350 urheilijaa, 149 lajisuoritusta
Miehet | ||||||||
M 4x100 m | ||||||||
14.8. | ||||||||
1. erä | ||||||||
1 | Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening | EsboIF | 43,11 | |||||
Jonathan Brace 95, Roope Saarinen 94, Benjamin Stendahl 99, Oki Vuonoranta 83 | ||||||||
2 | Länsi-Uudenmaan Urheilijat LohjaLänsi-Uudenmaan Urheilijat Lohja | LänsiUU | 44,31 | |||||
Santeri Tanner 96, Julius Kuusela 98, Miikka Järvinen 99, Mikke Jaakkola 97 | ||||||||
Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula | KeskiUYU | DQ | ||||||
Petri Ihander 96, Arttu Saari 99, Joonas Hyvärinen 95, Jere Vilenius 96 | ||||||||
2. erä | ||||||||
1 | Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot | HKV | 41,52 | |||||
Matias Linkoaho 94, Hannes Siitonen 92, Jonathan Hyvärinen 86, Roni Ollikainen 90 | ||||||||
2 | IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna | IFSibboV | 41,99 | |||||
Mikael Granqvist 99, Joona Luotonen 96, Eljas Aalto 96, Anton Kunnas 99 | ||||||||
3 | Borgå AkillesBorgå Akilles | BorgåAk | 43,15 | |||||
Victor Fagerholm 96, Lauri Tuomilehto 99, Jonni Blomqvist 98, Willem Kajander 96 | ||||||||
4 | HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki | HIFK | 43,43 | |||||
Heikki Chen 98, Don-Zheni Ekoebve 92, Daniel Lundmark 98, Gustav Klingstedt 85 | ||||||||
5 | Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa | KU-58 | 43,45 | |||||
Aapo Alenius 96, Tuomas Hyytiäinen 95, Michael Niskala 00, Leo Uusimäki 98 | ||||||||
M 4x400 m | ||||||||
15.8. | ||||||||
1. erä | ||||||||
1 | Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot | HKV | 3.21,64 | |||||
Matias Linkoaho 94, Jonathan Hyvärinen 86, Niklas Bryggare 97, Niko Viljola 00 | ||||||||
2 | IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna | IFSibboV | 3.22,52 | |||||
Eljas Aalto 96, Mikael Granqvist 99, Casper Tillander 00, Anton Kunnas 99 | ||||||||
3 | Länsi-Uudenmaan Urheilijat LohjaLänsi-Uudenmaan Urheilijat Lohja | LänsiUU | 3.37,67 | |||||
Santeri Tanner 96, Mikke Jaakkola 97, Miikka Järvinen 99, Julius Kuusela 98 | ||||||||
4 | Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki | ViipU | 3.41,25 | |||||
Luukas Koski 99, Jani Henriksson 75, Miska Koponen 04, Otto Lintula 03 | ||||||||
2. erä | ||||||||
1 | HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki | HIFK | 3.20,33 | |||||
Gustav Klingstedt 85, Don-Zheni Ekoebve 92, Daniel Lundmark 98, Jaakko Lehtilä 93 | ||||||||
2 | Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa | KU-58 | 3.26,06 | |||||
Elias Jrad 00, Tuomas Hyytiäinen 95, Eemeli Kaartinen 89, Leo Uusimäki 98 | ||||||||
3 | HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki | HIFK | 3.32,38 | |||||
Evgeny Alexandrov 95, Hugo Åström 98, Heikki Chen 98, Ahmed Ibrahim 98 | ||||||||
4 | Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula | KeskiUYU | 3.42,11 | |||||
Petri Ihander 96, Jere Vilenius 96, Joonas Hyvärinen 95, Santeri Kaarnamo 94 | ||||||||
M 4x800 m | ||||||||
14.8. | ||||||||
1 | Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot | HKV | 7.54,85 | kk | ||||
Aki Nummela 85, Eero Saleva 95, Panu Jantunen 89, Niko Viljola 00 | ||||||||
2 | HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki | HIFK | 8.21,32 | |||||
Lauri Siltanen 98, Hugo Åström 98, Ahmed Ibrahim 98, Jaakko Lehtilä 93 | ||||||||
3 | IF RaseborgIF Raseborg | IFRaseb | 8.22,56 | |||||
Ollipekka Heikkilä 97, Robin Dahlström 01, Lasse Minkkinen 96, Tuomas Puputti 97 | ||||||||
4 | Espoon TapiotEspoon Tapiot | EspTa | 8.29,57 | |||||
Lauri Marekwia 99, Tuomas Lehto 00, Tomi Lehto 99, Henrik Kymäläinen 95 | ||||||||
5 | Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula | KeskiUYU | 8.36,58 | |||||
Jere Vilenius 96, Joni Rouhiainen 94, Jaakko Määttänen 99, Jaakko Nyholm 03 | ||||||||
6 | Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki | ViipU | 8.42,77 | |||||
Jani Henriksson 75, Miika Tala 00, Otto Lintula 03, Matias Salonen 99 | ||||||||
M 4x1500 m | ||||||||
15.8. | ||||||||
1 | Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa | KU-58 | 18.50,41 | kk | ||||
Tuomas Myllysilta 00, Toni Piispa 91, Samuel Korhonen 98, Aatu Komulainen 00 | ||||||||
2 | Borgå AkillesBorgå Akilles | BorgåAk | 24.05,39 | |||||
Oscar Nyholm 04, Linus Schmidt 02, Niklas Tallqvist 03, Aron Johansson 2 04 | ||||||||
M19 4x100 m | ||||||||
14.8. | ||||||||
1. erä | ||||||||
1 | Espoon TapiotEspoon Tapiot | EspTa | 44,90 | |||||
Márk Szücs-Bártfai 99, Evangelos Spartiotis 02, Milan Shilov 02, Ibrahim El Mrabt 02 | ||||||||
Hyvinkään seudun UrheilijatHyvinkään seudun Urheilijat | HyvsU | DQ | ||||||
Jermu Tarkiainen 01, Ilmari Niiranen 00, Aapo Nieminen 00, Niilo Kantoniemi 00 | ||||||||
2. erä | ||||||||
1 | Lahden AhkeraLahden Ahkera | LahdA | 43,07 | |||||
Joska Tommola 99, Aaro Karjalainen 99, Lauri Eerola 99, Joni Järvinen 00 | ||||||||
2 | Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot | HKV | 44,40 | |||||
Akim Rauf 00, Sami Laakkonen 00, Daniel Aaltonen 00, Omar Mustaf 99 | ||||||||
3 | HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki | HIFK | 44,47 | |||||
Pavel Mäkinen 00, Toma Lahtinen 99, Batuhan Yildirim 01, Otto Laakkonen 99 | ||||||||
4 | IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna | IFSibboV | 46,59 | |||||
Oliver Enqvist 02, Rasmus Martin 03, Casper Tillander 00, Matias Tulokas 03 | ||||||||
M19 4x400 m | ||||||||
15.8. | ||||||||
1 | Lahden AhkeraLahden Ahkera | LahdA | 3.30,12 | |||||
Joni Järvinen 00, Lauri Eerola 99, Leevi Kallio 00, Janne Kanerva 99 | ||||||||
2 | HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki | HIFK | 3.30,51 | |||||
Batuhan Yildirim 01, Otto Laakkonen 99, Pavel Mäkinen 00, Ossian Newby 01 | ||||||||
3 | Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot | HKV | 3.32,97 | |||||
Sami Laakkonen 00, Akim Rauf 00, Daniel Aaltonen 00, Omar Mustaf 99 | ||||||||
4 | Espoon TapiotEspoon Tapiot | EspTa | 3.36,90 | |||||
Márk Szücs-Bártfai 99, Ibrahim El Mrabt 02, Tuomas Lehto 00, Evangelos Spartiotis 02 | ||||||||
5 | Lahden AhkeraLahden Ahkera | LahdA | 3.37,12 | |||||
Walte Hautala 01, Okko Vuorikoski 02, Eero Peltola 01, Wilho Hautala 99 | ||||||||
M19 4x100 m aidat | ||||||||
15.8. | ||||||||
1 | Lahden AhkeraLahden Ahkera | LahdA | 56,31 | |||||
Joska Tommola 99, Karim Echahid 01, Joni Järvinen 00, Arttu Sandberg 01 | ||||||||
2 | Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot | HKV | 59,59 | |||||
Daniel Aaltonen 00, Sami Laakkonen 00, Akim Rauf 00, Omar Mustaf 99 | ||||||||
M19 3x800 m | ||||||||
14.8. | ||||||||
1 | Lahden AhkeraLahden Ahkera | LahdA | 6.10,18 | |||||
Lassi Kuva 00, Leevi Kallio 00, Janne Kanerva 99 | ||||||||
2 | Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa | KU-58 | 6.27,02 | |||||
Tuomas Myllysilta 00, Aatu Komulainen 00, Elias Jrad 00 | ||||||||
3 | Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot | HKV | 6.27,24 | |||||
Daniel Aaltonen 00, Omar Mustaf 99, Lauri Klinga 01 | ||||||||
M17 4x100 m | ||||||||
14.8. | ||||||||
1. erä | ||||||||
1 | Lahden AhkeraLahden Ahkera | LahdA | 44,56 | |||||
Eero Peltola 01, Karim Echahid 01, Juuso Pyyhtiä 02, Elmeri Arvaja 02 | ||||||||
2 | Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki | ViipU | 49,13 | |||||
Okko Tiilikainen 02, Otto Lintula 03, Miska Koponen 04, Iivo Hämäläinen 04 | ||||||||
HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki | HIFK | DQ | ||||||
Hugo Limnell 03, Aalto Friman 02, Matias Kronlund 02, Abdinain Moalin 02 | ||||||||
Borgå AkillesBorgå Akilles | BorgåAk | DQ | ||||||
Oscar Nyholm 04, Niklas Tallqvist 03, Victor Kasurinen 03, Jami Leppäkoski 04 | ||||||||
2. erä | ||||||||
1 | Borgå AkillesBorgå Akilles | BorgåAk | 43,17 | |||||
Henrik Illman 01, Daniel Niva 01, Severi Mäntylä 01, Isac Wedenberg 01 | ||||||||
2 | HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki | HIFK | 44,71 | |||||
Lassi Hirvonen 01, Ossian Newby 01, Akseli Salin 01, Matvei Telov 02 | ||||||||
3 | Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula | KeskiUYU | 49,32 | |||||
Otso Väyrynen 04, Sampo Väyrynen 04, Daniel Keane 03, Jaakko Poutanen 01 | ||||||||
4 | Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening | EsboIF | 49,58 | |||||
Adnan Vuorinen 03, Jonathan Ekberg 03, Walter Törnwall 03, Toni Appelqvist 02 | ||||||||
Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot | HKV | DQ | ||||||
Topias Laine 01, Atte Timgren 02, Antti Pihlavisto 02, Pyry Anttila 01 | ||||||||
M17 4x300 m | ||||||||
15.8. | ||||||||
1. erä | ||||||||
1 | IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna | IFSibboV | 2.35,85 | |||||
Rasmus Martin 03, Matias Komi 03, Carl-Ivar Back 01, Oliver Enqvist 02 | ||||||||
2 | HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki | HIFK | 2.42,72 | |||||
Aalto Friman 02, Matias Kronlund 02, Abdinain Moalin 02, Maxim Katisko 02 | ||||||||
3 | Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki | ViipU | 2.48,89 | |||||
Okko Tiilikainen 02, Aapeli Hatanpää 04, Aleksi Nokkanen 04, Sajan Irincheev 04 | ||||||||
4 | Borgå AkillesBorgå Akilles | BorgåAk | 2.51,71 | |||||
Niklas Tallqvist 03, Linus Schmidt 02, Victor Kasurinen 03, Jami Leppäkoski 04 | ||||||||
2. erä | ||||||||
1 | Borgå AkillesBorgå Akilles | BorgåAk | 2.29,28 | |||||
Henrik Illman 01, Daniel Niva 01, Sebastian Lundqvist 01, Isac Wedenberg 01 | ||||||||
2 | HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki | HIFK | 2.30,94 | |||||
Matvei Telov 02, Lassi Hirvonen 01, Abdirahiim Salah 03, Hugo Limnell 03 | ||||||||
3 | Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot | HKV | 2.32,86 | |||||
Atte Timgren 02, Antti Pihlavisto 02, Lauri Klinga 01, Topias Laine 01 | ||||||||
4 | Lahden AhkeraLahden Ahkera | LahdA | 2.35,20 | |||||
Tuukka Koskinen 03, Danil Schröder 03, Arttu Sandberg 01, Elmeri Arvaja 02 | ||||||||
5 | Espoon TapiotEspoon Tapiot | EspTa | 2.37,09 | |||||
Joonas Jäppinen 04, Jonatan Sperryn 03, Eetu Kalske 03, Johannes Hakala 04 | ||||||||
6 | Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening | EsboIF | 2.45,85 | |||||
Toni Appelqvist 02, Jonathan Ekberg 03, Walter Törnwall 03, Adnan Vuorinen 03 | ||||||||
M17 4x100 m aidat | ||||||||
15.8. | ||||||||
1 | HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki | HIFK | 56,97 | |||||
Matvei Telov 02, Abdirahiim Salah 03, Hugo Limnell 03, Abdinain Moalin 02 | ||||||||
2 | Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot | HKV | 59,26 | |||||
Topias Laine 01, Juho Hirsto 02, Atte Timgren 02, Pyry Anttila 01 | ||||||||
3 | Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula | KeskiUYU | 61,04 | |||||
Otso Väyrynen 04, Sampo Väyrynen 04, Daniel Keane 03, Jaakko Poutanen 01 | ||||||||
Lahden AhkeraLahden Ahkera | LahdA | DNF | ||||||
Manu Metsäkangas 03, Eelis Snåre 03, Eero Peltola 01, Elmeri Arvaja 02 | ||||||||
M17 3x800 m | ||||||||
14.8. | ||||||||
1 | Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa | KU-58 | 6.18,44 | |||||
Olli Harju 01, Rasmus Krogell 02, Atte Nevala 02 | ||||||||
2 | HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki | HIFK | 6.35,00 | |||||
Abdirahiim Salah 03, Miro Kallio 03, Ossian Newby 01 | ||||||||
3 | Espoon TapiotEspoon Tapiot | EspTa | 6.35,91 | |||||
Iiro Virrankoski 01, Johannes Hakala 04, Eetu Kalske 03 | ||||||||
4 | Lahden AhkeraLahden Ahkera | LahdA | 6.39,21 | |||||
Elmeri Arvaja 02, Okko Vuorikoski 02, Walte Hautala 01 | ||||||||
5 | Lahden AhkeraLahden Ahkera | LahdA | 6.45,97 | |||||
Eero Peltola 01, Wäinö Hautala 03, Justus Luonela 03 | ||||||||
6 | Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki | ViipU | 6.58,87 | |||||
Okko Tiilikainen 02, Aapeli Hatanpää 04, Aleksi Nokkanen 04 | ||||||||
7 | Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula | KeskiUYU | 7.13,54 | |||||
Jaakko Salomäki 04, Elias Risku 02, Tuomas Risku 02 | ||||||||
8 | Borgå AkillesBorgå Akilles | BorgåAk | 7.15,88 | |||||
Niklas Tallqvist 03, Oscar Nyholm 04, Linus Schmidt 02 | ||||||||
9 | Länsi-Uudenmaan Urheilijat LohjaLänsi-Uudenmaan Urheilijat Lohja | LänsiUU | 7.18,54 | |||||
Markus Serenius 03, Ike Melnits 03, Lassi Saarela 01 | ||||||||
Naiset | ||||||||
N 4x100 m | ||||||||
14.8. | ||||||||
1 | Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula | KeskiUYU | 48,19 | |||||
Saara Hakanen 99, Elina Kujala 00, Eveliina Määttänen 95, Kerttu Latvala 01 | ||||||||
2 | Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening | EsboIF | 49,12 | |||||
Salla Parviainen 97, Jessica Rautelin 97, Saga Rekonen 96, Kira Kytölä 93 | ||||||||
3 | IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna | IFSibboV | 49,30 | (ka 74.) | ||||
Kia Helkamaa 00, Elin Mickos 00, Aino Tapio 97, Helmi Isometsä 04 | ||||||||
4 | Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot | HKV | 49,40 | |||||
Anni Siirtola 98, Charlotta Bützow 98, Heidi Parikka 98, Sara Kettunen 95 | ||||||||
5 | Borgå AkillesBorgå Akilles | BorgåAk | 49,97 | |||||
Jenna Sorvari 00, Amanda Liljendal 98, Cecilia Ek 01, Sandra Liljendal 00 | ||||||||
6 | HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki | HIFK | 51,46 | |||||
Emelie Österman 95, Pinja Pikkupeura 97, Iina Holopainen 03, Sandra Piippo-Pinho 02 | ||||||||
N 4x400 m | ||||||||
15.8. | ||||||||
1. erä | ||||||||
1 | Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula | KeskiUYU | 3.51,76 | |||||
Hertta Hankimaa 00, Katri Gauriloff 99, Kerttu Latvala 01, Eveliina Määttänen 95 | ||||||||
2 | Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot | HKV | 4.09,33 | |||||
Heidi Parikka 98, Mona Jäppinen 97, Jenni Sundqvist 94, Moona Latvala 92 | ||||||||
3 | Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki | ViipU | 4.22,86 | |||||
Iira Laatunen 91, Jenni Kokkonen 00, Anu Katajisto 78, Elisa Sihvola 87 | ||||||||
2. erä | ||||||||
1 | Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot | HKV | 3.50,65 | |||||
Charlotta Bützow 98, Rauha Buchwald 95, Oona Hujanen 94, Amira Chokairy 95 | ||||||||
2 | Lahden AhkeraLahden Ahkera | LahdA | 3.58,10 | |||||
Kia Kemppainen 00, Sanna Erkinheimo 81, Veera Wiberg 99, Helmi Vuorimaa 00 | ||||||||
3 | IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna | IFSibboV | 4.02,55 | |||||
Elin Mickos 00, Helmi Isometsä 04, Linnea Wiik 03, Aino Tapio 97 | ||||||||
4 | Espoon TapiotEspoon Tapiot | EspTa | 4.16,62 | |||||
Saga Kivekäs 97, Emma Hakala 93, Viivi Patronen 02, Susanna Kumpulainen 99 | ||||||||
N 4x800 m | ||||||||
14.8. | ||||||||
1 | Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula | KeskiUYU | 9.12,49 | kk | (ka 28.) | |||
Katri Gauriloff 99, Ruusu Nurmi 99, Eveliina Määttänen 95, Hertta Hankimaa 00 | ||||||||
2 | Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot | HKV | 9.13,12 | |||||
Rauha Buchwald 95, Mona Jäppinen 97, Oona Hujanen 94, Moona Latvala 92 | ||||||||
3 | Lahden AhkeraLahden Ahkera | LahdA | 9.44,69 | |||||
Janna Hautala 97, Anne Rajaniemi 83, Helmi Vuorimaa 00, Sanna Erkinheimo 81 | ||||||||
4 | Espoon TapiotEspoon Tapiot | EspTa | 9.55,21 | |||||
Saga Kivekäs 97, Karoliina Isoaho 89, Emma Hakala 93, Lotta Penttinen 98 | ||||||||
5 | HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki | HIFK | 10.20,49 | |||||
Emma Nyström 04, Vilma Ahvenainen 03, Inka Pöyry 04, Teresa Perttilä 05 | ||||||||
6 | Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki | ViipU | 10.32,82 | |||||
Elisa Sihvola 87, Pihla Tiilikainen 00, Ronja Holopainen 00, Anu Katajisto 78 | ||||||||
N19 4x100 m | ||||||||
14.8. | ||||||||
1 | HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki | HIFK | 48,21 | |||||
Pinja Konttinen 00, Sanni Pajasmaa 99, Viivi Lehikoinen 99, Nea Mattila 99 | ||||||||
2 | Lahden AhkeraLahden Ahkera | LahdA | 49,69 | |||||
Siiri Karjalainen 99, Kia Kemppainen 00, Ilona Kekkonen 99, Iina Nykänen 00 | ||||||||
3 | Espoon TapiotEspoon Tapiot | EspTa | 50,43 | |||||
Jutta Seppänen 02, Liisa Sätilä 99, Camilla Kohl 00, Neea Nurmi 00 | ||||||||
4 | Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula | KeskiUYU | 52,47 | |||||
Hertta Hankimaa 00, Meeri Manninen 00, Anni Luukkonen 00, Olivia Nurminen 01 | ||||||||
5 | Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki | ViipU | 56,29 | |||||
Pihla Tiilikainen 00, Jenni Kokkonen 00, Ronja Holopainen 00, Maria Noponen 00 | ||||||||
Janakkalan JanaJanakkalan Jana | JanJa | DQ | ||||||
Laura Anttila 03, Petra Kallionpää 00, Emma Kuikka 02, Kerttu Kivinen 04 | ||||||||
N19 4x400 m | ||||||||
15.8. | ||||||||
1 | Espoon TapiotEspoon Tapiot | EspTa | 3.57,77 | |||||
Saara Keskitalo 00, Liisa Sätilä 99, Nella Varjas 03, Kia Laisi 01 | ||||||||
2 | Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot | HKV | 4.06,34 | |||||
Sofie Roos 00, Marleena Tulkki 99, Petra Häggqvist 01, Ada Outinen 99 | ||||||||
3 | Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula | KeskiUYU | 4.08,26 | |||||
Laura Luukkonen 99, Elina Kujala 00, Anni Luukkonen 00, Ruusu Nurmi 99 | ||||||||
4 | Lahden AhkeraLahden Ahkera | LahdA | 4.13,72 | |||||
Ilona Kekkonen 99, Venla Pulkkanen 02, Siiri Karjalainen 99, Emma Pasanen 00 | ||||||||
5 | Helsingin TarmoHelsingin Tarmo | HelsTa | 4.42,55 | |||||
Sara Hekkala 06, Silja Laaksonen 99, Yalda Amini 99, Sofia Tabit 01 | ||||||||
N19 4x100 m aidat | ||||||||
15.8. | ||||||||
1 | Espoon TapiotEspoon Tapiot | EspTa | 58,79 | |||||
Saara Keskitalo 00, Kia Laisi 01, Neea Nurmi 00, Camilla Kohl 00 | ||||||||
2 | HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki | HIFK | 58,92 | |||||
Sanni Pajasmaa 99, Pinja Konttinen 00, Viivi Lehikoinen 99, Nea Mattila 99 | ||||||||
3 | Lahden AhkeraLahden Ahkera | LahdA | 62,57 | |||||
Kia Kemppainen 00, Venla Pulkkanen 02, Anni Sinelampi 01, Nella Hirvonen 02 | ||||||||
N19 3x800 m | ||||||||
14.8. | ||||||||
1 | Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot | HKV | 7.14,57 | |||||
Sofie Roos 00, Marleena Tulkki 99, Ada Outinen 99 | ||||||||
2 | Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa | KU-58 | 7.26,39 | |||||
Essi Heiskanen 00, Rosa Salonen 02, Edith Eikkinen 01 | ||||||||
3 | Lahden AhkeraLahden Ahkera | LahdA | 7.37,40 | |||||
Emma Pasanen 00, Siiri Saalo 00, Venla Läderberg 04 | ||||||||
4 | Espoon TapiotEspoon Tapiot | EspTa | 7.52,60 | |||||
Neea Nurmi 00, Susanna Kumpulainen 99, Liisa Sätilä 99 | ||||||||
5 | Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula | KeskiUYU | 8.11,90 | |||||
Nora Koskela-Koivisto 04, Meeri Manninen 00, Anni Luukkonen 00 | ||||||||
N17 4x100 m | ||||||||
14.8. | ||||||||
1. erä | ||||||||
1 | Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening | EsboIF | 52,74 | |||||
Aino Salmi 03, Silja Andersson 03, Ella Paukku 04, Noomi Malmgren 04 | ||||||||
2 | Vehkalahden Veikot HaminaVehkalahden Veikot Hamina | VehkVei | 53,68 | |||||
Milla Kokkonen 03, Nea Nakari 04, Venla Roimola 03, Sini Kuokka 03 | ||||||||
3 | Hyvinkään seudun UrheilijatHyvinkään seudun Urheilijat | HyvsU | 54,28 | |||||
Nelli Talvitie 01, Vilma Rönkä 01, Saara Rantanen 02, Tia Palmunen 02 | ||||||||
4 | Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula | KeskiUYU | 55,20 | |||||
Iida Haajanen 04, Emmi Ronkainen 04, Laura Kankkunen 02, Hille Kankaanpää 04 | ||||||||
5 | Helsingin TarmoHelsingin Tarmo | HelsTa | 59,44 | |||||
Sara Hekkala 06, Sofia Tabit 01, Eeva Eisanen 05, Leili Amini 01 | ||||||||
2. erä | ||||||||
1 | Espoon TapiotEspoon Tapiot | EspTa | 49,01 | |||||
Jenny Sario 02, Vilma Hakala 02, Silja Jaatinen 02, Kia Laisi 01 | ||||||||
2 | Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening | EsboIF | 50,48 | |||||
Meeri Salomaa 01, Venla Simolin 02, Wilma Jungar 02, Kaisla Torppa 01 | ||||||||
3 | Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula | KeskiUYU | 52,57 | |||||
Ella-Maria Multala 03, Nelli Järvinen 02, Ida Cardona 04, Sara Veijalainen 04 | ||||||||
4 | Karhulan Urheilijat KotkaKarhulan Urheilijat Kotka | KarhU | 54,07 | |||||
Nea Hänninen 02, Sofia Shashkina 03, Ada Koskelainen 02, Olivia Ettanen 04 | ||||||||
5 | Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki | ViipU | 56,09 | |||||
Lotta Joenpolvi 02, Vilja Ketolainen 02, Beda Kauppinen 02, Lotta Antila 02 | ||||||||
3. erä | ||||||||
1 | Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot | HKV | 49,50 | |||||
Roosa Toivonen 02, Sara Siltala 01, Petra Häggqvist 01, Edith Berden 01 | ||||||||
2 | Lahden AhkeraLahden Ahkera | LahdA | 51,17 | |||||
Venla Laine 02, Hanna Lammassaari 01, Nella Hirvonen 02, Venla Pulkkanen 02 | ||||||||
3 | Borgå AkillesBorgå Akilles | BorgåAk | 51,24 | |||||
Ida Henricson 03, Ida Suuronen 04, Jannika Viljakainen 03, Isabel Nieminen 02 | ||||||||
4 | Hyvinkään seudun UrheilijatHyvinkään seudun Urheilijat | HyvsU | 51,89 | |||||
Kiia Brandes 03, Emma Rovasalo 03, Noora Hietala 03, Emilia Rouvinen 05 | ||||||||
5 | Tapanilan Erä HelsinkiTapanilan Erä Helsinki | TapE | 53,36 | |||||
Marianna Halmetoja 01, Oona Vasilev 03, Noora Savola 01, Alisa Hollmen 03 | ||||||||
N17 4x300 m | ||||||||
15.8. | ||||||||
1. erä | ||||||||
1 | Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening | EsboIF | 2.59,98 | |||||
Wilma Jungar 02, Silja Andersson 03, Noomi Malmgren 04, Ella Paukku 04 | ||||||||
2 | Lahden AhkeraLahden Ahkera | LahdA | 3.00,34 | |||||
Pinja Ruoho 03, Venla Läderberg 04, Nella Hirvonen 02, Sohvi Laine 04 | ||||||||
3 | Espoon TapiotEspoon Tapiot | EspTa | 3.00,36 | |||||
Fanni Jokinen 03, Alisa Tikkanen 04, Anna Elina Nummikoski 04, Laura Einamo 04 | ||||||||
4 | Espoon TapiotEspoon Tapiot | EspTa | 3.06,50 | |||||
Jutta Seppänen 02, Veera Vaattovaara 02, Olivia Chandras 02, Minea Fogelholm 04 | ||||||||
5 | Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula | KeskiUYU | 3.14,56 | |||||
Sara Veijalainen 04, Nora Koskela-Koivisto 04, Emmi Ronkainen 04, Iida Haajanen 04 | ||||||||
6 | Janakkalan JanaJanakkalan Jana | JanJa | 3.14,77 | |||||
Emma Kuikka 02, Kerttu Kivinen 04, Helmi Lipsanen 05, Sanni Kuparinen 01 | ||||||||
2. erä | ||||||||
1 | Espoon TapiotEspoon Tapiot | EspTa | 2.51,22 | |||||
Carla Liukkonen 04, Silja Jaatinen 02, Vilma Hakala 02, Anna Pursiainen 03 | ||||||||
2 | Lahden AhkeraLahden Ahkera | LahdA | 2.54,55 | |||||
Venla Laine 02, Wilma Viksten 04, Sini Rajaniemi 04, Milka Ukkonen 04 | ||||||||
3 | Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot | HKV | 2.56,02 | |||||
Roosa Toivonen 02, Edith Berden 01, Peppi Siirtola 02, Eeva Samberg 02 | ||||||||
4 | Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening | EsboIF | 2.57,28 | |||||
Kaisla Torppa 01, Siiri Metsälä 02, Catarina Korkman 02, Meeri Salomaa 01 | ||||||||
5 | Borgå AkillesBorgå Akilles | BorgåAk | 2.58,73 | |||||
Ida Henricson 03, Isabel Nieminen 02, Sandra Johansson 03, Ida Suuronen 04 | ||||||||
6 | Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula | KeskiUYU | 3.02,89 | |||||
Hille Kankaanpää 04, Ida Cardona 04, Laura Kankkunen 02, Ella-Maria Multala 03 | ||||||||
N17 4x100 m aidat | ||||||||
15.8. | ||||||||
1 | Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot | HKV | 64,54 | |||||
Roosa Toivonen 02, Eeva Samberg 02, Essi Eriksson 02, Peppi Siirtola 02 | ||||||||
2 | Lahden AhkeraLahden Ahkera | LahdA | 65,25 | |||||
Pinja Ruoho 03, Hanna Lammassaari 01, Venla Laine 02, Milka Ukkonen 04 | ||||||||
3 | Espoon TapiotEspoon Tapiot | EspTa | 65,95 | |||||
Ellinoora Riikinsaari 03, Vilma Hakala 02, Rebekka Sukselainen 01, Merituuli Saarela 01 | ||||||||
4 | Janakkalan JanaJanakkalan Jana | JanJa | 73,84 | |||||
Emma Kuikka 02, Sanni Kuparinen 01, Ronja Kallionpää 02, Helmi Lipsanen 05 | ||||||||
4 | Janakkalan JanaJanakkalan Jana | JanJa | 73,84 | |||||
N17 3x800 m | ||||||||
14.8. | ||||||||
1 | Espoon TapiotEspoon Tapiot | EspTa | 7.30,58 | |||||
Laura Nissinen 03, Viivi Patronen 02, Nella Varjas 03 | ||||||||
2 | Lahden AhkeraLahden Ahkera | LahdA | 7.34,10 | |||||
Sara Kinnunen 02, Sini Rajaniemi 04, Elli Piitulainen 03 | ||||||||
3 | Borgå AkillesBorgå Akilles | BorgåAk | 8.07,56 | |||||
Rhonda Jalkanen 02, Ida Suuronen 04, Jessica Hjort 03 | ||||||||
4 | Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula | KeskiUYU | 8.13,49 | |||||
Ida Cardona 04, Emmi Ronkainen 04, Laura Kankkunen 02 | ||||||||
5 | Tapanilan Erä HelsinkiTapanilan Erä Helsinki | TapE | 8.35,66 | |||||
Noora Savola 01, Essi Hietula 03, Oona Vasilev 03 | ||||||||
6 | Janakkalan JanaJanakkalan Jana | JanJa | 8.50,05 | |||||
Helmi Lipsanen 05, Pinja Kourula 03, Ronja Kallionpää 02 | ||||||||
7 | Helsingin TarmoHelsingin Tarmo | HelsTa | 9.42,01 | |||||
Ingrid Jalas 02, Eeva Eisanen 05, Alisa Hyrri 06 |