29.6.1967 | |
SM-maastot | Sotkamo | 28.5.1967 | |
SM-hallikilpailut | Otaniemi | 25.-26.2.1967 | |
1966: |
Turun Sanomien maraton | Turku | 2.10.1966 | |
Seuraottelu | Helsinki | 1.10.1966 | Tulosluettelo puuttuu HKV 193, TampPy 136, TuUL 110 |
Maaottelu FRA-FIN ja GBR-FIN | Paris FRA | 1.-2.10.1966 | Ranska-Suomi 128-83, Iso-Britannia-Suomi 122-90 |
Maaottelu NOR-FIN | Oslo NOR | 20.-21.9.1966 | Norja-Suomi 189,5-219,5 (ei 188,5-221,5) |
Naisten maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 10.-11.9.1966 | Suomi-Ruotsi 55-62 |
SM-tiekävelyt | Kangasniemi | 13.-14.8.1966 | |
Kalevan kisat | Tampere | 13.-14.8.1966 | |
20-v. SM-kilpailut | Alajärvi | 6.-7.8.1966 | |
SUL:n 17-v. tyttöjen mestaruuskilpailut | Raisio | 6.-7.8.1966 | |
17-v. maaottelu EST-FIN | Tallinn URS | 30.-31.7.1966 | Viro-Suomi 117-210 |
SM-viestit | Mäntsälä | 17.-18.7.1966 | |
Naisten maaottelu FRA-DEN-FIN | Saint-Maur FRA | 10.7.1966 | Ranska 100, Tanska 62, Suomi 71 |
SUL:n 17-v. poikien mestaruuskilpailut | Riihimäki | 9.-10.7.1966 | |
Kymmenottelun ja maratonin maaottelu FIN-GDR | Sippola/I | 2.-3.7.1966 | Suomi-Itä-Saksa 34-66 |
SM-moniottelut ja maraton | Sippola/I | 2.-3.7.1966 | |
10. Paavo Nurmen kisat | Turku | 13.6.1966 | |
Maaottelu FIN-NOR | Helsinki | 5.-6.6.1966 | Suomi-Norja 108-104 |
SM-maastot | Helsingin mlk | 15.5.1966 | |
SM-hallikilpailut | Tampere/jääh. | 12.-13.3.1966 | |
1965: |
Turun Sanomien maraton | Turku | 3.10.1965 | |
Maaottelu ITA-FIN | Napoli ITA | 25.-26.9.1965 | Italia-Suomi 109-98 |
SM-moniottelut | Varkaus | 11.-12.9.1965 | |
Seuraottelu | Tampere | 5.9.1965 | HKV 186, TampPy 147, TuUL 101 |
Maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 4.-5.9.1965 | Ruotsi-Suomi 210-200 |
Naisten maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 4.-5.9.1965 | Ruotsi-Suomi 65.52 |
SM-maraton | Helsinki | 15.8.1965 | |
SM-tiekävelyt | Turku | 8.8.1965 | |
Kalevan kisat | Jyväskylä | 7.-8.8.1965 | |
20-v. maaottelu SWE-FIN-NOR | Gimo SWE | 31.7.-1.8.1965 | Ruotsi 149, Suomi 125, Norja 109 |
SUL:n 17-v. tyttöjen mestaruuskilpailut | Kemijärvi | 31.7.-1.8.1965 | |
Maaottelu FIN-GDR | Helsinki | 28.-29.7.1965 | Suomi-Itä-Saksa 98-114 |
SM-tiekävelyt | Raisio | 25.7.1965 | |
Naisten maaottelu DEN-FRA-FIN | København DEN | 11.7.1965 | Tanska 62, Ranska 91,5, Suomi 79,5 |
SUL:n 17-v. poikien mestaruuskilpailut | Alavus | 10.-11.7.1965 | |
20-v. SM-kilpailut | Kuusankoski | 10.-11.7.1965 | |
SM-viestit | Rauma | 3.-4.7.1965 | |
World Games 4 - 4. Maailmankisat | Helsinki | 30.6.-1.7.1965 | |
Naisten maaottelu EST-FIN | Tallinn URS | 19.-20.6.1965 | Viro-Suomi 64-53 |
9. Paavo Nurmen kisat | Turku | 16.6.1965 | |
SM-maastot | Veteli | 16.5.1965 | |
Hallimaaottelu FIN-GBR | Tampere/jääh. | 10.-11.4.1965 | Suomi-Iso-Britannia 42-64 |
SM-hallikilpailut | Otaniemi | 20.-21.3.1965 | |
1964: |
Seuraottelu | Turku | 27.9.1964 | HKV 191, TampPy 138, TuUL 134 |
Maaottelu POL-FIN | Poznan POL | 26.-27.9.1964 | Puola-Suomi 113-99 |
Turun Sanomien maraton | Turku | 20.9.1964 | |
Naisten maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 12.-13.9.1964 | Suomi-Ruotsi 53-64 |
SM-moniottelut | Kokkola | 6.9.1964 | |
SM-moniottelut | Kokkola | 5.-6.9.1964 | |
SM-tiekävelyt | Raisio | 30.8.1964 | |
SM-tiekävelyt | Taivassalo | 16.8.1964 | |
Kalevan kisat | Oulu | 15.-16.8.1964 | |
20-v. SM-kilpailut | Äänekoski | 1.-2.8.1964 | |
SUL:n 17-v. poikien mestaruuskilpailut | Joutsa | 1.-2.8.1964 | |
SUL:n 17-v. tyttöjen mestaruuskilpailut | Sippola/I | 1.-2.8.1964 | |
Maaottelu FIN-GBR | Helsinki | 22.-23.7.1964 | Suomi-Iso-Britannia 83-129 (ei 83-120) |
Maaottelu SWE-FIN-NOR | Stockholm SWE | 8.-9.7.1964 | Ruotsi 132, Suomi 136, Norja 15 |
SM-viestit | Lahti | 27.-28.6.1964 | |
Kymmenottelun ja 25000 m maaottelu GDR-FIN | Halberstadt GDR | 20.-21.6.1964 | Itä-Saksa-Suomi 36-37 |
8. Paavo Nurmen kisat | Turku | 16.6.1964 | |
SM-maastot | Imatra | 19.5.1964 | |
Hallimaaottelu GBR-FIN | London GBR | 17.-18.4.1964 | Iso-Britannia-Suomi 59-47 |
SM-hallikilpailut | Otaniemi | 21.-22.3.1964 | |
1963: |
Turun Sanomien maraton | Turku | 6.10.1963 | |
Kymmenottelun maaottelu GFR-ISL-DEN-FIN-NOR-SWE | Lübeck GFR | 5.-6.10.1963 | Länsi-Saksa-Suomi 22993-20102 |
Maaottelu GFR-FIN | Bremen GFR | 28.-29.9.1963 | Länsi-Saksa-Suomi 131-81 |
Seuraottelu | Tampere | 22.9.1963 | HKV 165,5, TuUL 141, TampPy 133,5 |
Maaottelu FIN-POL | Helsinki | 7.-8.9.1963 | Suomi-Puola 81-131 |
SM-moniottelut | Kankaanpää | 31.8.-1.9.1963 | |
Maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 31.8.-1.9.1963 | Ruotsi-Suomi 190-220 |
Naisten maaottelu FIN-SWE-NOR | Pietarsaari | 25.8.1963 | Suomi 85, Ruotsi 77, Tanska 67 |
20-v. maaottelu FIN-SWE-NOR | Vaasa | 24.-25.8.1963 | Suomi 165, Norja 117, Ruotsi 110 |
Kalevan kisat | Kankaanpää | 17.-18.8.1963 | |
B-mestaruuskilpailut | Karhula | 17.-18.8.1963 | |
Kalevan kisat | Turku | 17.-18.8.1963 | |
SUL:n 17-v. tyttöjen mestaruuskilpailut | Kerava | 10.-11.8.1963 | |
17-v. SM-kilpailut | Kokemäki | 10.-11.8.1963 | |
SUL:n 17-v. poikien mestaruuskilpailut | Kokemäki | 10.-11.8.1963 | |
20-v. SM-kilpailut | Kuopio | 10.-11.8.1963 | |
Maaottelu FIN-HUN | Helsinki | 8.-9.8.1963 | Suomi-Unkari 107-105 |
SM-tiekävelyt | Kangasniemi | 27.-28.7.1963 | |
SM-tiekävelyt | Kangasniemi | 22.7.1963 | |
SM-maraton | Helsinki | 16.7.1963 | |
World Games 3 - 3. Maailmankisat | Helsinki | 4.-5.7.1963 | |
SM-viestit | Jämsänkoski | 29.-30.6.1963 | |
Maaottelu EST-FIN | Tartu URS | 25.-26.6.1963 | Viro-Suomi 111-112 |
Kymmenottelun ja 25000 m maaottelu FIN-GDR | Karkkila | 22.-23.6.1963 | Suomi-Itä-Saksa 31-28 |
7. Paavo Nurmen kisat | Turku | 13.6.1963 | |
SM-maastot | Loppi | 19.5.1963 | |
SM-hallikilpailut | Otaniemi | 30.-31.3.1963 | |
1962: |
Turun Sanomien maraton | Turku | 7.10.1962 | |
Maaottelu GBR-FIN | London GBR | 28.-29.9.1962 | Iso-Britannia-Suomi 111-103 |
Seuraottelu | Helsinki/Käpylä | 2.9.1962 | HKV 171,5, TampPy 138, TuUL 113,5 |
Maaottelu FIN-FRA | Helsinki | 1.-2.9.1962 | Suomi-Ranska 104-108 |
Naisten maaottelu SWE-FIN-DEN | Värnamo SWE | 26.8.1962 | Suomi 85-Ruotsi 77-Tanska 67 |
20-v. maaottelu SWE-FIN-NOR | Norrköping SWE | 25.-26.8.1962 | Ruotsi 151, Norja 128, Suomi 125 |
B-mestaruuskilpailut | Helsingin mlk/T | 18.-19.8.1962 | |
Kalevan kisat | Lappeenranta | 18.-19.8.1962 | |
20-v. SM-kilpailut | Helsinki | 11.-12.8.1962 | |
SUL:n 17-v. tyttöjen mestaruuskilpailut | Kajaani | 11.-12.8.1962 | |
SUL:n 17-v. poikien mestaruuskilpailut | Mikkeli | 11.-12.8.1962 | |
SM-tiekävelyt | Turku | 5.8.1962 | |
Maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 2.-3.8.1962 | Suomi-Ruotsi 219-190 |
SM-moniottelut ja maraton | Varkaus | 21.-22.7.1962 | |
21-v. maaottelu POL-FIN | Szceczin POL | 11.7.1962 | Puola-Suomi 101-91 |
20-v. maaottelu GDR-SWE-FIN-NOR-DEN | Rostock GDR | 8.7.1962 | Itä-Saksa 79, Ruotsi 69, Norja 49, Suomi 47, Tanska 44 |
SM-viestit | Lohja | 1.-2.7.1962 | |
Maaottelu FIN-EST | Tampere | 26.-27.6.1962 | Suomi-Viro 128-95 |
Naisten maaottelu FIN-EST | Tampere | 26.-27.6.1962 | Suomi-Viro 57-60 |
Kymmenottelun ja 25000 m maaottelu FIN-GDR | Karkkila | 22.-23.6.1962 | |
6. Paavo Nurmen kisat | Turku | 13.6.1962 | |
SM-maastot | Kuortane | 20.5.1962 | |
SM-hallikilpailut | Otaniemi | 8.4.1962 | |
1961: |
Maaottelu YUG-FIN | Beograd YUG | 30.9.-1.10.1961 | Jugoslavia-Suomi 81-129 |
Turun Sanomien maraton | Turku | 17.9.1961 | |
Maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 9.-10.9.1961 | Ruotsi-Suomi 189,5-220,5 |
Naisten maaottelu FIN-SWE | Kouvola | 3.9.1961 | Suomi-Ruotsi 48,5-68,5 |
21-v. maaottelu FIN-POL | Varkaus | 2.-3.9.1961 | Suomi-Puola 88-106 |
Seuraottelu | Helsinki/Käpylä | 27.8.1961 | TuUL 149, HKV 136, TampPy 135 |
20-v. maaottelu NOR-SWE-FIN | Gjøvik NOR | 26.-27.8.1961 | Norja 124, Ruotsi 149, Suomi 130 |
Maaottelu FIN-GFR | Helsinki | 26.-27.8.1961 | Suomi-Länsi-Saksa 224,5-237,5 |
B-mestaruuskilpailut | Kurikka | 12.-13.8.1961 | |
Kalevan kisat | Mikkeli | 12.-13.8.1961 | |
SUL:n 17-v. tyttöjen mestaruuskilpailut | Mäntsälä | 6.8.1961 | |
SUL:n 17-v. poikien mestaruuskilpailut | Hämeenlinna | 5.-6.8.1961 | |
20-v. SM-kilpailut | Turku | 5.-6.8.1961 | |
Maaottelu FIN-ITA-GDR | Helsinki | 24.-25.7.1961 | Suomi-Italia 113-99, Suomi-Itä-Saksa 105-107 |
SM-moniottelut, maraton ja kävelyt | Valkeakoski | 8.-9.7.1961 | |
World Games 2 - 2. Maailmankisat | Helsinki | 5.-6.7.1961 | |
SM-viestit | Vaasa | 2.-3.7.1961 | |
5. Paavo Nurmen kisat | Turku | 16.6.1961 | |
SM-maastot | Helsinki | 28.5.1961 | |
1960: |
SM-maastot | Turku | 16.10.1960 | |
Maaottelu HUN-FIN | Budapest HUN | 8.-9.10.1960 | Unkari-Suomi 111-99 |
Turun Sanomien maraton | Turku | 2.10.1960 | |
Maaottelu FRA-FIN | Paris FRA | 24.-25.9.1960 | Ranska-Suomi 114-98 |
Seuraottelu | Tampere | 18.9.1960 | HKV 160, TampPy 141, TuUL 136 |
20-v. maaottelu FIN-SWE-NOR | Lahti/R | 20.-21.8.1960 | Suomi 115, Ruotsi 164, Norja 113 |
Kalevan kisat | Hämeenlinna | 13.-14.8.1960 | |
17-v. SM-moniottelut | Kuopio | 13.-14.8.1960 | |
SM-moniottelut, maraton ja kävelyt | Kuopio | 13.-14.8.1960 | |
20-v. SM-moniottelut | Kuopio | 13.-14.8.1960 | |
20-v. SM-kilpailut | Kauhava | 5.-6.8.1960 | |
Naisten maaottelu NOR-FIN | Oslo NOR | 3.-4.8.1960 | Norja-Suomi 41-75 |
Naisten maaottelu SWE-FIN | Linköping SWE | 31.7.1960 | Ruotsi-Suomi 67-50 |
SUL:n 17-v. tyttöjen mestaruuskilpailut | Simpele | 31.7.1960 | |
SUL:n 17-v. poikien mestaruuskilpailut | Helsinki/E | 30.-31.7.1960 | |
SM-moniottelut, maraton ja kävelyt | Kuopio | 30.-31.7.1960 | |
B-mestaruuskilpailut | Kuusankoski | 30.-31.7.1960 | |
Maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 28.-29.7.1960 | Suomi-Ruotsi 216-194 |
Naisten SM-moniottelut | Kouvola | 10.-11.7.1960 | |
20-v. maaottelu GDR-SWE-FIN-NOR-DEN | Rostock GDR | 9.7.1960 | Itä-Saksa 77, Ruotsi 73, Suomi 56, Norja 51, Tanska 31 |
SM-viestit | Jyväskylä | 2.-3.7.1960 | |
Kymmenottelun maaottelu GDR-FIN | Dresden GDR | 18.-19.6.1960 | Itä-Saksa-Suomi 28855-24428 |
4. Paavo Nurmen kisat | Turku | 15.-16.6.1960 | |
1959: |
17-v. SM-moniottelut | ? | 31.12.1959 | |
Turun Sanomien maraton | Turku | 4.10.1959 | |
Maaottelu ITA-FIN | Roma ITA | 26.-27.9.1959 | Italia-Suomi 108-100 |
Maaottelu FIN-GBR | Helsinki | 12.-13.9.1959 | Suomi-Iso-Britannia 104-126 |
Seuraottelu | Turku | 30.8.1959 | TuUL 169, HKV 137, TampPy 116 |
Maaottelu SWE-FIN | Göteborg SWE | 26.-27.8.1959 | Ruotsi-Suomi 200-209 |
Naisten maaottelu FIN-SWE | Vammala | 23.8.1959 | Suomi-Ruotsi 53-64 |
20-v. maaottelu SWE-FIN-NOR | Stockholm SWE | 22.-23.8.1959 | Ruotsi 142, Suomi 132,5, Norja 129,5 |
Kalevan kisat | Helsinki | 16.-17.8.1959 | |
SUL:n 17-v. tyttöjen mestaruuskilpailut | Kaarina | 9.8.1959 | |
SUL:n 17-v. poikien mestaruuskilpailut | Pälkäne | 8.-9.8.1959 | |
20-v. SM-kilpailut | Tampere | 8.-9.8.1959 | |
Maaottelu FIN-HUN | Helsinki | 4.-5.8.1959 | Suomi-Unkari 121-90 |
17-v. SM-moniottelut | Kauhava | 2.8.1959 | |
20-v. SM-moniottelut | Kauhava | 1.-2.8.1959 | |
SM-moniottelut, maraton ja kävelyt | Vaasa | 1.-2.8.1959 | |
SM-viestit | Varkaus | 4.-5.7.1959 | |
World Games 1 - 1. Maailmankisat | Helsinki | 29.-30.6.1959 | |
Kymmenottelun ja 25000 m maaottelu FIN-GDR | Kurikka | 27.-28.6.1959 | Suomi-Itö-Saksa 42-32 |
3. Paavo Nurmen kisat | Turku | 12.6.1959 | |
SM-maastot | Hamina | 24.5.1959 | |
Kv. hallikilpailut | Helsinki/messuhalli | 22.3.1959 | |
1958: |
Turun Sanomien maraton | Turku | 5.10.1958 | |
Maaottelu GBR-FIN | London GBR | 26.-27.9.1958 | Englanti-Suomi 110-120 |
20-v. maaottelu FIN-GDR | Turku | 13.-14.9.1958 | Suomi-Itä-Saksa 90-104 |
Maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 6.-7.9.1958 | Suomi-Ruotsi 232-177 |
20-v. maaottelu NOR-SWE-FIN | Bergen NOR | 30.-31.8.1958 | Suomi 143, Ruotsi 132, Norja 113 |
Seuraottelu | Helsinki/Ka | 30.8.1958 | HKV 145, TuUL 142, TampPy 100 |
Pk. kilpailut | Varkaus | 30.8.1958 | |
SUL:n 17-v. poikien mestaruuskilpailut | Kauhava | 16.-17.8.1958 | |
20-v. SM-kilpailut | Porvoo | 16.-17.8.1958 | |
Naisten SM-kilpailut | Kauniainen | 3.8.1958 | |
Kalevan kisat | Kouvola | 2.-3.8.1958 | |
B-mestaruuskilpailut | Lapua | 2.-3.8.1958 | |
Kentän vihkiäiskilpailut | Rymättylä | 27.7.1958 | |
SM-moniottelut, maraton ja kävelyt | Hämeenlinna | 26.-27.7.1958 | |
Naisten SM-moniottelut | Pieksämäki | 26.-27.7.1958 | |
Naisten maaottelu SWE-FIN | Jönköping SWE | 20.7.1958 | Ruotsi-Suomi 66-51 |
Maaottelu FIN-FRA | Helsinki | 15.-16.7.1958 | Suomi-Ranska 111-94 |
SM-viestit | Turku | 6.-7.7.1958 | |
Kymmenottelun maaottelu GDR-FIN | Riesa GDR | 29.-30.6.1958 | Itä-Saksa-Suomi 26801-25356 |
Maaottelu FIN-EST | Lappeenranta | 20.-21.6.1958 | Miehet Suomi-Viro 130-93, naiset 38,5-67,5 |
2. Paavo Nurmen kisat | Turku | 13.6.1958 | |
SM-maastot | Jämsänkoski | 25.5.1958 | |
1957: |
Maaottelu Balkan-Norden | Athina GRE | 4.-6.10.1957 | Balkan-Pohjola 177-243 |
Maaottelu FRA-FIN | Colombes FRA | 21.-22.9.1957 | Ranska-Suomi 86-126 |
Maaottelu EST-FIN | Tallinn URS | 15.9.1957 | Viro-Suomi 58-49 |
Seuraottelu | Tampere | 15.9.1957 | TampPy 133, HKV 128, TuUL 125 |
20-v. maaottelu GDR-FIN | Frankfurt an der Oder GDR | 7.-8.9.1957 | Itä-Saksa-Suomi 95-99 |
Naisten maaottelu FIN-SWE | Lahti/R | 1.9.1957 | Suomi-Ruotsi 42-64 |
Maaottelu FIN-GFR | Helsinki | 27.-28.8.1957 | Suomi-Länsi-Saksa 107-106 |
SM-maraton | Turku | 25.8.1957 | |
20-v. maaottelu FIN-SWE-NOR | Pori | 24.-25.8.1957 | Suomi 143, Norja 125, Ruotsi 121 |
Kalevan kisat | Tampere | 17.-18.8.1957 | |
Naisten SM-kilpailut | Valkeakoski | 11.8.1957 | |
B-mestaruuskilpailut | Lohja | 10.-11.8.1957 | |
17-v. tyttöjen SM-kilpailut | Ylivieska | 4.8.1957 | |
20-v. SM-kilpailut | Äänekoski | 3.-4.8.1957 | |
17-v. poikien SM-kilpailut | Kokemäki | 3.-4.8.1957 | |
Naisten SM-moniottelut | Varkaus | 3.-4.8.1957 | |
Maaottelu FIN-HUN | Helsinki | 18.-19.7.1957 | Suomi-Unkari 119-93 |
SM-viestit | Joensuu | 6.-7.7.1957 | |
SM-moniottelut ja kävelyt | Joensuu | 6.-7.7.1957 | |
Maaottelu FIN-EST | Tallinn URS | 23.-24.6.1957 | Suomi-Viro 122-103 |
1. Paavo Nurmen kisat | Turku | 13.6.1957 | |
Seuraottelu | Turku | 2.6.1957 | HKV 95, TuUL 75, TampPy ei mukana |
SM-maastot | Heinola | 26.5.1957 | |
1956: |
Maaottelu HUN-FIN | Budapest HUN | 20.-21.10.1956 | Unkari-Suomi 210-200 |
SM-maastot | Helsinki | 7.10.1956 | |
Maaottelu GFR-FIN | Hamburg GFR | 22.-23.9.1956 | Länsi-Saksa-Suomi 231,5-229,5 |
Turun Sanomien maraton | Turku | 16.9.1956 | |
Naisten maaottelu SWE-FIN-DEN | Borås SWE | 9.9.1956 | Ruotsi 89, Suomi 69, Tanska 55 |
Maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 8.-9.9.1956 | Suomi-Ruotsi 209-201 |
Seuraottelu | Turku | 2.9.1956 | TuUL 109,5, TampPy 88,5, HKV ei mukana |
B-mestaruuskilpailut | Kurikka | 26.-27.8.1956 | |
Naisten SM-kilpailut | Ruokolahti | 26.8.1956 | |
Kalevan kisat | Lahti | 25.-26.8.1956 | |
20-v. maaottelu SWE-FIN-NOR | Västerås SWE | 25.-26.8.1956 | Suomi ja Ruotsi 131, Norja 127 |
20-v. 1500 m ej SM-kilpailu | Helsinki | 14.8.1956 | |
17-v. tyttöjen SM-kilpailut | Kankaanpää | 12.8.1956 | |
20-v. SM-kilpailut | Kiuruvesi | 11.-12.8.1956 | |
SM-moniottelut, maraton ja kävelyt | Pieksämäki | 11.-12.8.1956 | |
17-v. poikien SM-kilpailut | Ylivieska | 11.-12.8.1956 | |
Naisten maaottelu NOR-FIN-DEN | Oslo NOR | 19.-20.7.1956 | Suomi 87, Norja 60, Tanska 60 |
SM-viestit | Valkeakoski | 8.-9.7.1956 | |
Maaottelu FIN-FRA | Helsinki | 30.6.-1.7.1956 | Suomi-Ranska 112-102 |
Seuraottelu | Helsinki/E | 10.6.1956 | TuUL 91, HKV 79, TampPy ei mukana |
1955: |
SM-maastot | Porvoo | 16.10.1955 | |
Maaottelu FRA-FIN | Paris FRA | 1.-2.10.1955 | Ranska-Suomi 91-120 |
Seuraottelu | Tampere/P | 25.9.1955 | TampPy 115, TuUL 92 |
Turun Sanomien maraton | Turku | 25.9.1955 | |
Naisten SM-kilpailut | Mäntsälä | 17.9.1955 | |
Naisten maaottelu FIN-SWE | Valkeakoski | 11.9.1955 | Suomi-Ruotsi 48-58 |
Maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 10.-11.9.1955 | Ruotsi-Suomi 196-213 |
Maaottelu GFR-FIN | Helsinki | 23.-24.8.1955 | Suomi-Länsi-Saksa 103-111 |
17-v. tyttöjen SM-kilpailut | Hämeenlinna | 21.8.1955 | |
17-v. poikien SM-kilpailut | Sippola/I | 20.-21.8.1955 | |
20-v. maaottelu NOR-FIN-SWE | Trondheim NOR | 20.-21.8.1955 | Suomi 157, Ruotsi 123, Norja 109 |
B-mestaruuskilpailut | Kokkola | 14.-15.8.1955 | |
Naisten SM-kilpailut | Mäntsälä | 14.8.1955 | |
Kalevan kisat | Kuopio | 13.-14.8.1955 | |
20-v. SM-kilpailut | Vammala | 13.-14.8.1955 | |
SM-moniottelut, maraton ja kävelyt | Rauma | 6.-7.8.1955 | |
Maaottelu FIN-HUN | Helsinki | 27.-28.7.1955 | Suomi-Unkari 92-120 |
SM-viestit | Helsinki | 10.-11.7.1955 | |
1954: |
Turun Sanomien maraton | Turku | 3.10.1954 | |
Maaottelu HUN-FIN | Budapest HUN | 2.-3.10.1954 | Unkari-Suomi 104,5-107,5 |
Maaottelu GFR-FIN | Dortmund GFR | 18.-19.9.1954 | Länsi-Saksa-Suomi 108-106 |
Naisten maaottelu SWE-FIN | Eskilstuna SWE | 12.9.1954 | Ruotsi-Suomi 64-42 |
Maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 11.-12.9.1954 | Suomi-Ruotsi 207-202 |
Seuraottelu | Turku | 29.8.1954 | HKV 128, TampPy 112, TuUL 103 |
20-v. maaottelu FIN-SWE-NOR | Seinäjoki | 21.-22.8.1954 | Ruotsi 144, Norja 124, Suomi 121 |
Naisten SM-kilpailut | Tampere | 15.8.1954 | |
B-mestaruuskilpailut | Kerava | 14.-15.8.1954 | |
Kalevan kisat | Turku | 12.-13.8.1954 | |
20-v. 400 m aj SM-loppukilpailu | Helsinki | 8.8.1954 | |
SM-moniottelut | Alavus | 7.-8.8.1954 | |
SUL:n 20-v. mestaruuskilpailut | Hämeenlinna | 31.7.-1.8.1954 | |
SUL:n 17-v. tyttöjen mestaruuskilpailut | Kankaanpää | 31.7.-1.8.1954 | |
SUL:n naisten ja tyttöjen mestaruuskilpailut | Kankaanpää | 31.7.-1.8.1954 | |
SUL:n 17-v. poikien mestaruuskilpailut | Kauhava | 31.7.-1.8.1954 | |
SUL:n 17-v. mestaruuskilpailut | Kauhava | 31.7.-1.8.1954 | |
SM-maraton ja kävelyt | Rautjärvi | 24.-25.7.1954 | |
Maaottelu FIN-YUG | Helsinki | 8.-9.7.1954 | Suomi-Jugoslavia 132-78 |
SM-viestit | Lahti | 3.-4.7.1954 | |
SM-maastot | Mikkeli | 23.5.1954 | |
1953: |
Turun Sanomien maraton | Turku | 4.10.1953 | |
Seuraottelu | Tampere | 22.9.1953 | TampPy 129, TuUL 79 |
Maaottelu YUG-FIN | Beograd YUG | 19.-20.9.1953 | Jugoslavia-Suomi 99-112 |
Maaottelu FIN-FRA | Helsinki | 5.-6.9.1953 | Suomi-Ranska 128-86 |
Naisten maaottelu FIN-SWE | Jyväskylä | 30.8.1953 | Suomi-Ruotsi 48-58 |
B-mestaruuskilpailut | Mikkeli | 16.-17.8.1953 | |
Naisten SM-kilpailut | Salo | 16.8.1953 | |
Kalevan kisat | Pori | 15.-16.8.1953 | |
SM-moniottelut ja maraton | Laukaa | 8.-9.8.1953 | |
SM-moniottelut ja maraton | Laukaa/V | 8.-9.8.1953 | |
20-v. maaottelu SWE-FIN-NOR | Örebro SWE | 8.-9.8.1953 | Suomi 142, Ruotsi 138, Norja 84 |
SUL:n 20-v. mestaruuskilpailut | Kurikka | 1.-2.8.1953 | |
SUL:n 17-v. poikien mestaruuskilpailut | Loimaa | 1.-2.8.1953 | |
SUL:n 17-v. mestaruuskilpailut | Loimaa | 1.-2.8.1953 | |
SUL:n naisten ja tyttöjen mestaruuskilpailut | Mäntsälä | 1.-2.8.1953 | |
Maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 30.-31.7.1953 | Ruotsi-Suomi 217-193 |
SM-viestit | Tampere | 5.-6.7.1953 | |
SM-maastot | Kouvola | 24.5.1953 | |
1952: |
Turun Sanomien maraton | Turku | 5.10.1952 | |
Maaottelu NOR-FIN | Oslo NOR | 13.-14.9.1952 | Norja-Suomi 99-113 |
Naisten maaottelu DEN-SWE-FIN | København DEN | 7.9.1952 | Ruotsi 81, Suomi 64, Tanska 40 |
Naisten SM-kilpailut | Heinola | 24.8.1952 | |
B-mestaruuskilpailut | Tampere | 24.-25.8.1952 | |
Kalevan kisat | Seinäjoki | 23.-24.8.1952 | |
20-v. maaottelu NOR-SWE-FIN | Tønsberg NOR | 16.-17.8.1952 | Suomi ja Ruotsi 118, Norja 116 |
SUL:n 17-v. tyttöjen mestaruuskilpailut | Simpele | 9.-10.8.1952 | |
SUL:n naisten ja tyttöjen mestaruuskilpailut | Simpele | 9.-10.8.1952 | |
19- ja 17-v. SM-kilpailut | Pori | 12.-13.7.1952 | |
SUL:n 19-v. mestaruuskilpailut | Pori | 12.-13.7.1952 | |
SUL:n 17-v. poikien mestaruuskilpailut | Turku | 12.-13.7.1952 | |
Olympiakarsinnat | Helsinki | 4.7.1952 | |
Olympiakarsinnat | Helsinki/E | 4.7.1952 | |
SM-moniottelut | Helsinki | 2.-3.7.1952 | |
SM-maraton | Helsinki | 22.6.1952 | |
SM-viestit | Kuopio | 21.-22.6.1952 | |
Naisten SM-moniottelut | Kuopio | 21.-22.6.1952 | |
SUL:n viisiottelun mestaruuskilpailut | Valkeakoski | 10.6.1952 | |
SM-maastot | Lahti | 18.5.1952 | |
Otaniemen urheiluhallin avajaiskilpailut | Otaniemi | 3.2.1952 | |
1951: |
Turun Sanomien maraton | Turku | 30.9.1951 | |
Maaottelu FIN-FRA | Helsinki | 15.-16.9.1951 | Suomi-Ranska 115-99 |
Naisten maaottelu SWE-DEN-FIN | Göteborg SWE | 9.9.1951 | Ruotsi 73, Tanska 61, Suomi 51 |
20-v. maaottelu FIN-SWE-NOR | Turku | 8.-9.9.1951 | Ruotsi 145,5, Suomi 120, Norja 101,5 |
Kalevan kisat | Helsinki | 19.-20.8.1951 | |
B-mestaruuskilpailut | Kemi | 18.-19.8.1951 | |
Naisten SM-kilpailut | Helsinki/E | 12.8.1951 | |
SUL:n 19-v. mestaruuskilpailut | Kouvola | 11.-12.8.1951 | |
SUL:n 17-v. poikien mestaruuskilpailut | Kuortane | 11.-12.8.1951 | |
SUL:n 17-v. tyttöjen mestaruuskilpailut | Seinäjoki | 28.-29.7.1951 | |
SUL:n naisten ja tyttöjen mestaruuskilpailut | Seinäjoki | 28.-29.7.1951 | |
SM-viestit | Lahti | 8.-9.7.1951 | |
SM-moniottelut | Lahti | 8.-9.7.1951 | |
SM-maraton | Hämeenlinna | 1.7.1951 | |
Seuraottelu | Tampere/P | 9.6.1951 | |
SM-maastot | Lappeenranta | 20.5.1951 | |
1950: |
Turun Sanomien maraton | Turku | 1.10.1950 | |
Maaottelu FRA-FIN | Colombes FRA | 30.9.-1.10.1950 | Ranska-Suomi 115-95 |
Seuraottelu | Turku/R | 17.9.1950 | |
Maaottelu FIN-NOR | Turku | 16.-17.9.1950 | Suomi-Norja 125-89 |
SM 4x1500 m:n uusinta | Tampere | 9.9.1950 | |
20-v. maaottelu SWE-FIN-NOR | Eskilstuna SWE | 2.-3.9.1950 | Ruotsi 146,5, Suomi 126,5, Norja 94 |
SM-moniottelut | Lappeenranta | 2.-3.9.1950 | |
Maaottelu TCH-FIN | Praha TCH | 30.-31.8.1950 | Tshekkoslovakia-Suomi 100-101 |
SUL:n 17-v. poikien mestaruuskilpailut | Alavus | 19.-20.8.1950 | |
SUL:n 19-v. mestaruuskilpailut | Tampere | 19.-20.8.1950 | |
Naisten SM-viestit | Valkeakoski | 13.8.1950 | |
Naisten SM-kilpailut | Valkeakoski | 13.8.1950 | |
Kalevan kisat | Jyväskylä | 12.-13.8.1950 | |
B-mestaruuskilpailut | Rauma | 12.-13.8.1950 | |
Maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 27.-28.7.1950 | Ruotsi-Suomi 123-88 |
SM-maraton | Miehikkälä | 23.7.1950 | |
SUL:n 17-v. tyttöjen mestaruuskilpailut | Sippola/M | 15.-16.7.1950 | |
SUL:n naisten ja tyttöjen mestaruuskilpailut | Sippola/M | 15.-16.7.1950 | |
SM-viestit | Helsinki | 11.-12.7.1950 | |
SM-maastot | Kuortane | 21.5.1950 | |
1949: |
Turun Sanomien maraton | Turku | 2.10.1949 | |
Maaottelu FIN-FRA | Helsinki | 17.-18.9.1949 | Suomi-Ranska 104-110 |
Seuraottelu | Tampere | 12.9.1949 | |
Maaottelu SWE-Norden | Stockholm SWE | 9.-10.9.1949 | Ruotsi-Muu Pohjola 232-196 |
B-mestaruuskilpailut | Jyväskylä | 20.-21.8.1949 | |
Kalevan kisat | Kymi | 20.-21.8.1949 | |
Naisten SM-viestit | Varkaus | 14.8.1949 | |
Naisten SM-kilpailut | Varkaus | 14.8.1949 | |
SUL:n 19- ja 17-v. poikien mestaruuskilpailut | Mikkeli | 13.-14.8.1949 | |
21-v. SM-kilpailut | Kokkola | 6.-7.8.1949 | |
SM-moniottelut | Outokumpu | 6.-7.8.1949 | |
Maaottelu Norden-USA | Oslo NOR | 27.-29.7.1949 | Pohjola-USA 224,5-238,5 |
SM-viestit | Oulu | 17.-18.7.1949 | |
SUL:n naisten ja tyttöjen mestaruuskilpailut | Rauma | 16.-17.7.1949 | |
Maaottelu FIN-TCH | Helsinki | 12.-13.7.1949 | Suomi-Tshekkoslovakia 104-97 |
SM-maraton | Porin mlk | 26.6.1949 | |
Seuraottelu | Turku | 27.5.1949 | |
SM-maastot | Jyväskylä | 22.5.1949 | |
1948: |
Turun Sanomien maraton | Turku | 10.10.1948 | |
Maaottelu NOR-FIN | Oslo NOR | 23.-24.9.1948 | Norja-Suomi 93-102 |
Maaottelu FRA-FIN | Colombes FRA | 19.9.1948 | Ranska-Suomi 70-70 |
Seuraottelu | Helsinki/E | 12.9.1948 | |
Maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 11.-12.9.1948 | Ruotsi-Suomi 138-76 |
Liitto-ottelu | Kotka | 5.9.1948 | |
Kalevan kisat | Vaasa | 21.-22.8.1948 | |
SM 200 m aj ja esteet | Helsinki | 17.8.1948 | |
Naisten SM-viestit | Tampere | 15.8.1948 | |
Naisten SM-kilpailut | Tampere | 15.8.1948 | |
21-v. SM-kilpailut | Lohja | 31.7.-1.8.1948 | |
SUL:n 19- ja 17-v. poikien mestaruuskilpailut | Kokkola | 24.-25.7.1948 | |
SM-viestit | Tampere | 17.-18.7.1948 | |
SM-moniottelut ja maraton | Imatra/V | 10.-11.7.1948 | |
SUL:n naisten ja tyttöjen mestaruuskilpailut | Valkeakoski | 4.7.1948 | |
SM-maastot | Lohja | 30.5.1948 | |
1947: |
Maaottelu FIN-FRA | Helsinki | 13.-14.9.1947 | Suomi-Ranska 78-62 |
Liitto-ottelu | Pori | 7.9.1947 | |
Maaottelu SWE-Norden | Stockholm SWE | 6.-8.9.1947 | Ruotsi-Muu Pohjola 248-213 |
Naisten SM-viestit | Kouvola | 17.8.1947 | |
Naisten SM-kilpailut | Kouvola | 17.8.1947 | |
Kalevan kisat | Tampere | 16.-18.8.1947 | |
21-v. SM-kilpailut | Heinolan mlk | 9.-10.8.1947 | |
SM-moniottelut ja maraton | Riihimäki | 9.-10.8.1947 | |
SUL:n 19-v. mestaruuskilpailut | Heinolan mlk | 1.-2.8.1947 | |
Maaottelu SWE-FIN | Göteborg SWE | 31.7.-1.8.1947 | Ruotsi-Suomi 106-78 (ei 106-87) |
SUL:n 17-v. mestaruuskilpailut | Heinolan mlk | 29.7.1947 | |
Maaottelu DEN-FIN | København DEN | 28.-29.7.1947 | Tanska-Suomi 84-118 |
SM-viestit | Hämeenlinna | 12.-13.7.1947 | |
SM-maastot | Lahti | 1.6.1947 | |
1946: |
Maaottelu BEL-FIN | Bruxelles BEL | 2.10.1946 | Belgia-Suomi 51-89 |
Maaottelu FRA-FIN | Colombes FRA | 29.9.1946 | Ranska-Suomi 66-74 |
SM-moniottelut | Seinäjoki | 7.-8.9.1946 | |
Maaottelu DEN-FIN | København DEN | 31.8.-1.9.1946 | Tanska-Suomi 120-83 |
Kalevan kisat | Helsinki | 10.-12.8.1946 | |
Naisten SM-kilpailut | Seinäjoki | 4.8.1946 | |
Maaottelu FIN-SWE | Helsinki | 1.-2.8.1946 | Suomi-Ruotsi 68,5-114,5 |
SM-maraton | Ruokolahti | 21.7.1946 | |
21-v. SM-kilpailut | Jyväskylä | 20.-21.7.1946 | |
SUL:n 21-v. mestaruuskilpailut | Jyväskylä | 20.-21.7.1946 | |
SUL:n 19- ja 17-v. mestaruuskilpailut | Lahti | 13.-14.7.1946 | |
SM-viestit | Kotka | 6.-7.7.1946 | |
SM-maastot | Jääski | 2.6.1946 | |
1945: |
SM-moniottelut | Forssa | 1.-2.9.1945 | |
Naisten SM-kilpailut | Turku | 22.8.1945 | |
Maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 21.-22.8.1945 | Ruotsi-Suomi 105-79 |
Kalevan kisat | Turku | 11.-12.8.1945 | |
SUL:n 18- ja 16-v. mestaruuskilpailut | Jyväskylä | 4.-5.8.1945 | |
Maaottelu FIN-DEN | Helsinki | 17.-18.7.1945 | Suomi-Tanska 111-92 |
SM 200 m aj ja esteet | Lohja | 14.-15.7.1945 | |
SUL:n 21-v. mestaruuskilpailut | Lohja | 14.-15.7.1945 | |
SM-viestit | Tampere | 8.7.1945 | |
SM-maastot | Jyväskylä | 27.5.1945 | |
1944: |
Kalevan kisat | Helsinki | 23.-24.9.1944 | |
SM-moniottelut | Jyväskylä | 9.-10.9.1944 | |
SM-maastot | Sortavala | 28.5.1944 | |
1943: |
Liitto-ottelu SUL-TUL | Turku | 29.8.1943 | |
SM-moniottelut | Jääski/V | 28.-29.8.1943 | |
Liitto-ottelu SUL-TUL | Turku | 20.8.1943 | |
Kalevan kisat | Helsinki | 14.-15.8.1943 | |
21-v. SM-kilpailut (ei vielä tuloksia) | Pori | 10.-11.7.1943 | |
SM-viestit | Pori | 10.-11.7.1943 | |
SM 200 m aj ja esteet | Pori | 10.-11.7.1943 | |
SM-maastot | Hyvinkää | 30.5.1943 | |
1942: |
SM-moniottelut | Helsinki/E | 20.-21.9.1942 | |
Kalevan kisat | Helsinki | 29.-30.8.1942 | |
1941: |
SUL:n 19- ja 16-v. mestaruuskilpailut (ei vielä tuloksia) | Rauma | 16.-17.8.1941 | |
SM-maastot | Joensuu | 25.5.1941 | |
1940: |
Maaottelu HUN-FIN | Budapest HUN | 21.-22.9.1940 | Unkari-Suomi 82-90 |
SM-moniottelut | Laihia | 14.-15.9.1940 | |
Maaottelu FIN-SWE-GER | Helsinki | 7.-8.9.1940 | Suomi-Ruotsi 103-111, Suomi-Saksa 102-112 |
Kalevan kisat | Tampere | 24.-26.8.1940 | |
21-v. SM-kilpailut | Helsinki/E | 28.-29.7.1940 | |
SM-maastot | Turku | 9.6.1940 | |
1939: |
SOU:n kilpailut | Turku | 17.9.1939 | |
SOU:n kilpailut | Turku | 16.9.1939 | |
SM-moniottelut | Joensuu | 2.-3.9.1939 | |
Kalevan kisat | Helsinki | 26.-28.8.1939 | |
Maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 27.-28.7.1939 | Ruotsi-Suomi 102-112 |
SUL:n 18- ja 16-v. mestaruuskilpailut | Lohja | 22.-23.7.1939 | Poikaurheilupäivät |
21-v. SM-kilpailut | Viipuri | 1.-2.7.1939 | |
SM-viestit | Viipuri | 1.-2.7.1939 | |
Maaottelu FIN-EST | Kouvola | 24.-25.6.1939 | Suomi-Viro 118-74 |
SM-maastot | Lohja | 21.5.1939 | |
1938: |
SM-moniottelut | Hanko | 17.-18.9.1938 | |
Kalevan kisat | Helsinki | 6.-8.8.1938 | |
Maaottelu FIN-HUN | Helsinki | 10.-11.7.1938 | Suomi-Unkari 87,5-73,5 |
Maaottelu EST-FIN | Tallinn EST | 7.-8.7.1938 | Viro-Suomi 80-112 |
SM-viestit | Turku | 3.-4.7.1938 | |
SUL:n 21-v. mestaruuskilpailut | Turku | 3.-4.7.1938 | |
21-v. SM-kilpailut | Turku | 3.-4.7.1938 | |
SUL:n 18- ja 16-v. mestaruuskilpailut | Terijoki | 2.-3.7.1938 | Poikaurheilupäivät |
SM-maastot | Sippola | 22.5.1938 | |
1937: |
Maaottelu FIN-GBR | Helsinki/E | 4.-5.9.1937 | Suomi-Iso-Britannia 92-67 |
Kalevan kisat | Viipuri | 6.-8.8.1937 | |
SUL:n 21-v. mestaruuskilpailut | Jyväskylä | 18.-19.7.1937 | |
SM-moniottelut | Helsinki/E | 11.-12.7.1937 | |
SM-viestit | Helsinki/E | 11.-12.7.1937 | |
SUL:n 18- ja 16-v. mestaruuskilpailut | Pori | 10.-11.7.1937 | Poikaurheilupäivät |
Maaottelu FIN-EST | Kuopio | 19.-20.6.1937 | Suomi-Viro 100-91 |
SM-maastot | Hämeenlinna | 9.5.1937 | |
1936: |
SM-maastot | Äyräpää | 4.10.1936 | |
Maaottelu FRA-FIN | Colombes FRA | 20.9.1936 | Ranska-Suomi 70-70 |
SM 25 km | Tampere | 13.9.1936 | |
Kalevan kisat | Turku | 22.-23.8.1936 | |
SM-moniottelut ja esteet | Tampere | 4.-5.7.1936 | |
SM-viestit | Tampere | 4.-5.7.1936 | |
SUL:n 18- ja 16-v. mestaruuskilpailut | Viipuri | 3.-4.7.1936 | Poikaurheilupäivät |
Maaottelu EST-FIN | Tallinn EST | 18.-19.6.1936 | Viro-Suomi 82,5-109,5 |
1935: |
Maaottelu FIN-GER | Helsinki/E | 24.-25.8.1935 | Suomi-Saksa 103,5-99,5 |
Maaottelu FIN-EST | Pori | 17.-18.8.1935 | Suomi-Viro 130-62 (ei 130-52) |
Kalevan kisat | Kotka | 10.-11.8.1935 | |
SUL:n 18- ja 16-v. mestaruuskilpailut | Turku | 28.-29.7.1935 | Poikaurheilupäivät |
SM-moniottelut, 25000 m ja esteet | Mikkeli | 13.-14.7.1935 | |
SM-viestit | Mikkeli | 13.-14.7.1935 | |
Maaottelu GBR-FIN | Glasgow GBR | 29.6.1935 | Iso-Britannia-Suomi 70-78 |
SM-maastot | Orivesi | 12.5.1935 | |
1934: |
Maaottelu GER-FIN | Berlin GER | 15.-16.9.1934 | Saksa-Suomi 106,5-96,5 |
Maaottelu EST-FIN | Tallinn EST | 18.-19.8.1934 | Viro-Suomi 61-119 |
SUL:n 18- ja 16-v. mestaruuskilpailut | Suonenjoki | 28.-29.7.1934 | Poikaurheilupäivät |
Kalevan kisat | Tampere | 28.-29.7.1934 | |
SM-moniottelut, 25000 m ja esteet | Turku | 14.-15.7.1934 | |
SM-viestit | Turku | 14.-15.7.1934 | |
Maaottelu FIN-NOR | Viipuri | 30.6.-1.7.1934 | Suomi-Norja 108-65 |
SM-maastot | Lahti | 13.5.1934 | |
1933: |
Maaottelu FIN-FRA | Helsinki/E | 26.-27.8.1933 | Suomi-Ranska 103-66 |
Kalevan kisat | Turku | 5.-6.8.1933 | |
SUL:n 18- ja 16-v. mestaruuskilpailut | Seinäjoki | 15.-16.7.1933 | Poikaurheilupäivät |
SM-moniottelut, 25000 m ja esteet | Jyväskylä | 8.-9.7.1933 | |
SM-viestit | Jyväskylä | 8.-9.7.1933 | |
Maaottelu NOR-FIN | Oslo NOR | 1.-2.7.1933 | Norja-Suomi 64-108 |
SM-maastot | Savonlinna | 7.5.1933 | |
1932: |
Maaottelu FRA-FIN | Colombes FRA | 9.10.1932 | Ranska-Suomi 62-78 |
Kalevan kisat | Helsinki/E | 6.-7.8.1932 | |
SM-moniottelut, 25000 m ja esteet | Helsinki/E | 16.-17.7.1932 | |
SM-viestit | Helsinki/E | 16.-17.7.1932 | |
SUL:n 18- ja 16-v. mestaruuskilpailut | Viipuri | 16.-17.7.1932 | Poikaurheilupäivät |
SM-maastot | Hämeenlinna | 8.5.1932 | |
1931: |
Maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 29.-30.8.1931 | Ruotsi-Suomi 76-104 |
Kalevan kisat | Helsinki/E | 15.-16.8.1931 | |
SUL:n 18- ja 16-v. mestaruuskilpailut | Hämeenlinna | 25.-26.7.1931 | Poikaurheilupäivät |
SM-moniottelut, 25000 m ja esteet | Tampere | 18.-19.7.1931 | |
SM-viestit | Tampere | 18.-19.7.1931 | |
Maanantaikilpailut tulokset puuttuvat | Leppävirta | 23.6.1931 | |
SM-maastot | Jääski/E | 17.5.1931 | |
1930: |
Kalevan kisat | Tampere | 16.-17.8.1930 | |
Kalevan kisat | Tampere/P | 16.-17.8.1930 | |
SUL:n 18- ja 16-v. mestaruuskilpailut | Toijala | 2.-3.8.1930 | Poikaurheilupäivät |
SM-moniottelut, 25000 m ja esteet | Viipuri | 19.-20.7.1930 | |
SM-viestit | Viipuri | 19.-20.7.1930 | |
Maaottelu HUN-FIN | Budapest HUN | 5.-6.7.1930 | Unkari-Suomi 85-76 |
SM-maastot | Jyväskylä | 18.5.1930 | |
1929: |
Maaottelu FRA-FIN | Colombes FRA | 29.9.1929 | Ranska-Suomi 70-69 |
Maaottelu FIN-SWE | Helsinki/E | 7.-8.9.1929 | Suomi-Ruotsi 90-93 |
Kalevan kisat | Viipuri | 17.-18.8.1929 | |
SM-viestit | Helsinki | 20.-21.7.1929 | |
SM-moniottelut, 25000 m ja esteet | Helsinki/E | 20.-21.7.1929 | |
SM-viestit | Helsinki/E | 20.-21.7.1929 | |
SUL:n 18- ja 16-v. mestaruuskilpailut | Rauma | 13.-14.7.1929 | Poikaurheilupäivät |
SM-maastot | Lappeenranta | 12.5.1929 | |
1928: |
SM-moniottelut, 25000 m ja esteet | Turku | 1.-2.9.1928 | |
SM-viestit | Turku | 1.-2.9.1928 | |
Kalevan kisat | Helsinki/E | 25.-26.8.1928 | |
SUL:n 18- ja 16-v. mestaruuskilpailut | Pälkäne | 28.-29.7.1928 | Poikaurheilupäivät |
SM-maastot | Lahti | 20.5.1928 | |
1927: |
Maaottelu SWE-FIN | Stockholm SWE | 10.-11.9.1927 | Ruotsi-Suomi 98-86 |
Kalevan kisat | Turku | 20.-21.8.1927 | |
Kalevan kisat | Viipuri | 20.-21.8.1927 | |
SM-moniottelut, 25000 m ja esteet | Helsinki/E | 16.-17.7.1927 | |
SM-viestit | Helsinki/E | 16.-17.7.1927 | |
SUL:n 18- ja 16-v. mestaruuskilpailut | Pälkäne | 16.-17.7.1927 | Poikaurheilupäivät |
SM-maastot | Sippola | 15.5.1927 | |
1926: |
Kalevan kisat | Tampere | 14.-15.8.1926 | |
SUL:n 18- ja 16-v. mestaruuskilpailut | Kuopio | 24.-25.7.1926 | Poikaurheilupäivät |
SM-moniottelut, 25000 m ja esteet | Viipuri | 17.-18.7.1926 | |
SM-viestit | Viipuri | 17.-18.7.1926 | |
SM-maastot | Helsinki | 9.5.1926 | |
1925: |
Maaottelu FIN-SWE | Helsinki/E | 5.-6.9.1925 | Suomi-Ruotsi 99-85 |
Kalevan kisat | Viipuri | 15.-16.8.1925 | |
SUL:n 18- ja 16-v. mestaruuskilpailut | Helsinki/E | 8.-9.8.1925 | Poikaurheilupäivät |
SM-moniottelut, 25000 m ja esteet | Helsinki/E | 18.-19.7.1925 | |
SM-viestit | Helsinki/E | 18.-19.7.1925 | |
SM-maastot | Kotka | 10.5.1925 | |
1924: |
SM-maastot | Mikkeli | 28.9.1924 | |
Kalevan kisat | Lahti | 23.-24.8.1924 | |
Kalevan kisat | Lahti/R | 23.-24.8.1924 | |
SM-moniottelut, 25000 m ja esteet | Kotka | 9.-10.8.1924 | |
SM-viestit | Kotka | 9.-10.8.1924 | |
SUL:n 18- ja 16-v. mestaruuskilpailut | Turku | 26.-27.7.1924 | Poikaurheilupäivät |
1923: |
Maaottelu FIN-FRA | Helsinki/E | 22.-23.9.1923 | Suomi-Ranska 119-36 (Ranskalla 10 miestä) |
Kalevan kisat | Kuopio | 18.-19.8.1923 | |
SUL:n 18- ja 16-v. mestaruuskilpailut | Rauma | 11.-12.8.1923 | |
SUL:n 18- ja 16-v. mestaruuskilpailut | Tampere | 11.-12.8.1923 | Poikaurheilupäivät |
SM-moniottelut, 25000 m, esteet ja naisten 100 m | Helsinki/E | 28.-29.7.1923 | |
SM-viestit | Helsinki/E | 28.-29.7.1923 | |
SM-kävely | Helsinki/E | 28.7.1923 | |
SM-maastot | Turku | 10.5.1923 | |
1922: |
Maaottelu FRA-FIN | Colombes FRA | 23.9.1922 | Ranska-Suomi 78-102 |
Kalevan kisat | Helsinki | 19.-20.8.1922 | |
Kalevan kisat | Helsinki/E | 19.-20.8.1922 | |
SUL:n 18- ja 15-v. mestaruuskilpailut | Lahti | 19.-20.8.1922 | Poikaurheilupäivät |
Kalevan kisat | Tampere | 19.-20.8.1922 | |
SM-moniottelut, 25000 m, esteet ja naisten 100 m | Tampere | 21.-22.6.1922 | |
SM-viestit | Tampere | 21.-22.6.1922 | |
SM-kävelyt | Tampere | 21.6.1922 | |
SM-maastot | Hyvinkää | 21.5.1922 | |
1921: |
Kalevan kisat | Kotka | 20.-21.8.1921 | |
SM-moniottelut, 25000 m ja naisten 100 m | Helsinki/E | 2.-3.7.1921 | |
SM-viestit | Helsinki/E | 2.-3.7.1921 | |
SM-maastot | Porvoo | 15.5.1921 | |
1920: |
Kalevan kisat | Helsinki/E | 3.-4.7.1920 | |
SM-moniottelut, 25000 m ja naisten 100 m | Tampere | 19.-20.6.1920 | |
SM-viestit | Tampere | 19.-20.6.1920 | |
SM-maastot | Viipuri | 16.5.1920 | |
1919: |
Kalevan kisat | Turku | 16.-17.8.1919 | |
SM-viestit | Helsinki/E | 5.-6.7.1919 | |
SM-moniottelut, 25000 m ja naisten 100 m | Helsinki/E | 5.-6.7.1919 | |
SM-maastot | Tampere | 18.5.1919 | |
1918: |
| | 14.-15.9.1918 | |
Naisten SM-kilpailut | Helsinki | 14.-15.9.1918 | |
SM-moniottelut ja naisten 100 m | Helsinki/E | 14.-15.9.1918 | |
Kalevan kisat | Helsinki/E | 31.8.-1.9.1918 | |
1917: |
Kalevan kisat | Tampere | 18.-19.8.1917 | |
SM-moniottelut ja tunnin juoksu | Helsinki/E | 8.-9.7.1917 | |
SM-viestit | Helsinki/E | 7.-8.7.1917 | |
SM-moniottelut, 25000 m ja naisten 100 m | Helsinki/E | 7.-8.7.1917 | |
SM-maastot | Viipuri | 20.5.1917 | |
1916: |
Kalevan kisat | Helsinki/E | 19.-21.8.1916 | |
SM-moniottelut, 25000 m ja naisten 100 m | Tampere | 1.-2.7.1916 | |
SM-viestit | Tampere | 1.-2.7.1916 | |
SM-maastot | Hämeenlinna | 21.5.1916 | |
1915: |
SM-moniottelut ja tunnin juoksu | Kuopio | 28.-29.8.1915 | |
Kalevan kisat | Pori | 14.-15.8.1915 | |
Naisten SM-kilpailut | Helsinki | 19.-20.6.1915 | |
SM naisten 100 m | Helsinki/E | 19.-20.6.1915 | |
SM-viestit | Helsinki/E | 19.-20.6.1915 | |
SM-maastot | Helsinki | 16.5.1915 | |
1914: |
Kalevan kisat | Helsinki/E | 19.-20.9.1914 | |
SM-moniottelut ja tunnin juoksu | Helsinki/E | 5.-6.9.1914 | |
SM-viestit | Vaasa | 20.-21.6.1914 | |
SM naisten 100 m | Vaasa | 20.-21.6.1914 | |
Naisten SM-kilpailut | Vaasa | 20.-21.6.1914 | |
SM-maastot | Kuopio | 31.5.1914 | |
1913: |
SM-moniottelut ja tunnin juoksu | Pori | 30.-31.8.1913 | |
Kalevan kisat | Helsinki/E | 19.-20.7.1913 | |
SM naisten 100 m | Turku | 14.-15.6.1913 | |
Naisten SM-kilpailut | Turku | 14.-15.6.1913 | |
SM-viestit | Turku | 14.-15.6.1913 | |
SM-maastot | Turku | 25.5.1913 | |
1912: |
Kalevan kisat | Turku | 31.8.-1.9.1912 | |
SM-moniottelut ja tunnin juoksu | Kokkola | 24.-25.8.1912 | |
SM-viestit | Viipuri | 15.-16.6.1912 | |
1911: |
SM-moniottelut ja tunnin juoksu | Hämeenlinna | 26.-27.8.1911 | |
Kalevan kisat | Tampere | 15.-16.7.1911 | |
SM-viestit | Helsinki/E | 17.-18.6.1911 | |
1910: |
SM-moniottelut ja tunnin juoksu | Helsinki/E | 27.-28.8.1910 | |
SM-viestit | Pori | 30.-31.7.1910 | |
Kalevan kisat | Viipuri | 2.-3.7.1910 | |
1909: |
SM-viestit | Helsinki/Kaisaniemi | 4.-5.7.1909 | |
Kalevan kisat | Helsinki/Kaisaniemi | 3.-5.7.1909 | |
1908: |
Kalevan kisat | Kuopio | 29.-30.8.1908 | |
1907: |
SM-viestit | Tampere | 4.8.1907 | |
Kalevan kisat | Tampere | 3.-4.8.1907 | |
0: |
Pakkaskisat | Heinävesi | 0.-0.0.0 | |
Painonheittokilpailut | Seinäjoki | 0.-0.0.0 | |
Seuraottelu | Turku | 0.-0.0.0 | |