TILASTOPAJA
URHEILIJAHAKU
Etusivu
Ilmaiset
Tulokset
2024
Tuloskatsaus 17.4.-27.4.2024
Tulospalvelu 2002-2024
Tuloksia 1907-2012
Suomen Top 20 (1997-)
2024 ulkona
2024 halli
(1.6.2023-31.5.2024)
2023 ulkona
Suomen ennätykset
(Kaikki sarjat)
Aikuiset
22-vuotiaat
19-vuotiaat
17-vuotiaat
Muut
Seuraliiga
Kalevan Malja
Nuorisotoimintakilpailu
Tulevat tähdet - monipuolisuuskilpailu
Kalevan kisojen ranking
Suomalaisten arvokisarajat
Tilastopajacup
Maksulliset
Vuositilastot (1932-)
(Kaikki sarjat, myös seura- ja piiritilastot)
2024 ulkona
2024 halli
(1.6.2023-31.5.2024)
2023 ulkona
2023 halli
(1.6.2022-31.5.2023)
VIESTITILASTOT
Kaikkien aikojen tilastot
Aikuiset
Juniorit
Seurat ja piirit
Yli 30-vuotiaiden tilastot
Vuositilastot
Kaikkien aikojen tilastot
Mitalistit
Henkilökohtaiset SM-kisat
SM-viestit ja SM-maastojen
joukkuekisat
Kansainväliset arvokisat
Tilaajat
Kirjaudu sisään
Kirjaudu ulos
Tilaaminen
Rekisteröityminen
Tilauksen jatkaminen
Sisältö ja hinnat
Käyttäjän tiedot
Tilastopaja Oy
Yhteystiedot
Tilastopaja Oy
Verkaranta 2 H 189
20660 Littoinen
juhani@tilastopaja.fi
050 5525070
In English
TULOKSET: Paavo Nurmi Marathon, Turku, Paavo Nurmen stadion, Urheilupuisto, 7.7.1996
91 urheilijaa, 92 lajisuoritusta
Miehet/Pojat, valitse laji
M Puolimaraton/Halfmarathon
M Maraton/Marathon
Naiset/Tytöt, valitse laji
N Puolimaraton/Halfmarathon
N Maraton/Marathon
Miehet
M Puolimaraton/Halfmarathon
1
Philip Rugut
Philip Rugut
(-77)
KEN
18.5.77
1.02.39
uk
2
Harri Hänninen
Harri Hänninen
(-63)
PakVi
18.10.63
1.03.17
SB
3
Geoffrey Kiplagat
Geoffrey Kiplagat
(-81)
KEN
81
1.03.45
uk
4
Julius Mtibani
Julius Mtibani
TAN
1.03.48
uk
5
Henry Bitok
Henry Bitok
KEN
1.05.40
uk
6
Cephas Matafi
Cephas Matafi
(-71)
ZIM
24.5.71
1.06.34
uk
7
Christos Sotiropoulos
Christos Sotiropoulos
GRE
1.08.00
uk
8
Petri Saavalainen
Petri Saavalainen
(-71)
PakVi
28.6.71
1.08.14
SB
9
Jyrki Laine
Jyrki Laine
(-67)
OrimJy
16.5.67
1.08.43
PB
10
William Maru
William Maru
KEN
1.11.08
uk
11
Nikolaos Vardalas
Nikolaos Vardalas
GRE
1.12.14
uk
12
Jorma Hypén
Jorma Hypén
(-65)
KuhmKu
28.6.65
1.14.30
13
Petri Lietzen
Petri Lietzen
(-65)
MarttMu
11.10.65
1.14.45
15
Jari Tomppo
Jari Tomppo
(-66)
KarhKa
16.2.66
1.14.50
SB
15
Jari Tomppo
Jari Tomppo
(-66)
KarhKa
16.2.66
1.14.50
16
Marko Reunanen
Marko Reunanen
(-71)
TurTo
26.2.71
1.15.18
SB
17
Jyrki Repola
Jyrki Repola
(-71)
LänsiUU
7.6.71
1.15.33
18
Arto Koskinen
Arto Koskinen
(-60)
MarttMu
11.3.60
1.15.56
SB
19
Kari Yli-Pentti
Kari Yli-Pentti
LaitJy
1.15.58
PB
20
Bajwa Kiptala
Bajwa Kiptala
KEN
1.16.30
uk
22
Juha-Matti Hämäläinen
Juha-Matti Hämäläinen
(Turku)
1.17.00
PB
23
Timo Syrjälä
Timo Syrjälä
(-63)
MarttMu
3.9.63
1.17.06
PB
24
Raimo Karsikas
Raimo Karsikas
(-43)
RaisKu
4.11.43
1.17.22
SB
79
Petri Visala
Petri Visala
(-65)
FinnMR
12.5.65
1.30.16
SB
M Maraton/Marathon
1
Emmanuel Sarawath
Emmanuel Sarawath
TAN
2.22.44
uk
2
Oleg Karasjov
Oleg Karasjov
RUS
2.23.26
uk
3
Nikolai Kolesnikov
Nikolai Kolesnikov
RUS
2.24.32
uk
4
Memo Abbeholm
Memo Abbeholm
(-71)
SWE
71
2.31.56
uk
5
Pekka Vuorinen
Pekka Vuorinen
(-61)
(Helsinki)
5.3.61
2.35.47
6
Markku Virta
Markku Virta
(-59)
LoimLei
8.12.59
2.41.46
SB
7
Juri Markin
Juri Markin
RUS
2.43.28
uk
8
Jarmo Mauriala
Jarmo Mauriala
(-70)
VammsVoi
21.11.70
2.43.33
PB
9
Wolfram Otto
Wolfram Otto
GER
2.43.35
uk
10
Erkki Halkivaha
Erkki Halkivaha
(-54)
OripU
20.7.54
2.47.19
11
Harri Elovaara
Harri Elovaara
(-53)
MuurlKi
11.5.53
2.47.25
SB
12
Marko Karhapää
Marko Karhapää
(-70)
ViipU
70
2.50.47
PB
13
Harri Lindgren
Harri Lindgren
(-59)
NaantLöy
23.9.59
2.53.25
SB
14
Matti Lavonen
Matti Lavonen
(-51)
Sporttiv
10.1.51
2.54.41
15
Oleg Sereda
Oleg Sereda
RUS
2.55.31
uk
16
Seppo Karihtala
Seppo Karihtala
(-52)
KuusKi
52
2.56.26
SB
17
Tomi Puranen
Tomi Puranen
(-64)
(Kaarina)
21.9.64
2.56.27
18
Craig Primmer
Craig Primmer
(-70)
-
14.6.70
2.57.29
PB
19
Jouni Malen
Jouni Malen
(-56)
TuUL
23.9.56
2.57.33
PB
20
Jan-Erik Sjöblom
Jan-Erik Sjöblom
(-48)
VSVetU
48
2.57.39
21
Lasse Palmusuo
Lasse Palmusuo
(-46)
VSVetU
12.12.46
2.57.55
SB
22
Esko Junnila
Esko Junnila
(-53)
RaisKu
23.9.53
2.58.15
SB
23
Esa Autio
Esa Autio
(-49)
(Turun Melojat)
49
2.58.20
PB
24
Lasse Palmberg
Lasse Palmberg
(-55)
(Uusikaupunki)
15.10.55
2.58.40
SB
Naiset
N Puolimaraton/Halfmarathon
1
Jelena Kuzmina
Jelena Kuzmina
RUS
1.17.44
uk
2
Ritva Melender
Ritva Melender
(-60)
NurmJy
9.9.60
1.20.49
SB
3
Kirsi Schmid
Kirsi Schmid
(-69)
(München)
69
1.23.49
PB
4
Eeva-Maria Luomala
Eeva-Maria Luomala
(-70)
KoskKai
9.7.70
1.29.08
SB
5
Olga Tshelnokova
Olga Tshelnokova
RUS
1.30.37
uk
6
Mirjam Tynkkynen
Mirjam Tynkkynen
(-53)
SomVoi
28.5.53
1.31.33
SB
7
Minna Pyykkönen
Minna Pyykkönen
(-68)
KorsKai
1.1.68
1.33.28
PB
8
Marjo Matoniemi-Granholm
Marjo Matoniemi-Granholm
(-70)
TampU
16.11.70
1.34.44
SB
9
Sarianne Saarni
Sarianne Saarni
(-65)
RaumU
10.3.65
1.36.05
PB
10
Liisa Matoniemi
Liisa Matoniemi
(-74)
TampPy
26.1.74
1.36.13
PB
11
Ursula Eerola
Ursula Eerola
(-59)
VammsVoi
21.10.59
1.37.47
PB
12
Olga Glev
Olga Glev
RUS
1.40.54
uk
13
Satu Husu-Karppinen
Satu Husu-Karppinen
(-66)
LappUM
3.12.66
1.41.01
PB
14
Pirkko Venninen
Pirkko Venninen
(-44)
VSVetU
4.9.44
1.41.56
PB
15
Anita Aakula
Anita Aakula
(-50)
VSVetU
16.9.50
1.42.49
PB
16
Arja Niskanen
Arja Niskanen
-
1.43.42
PB
17
Minnamarja Majaniemi
Minnamarja Majaniemi
-
1.43.46
PB
18
Riitta Rantala
Riitta Rantala
VarMK
1.44.14
PB
19
Päivi Sipponen
Päivi Sipponen
(-46)
VSVetU
5.9.46
1.44.46
PB
20
Kirsti Viitanen
Kirsti Viitanen
(-51)
-
2.4.51
1.44.52
SB
24
Sinikka Teini
Sinikka Teini
TuUL
1.46.06
SB
N Maraton/Marathon
1
Larisa Malikova
Larisa Malikova
(-69)
RUS
2.4.69
2.45.35
uk
2
Seija Vidlund
Seija Vidlund
(-46)
FriitY
28.12.46
3.17.18
3
Marja Matikainen
Marja Matikainen
(-52)
(Espoo)
52
3.17.49
SB
4
Riikka Hirsinummi
Riikka Hirsinummi
(-75)
(Tarvasjoki)
12.7.75
3.19.58
PB
(22-v. ka 44.)
5
Päivi Nyström-Vuorinen
Päivi Nyström-Vuorinen
(-59)
(Turku)
30.11.59
3.20.13
PB
6
Tarja Leppänen
Tarja Leppänen
(-56)
(Ylöjärvi)
56
3.22.13
PB
7
Erja Laitakari
Erja Laitakari
(-50)
AlavU
8.8.50
3.22.49
SB
8
Ylva Ragne
Ylva Ragne
(-55)
SWE
55
3.23.40
uk
9
Teija Toivonen
Teija Toivonen
(-61)
(Pertteli)
29.9.61
3.23.44
SB
10
Anneli Kolehmainen
Anneli Kolehmainen
(-54)
ForssSa
27.6.54
3.25.40
11
Cornelia Buchholz
Cornelia Buchholz
GER
3.27.33
uk
12
Cosette Gloor
Cosette Gloor
(-55)
SUI
55
3.29.27
uk
13
Tatjana Eskolin
Tatjana Eskolin
(-71)
SuomSi
15.10.71
3.30.30
SB
14
Hilkka Sivula
Hilkka Sivula
EpilE
3.34.28
SB
15
Marja-Terttu Tanninen
Marja-Terttu Tanninen
(-39)
PorvU
10.9.39
3.34.58
16
Riitta Ynnilä
Riitta Ynnilä
(-55)
SuomSi
28.8.55
3.35.26
SB
17
Merja Sundman
Merja Sundman
(-52)
(Rauma)
27.5.52
3.39.32
SB
18
Sari Lehmusvainio
Sari Lehmusvainio
(-65)
(Turku)
65
3.41.26
PB
19
Tuija Lehtonen
Tuija Lehtonen
(-56)
LiedLu
30.11.56
3.43.19
SB
20
Ritva Parviainen
Ritva Parviainen
(-55)
(Turku)
12.6.55
3.51.11
PB
21
Kristiina Metsäranta
Kristiina Metsäranta
(-60)
PaimU
19.1.60
3.51.34
PB
24
Helena Friman
Helena Friman
(-50)
VSVetU
8.2.50
3.56.15
SB
31
Sirkka-Liisa Kuusto
Sirkka-Liisa Kuusto
(-44)
(Turku)
16.7.44
4.14.03
SB
TUOREIMMAT TULOKSET
▼
TUOREIMMAT TULOKSET
Suomalaistulokset ulkomailta
26.4.2024
Pajulahti: Keihäskarnevaalileirin hallikisa
25.4.2024
Joroinen: 76. Kuvansin halkijuoksu
21.4.2024
Akaa: Toijala-hölkkä kaikki
21.4.2024
Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024
Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024
Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024
Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024
Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024
Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024
Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024
Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024
Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024
Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024
Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024
Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024
Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024
Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024
Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024
Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024
Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024
Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024
Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024
Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024
Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024
Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024
Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024
Raasepori: Halltävling
6.4.2024
Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024
Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024
Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024
Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024
Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024
Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024
Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024
Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024
Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024
Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024
Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024
Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024
Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024
Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024
Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024
Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024
Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024
Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024
Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024
Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024
Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024
Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024
Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024
Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024
Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024
Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024
Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024
Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024
Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024
Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024
Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024
Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024
Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024
Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024
Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024
Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024
Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024
Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024
Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024
Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024
Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024
Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024
Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024
Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024
Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024
Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024
Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024
Vantaa: Luolasprintit 3
Suomalaistulokset ulkomailta
26.4.2024
Pajulahti: Keihäskarnevaalileirin hallikisa
25.4.2024
Joroinen: 76. Kuvansin halkijuoksu
21.4.2024
Akaa: Toijala-hölkkä kaikki
21.4.2024
Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024
Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024
Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024
Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024
Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024
Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024
Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024
Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024
Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024
Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024
Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024
Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024
Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024
Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024
Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024
Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024
Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024
Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024
Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024
Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024
Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024
Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024
Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024
Raasepori: Halltävling
6.4.2024
Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024
Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024
Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024
Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024
Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024
Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024
Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024
Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024
Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024
Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024
Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024
Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024
Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024
Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024
Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024
Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024
Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024
Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024
Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024
Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024
Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024
Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024
Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024
Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024
Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024
Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024
Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024
Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024
Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024
Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024
Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024
Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024
Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024
Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024
Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024
Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024
Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024
Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024
Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024
Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024
Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024
Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024
Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024
Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024
Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024
Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024
Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024
Vantaa: Luolasprintit 3