Valmentaja(t): | Jani Lehtinen 2020- |
Entiset seurat: KeskiUYU -> 2019 |
Aikuisten SM-hallimitalit: |
1 kulta |
60 m | |||||||
Ulkona Kehitys | 10.36 | 0.1 | Tuusula/H | 7.7.2019 | |||
Halli Kehitys | 11.02 | Jyväskylä | 16.3.2019 | ||||
800 m | |||||||
Ulkona Kehitys | 2:20.68 | Nurmijärvi | 18.6.2023 | ||||
Halli Kehitys | 2:32.57 | Helsinki | 20.3.2022 | ||||
800 m - oversized/ylipitkä rata | |||||||
Halli Kehitys | 2:22.15 | Espoo/A | 4.12.2022 | ||||
1000 m | |||||||
Ulkona Kehitys | 3:19.09 | Vantaa/T | 15.6.2021 | ||||
1500 m - oversized/ylipitkä rata | |||||||
Halli Kehitys | 4:44.83 | Mustasaari | 25.2.2024 | ||||
2000 m | |||||||
Ulkona Kehitys | 6:33.03 | Imatra | 6.8.2023 | ||||
2000 m - oversized/ylipitkä rata | |||||||
Halli Kehitys | 7:05.36 | Espoo/A | 6.3.2022 | ||||
Pituus/LJ | |||||||
Ulkona Kehitys | 3.14 | -0.6 | Helsinki/E | 6.6.2020 | |||
Halli Kehitys | 3.29 | Otaniemi | 6.12.2019 | ||||
Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone) | |||||||
Ulkona Kehitys | 3.26 | Tuusula/H | 6.7.2019 | ||||
Kuula/SP 2.00 kg | |||||||
Ulkona Kehitys | 4.42 | Riihimäki | 24.7.2019 | ||||
1000 m kävely/Walk | |||||||
Ulkona Kehitys | 4:02.41 | SE15 | Joensuu | 2.9.2023 | |||
2000 m kävely | |||||||
Ulkona Kehitys | 9:32.71 | Lappeenranta | 23.7.2021 | ||||
3000 m kävely/Walk | |||||||
Ulkona Kehitys | 12:52.44 | SE17 SE15 | Mikkeli | 27.5.2023 | |||
Halli Kehitys | 13:00.91ot | SE19 SE17 | Mustasaari | 24.2.2024 | |||
5000 m kävely/Walk | |||||||
Ulkona Kehitys | 22:18.84 | SE17 SE15 | Lappeenranta | 19.7.2023 | |||
Halli Kehitys | 22:24.98ot | Tampere | 17.2.2024 | ||||
3 km kävely | |||||||
Ulkona Kehitys | 13:53 | Espoo | 6.5.2022 | ||||
5 km kävely | |||||||
Ulkona Kehitys | 22:41 | SE17 SE15 | Lappeenranta | 22.4.2023 | |||
10 km kävely/Walk | |||||||
Ulkona Kehitys | 48:21 | Alytus LTU | 9.6.2023 | ||||
5 km tiejuoksu/RR | |||||||
Ulkona Kehitys | 21:00 | Vantaa | 11.12.2021 | ||||
oma ennätys puolilihavalla - valitse "Kaikki tulokset"
nähdäksesi kaikki tietokannasta löytyvät tulokset lajissa.
Viimeisessä sarakkeessa sijoitus vuositilastossa.
60 m | ||||||
Ulkona Kaikki tulokset | ||||||
2019 10.36 | 0.1 | Tuusula/H 7.7. | 438-T11 | |||
Halli Kaikki tulokset | ||||||
2019 11.02i | Jyväskylä 16.3. | 325-T11 | ||||
800 m | ||||||
Ulkona Kaikki tulokset | ||||||
2022 2:22.15 | Tuusula/H 9.7. | 6-T14 | ||||
2023 2:20.68 | Nurmijärvi 18.6. | 4-T15 | ||||
Halli Kaikki tulokset | ||||||
2022 2:32.57i | Helsinki 20.3. | 5-T14 | ||||
800 m - oversized/ylipitkä rata | ||||||
Halli Kaikki tulokset | ||||||
2020 3:10.19i | Espoo/A 7.12.2019 | 12-T12 | ||||
2023 2:22.15i | Espoo/A 4.12.2022 | 2-T15 | ||||
1000 m | ||||||
Ulkona Kaikki tulokset | ||||||
2019 4:21.34 | Lohja 11.6. | 189-T11 | ||||
2020 3:42.51 | Helsinki/V 1.8. | 59-T12 | ||||
2021 3:19.09 | Vantaa/T 15.6. | 13-T13 | ||||
1500 m - oversized/ylipitkä rata | ||||||
Halli Kaikki tulokset | ||||||
2024 4:44.83i | Mustasaari 25.2. | 2-N16 | ||||
2000 m | ||||||
Ulkona Kaikki tulokset | ||||||
2021 7:01.40 | Lappeenranta 19.9. | 3-T13 | ||||
2022 6:42.76 | Helsinki/E 22.6. | 2-T14 | ||||
2023 6:33.03 | Imatra 6.8. | 2-T15 | ||||
2000 m - oversized/ylipitkä rata | ||||||
Halli Kaikki tulokset | ||||||
2022 7:05.36i | Espoo/A 6.3. | 1-T14 | ||||
Pituus/LJ | ||||||
Ulkona Kaikki tulokset | ||||||
2020 3.14 | -0.6 | Helsinki/E 6.6. | 337-T12 | |||
Halli Kaikki tulokset | ||||||
2019 2.88i | Jyväskylä 16.3. | 2-T11 | ||||
2020 3.29i | Otaniemi 6.12.2019 | 159-T12 | ||||
Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone) | ||||||
Ulkona Kaikki tulokset | ||||||
2019 3.26 | Tuusula/H 6.7. | 433-T11 | ||||
Kuula/SP 2.00 kg | ||||||
Ulkona Kaikki tulokset | ||||||
2019 4.42 | Riihimäki 24.7. | 456-T11 | ||||
1000 m kävely/Walk | ||||||
Ulkona Kaikki tulokset | ||||||
2019 6:37.78 | Riihimäki 24.7. | 25-T11 | ||||
2020 4:59.51 | Lahti 5.9. | 1-T12 | ||||
2021 4:21.95 SE13 | Turku 4.9. | 1-T13 | ||||
2022 4:11.26 SE14 | Espoo/O 3.9. | 1-T14 | ||||
2023 4:02.41 SE15 | Joensuu 2.9. | 1-T15 | ||||
2000 m kävely | ||||||
Ulkona Kaikki tulokset | ||||||
2020 11:42.53 | Espoo/Le 23.8. | 2-T12 | ||||
2021 9:32.71 | Lappeenranta 23.7. | 1-T13 | ||||
3000 m kävely/Walk | ||||||
Ulkona Kaikki tulokset | ||||||
2021 14:39.08 | Laitila 8.9. | 1-T13 | ||||
2022 13:15.15 SE17 SE15 SE14 | Lappeenranta 24.8. | 1-N | ||||
2023 12:52.44 SE17 SE15 | Mikkeli 27.5. | 1-N | ||||
Halli Kaikki tulokset | ||||||
2022 13:51.49i SE14 | Helsinki 19.3. | 1-T14 | ||||
2023 13:14.2hoti SE17 SE15 | Espoo/A 5.2. | 1-T15 | ||||
2024 13:00.91oti SE19 SE17 | Mustasaari 24.2. | 1-N | ||||
5000 m kävely/Walk | ||||||
Ulkona Kaikki tulokset | ||||||
2022 22:49.49 SE15 SE14 | Naantali 17.7. | 3-N | ||||
2023 22:18.84 SE17 SE15 | Lappeenranta 19.7. | 1-N | ||||
Halli Kaikki tulokset | ||||||
2024 22:24.98oti | Tampere 17.2. | 1-N | ||||
3 km kävely | ||||||
Ulkona Kaikki tulokset | ||||||
2022 13:53 | Espoo 6.5. | |||||
5 km kävely | ||||||
Ulkona Kaikki tulokset | ||||||
2022 23:49 SE15 SE14 | Laitila 21.5. | 2-N | ||||
2023 22:41 SE17 SE15 | Lappeenranta 22.4. | 1-N | ||||
10 km kävely/Walk | ||||||
Ulkona Kaikki tulokset | ||||||
2023 48:21 | Alytus LTU 9.6. | 2-N | ||||
4x800 m | ||||||
Ulkona Kaikki tulokset | ||||||
2022 9:38.52 | Jyväskylä 11.9. | |||||
2023 9:24.33 | Turku 10.9. | |||||
4x600 m | ||||||
Ulkona Kaikki tulokset | ||||||
2020 7:44.30 | Espoo/Le 29.8. | |||||
2021 7:40.52 | Lappeenranta 25.7. | 3-T13 | ||||
3x3000 m kävely | ||||||
Ulkona Kaikki tulokset | ||||||
2022 42:53.86 | Jyväskylä 11.9. | 1-N | ||||
2023 42:39.46 | Turku 10.9. | 1-N | ||||
5 km tiejuoksu/RR | ||||||
Ulkona Kaikki tulokset | ||||||
2021 21:00 | Vantaa 11.12. | 1-T13 | ||||
Maastojuoksu joukkuekilpailu | ||||||
Ulkona Kaikki tulokset | ||||||
2022 38.00 | Nakkila 8.5. |
1500 m - oversized/ylipitkä rata | |||||
4:44.83i | PB | 3-17 | SM | Mustasaari 25.2. | |
3000 m kävely/Walk | |||||
13:00.9hoti | SE19 SE17 kk kk19 kk17 PB | 1-17 | arenak | Espoo/A 4.2. | |
13:00.91oti | SE19 SE17 kk kk19 kk17 PB | 1-17 | SM | Mustasaari 24.2. | |
5000 m kävely/Walk | |||||
22:24.98oti | PB | 1 | SM | Tampere 17.2. | |
10 km kävely/Walk | |||||
DNF | -19 | WTeamCh | Antalya TUR 21.4. | ||
3000 m kävely, 10 parasta tulosta (sallitut olosuhteet): | |||||||
12:52.44 | 1-15 | Mikkeli | 27.5.2023 | ||||
13:00.91oti | 1-17 | Mustasaari | 24.2.2024 | ||||
13:00.9hoti | 1-17 | Espoo/A | 4.2.2024 | ||||
13:13.95 | 1-15 | Imatra | 4.8.2023 | ||||
13:14.2hoti | 1-15 | Espoo/A | 5.2.2023 | ||||
13:15.15 | 1 | Lappeenranta | 24.8.2022 | ||||
13:20.25 | 1-15 | Lahti | 18.6.2022 | ||||
13:21.19 | 1-15 | Jämsä | 2.7.2022 | ||||
13:21.48 | 1-15 | Nurmijärvi | 17.6.2023 | ||||
13:32.91 | 1-14 | Helsinki/E | 1.8.2022 | ||||
Keskiarvo: 13:13.338 | |||||||
Helsinki/E: | 8 |
Lappeenranta: | 7 |
Nurmijärvi: | 7 |
Espoo/A: | 5 |
Espoo/Le: | 5 |
Helsinki: | 5 |
Vantaa/T: | 5 |
Aikuisten SM-mitalit merkitty kuvioin
Ulkona | |||||
2000 m | |||||
2022 | SM-14 | 3-14 | 6:44.55 | ||
2023 | SM-15 | 2-15 | 6:33.03 | ||
3000 m kävely/Walk | |||||
2022 | SM-14 | -14 | DQ | ||
2023 | SM-15 | 1-15 | 13:13.95 | ||
5 km kävely | |||||
2022 | SM-15 | 1-15 | 23:49 | ||
2023 | SM-15 | 1-15 | 22:41 | ||
4x800 m | |||||
2022 | SM-15 | EspTa | 1r2-15/1 | 9:38.52 | |
2023 | SM-15 | EspTa | 1r2-15/1 | 9:24.33 | |
3x3000 m kävely | |||||
2022 | SM | EspTa | 1 | 42:53.86 | |
2023 | SM | EspTa | 1 | 42:39.46 | |
4 km maastojuoksu/CC | |||||
2022 | SM-15 | 2-15 | -0:04 | ||
2023 | SM-15 | 1-15 | 14:59 | ||
Maastojuoksu joukkuekilpailu | |||||
2022 | SM-15 | EspTa | 1-15 | 38.00 | |
2023 | SM-15 | EspTa | 1-15 | 42.00 | |
Hallissa | |||||
1500 m - oversized/ylipitkä rata | |||||
2024 | SM-17 | 3-17 | 4:44.83 | ||
3000 m kävely/Walk | |||||
2024 | SM-17 | 1-17 | 13:00.91ot | ||
5000 m kävely/Walk | |||||
2024 | SM | 1 | 22:24.98ot |
Ulkona | 10 km kävely/Walk | ||||
-19 | DNF | Antalya TUR | 2024 |
Ulkona | |||||
3000 m kävely | 4. | 12:52.44 | Mikkeli | 27.5.2023 | |
5 km kävely | 5. | 22:41 | Lappeenranta | 22.4.2023 | |
5000 m kävely | 7. | 22:18.84 | Lappeenranta | 19.7.2023 | |
10 km kävely | 20. | 48:21 | Alytus LTU | 9.6.2023 | |
2000 m | 41. | 6:33.03 | Imatra | 6.8.2023 | |
800 m | 1151. | 2:20.68 | Nurmijärvi | 18.6.2023 | |
5 km kävely | 22-v. | 3. | 22:41 | Lappeenranta | 22.4.2023 |
3000 m kävely | 22-v. | 4. | 12:52.44 | Mikkeli | 27.5.2023 |
5000 m kävely | 22-v. | 5. | 22:18.84 | Lappeenranta | 19.7.2023 |
10 km kävely | 22-v. | 11. | 48:21 | Alytus LTU | 9.6.2023 |
2000 m | 22-v. | 34. | 6:33.03 | Imatra | 6.8.2023 |
800 m | 22-v. | 1027. | 2:20.68 | Nurmijärvi | 18.6.2023 |
3000 m kävely | 19-v. | 2. | 12:52.44 | Mikkeli | 27.5.2023 |
5000 m kävely | 19-v. | 3. | 22:18.84 | Lappeenranta | 19.7.2023 |
10 km kävely | 19-v. | 6. | 48:21 | Alytus LTU | 9.6.2023 |
800 m | 19-v. | 906. | 2:20.68 | Nurmijärvi | 18.6.2023 |
5000 m kävely | 17-v. | 1. | 22:18.84 | Lappeenranta | 19.7.2023 |
3000 m kävely | 17-v. | 1. | 12:52.44 | Mikkeli | 27.5.2023 |
10 km kävely | 17-v. | 3. | 48:21 | Alytus LTU | 9.6.2023 |
800 m | 17-v. | 708. | 2:20.68 | Nurmijärvi | 18.6.2023 |
5000 m kävely | 16-v. | 1. | 22:18.84 | Lappeenranta | 19.7.2023 |
3000 m kävely | 16-v. | 1. | 12:52.44 | Mikkeli | 27.5.2023 |
10 km kävely | 16-v. | 2. | 48:21 | Alytus LTU | 9.6.2023 |
800 m | 16-v. | 554. | 2:20.68 | Nurmijärvi | 18.6.2023 |
1000 m kävely | 15-v. | 1. | 4:02.41 | Joensuu | 2.9.2023 |
3000 m kävely | 15-v. | 1. | 12:52.44 | Mikkeli | 27.5.2023 |
5 km kävely | 15-v. | 1. | 22:41 | Lappeenranta | 22.4.2023 |
5000 m kävely | 15-v. | 1. | 22:18.84 | Lappeenranta | 19.7.2023 |
10 km kävely | 15-v. | 2. | 48:21 | Alytus LTU | 9.6.2023 |
2000 m | 15-v. | 29. | 6:33.03 | Imatra | 6.8.2023 |
5 km tiejuoksu | 15-v. | 57. | 21:00 | Vantaa | 11.12.2021 |
800 m | 15-v. | 370. | 2:20.68 | Nurmijärvi | 18.6.2023 |
5 km kävely | 14-v. | 1. | 23:49 | Laitila | 21.5.2022 |
5000 m kävely | 14-v. | 1. | 22:49.49 | Naantali | 17.7.2022 |
3000 m kävely | 14-v. | 1. | 13:15.15 | Lappeenranta | 24.8.2022 |
1000 m kävely | 14-v. | 1. | 4:11.26 | Espoo/O | 3.9.2022 |
2000 m | 14-v. | 52. | 6:42.76 | Helsinki/E | 22.6.2022 |
800 m | 14-v. | 304. | 2:22.15 | Tuusula/H | 9.7.2022 |
1000 m kävely | 13-v. | 1. | 4:21.95 | Turku | 4.9.2021 |
2000 m kävely | 13-v. | 3. | 9:32.71 | Lappeenranta | 23.7.2021 |
3000 m kävely | 13-v. | 4. | 14:39.08 | Laitila | 8.9.2021 |
5 km tiejuoksu | 13-v. | 18. | 21:00 | Vantaa | 11.12.2021 |
2000 m | 13-v. | 75. | 7:01.40 | Lappeenranta | 19.9.2021 |
1000 m kävely | 12-v. | 8. | 4:59.51 | Lahti | 5.9.2020 |
2000 m kävely | 12-v. | 125. | 11:42.53 | Espoo/Le | 23.8.2020 |
Halli | |||||
5000 m kävely | 1. | 22:24.98ot | Tampere | 17.2.2024 | |
3000 m kävely | 5. | 13:00.91ot | Mustasaari | 24.2.2024 | |
2000 m - ylip. rata | 18. | 7:05.36 | Espoo/A | 6.3.2022 | |
5000 m kävely | 22-v. | 1. | 22:24.98ot | Tampere | 17.2.2024 |
3000 m kävely | 22-v. | 2. | 13:00.91ot | Mustasaari | 24.2.2024 |
2000 m - ylip. rata | 22-v. | 17. | 7:05.36 | Espoo/A | 6.3.2022 |
5000 m kävely | 19-v. | 1. | 22:24.98ot | Tampere | 17.2.2024 |
3000 m kävely | 19-v. | 1. | 13:00.91ot | Mustasaari | 24.2.2024 |
17-v. | 1. | 13:00.91ot | Mustasaari | 24.2.2024 | |
5000 m kävely | 17-v. | 1. | 22:24.98ot | Tampere | 17.2.2024 |
3000 m kävely | 16-v. | 1. | 13:00.91ot | Mustasaari | 24.2.2024 |
5000 m kävely | 16-v. | 1. | 22:24.98ot | Tampere | 17.2.2024 |
3000 m kävely | 15-v. | 1. | 13:14.2hot | Espoo/A | 5.2.2023 |
2000 m - ylip. rata | 15-v. | 14. | 7:05.36 | Espoo/A | 6.3.2022 |
3000 m kävely | 14-v. | 1. | 13:51.49 | Helsinki | 19.3.2022 |
2000 m - ylip. rata | 14-v. | 9. | 7:05.36 | Espoo/A | 6.3.2022 |